• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Czy warto wybrać papier ekologiczny do drukarki?

2023 maj 30
Czy warto wybrać papier ekologiczny do drukarki?

Chcesz pomóc środowisku naturalnemu w swoim biurze, bez wysiłku? Ekologiczny papier do drukarki to doskonała alternatywa do tradycyjnego papieru ksero A4! Papier ekologiczny pozyskiwany jest z materiałów pochodzących z recyklingu stanowi ekologiczny sposób drukowania, bez uszczerbku dla jakości wydruków oraz standardów. Papierem ekologicznym nazywamy więc taki rodzaj papieru, który w całości lub w znacznej większości został wyprodukowany z surowców pozyskanych z recyclingu. A barwniki nadające mu biel lub inny kolor, muszą być przyjazne dla środowiska. Dzięki specjalnie opracowanej produkcji papieru z makulatury, możesz wspomagać zrównoważony rozwój i gospodarkę leśną. Przetwarzając papier do drukowania i korzystając z niego ponownie w codziennych działaniach zawodowych przyczyniamy się do pozyskania drewna nie naruszając bogactw biologicznych i struktury lasów. Wspieraj więc działania przyjazne dla środowiska i wybieraj ekologiczny papier do drukarki, spełniający surowe normy środowiskowe, a przy okazji poprawisz wizerunek swojej firmy oraz stworzysz nowe możliwości marketingowe.

O ekologiczności papieru ksero świadczą specjalne certyfikaty środowiskowe, które potwierdzają przyjazny dla środowiska sposób produkcji papieru do drukarki. Do popularnych certyfikatów ekologicznych należy m.in. FSC - przyznawany za zrównoważone korzystanie z zasobów leśnych, ochronę przyrody i respektowanie praw ludności powiązanej z obszarami leśnymi. Następnym certyfikatem jest Blue Angel, gdzie głównymi kryteriami oceny jest oszczędność surowca i zanieczyszczeń, ograniczenie hałasu, ograniczenie ilości odpadów przy produkcji papieru i możliwość ponownego ich użycia. Kolejnym często spotykanym certyfikatem ekologicznym jest Ecolabel który jest przyznawany wyrobom papierniczym, które spełniły wysokie kryteria emisji i zużycia energii, pochodzenia surowców i zawartości określonych środków chemicznych. 

Kolejnym atutem przemawiającym za papierem ekologicznym a4, jest jego niższa cena, która pozwala zaoszczędzić pieniądze na kosztach drukowania. Atrakcyjna cena papieru makulaturowego jest szczególnie istotnym argumentem, kiedy dużo drukujesz. Co codziennych wydruków takich jak: raporty, projekty, maile, korespondencja firmowa, listy zadań, itp. z powodzeniem mogą być drukowane na papierze o niższych parametrach białości i gładkości. Papier ekologiczny do drukarek jest więc ekonomicznym wyborem, który znajdzie zastosowanie w wielu codziennych działaniach. A co najważniejsze, pomaga zmniejszyć szkody dla środowiska naturalnego, związane z tradycyjnymi praktykami pozyskiwania papieru ksero. Sprawdź naszą ofertę w kategorii Papier ksero biały i poznaj aktualne promocje – wybierz papier eko, który zapewni wyrazistość wydruków, bez utraty żywych kolorów lub kontrastu. Uczyń swoją firmę bardziej przyjazną środowisku i wprowadź ekologiczny papier do drukarek już dziś!

biurowy papier ekologiczny do drukarki

Jaki rodzaj papieru eko wybrać i na warto zwrócić uwagę?

Aspekt ekologiczny jest niezwykle ważnym powodem dla firm, które przechodzą na ekologiczne papiery do drukowania. Warto więc sprawdzić prawdziwość oferowanych arkuszy do druku i poznać certyfikaty ekologiczności producentów - jednym z nich jest certyfikat FSC. Papier z certyfikatem ekologiczności FSC to papier, gdzie wykorzystywane drewno pochodzi jedynie z lasów hodowanych oszczędnym sposobem, a na miejsce każdego wyciętego drzewa posadzone są dwa, a nawet trzy nowe. Kolejną istotną sprawą, przy wyborze papieru ekologicznego do drukarek, jest jego gramatura. W naszym sklepie internetowym Ofix.pl znajdziesz zarówno ekologiczne papiery A4 o niskiej gramaturze 75g, jak i papiery ekologiczne 80g, 90g, 100g, 120g, a nawet 160g. Papiery z recyclingu o wyższej gramaturze to ozdobne arkusze używane sporadycznie, które świetnie sprawdzą się do wydruku zaproszeń, certyfikatów, dyplomów, podziękowań, ulotek i różnych kreatywnych projektów. Oprócz gramatury papieru, format jest decydującym wyborem do drukowania dokumentów. Najczęściej wybieranym formatem papieru jest A4 o rozmiarze kartki 210 x 297 mm, ale jeżeli potrzebujesz większego, znajdziesz również papier ksero A3 do wydruku plakatów, ogłoszeń czy reklam.

Przy wyborze odpowiedniego papieru makulaturowego zwróć też uwagę na jego kolorystykę i białość CIE. Papiery ekologiczne często posiadają lekko szary odcień, który wynika z jego procesu produkcji. Jeżeli zależy Ci na białym papierze do drukarki, wybierz ryzę papieru z wyższym parametrem białości CIE – taką informację znajdziesz w kartotece każdego papieru na Ofix.pl. Najważniejszym czynnikiem, o jakim należy pamiętać, to zastosowanie papieru eko. Najtańsze papiery z makulatury będą odpowiednie do nieformalnych zastosowań i druku dokumentów wewnętrznych w firmie. Natomiast papier o wysokiej gramaturze i klasie papieru A, znajdzie przeznaczenie w dokumentach, gdzie wysoka jakość ma dużą wagę. Poznaj papiery ekologiczne z szerokiej gamy produktów Ofix, takich marek jak Target, Mondi, Navigator, Plano, Pol, Steinbeis, Color – copy i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

papiery ekologiczne marki Target, w różnych gramaturach

Na szczególną uwagę zasługuje papier ekologiczny Target Executive A4/80g, produkowany z włókien Eucalyptus globulus - biurowy papier klasy Premium do ekskluzywnych wydruków. Jest wszechstronny i wydajny – doskonałe rozwiązanie do intensywnego użytku w każdym dokumencie biurowym, zapewniające wyraźne rezultaty oraz świetną zdolność do drukowania. Unikalne włókno eucalyptus globulus ma cechy pozwalające na tworzenie grubszego i bardziej odpornego papieru, oferując jednocześnie najwyższy poziom wydajności maszyny. Papier ksero ekologiczny Target Executive, A4, 80g/m2, 500 arkuszy jest ultra biały i posiada ulepszoną powierzchnię - idealny do intensywnego stosowania.

Firma Ofix wspiera ekologiczne działania - w czerwcu 2023, wraz z marką Target posadziliśmy 8 drzew, a z każdym miesiącem planujemy więcej. Wybierając papier Target masz realny wpływ na posadzone kolejne drzewo w ramach akcji "Target na las". Razem tworzymy przyszłość, w której możemy zachować piękno naszych lasów dla kolejnych pokoleń. Dołącz do grona osób, którym zależy na środowisku i posadź z nami następne drzewa! Wystarczy, że wejdziesz na papiery ksero A4 i zamówisz ekologiczny papier do drukowania Target, który wspiera ochronę środowiska i zmniejsza szkodliwy wpływ człowieka. Pamiętaj też o zakupie odpowiednego tuszu lub tonera do swojej drukarki biurowej.