• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Jak utrzymać porządek na biurku? Przydatne wskazówki

2021 grudzień 14
Jak utrzymać porządek na biurku? Przydatne wskazówki

Istnieją sposoby, aby uczynić biurko bardziej zorganizowanym i produktywnym. Doskonale wiadomo, że porządek na biurku ma wpływ na jakość pracy. Kiedy Twoje biurko jest schludne i uporządkowane, będziesz w stanie skupić się na tym, co ma być zrobione. Czysta i zorganizowana przestrzeń to również gwarancja większego spokoju i relaksu. Oto kilka kroków, które pomogą zorganizować Twoje biurko w krótkim czasie!

Wyrzuć śmieci

Po pierwsze zacznij od przejrzenia stosu papierów na biurku - wyrzuć śmieci, niepotrzebne dokumenty lub stare rachunki, które nie są już potrzebne. Przyda się Tobie odpowiedni kosz na śmieci. W naszej ofercie znajdziesz kosze metalowe oraz kosze z tworzywa. Masz możliwość wyboru pomiędzy koszami bez pokrywy a koszami z pokrywą. Jeśli chcesz aby zawartość kosza nie była widoczna a cenisz sobie higienę wybierz kosz z mechanizmem pedałowym, który eliminuje potrzebę dotykania pokrywy. W przypadku gdy treści, których chcesz się pozbyć są zbyt poufne aby wyrzucić je prosto do kosza i obawiasz się, że osoby niepowołane mogłyby uzyskać do nich łatwy dostęp doskonałym rozwiązaniem będzie ich zniszczenie w niszczarce do papieru. W zależności od stopnia dokładności niszczenia jaki chcesz uzyskać wybierz niszczarkę z wyższym lub niższym poziomem bezpieczeństwa DIN. Jeśli dokumenty, które chcesz zutylizować posiadają szczególnie tajne dane najlepszym wyborem będzie Niszczarka Leitz IQ Office Pro P6+. Tnie kartki na supermikrościnki gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa danych - DIN P6. Dla danych szczególnie poufnych odpowiednie będą niszczarki z poziomem DIN P-4 np. Niszczarka HSM Securio AF100. Z kolei do zniszczenia mało ważnych informacji wystarczą niszczarki z kategorią DIN P2 np. Niszczarka Rexel ProMax QS RSS1535 Przy wyborze niszczarki zwróć też uwagę na ilość niszczonych dokumentów aby wybrać niszczarkę o odpowiedniej wydajności.

Polecane produkty

Kosz na śmieci Alda Freedom, z pokrywą, 20l, połysk, srebrny (c)

Kosz na śmieci Alda Freedom, z pokrywą, 20l, połysk, srebrny (c)

kod: KM96
pojutrze u Ciebie
-7%
180,53 zł brutto
168,66 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 180,53
Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X, konfetti 4x28 mm, 90 kartek, P-4 DIN, czarno-srebrny

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X, konfetti 4x28 mm, 90 kartek, P-4 DIN, czarno-srebrny

kod: NR275
pojutrze u Ciebie
1698,89 zł brutto
Kosz na śmieci Q-Connect, druciany, 19l, srebrny

Kosz na śmieci Q-Connect, druciany, 19l, srebrny

kod: KM7
15 sty u Ciebie
-8%
24,74 zł brutto
22,76 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 24,74
Kosz na śmieci Leitz Wow, 15l, czarny

Kosz na śmieci Leitz Wow, 15l, czarny

kod: KP298
pojutrze u Ciebie
41,82 zł brutto

Zrób porządek w dokumentach

Po drugie uporządkuj dokumenty, które pozostały na biurku. Niezbędnymi artykułami biurowymi, które pomogą Tobie w segregacji i archiwizacji to teczki i segregatory. Jaka jest między nimi różnica? Teczki są lżejsze, ale mniej sztywne i mniej pojemne. Natomiast segregatory są cięższe, ale bardziej wytrzymałe. Do przechowywania w teczkach wybierz dokumenty, których nie musisz mieć pod ręką. Masz do wyboru tradycyjne teczki wiązane, teczki z gumką lub teczki na klipsy. Oferujemy teczki wiązane wykonane z bezkwasowej tektury- idealne do długoterminowej archiwizacji oraz teczki wiązane plastikowe z przezroczystą okładką, przez którą masz wgląd do pierwszej strony zawartości. Teczki na gumce skutecznie chronią zawartość przed wypadaniem a ich wiele wariantów kolorystycznych pozwoli na segregację dokumentów np. pod względem ich rodzaju lub priorytetu. Teczki na klipsy idealnie sprawdzą się do przechowania większej ilości dokumentów a ich niewątpliwym atutem jest uchwyt w postaci rączki, zapewniający wygodę przenoszenia. Do przechowywania dokumentów, które będą często wyjmowane lepiej niż teczki sprawdzą się wymienione wcześniej segregatory. Polecamy segregatory ringowe oraz segregatory z mechanizmem dźwigniowym. Oba rodzaje segregatorów umożliwiają archiwizację zarówno przedziurkowanych kartek papieru jak i tych bez dziurek umieszczonych w foliowych koszulkach. Pamiętaj, żeby dokumenty dotyczące ofert Twojej firmy, jej portfolio oraz dokumenty szkoleniowe przechowywać w specjalnie przeznaczonych do tego segregatorach prezentacyjnych lub albumach ofertowych zapewniających wygodne przeglądanie treści.

Uporządkuj akcesoria

Jeśli uporałeś się już z porządkiem w dokumentach czas na kolejny krok, którym jest organizacja wszystkich pozostałych przedmiotów znajdujących się na biurku. W tym celu z pomocą przyjdą przyborniki. Idealnie sprawdzą się takie, które dedykowane są do konkretnych artykułów biurowych np. kubek na długopisy czy pojemnik na spinacze jak i te wielofunkcyjne, które pomieszczą akcesoria piśmienne, nożyczki, linijki, notesy samoprzylepne oraz zszywki. Dla miłośników praktycznych gadżetów polecamy kubek Leitz Wow, który nie tylko zaprowadzi porządek w długopisach ale także umożliwi bezpieczne odłożenie telefonu i słuchanie muzyki dzięki wzmacniaczowi dźwięku. Gratką będzie też piórnik Leitz Wow, który posiada ładowarkę indukcyjną dbającą o prawidłowy poziom baterii w Twoim smartfonie. Wszystkie przedmioty codziennego użytku w biurze, które nie zmieszczą się w przybornikach włóż do wytrzymałych pojemników- z pokrywą lub bez. Takie rozwiązanie będzie idealne do przechowywania dziurkaczy, zszywaczy oraz taśm klejących z podajnikiem. W zależności od ilości miejsca na biurku możesz je wyeksponować na blacie lub schować do szuflady. Sprawdź także jakie są rozmiary zszywek biurowych.

Znajdź odpowiednie miejsce na wizytówki

Jak poradzić sobie z wizytówkami, które często leżą rozrzucone po całym biurku, ułożone jedna na drugiej lub schowane w szufladzie gdzieś poza zasięgiem wzroku? Wizytówki są nieodzownym elementem współczesnego świata zawodowego. Są łatwym sposobem na nawiązanie i utrzymanie kontaktu z ludźmi, co jest szczególnie ważne, gdy ciągle nawiązujesz nowe kontakty na konferencjach lub spotkaniach networkingowych. Ale wizytówki mogą być trudne do utrzymania w porządku. Poniżej znajdziesz kilka propozycji przechowywania wizytówek, abyś mógł je łatwo i szybko znaleźć za każdym razem. Pierwszą z nich będzie tradycyjny wizytownik stojący (stojak na wizytówki). Możesz go wykorzystać zarówno na wizytówki swoich klientów jak i na wizytówki Twojej firmy, które rozdasz podczas spotkań biznesowych. Dostęp do nich jest łatwy ponieważ wszystkie leżą oparte na stojaku. Ten rodzaj wizytownika wybierz jeśli ilość wizytówek nie jest duża. Kolejny sposób na przechowywanie wizytówek w biurze to wizytownik w formie książkowego albumu np. wizytownik Durable. Zawiera on koszulki foliowe, które najczęściej wpięte są do mechanizmu ringowego. Zaletą tego rodzaju wizytownika jest możliwość dokładania kolejnych koszulek gdy obecna ilość okaże się być niewystarczająca. Taki wizytownik można przechowywać bezpośrednio na blacie biurka, na półce lub w szufladzie. Jeśli zależy Ci by wszystkie wizytówki były w zasięgu Twojego wzroku idealnym rozwiązaniem okaże się wizytownik obrotowy. Zapewnia on wygodne przekładanie kart a także pozwala na łatwe i szybkie wpięcie nowych wizytówek bez burzenia porządku wcześniej już w nim umieszczonych. Dzięki przekładkom alfabetycznym segregacja wizytówek jest prosta a ich wyszukiwanie ułatwione.

Jeśli na Twoim biurku ciągle brakuje Ci miejsca, blat jest zagracony a Ty tracisz cenny czas na przeszukiwanie stosu dokumentów to znak, że nadszedł czas na porządki! Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne i z powodzeniem ogarniesz chaos panujący w Twoim miejscu pracy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Czytaj więcej