• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Jeśli chcesz przedstawić projekt, zaprezentować wyniki badań lub po prostu uporządkować dokumenty, to bindowanie będzie doskonałym rozwiązaniem. Proces ten umożliwia połączenie dużej liczby dokumentów w jeden zgrabny pakiet przy użyciu bindownicy oraz specjalnego grzbietu i okładki. W takiej formie dokumenty są lepiej chronione przed uszkodzeniem, a dzięki zastosowaniu różnych wzorów okładek, można łatwo je odróżnić i zorganizować według własnych potrzeb.  Bindowanie to proces, który może znacząco ułatwić pracę biurową oraz prezentację dokumentów. W zależności od rodzaju dokumentów oraz ich przeznaczenia stosuje się odmienne rodzaje bindowania. W dalszej części artykułu powiemy jakie są rodzaje bindownic oraz jakie materiały eksploatacyjne będą niezbędne w procesie bindowania.

Jakie są rodzaje bindownic? Jakie grzbiety będą Ci potrzebne? 

Istnieją cztery rodzaje bindownic: termiczne, grzebieniowe, drutowe i kanałowe. Omówimy po krótce każdą z nich.

Bindownica termiczna (termobindownica) służy do tworzenia trwałych i estetycznych opraw dokumentów i luźnych kartek w sposób przypominający oprawę książkową. Dzięki biurowym termobindownicom szybko i łatwo możesz uzyskać schludną i profesjonalną oprawę dokumentów każdego rodzaju - tego typu urządzenie świetnie sprawdzi się do oprawy projektów, cenników, ofert handlowych, materiałów marketingowych oraz wielu innych dokumentów firmowych. Do łączenia arkuszy przy pomocy bindownicy termicznej potrzebne Ci będą specjalne okładki z klejem (termookładki, dostępne w różnych kolorach), który pod wpływem wysokiej temperatury termobindownicy zostaje rozpuszczony łącząc tym samym kartki papieru z oprawą. Sam proces oprawy z użyciem termobindownicy jest bardzo prosty - należy umieścić dokumenty w odpowiedniej okładce do bindowania (o szerokości grzbietu odpowiadającej ilości arkuszy oraz o formacie bindowanych kartek), następnie włożyć je do termobindownicy, a po 30 sekundach dokumenty będą gotowe. Pamiętaj, żeby po zbindowaniu arkuszy pozostawić oprawę do ostygnięcia. Jedną z bindownic termicznych godnych polecenia jest model Helios 30 od marki Fellowes. Sprzęt ten jest w stanie oprawić do 300 kartek o maksymalnym formacie A4, a czas jego nagrzewania wynosi tylko 4 minuty. To idealne rozwiązanie dla firm, które potrzebują szybkiego i bezpiecznego sposobu na profesjonalną oprawę dokumentów o maksymalnej grubości 30mm.

termobindownica

Bindownica grzebieniowa (zwana też bindownicą ręczną) jest najprostszym i najtańszym sposobem łączenia arkuszy papieru, co sprawia, że jest idealnym wyborem dla osób, które są zwolennikami ekonomicznych rozwiązań. Produkt ten umożliwia połączenie od kilku do kilkuset arkuszy papieru o gramaturze 80g/m2 i zazwyczaj zaopatrzone są w jedną dźwignę. Jak działa bindownica grzebieniowa? Otóż urządzenie to najpierw dziurkuje kartki papieru, a potem zaciska wokół nich plastikowy grzebień/grzbiet, scalając arkusze w jedną estetyczną całość. Wspomniane grzbiety plastikowe są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać ich barwę do rodzaju dokumentów, co umożliwia archiwizację według kolorów. Zwróć uwagę, że grzbiety te posiadają także zróżnicowaną średnicę - im szerszy grzbiet tym większa będzie jego pojemność. Zatem wybierając grzbiety do bindowania dostosuj ich pojemność do ilości kartek, które chcesz zbindować.

bindownica grzebieniowa

Polecane produkty

Bindownica ręczna Opus Junior Max, do 510 kartek, czarno-srebrny
Bindownica ręczna Opus Junior Max, do 510 kartek, czarno-srebrny
kod: BD62
25 cze u Ciebie
-12%
527,67 zł brutto
466,17 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 527,67
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Wallner iBind A15, do 450 kartek, czarny
Bindownica ręczna Wallner iBind A15, do 450 kartek, czarny
kod: BD23
25 cze u Ciebie
425 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna GBC CombBind C100, do 160 kartek, czarny
Bindownica ręczna GBC CombBind C100, do 160 kartek, czarny
kod: BD51
2 lip u Ciebie
-26%
515,37 zł brutto
381,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 515,37
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Argo Jazon Plus, do 510 kartek, szary
Bindownica ręczna Argo Jazon Plus, do 510 kartek, szary
kod: BD40
1 lip u Ciebie
1364,07 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Wallner iBind A8, do 145 kartek, czarny
Bindownica ręczna Wallner iBind A8, do 145 kartek, czarny
kod: BD21
1 lip u Ciebie
441,57 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Fellowes Pulsar +300, do 300 kartek, biało-czarny
Bindownica ręczna Fellowes Pulsar +300, do 300 kartek, biało-czarny
kod: BD4
1 lip u Ciebie
-6%
992,79 zł brutto
933,16 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 992,79
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Fellowes Star+ 150, do 150 kartek, biało-czarny
Bindownica ręczna Fellowes Star+ 150, do 150 kartek, biało-czarny
kod: BD53
25 cze u Ciebie
-8%
568,94 zł brutto
521,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 568,94
szt.
1 szt.

Natomiast bindownica drutowa to produkt, który do oprawy dokumentów wykorzystuje spiralne grzbiety drutowe/metalowe, które są prowadzone przez otwory w dokumencie, a następnie zginane, żeby trzymać strony razem. Urządzenie to służy do łączenia maksymalnie 150 kartek papieru i zajmuje niewiele miejsca, co sprawia, że jest idealna do biura. Jej obsługa jest jednak trudniejsza niż w przypadku bindownicy grzebieniowej i wymaga wprawy, gdyż urządzenie to posiada dwie dźwignie - dziurkującą oraz zaciskającą grzbiety. Największą zaletą oprawy drutowej jest jej otwarta forma, która cieszy się popularnością w kalendarzach, notesach, atlasach oraz w biurach do oprawy dokumentów. Tego typu bindowanie pozwala nie tylko na rozłożenie oprawy na płasko, ale także na obrót połączonych kartek o 360 stopni. Warto też wspomnieć, iż w przypadku oprawy drutowej nie ma możliwości dołączenia lub wyjęcia kartek, podczas gdy bindowanie grzbietami plastikowymi daje taką możliwość. Jeśli nie wiesz jaką bindownicę wybrać: grzbietową czy drutową, doskonałym rozwiązaniem do Twojego biura okaże się bindownica oferująca obie te techniki łączenia dokumentów. Przykładem takiego produktu jest bindownica ręczna Argo X5 w systemie 3:1. Przy jej użyciu możesz oprawić dokumenty o objętości do 450 arkuszy papieru stosując grzbiety plastikowe oraz do 115 arkuszy przy wykorzystaniu grzbietu drutowego. Wybierając grzbiet drutowy do swojej bindownicy, tak samo jak w przypadku grzbietów plastikowych, sugeruj się jego średnicą, dobierając jej wymiar do ilości bindowanych arkuszy. 

bindownica drutowa

Jeśli chodzi o bindownice kanałowe, ten rodzaj oprawy (do 300 arkuszy), w odróżnieniu od bindownic grzebieniowych i drutowych, nie dziurkuje kartek ani też nie skleja ich, jak ma to miejsce w przypadku bindownic termicznych i doskonale sprawdza się w celu szybkiego i eleganckiego bindowania dokumentów. Na czym zatem polega metoda łączenia kartek bindownicą kanałową? W tym wypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych okładek do oprawy kanałowej. Są to twarde lub miękkie okładki umieszczone w elegancko wykończonym grzbiecie, wewnątrz którego znajduje się metalowy kanał. Po umieszczeniu kartek w takiej okładce, bindownica zaciska kanał przytrzymując kartki razem. Atutem tego rodzaju bindowania jest estetyka dokumentów oraz możliwość otwarcia oprawy w dowolnym momencie, zachowując tę samą okładkę z grzbietem. Przy wyborze oprawy kanałowej, podobnie jak w przypadku innych opraw do bindowania, należy dostosować szerokość grzbietu do ilości łączonych arkuszy.  

Przezroczysta folia do bindowania - jaką okładkę wybrać?

Folia do bindowania jest niczym innym jak okładką do bindowania dokumentów. Chroni ona zbindowane dokumenty przed zabrudzeniem i różnymi uszkodzeniami. Co więcej, nadaje im elegancki wygląd. Folie te występują w różnych formatach i grubościach. Najczęściej kupowane okładki do bindowania to folie A4. Wynika to z faktu, iż większość firmowych wydruków jest właśnie w tym formacie. Popularne są również okładki formatu A3, ponieważ nadają się do oprawienia większych arkuszy.  Jeśli chcesz uzyskać bardziej elegancki efekt, polecamy użyć grubej i sztywnej okładki kartonowej do bindowania, która często ma ozdobną strukturę, nadającą oprawie wyrazisty charakter. Polecamy również okładki do bindowania skóropodobne, które są najlepsze do oprawy dyplomów, certyfikatów, podziękowań, prac licencjackich i magisterskich. W zależności od sposobu bindowania dokumentów będziesz potrzebować odmiennego rodzaju okładek do bindowania.

Szczególnie popularne są przezroczyste okładki, które charakteryzują się prostotą i minimalizmem. Ich dużą zaletą jest również możliwość obejrzenia pierwszej strony dokumentacji bez potrzeby jej otwierania. Są one idealne do oprawy ofert handlowych, katalogów produktów, cenników i ulotek reklamowych, przy użyciu bindownic grzbietowych oraz drutowych. Tego typu folia do bindowania występuje w różnych formatach oraz o odmiennych grubościach -  w naszym sklepie dostępne są np. grube folie do bindowania 200µm oraz okładki o grubości 150µm. Prym wśród foliowych okładek do bindowania (dostępnych zwykle w opakowaniach po 100 sztuk) wiedzie marka Argo, która produkuje niezawodny asortyment najwyższej jakości.

folie do bindowania

Polecane produkty

Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, ciemnoniebieski
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, ciemnoniebieski
kod: OB222
25 cze u Ciebie
-42%
45,39 zł brutto
26,38 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 45,39
szt.
1 szt.
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
kod: OB202
25 cze u Ciebie
-43%
45,39 zł brutto
25,90 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 45,39
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A3, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
Okładki do bindowania Argo Delta, A3, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
kod: OB217
25 cze u Ciebie
-28%
125,83 zł brutto
91 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 125,83
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A3, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A3, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB154
25 cze u Ciebie
-12%
144,48 zł brutto
127,03 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 144,48
opak
1 opak
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB141
25 cze u Ciebie
-41%
73,68 zł brutto
43,51 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 73,68
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk niebieski
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk niebieski
kod: OB9
25 cze u Ciebie
52,25 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czerwony
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czerwony
kod: OB13
25 cze u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, granatowy
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, granatowy
kod: OB48
25 cze u Ciebie
47,54 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, zielony
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, zielony
kod: OB57
25 cze u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, bordowy
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, bordowy
kod: OB47
25 cze u Ciebie
-40%
82,29 zł brutto
49,48 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 82,29
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty niebieski
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty niebieski
kod: OB7
25 cze u Ciebie
61,80 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB4
25 cze u Ciebie
-13%
62,96 zł brutto
55,07 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 62,96
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk zielony
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk zielony
kod: OB45
25 cze u Ciebie
-39%
82,29 zł brutto
49,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 82,29
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB5
25 cze u Ciebie
44,06 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czarny
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czarny
kod: OB11
25 cze u Ciebie
52,16 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czerwony
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czerwony
kod: OB10
25 cze u Ciebie
52,25 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, biały
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, biały
kod: OB56
25 cze u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
kod: OB41
25 cze u Ciebie
47,29 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk biały
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk biały
kod: OB46
25 cze u Ciebie
-40%
83,52 zł brutto
50,25 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 83,52
opak
1 opak
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB142
25 cze u Ciebie
55,49 zł brutto
opak
1 opak

Jeśli zamierzasz korzystać z bindownicy termicznej, koniecznie zaopatrz się w dedykowane do tego sprzętu okładki do termobindownic, które posiadają grzbiet wypełniony klejem. Pod wpływem wysokiej temperatury klej ten roztapia się, trwale łącząc arkusze. W naszej ofercie znajdziesz różne wersje termookładek, których konstrukcja nada Twoim dokumentom prestiżu, co przyciągnie uwagę Twoich biznesowych partnerów. Posiadamy okładki do termobindownic w różnych wersjach kolorystycznych, przy czym przód okładki jest zawsze przezroczysty oraz wykonany z wysoce krystalicznej folii. Tył okładek oferowanych przez nasz sklep to najwyższej jakości karton o gramaturze 250g/m2 z błyszczącym wykończeniem lub skóropodobną fakturą. W zależności od ilości dokumentów, które chcesz scalić będziesz potrzebować termookładkę o odpowiedniej szerokości grzbietu kierując się zasadą - im szerszy grzbiet tym więcej arkuszy będzie można zbindować. Na przykład, termookładki o szerokości 4 mm wystarczą do oprawy 40 kartek papieru, zaś te o szerokości 6 mm pozwolą na połączenie 60 kartek, podczas gdy węższe termookładki o szerokości 1,5 mm pomieszczą jedynie 15 arkuszy.

okładki do termobindownic

Polecane produkty

Okładki do termobindowania Opus O.Thermolux, 4 mm, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Opus O.Thermolux, 4 mm, 100 sztuk, biały
kod: OB233
25 cze u Ciebie
-38%
293,97 zł brutto
181,50 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 293,97
szt.
1 szt.
Okładki do termobindowania Opus Office, A4, 4mm, do 40 kartek, 25 sztuk, czarny
Okładki do termobindowania Opus Office, A4, 4mm, do 40 kartek, 25 sztuk, czarny
kod: OB97
1 lip u Ciebie
-40%
94,59 zł brutto
56,62 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 94,59
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Opus Office, A4, 6 mm, 25 sztuk, czarny
Okładki do termobindowania Opus Office, A4, 6 mm, 25 sztuk, czarny
kod: OB96
25 cze u Ciebie
49,04 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Opus O.Thermolux, A4, 3mm, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Opus O.Thermolux, A4, 3mm, 100 sztuk, biały
kod: OB199
25 cze u Ciebie
164,89 zł brutto
szt.
1 szt.
Okładki do termobindowania Opus Office mini, A4, 1.5mm, 25 sztuk, czarny
Okładki do termobindowania Opus Office mini, A4, 1.5mm, 25 sztuk, czarny
kod: OB128
25 cze u Ciebie
56,62 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 1.5mm, do 15 kartek, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 1.5mm, do 15 kartek, 100 sztuk, biały
kod: OB53
1 lip u Ciebie
-48%
367,77 zł brutto
192,11 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 367,77
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Opus, A4, 6mm, do 60 kartek, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Opus, A4, 6mm, do 60 kartek, 100 sztuk, biały
kod: OB62
1 lip u Ciebie
-38%
293,97 zł brutto
181,50 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 293,97
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 9mm, do 90 kartek, 80 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 9mm, do 90 kartek, 80 sztuk, biały
kod: OB63
25 cze u Ciebie
-47%
239,73 zł brutto
126,33 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 239,73
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 3mm, do 30 kartek, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 3mm, do 30 kartek, 100 sztuk, biały
kod: OB54
25 cze u Ciebie
-37%
367,77 zł brutto
232,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 367,77
opak
1 opak
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 4mm, do 40 kartek, 100 sztuk, biały
Okładki do termobindowania Argo Standing Lux Lami, A4, 4mm, do 40 kartek, 100 sztuk, biały
kod: OB55
1 lip u Ciebie
-37%
367,77 zł brutto
232,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 367,77
opak
1 opak

Do oprawy kanałowej z kolei zakupić należy okładki przeznaczone do tego rodzaju bindowania dokumentów. Do wyboru masz miękkie okładki do oprawy kanałowej przezroczyste z obu stron (z wysoce krystalicznej bądź półmatowej folii), przezroczyste z jednej strony i kolorowe z tyłu (z kartonu o wysokiej gramaturze), bądź twarde okładki do oprawy książkowej o różnych okleinach (np. o skóropodobnej fakturze). Wszystkie te okładki do oprawy kanałowej posiadają specjalne wewnętrzne ograniczniki, które zapewniają prawidłowe umieszczenie arkuszy i zapobiegają ich przesuwaniu się. 

okładki do oprawy kanałowej

Oprawa dokumentów bez użycia bindownicy - listwy wsuwane i zatrzaskowe

Czy można oprawić dokumenty bez użycia bindownicy? Oczywiście. Do tego przydadzą Ci się listwy wsuwane do bindowania bądź listwy zatrzaskowe. Grzbiety wsuwane to plastikowe rynienki, do których wsuwa się plik dokumentów. Dzięki zaokrąglonej końcówce łatwo umieścisz dokumenty w tych elastycznych listwach, a co najważniejsze, bez konieczności ich uprzedniego dziurkowania. W sprzedaży dostępne są grzbiety wsuwane w różnych kolorach, co pozwala na łatwe sortowanie oprawianych dokumentów- w Ofix.pl oferujemy zarówno przezroczyste, czarne i białe listwy wsuwane jak i modele w bardziej wyrazistych kolorach. 

Alternatywą dla grzbietów wsuwanych są wspomniane listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder - specjalne uchwyty wykonane z plastiku, które posiadają ząbki umożliwiające łatwe umieszczenie w nich przedziurkowanych za pomocą bindownicy arkuszy. Tego rodzaju listwy pozwalają na wyjmowanie i dodawanie kolejnych arkuszy jedną ręką, w dowolnym momencie.

Polecane produkty

Listwa wsuwana Leitz, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Leitz, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
kod: GB849
25 cze u Ciebie
77,22 zł brutto
opak
1 opak
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 5mm, 50 sztuk, czarny
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 5mm, 50 sztuk, czarny
kod: GB727
25 cze u Ciebie
73,39 zł brutto
opak
1 opak
Wpinki do segregatorów Argo, dziurkowane, 100 sztuk, transparentny
Wpinki do segregatorów Argo, dziurkowane, 100 sztuk, transparentny
kod: KO199
25 cze u Ciebie
87,75 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk, niebieski
Listwa wsuwana Argo, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk, niebieski
kod: GB499
25 cze u Ciebie
22,63 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, 9mm, do 80 kartek, 25 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Leitz, 9mm, do 80 kartek, 25 sztuk, czarny
kod: GB855
25 cze u Ciebie
-8%
72,62 zł brutto
66,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 72,62
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, czarny
kod: GB604
25 cze u Ciebie
-8%
103,27 zł brutto
95,42 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 103,27
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna Durable Filefix, wpinana, A4 (295x25mm), 250 sztuk, transparentny
Listwa samoprzylepna Durable Filefix, wpinana, A4 (295x25mm), 250 sztuk, transparentny
kod: SG923
25 cze u Ciebie
118,58 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Durable z perforacją do segregatora, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Durable z perforacją do segregatora, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
kod: GB466
25 cze u Ciebie
80,17 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, niebieski
Listwa wsuwana Leitz, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, niebieski
kod: GB602
25 cze u Ciebie
77,27 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, 12mm, do 100 kartek, 25 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Leitz, 12mm, do 100 kartek, 25 sztuk, czarny
kod: OD011
25 cze u Ciebie
-13%
92,89 zł brutto
80,88 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 92,89
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, 15mm, do 150 kartek, 25 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Leitz, 15mm, do 150 kartek, 25 sztuk, czarny
kod: GB399
25 cze u Ciebie
100,63 zł brutto
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 8mm, 100 sztuk, przezroczysty
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 8mm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: PA57
25 cze u Ciebie
87,88 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk bezbarwny
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk bezbarwny
kod: GB512
25 cze u Ciebie
27,64 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Durable, A4, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Durable, A4, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, czarny
kod: GB873
25 cze u Ciebie
-40%
105,66 zł brutto
63,48 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 105,66
opak
1 opak
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 10mm, 50 sztuk, czarny
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 10mm, 50 sztuk, czarny
kod: GB728
25 cze u Ciebie
-40%
153,63 zł brutto
92,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,63
opak
1 opak
Listwa wsuwana Durable, 5mm, do 50 kartek, A5, 100 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Durable, 5mm, do 50 kartek, A5, 100 sztuk, przezroczysty
kod: GB586
25 cze u Ciebie
-49%
257,07 zł brutto
130,22 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 257,07
szt.
1 szt.
Listwa wsuwana Durable, A5, 3mm, do 30 kartek, 100 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Durable, A5, 3mm, do 30 kartek, 100 sztuk, przezroczysty
kod: GB451
3 lip u Ciebie
123,23 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
kod: GB848
2 lip u Ciebie
-8%
103,27 zł brutto
95,04 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 103,27
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna Q-Connect, A5, 125mm, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa samoprzylepna Q-Connect, A5, 125mm, 50 sztuk, przezroczysty
kod: BS6
25 cze u Ciebie
28,18 zł brutto
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 10mm, 100 sztuk, przezroczysty
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 10mm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: KO311
25 cze u Ciebie
-29%
124,11 zł brutto
87,88 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 124,11
szt.
1 szt.

Korzyści płynące z bindowania

Łączenie dokumentów za pomocą bindowania oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, tworzy poczucie organizacji i porządku, pozwalając na łatwiejszy dostęp do dokumentów. Po drugie zapewnia profesjonalny wygląd dokumentom, które lepiej się prezentują - są bardziej schludne i eleganckie. Po trzecie pomaga również chronić oprawione wydruki przed brudem i uszkodzeniami, takimi jak rozdarcie czy przypadkowe zalanie, co przekłada się na ich wydłużenie ich żywotności. Jest to szczególnie korzystne w przypadku dokumentów, które są często używane i narażone na zniszczenie. Bindowanie można więc wykorzystać do różnych celów - np.  do oprawy raportów, prezentacji, ofert handlowych, cenników, portoflio firmy oraz innych dokumentów, które muszą pozostać w nienaruszonym stanie. Odwiedź nasz sklep internetowy Ofix.pl, w którym znajdziesz wszystko, co potrzebne do bindowania tj. bindownice i termobindownice oraz wszelkie materiały eksploatacyjne do oprawy dokumentów. Postaw na wygodne zakupy produktów w konkurencyjnych cenach, z dostawą w 24h.