• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Czajnik elektryczny to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni biurowej. Każdego dnia używany jest kilka, a nawet kilkanaście razy do zagotowania wody. Jednak w obecnych czasach czajnik elektryczny nie tylko pełni funkcję przydatnego i praktycznego urządzenia kuchennego, ale także pełni rolę dekoracyjną. Dlatego wybierając czajnik do biura wziąć należy pod uwagę zarówno funkcje, jakie posiada dany model, jak i estetykę i jakość wykonania. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych czajników elektrycznych, które wyparły tradycyjne czajniki gazowe i na indukcję, postaramy się w tym artykule pomóc Ci w wyborze, skupiając się na wszystkich ważnych parametrach tych urządzeń. 

Czajnik do biura - bez niego ani rusz!

Kuchnia biurowa to miejsce, w którym pracownicy spotykają się na rozmowach, odpoczywają i nabierają sił do dalszej pracy. To przestrzeń, w której nawiązuje się kontakty i zacieśnia relacje. To tutaj często rodzą się nowe, kreatywne pomysły. Dlatego ważne jest by kuchnia w Twojej firmie była odpowiednio zaopatrzona. Do podstawowego wyposażenia biurowej kuchni zaliczamy wspomniany wcześniej czajnik elektryczny, bez którego trudno wyobrazić sobie dzień pracy. Przy użyciu jednego guzika w kilka chwil zagotujesz wodę, która posłuży Ci do przygotowania Twojego ulubionego napoju- kawy lub herbaty. To one pobudzają do działania i dają zastrzyk energii na cały dzień, eliminując uczucie zmęczenia i poprawiając koncentrację, co bezpośrednio przekłada się na poprawę produktywności. Jednak woda z czajnika nie tylko przydaje się do przygotowania napojów, ale także do sporządzania szybkich dań obiadowych. Gdy nadchodzi pora obiadowa, a Ty nie możesz pozwolić sobie na wyjście z biura do baru czy restauracji, zbawienne okazują się zupki i dania instant. Wystarczy zalać je wrzątkiem by w mgnieniu oka przygotować sycący, ciepły posiłek. Jak widzisz, czajnik elektryczny w miejscu pracy to konieczność. Pracownicy integrują się przy wspólnej filiżance kawy i wspólnym posiłku, omawiają tematy służbowe bardziej swobodnie i wzajemnie nastrajają się pozytywnie do dalszych wyzwań. Warto więc kupić czajnik elektryczny do biura by zadbać o odpowiednią atmosferę i stworzyć pozytywne środowisko pracy, które wpłynie na zwiększenie produktywności i wydajności pracowników. Ale jaki czajnik wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze czajnika? O tym w dalszej części artykułu.

rozmowy w kuchni przy kawie

Jaki czajnik elektryczny wybrać? Dobry i cichy czajnik elektryczny - poznaj jego najważniejsze cechy i dodatkowe funkcje. 

Zakup czajnika to nie lada wyzwanie. Mnogość ofert na rynku sprawia, że trudno jest się zdecydować. Dlatego poniżej prezentujemy listę parametrów oraz funkcji, jakie powinien posiadać cichy czajnik elektryczny, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Mamy nadzieję, że informacje te ułatwią podjęcie decyzji i pozwolą wybrać odpowiedni czajnik, o wysokiej funkcjonalności.

Rodzaj grzałki i  moc czajnika - wybierając czajnik elektryczny zwróć uwagę, że dostępne są czajniki z grzałką spiralną lub z grzałką płytową. Ta pierwsza występuje w klasycznych czajnikach o niższej mocy, wolniej gotuje wodę a do tego wymaga całkowitego zalania (w przeciwnym razie może dojść do spalenia urządzenia). Jej wadą jest też szybkie zakamienianie, zaletą zaś niższa cena i cichsza praca niż w przypadku modeli z grzałką płytową. Te z kolei mogą podgrzać nawet niewielką ilość wody, a ponieważ grzałka w tych modelach schowana jest pod dnem czajnika, nie ma mowy o osadzaniu się kamienia. Korzystanie z urządzenia z grzałką płytową wiąże się jednak z większym wydatkiem, gdyż pobiera ono więcej prądu niż czajnik z grzałką spiralną. Za to szybciej podgrzewa wodę, bo ma większą moc. 

Wskaźnik poziomu wody - zwany inaczej wodowskazem. Zabezpiecza przed nalaniem zbyt dużej ilości wody wskazując jej maksymalny poziom. Najczęściej umieszczony jest na obudowie czajnika i ma postać plastikowego elementu pływającego, który unosi się wraz ze wzrostem ilości wody. Marka Camry z kolei zastosowała rozwiązanie w postaci wewnętrznego wodowskazu w formie metalowej płytki z oznaczeniem maksymalnego stanu wody. Niektóre modele posiadają wskaźnik z obu stron dzbanka, dzięki czemu nie musisz go obracać by sprawdzić stopień jego zapełnienia. Nowoczesne czajniki bardzo często posiadają podświetlaną miarkę wody, co eliminuje potrzebę włączania światła w ciemnym pomieszczeniu i stanowi gustowny gadżet.

Termoregulacja- czyli regulacja temperatury jaką ma osiągnąć gotowana woda. Niezmiernie istotna cecha dla osób, wykorzystujących wodę z czajnika głównie do zaparzania herbat wymagających zalania wodą o niższej temperaturze niż wrzątek. Sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na korpusie urządzenia (Blaupunkt EKD601) lub w podstawie (Adler AD 1293).

Funkcja podtrzymywania temperatury wody- umożliwia utrzymanie wody w temperaturze wybranej przez użytkownika z przedziału 40-100 °C. Jeśli po zagotowaniu woda ostygnie, czajnik natychmiast podgrzeje ją do poprzednio ustawionej wartości. To udogodnienie jest nieocenione podczas dłuższych spotkań biznesowych czy konferencji- Twoi goście nie będą musieli czekać, aż woda osiągnie odpowiednią temperaturę, ponieważ będzie ona stale dostępna. Dlatego warto wziąć to pod uwagę przy wyborze czajnika elektrycznego do biura.

Filtry- ich zastosowanie ma na celu zmniejszenie ilości osadów przedostających się do napoju razem z wodą. Najbardziej popularne są filtry siateczkowe z nylonu lub stali, umieszczone w dzióbku. Te pierwsze wychwytują tylko największe zanieczyszczenia, podczas gdy stalowe radzą sobie z eliminacją nawet drobnych osadów. Łatwo je utrzymać w czystości wyjmując je i płucząc pod bieżącą wodą. W innych modelach elektrycznych zastosowano filtry węglowe, które nie tylko działają antyosadowo, ale także pochłaniają nieprzyjemne zapachy chloru. Warto więc rozejrzeć się za modelem czajnika z filtrem, który skutecznie zatrzyma osad. Dla zwiększonej ochrony przed zakamienianiem czajnika, możesz też wlewać do niego wodę uprzednio przefiltrowaną dzbankiem filtrującym. 

Zabezpieczenia- warto zwracać uwagę przy zakupie w jakie funkcje bezpieczeństwa wyposażony jest konkretny model. Najważniejsze z nich to zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika, automatyczne wyłączanie po osiągnięciu ustawionej temperatury a także ochrona przed przegrzaniem. Kluczowa jest również blokada pokrywy w postaci braku możliwości jej otwarcia podczas gotowania wody lub włączenia czajnika przed jej uprzednim zamknięciem.

Obrotowa, antypoślizgowa podstawa ze schowkiem na kabel- dzięki niej swobodnie odłożysz czajnik a możliwość zwinięcia przewodu do podstawy pozwala na regulację jego długości. Gumowe nóżki zadbają o stabilność sprzętu. Nie ma mowy o jego przesuwaniu się po blacie podczas pracy. Większość czajników elektrycznych dostępnych w sprzedaży posiada obrotową podstawę.

Wyprofilowany dzióbek oraz szeroko otwierana pokrywa- warto wziąć pod uwagę te cechy, gdyż wpływają one na komfort użytkowania - wyprofilowany dzióbek ułatwi nalewanie wody do filiżanek a szeroko otwierana pokrywa pozwoli na wygodne uzupełnianie czajnika wodą. Może ona być otwierana ręcznie lub za pomocą specjalnego przycisku Easy Open, który wystarczy nacisnąć by pokrywa automatycznie podniosła się.

Polecane produkty

Czajnik elektryczny Blaupunkt EKG301, 1l, biały
Czajnik elektryczny Blaupunkt EKG301, 1l, biały
kod: EC147
2 sie u Ciebie
-44%
158,55 zł brutto
89,10 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 158,55
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Camry CR 1269, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Camry CR 1269, 1.7l, czarny
kod: CJ128
16 lip u Ciebie
120,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Philips Daily Collection HD9350/90, 1.7l, srebrny
Czajnik elektryczny Philips Daily Collection HD9350/90, 1.7l, srebrny
kod: CJ182
16 lip u Ciebie
-37%
269,37 zł brutto
169 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 269,37
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Amica KF3038, 1.7l, srebrny
Czajnik elektryczny Amica KF3038, 1.7l, srebrny
kod: CJ155
16 lip u Ciebie
293,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Zelmer ZCK7616L, 1.7l, biało-zielony
Czajnik elektryczny Zelmer ZCK7616L, 1.7l, biało-zielony
kod: CJ167
16 lip u Ciebie
-39%
167,16 zł brutto
101,35 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 167,16
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Blaupunkt EKP502, 1.7l, biały
Czajnik elektryczny Blaupunkt EKP502, 1.7l, biały
kod: CJ158
16 lip u Ciebie
-39%
142,56 zł brutto
86,46 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 142,56
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Zelmer ZCK7921, z podświetleniem, 1.7l, srebrny
Czajnik elektryczny Zelmer ZCK7921, z podświetleniem, 1.7l, srebrny
kod: CJ168
16 lip u Ciebie
229,89 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Esperanza Loire, szklany, z podświetleniem i regulacją temperatury, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Esperanza Loire, szklany, z podświetleniem i regulacją temperatury, 1.7l, czarny
kod: CJ178
16 lip u Ciebie
147,48 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Adler AD 1285, szklany, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Adler AD 1285, szklany, 1.7l, czarny
kod: CJ163
16 lip u Ciebie
149,58 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Esperanza Parana, 1l, biały
Czajnik elektryczny Esperanza Parana, 1l, biały
kod: CJ175
16 lip u Ciebie
-6%
62,61 zł brutto
58,92 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 62,61
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Philips Seria 3000 HD9318/70, 1.7l, biały
Czajnik elektryczny Philips Seria 3000 HD9318/70, 1.7l, biały
kod: CJ181
16 lip u Ciebie
-39%
189,30 zł brutto
115,01 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 189,30
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Esperanza Spring, 1l, srebrno-czarny
Czajnik elektryczny Esperanza Spring, 1l, srebrno-czarny
kod: CJ177
16 lip u Ciebie
57,69 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Philips Essentials Collection HD9314/90, grafitowy
Czajnik elektryczny Philips Essentials Collection HD9314/90, grafitowy
kod: CJ185
16 lip u Ciebie
162,24 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Eldom Nelo C260 C, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Eldom Nelo C260 C, 1.7l, czarny
kod: CJ137
16 lip u Ciebie
119 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Sencor SWK 1228BK, 1.2l, czarny
Czajnik elektryczny Sencor SWK 1228BK, 1.2l, czarny
kod: CJ133
16 lip u Ciebie
183,38 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Philips Viva Collection HD 9351/90, 1.7l, stalowy
Czajnik elektryczny Philips Viva Collection HD 9351/90, 1.7l, stalowy
kod: CJ162
wydłużony czas dostawy
242,83 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Amica KM2011, 1.7l, srebrny
Czajnik elektryczny Amica KM2011, 1.7l, srebrny
kod: CJ151
16 lip u Ciebie
257,07 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Adler AD 1277, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Adler AD 1277, 1.7l, czarny
kod: CJ139
16 lip u Ciebie
93,12 zł brutto
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Esperanza Salto Angel, szklany, z podświetleniem, 1.7l, czarny
Czajnik elektryczny Esperanza Salto Angel, szklany, z podświetleniem, 1.7l, czarny
kod: CJ174
16 lip u Ciebie
-7%
101,97 zł brutto
94,59 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 101,97
szt.
1 szt.
Czajnik elektryczny Esperanza Tugela, 1.8l, inox
Czajnik elektryczny Esperanza Tugela, 1.8l, inox
kod: CJ41
16 lip u Ciebie
-6%
62,61 zł brutto
58,92 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 62,61
szt.
1 szt.

Jaki czajnik elektryczny kupić - tradycyjny czajnik z tworzywa sztucznego, szklany a może ceramiczny? Czym kierować się przy wyborze czajnika elektrycznego do biura ? Na co warto zwrócić uwagę ?

Poznałeś już cechy jakie powinien posiadać funkcjonalny i praktyczny czajnik bezprzewodowy. Jednak by wybrać urządzenie maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb trzeba uwzględnić także inne czynniki. Jednym z nich jest pojemność czajnika, która wynosić może około 1 litra, oscylować w granicy 2 litrów, aż do 3 litrów. Duży czajnik będzie najlepszym wyborem do biurowej kuchni, z której korzysta wiele osób. Wówczas umożliwi on przygotowanie jednocześnie większej ilości napojów. Do małego biura lepiej wybrać czajnik o mniejszej objętości.

kobieta trzymająca w dłoni czajnik elektryczny

Kolejną kwestią, o której należy pamiętać stojąc przed wyborem elektrycznego czajnika jest jakość wykonania. Ponieważ w biurze czajnik bezprzewodowy jest bardzo często używanym sprzętem, trzeba wybrać model, który sprosta codziennej intensywnej eksploatacji. Do wyboru masz czajniki z tworzyw sztucznych, ze stali szlachetnej, szklane i ceramiczne. Każde z tych urządzeń ma swoje zalety i wady. Te wymienione jako pierwsze są najtańszą opcją i najlżejszą, jednak to, co może skutecznie zniechęcać do ich zakupu to częste przenikanie do wody posmaku plastiku. Czajniki stalowe są bardzo wytrzymałe i podatne na korozję a do tego dłużej trzymają ciepło. Są jednak cięższe od tych z plastiku i droższe. Jeśli chodzi o czajniki wykonane ze szkła, ich bezspornym atutem jest niska waga oraz łatwe utrzymanie w czystości. Wadą jest nagrzewanie się ścianek a także fakt, iż są bardzo podatne na uszkodzenia. Elektryczny czajnik ceramiczny z kolei to urządzenie, wykonane z najzdrowszego dla człowieka materiału- woda nie wchodzi z nim w reakcje, przez co smakuje doskonale a czajnik nie koroduje. Za wadę można uznać jego wysoką wagę (w porównaniu z wcześniej wymienionymi modelami) oraz niską odporność na zarysowania i stłuczenia. Dobrze wykonany czajnik to gwarancja niezawodności i bezawaryjności a także jego cichej pracy. Warto więc sugerować się jakością materiałów użytych do jego produkcji oraz kupować sprzęt tylko sprawdzonych, renomowanych marek takich jak np. Zelmer, Eldom czy Blaupunkt. Wybierając czajnik na gaz trzeba liczyć się z hałasem, który emituje gwizdek podczas osiągniecia przez wodę temperatury wrzenia i nie mamy na to wpływu. Z kolei przy wyborze elektrycznej wersji możesz wybrać taką, której praca nie będzie generowała dużego hałasu- to od Ciebie zależy jak cichy czajnik elektryczny wybierzesz. 

szklany czajnik z wodą stojący na kuchennym blacie

By wybrać czajnik elektryczny, który będzie spójny z wystrojem wnętrza rzuć okiem na jego design. Producenci wypuszczają na rynek co raz bardziej wyszukane modele,  by wyjść na przeciw swoim klientom i dać im możliwość większego wyboru. Możesz przebierać w różnych kształtach, kolorach i stylach.  Dla wielbicieli klasyki idealne będą czajniki minimalistyczne w białym lub czarnym kolorze, które pasować będą do każdej aranżacji kuchni. Jeśli wolisz bardziej kolorowe akcenty, postaw na wersje w żywych barwach takich jak czerwień, zieleń, fiolet czy żółć. Z kolei dla miłośników nowoczesnych rozwiązań świetnie sprawdzą się czajniki, które zostały wyposażone w efektowne podświetlanie LED oraz te z ciekawym wzorem na obudowie. Przykładem tego drugiego jest czajnik Adler AD 1277, który ma unikalny wzór w kształcie diamentu. Taki dodatek w biurowej kuchni z pewnością doda jej stylu. Charakterystyczną grupą czajników elektrycznych są te, nawiązujące wyglądem do ich poprzedników z lat ubiegłych. Noszą one miano retro lub vintage i stanowią oryginalną dekorację. 

czajnik elektryczny retro stojący na mikforalówce

Przy wyborze czajnika do biurowej kuchni ważną kwestią jest energooszczędność, która bezpośrednio wiąże się z mocą czajnika. Cichy czajnik bezprzewodowy o małej mocy dłużej gotuje wodę ale czerpie mniej energii. Z kolei modele o większej mocy (np. mocy 2000 W) szybko doprowadzą wodę do wrzenia ale za to pobierają więcej prądu, więc są mniej ekonomiczne. Tak więc im wyższa moc czajnika tym większy pobór prądu. Ważne jest też by gotować tylko tyle wody ile potrzebujesz, gdyż im więcej wody w czajniku, tym większy wysiłek grzałki oraz większy pobór mocy.

Gdzie kupić najlepszy czajnik elektryczny? 

Wybór idealnego cichego czajnika elektrycznego nie musi być trudny. Przy tak wielu opcjach dostępnych w naszym sklepie internetowym Ofix.pl, na pewno znajdziesz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wybór obejmuje klasyczne plastikowe czajniki w przystępnej cenie, przez stalowe modele o najwyższej trwałości aż po delikatne wersje szklane. Wszystkie czajniki pochodzą od sprawdzonych, znanych producentów. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, przeanalizuj wszystkie cechy danego czajnika, w tym moc i pojemność i sprawdź czy posiada wszystkie przydatne funkcje aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszy cichy czajnik. Odwiedź nasz sklep już dziś i dokonaj właściwego wyboru dla swojej biurowej kuchni! Sprawdź także kiedy i w jaki sposób wymienić filtr w dzbanku filtrującym.