• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Sznurek jutowy jest wykonany z włókien łodygowych pochodzących z rośliny zwanej juta. Roślina ta jest uprawiana głównie w krajach azjatyckich, takich jak Indie czy Bangladesz, gdzie panują odpowiednie warunki klimatyczne. Juta jest również uprawiana w Ameryce Środkowej i Południowej. Warto jednak podkreślić, że tkanina jutowa jest wykorzystywana przez ludzkość od tysięcy lat. Jest jednym z najstarszych znanych włókien naturalnych. Pierwsze wzmianki o jej wykorzystaniu pochodzą z Chin i datowane są na około 8000 lat p.n.e. W kolejnych wiekach rozpowszechniła się jako materiał używany do produkcji tkanin, lin i sznurów. W Europie, juta zaczęła być sprowadzana z Azji w XVIII wieku i szybko stała się ważnym surowcem dla przemysłu tekstylnego. Obecnie większość juty pochodzi z Indii i Bangladeszu, gdzie jest uprawiana na szeroką skalę.

sznurek jutowy zastosowanie

Właściwości sznurka jutowego

Sznurek jutowy charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV. Dzięki temu jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, takich jak rolnictwo, rybołówstwo czy przemysł. Ze względu na swoje właściwości oraz ekologiczny charakter (juta jest biodegradowalna), sznurek jutowy stał się bardzo popularnym wyborem dla osób poszukujących alternatywnych rozwiązań dla sznurków syntetycznych oraz ceniących sobie produkty naturalne i przyjazne środowisku. Warto również dodać, że juta jest łatwo dostępna i stosunkowo tania w porównaniu do innych naturalnych materiałów, co przyczynia się do jej popularności na rynku.  I co ważne jutę można barwić, dzięki czemu zyskuje się różnobarwne sznurki z pomocą których można samemu zrobić niezwykłe dekoracje i nie tylko. Jest również bezpieczna w kontakcie z żywnością. Bez obaw można z niej wytwarzać torby na produkty spożywcze. 

Dostępne na rynku sznurki jutowe cechują się różną grubości - najczęściej jest sznurek 2 mm, ale może być 5 mm czy 8 mm. Im grubszy tym bardziej odporny na zrywanie i przecięcia. W naszej ofercie znajdują się sznurki jutowe marki Q-connect.

torba ze sznurka jutowego

Propozycje do czego możesz wykorzystać sznurek jutowy - m.in. w ogrodnictwie, do pakowania prezentów, tworzenia makram i innego rękodzieła

Sznurek jutowy jest bardzo wytrzymałym i odpornym na rozciąganie i warunki atmosferyczne materiałem. Jest również łatwy do przetwarzania i elastyczny, dzięki czemu można wykorzystać  do różnych celów. W rolnictwie sznurek jutowy służy głównie do wiązania roślin, zwłaszcza warzyw i przy wykonywaniu drobnych prac ogrodniczych czy też do wyplatania siatek na owoce. Jest również wykorzystywany w ogrodach botanicznych i arboretach do ozdabiania drzew i krzewów. Znajduje się również na wyposażeniu niemal każdej kwiaciarni czy pracowni florystycznej. Przyda się do tworzenia bukietów i ich dekorowania. Kolorowe sznurki jutowe podniosą walory estetyczne rozmaitych kompozycji kwiatowych.

W rybołówstwie jest wykorzystywany jako lina do holowania sieci czy kotwic. Natomiast w przemyśle sznurek jutowy doskonale nadaje się jako materiał do wyrobu mat i dywanów, a także jako element zabezpieczający w opakowaniach.

Sznurek jutowy można wykorzystać do różnych celów i w różnych dziedzinach. Wymieniany jest wśród akcesoriów do pakowania. Jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywany do pakowania oraz transportu towarów, ponieważ jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. W biurach przy pomocy sznurka można związać plik dokumentów by zabezpieczyć je przez zniszczeniem zgnieceniem czy zgubieniem - bywa więc używany w archiwizacji dokumentów. 

Z kolei naturalny wygląd sznurka jutowego idealnie sprawdza się do tworzenia elementów dekoracyjnych w stylu rustykalnym, wieszania ozdób, do stylowego zdobienia świeczek czy ozdobnego zabezpieczania paczek i upominków okolicznościowych. Sznurek jutowy jest niezwykle popularnym materiałem w rzemiośle artystycznym i produkcji rękodzieł - biżuterii, mat, koszy, chokerów, biżuterii  czy też do ozdabiania kartek i zaproszeń. Dzięki swojej naturalnej kolorystyce sznurek jutowy dodaje charakteru i uroku każdemu dziełu. Jest popularnym  materiałem w branży DIY. 

sznurek jutowy ozdoby

Uniwersalny i ekologiczny sznurek jutowy - dostępny na ofix.pl

Sznurek jutowy jest uniwersalnym, przyjaznym dla środowiska i wszechstronnym materiałem wyróżniającym się wysoką wytrzymałością. Dlatego też znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach, w tym w przemyśle i rzemiośle. Dzięki swoim właściwościom sznurek jutowy pozostanie jednym z najważniejszych materiałów wykorzystywanych przez ludzkość. Podobnie jak sznurek bawełniany ma szeroki zakres zastosowania, o czym możesz przeczytać na naszym blogu. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sznurków jutowych i lnianych dostępnych w naszym sklepie internetowym Ofix.pl.

Polecane produkty

Sznurek z nożykiem Herlitz Pack-O-Mat, 120m
Sznurek z nożykiem Herlitz Pack-O-Mat, 120m
kod: FB11
25 cze u Ciebie
-39%
67,53 zł brutto
41,23 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 67,53
szt.
1 szt.
Szpagat jutowy Q-connect, 15m, 30g, brązowy
Szpagat jutowy Q-connect, 15m, 30g, brązowy
kod: NI6
25 cze u Ciebie
-15%
4,10 zł brutto
3,48 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 4,10
szt.
1 szt.
Szpagat jutowy Q-connect, 250m, 500g, brązowy
Szpagat jutowy Q-connect, 250m, 500g, brązowy
kod: NI7
25 cze u Ciebie
30,32 zł brutto
szt.
1 szt.
Nici lniane Q-Connect, nabłyszczane, 170m, 100g, szary
Nici lniane Q-Connect, nabłyszczane, 170m, 100g, szary
kod: NI8
25 cze u Ciebie
15,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Nici lniane Q-Connect, nabłyszczane, 560m, 250g, szary
Nici lniane Q-Connect, nabłyszczane, 560m, 250g, szary
kod: NI9
25 cze u Ciebie
32,89 zł brutto
szt.
1 szt.
Nici lniane Q-connect wzmocnione, 100g, 220m, biały
Nici lniane Q-connect wzmocnione, 100g, 220m, biały
kod: NI10
25 cze u Ciebie
16,72 zł brutto
szt.
1 szt.