• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Ładowanie indukcyjne, znane również jako bezprzewodowe ładowanie, jest wygodnym sposobem na naładowanie urządzeń elektronicznych bez konieczności podłączania ich bezpośrednio do źródła zasilania za pomocą kabla. Chcesz wiedzieć jak działa ładowanie indukcyjne i jakie urządzanie obsługuje? Czytaj dalej!

Czym jest ładowanie indukcyjne i na czym polega?

Ładowanie indukcyjne to metoda przesyłania energii elektrycznej z jednego urządzenia do drugiego bez konieczności stosowania przewodów. Jak działa ładowanie bezprzewodowe? Ładowanie jest możliwe dzięki zasadzie zjawiska indukcji elektromagnetycznej, gdzie pole elektromagnetyczne generowane przez cewkę w ładowarce indukuje prąd w cewce odbiornika, znajdującej się w ładowanym urządzeniu. Gdy umieszczasz urządzenie kompatybilne z ładowaniem indukcyjnym np. smartfon (Apple Iphone 8, Samsung Galaxy Note, Xiaomi i inne modele), słuchawki bezprzewodowe czy zegarek na ładowarce bezprzewodowej, pole magnetyczne przenika przez obudowę urządzenia, a nawet etui na telefon i indukuje prąd w jego wewnętrznej cewce. Ten prąd jest następnie przekształcany na napięcie elektryczne, które ładuje baterię urządzenia. By móc korzystać z ładowania bezprzewodowego, w pierwszej kolejności sprawdź czy Twój smartfon obsługuje ładowanie indukcyjne (czy posiada ładowanie indukcyjne).

Ładowanie indukcyjne telefonu

Zalety ładowania indukcyjnego - wygoda i bezpieczeństwo

Ładowanie indukcyjne jest bezpieczne i oferuje wygodę stanowiąc atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych metod ładowania. Jego największą zaletą jest wygoda użytkowania – nie trzeba bowiem podłączyć kabla telefonu do ładowania tylko wystarczy położyć smartfon i ładowanie rozpocznie się, co jest szczególnie przydatne w przypadku częstego korzystania z telefonu lub innych urządzeń. Eliminuje problem plączących się przewodów i uszkodzeń związanych z częstym podłączaniem i odłączaniem kabla, co przekłada się na dłuższą żywotność portów ładowania. Bezpieczeństwo to kolejna istotna zaleta ładowania indukcyjnego telefonu. Brak otwartych kontaktów elektrycznych minimalizuje ryzyko porażenia elektrycznego, a także zabezpiecza urządzenie przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda czy kurz, które mogą dostać się do portu ładowania. Ponadto nowoczesne ładowarki indukcyjne są wyposażone w systemy zabezpieczające przed przegrzaniem i przeciążeniem baterii telefonu, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno urządzenia, jak i użytkownika telefonu podczas ładowania. Ładowanie indukcyjne działa bezproblemowo, a dzięki swoim zaletom, staje się coraz bardziej popularne. Jego rosnąca obecność na rynku świadczy o zainteresowaniu konsumentów tą komfortową i bezpieczną technologią.

Jak działają ładowarki bezprzewodowe? Zasada indukcji elektromagnetycznej w ładowarkach indukcyjnych

Ładowarki bezprzewodowe, wykorzystujące zasadę indukcji elektromagnetycznej, działają poprzez tworzenie pola magnetycznego, które przenosi energię z ładowarki do akumulatora urządzenia. Żeby naładować baterię swojego telefonu bezprzewodowo należy sprawdzić czy nasz telefon obsługuje ładowanie indukcyjne, następnie żeby włączyć ładowanie bezprzewodowe wystarczy położyć telefon na ładowarce indukcyjnej i ładowanie powinno rozpocząć się automatycznie. Proces ten rozpoczyna się, gdy prąd elektryczny przepływa przez cewkę w ładowarce. Gdy kompatybilne urządzenie z odpowiednią cewką odbiorczą jest umieszczone blisko ładowarki, to pole magnetyczne indukuje prąd w cewce odbiorczej urządzenia. Ten indukowany prąd jest następnie przekształcany w napięcie, które ładuje baterię. Dzięki temu, że przesył energii odbywa się bezpośrednio przez pole magnetyczne, nie ma potrzeby bezpośredniego kontaktu elektrycznego między ładowarką a telefonem z ładowaniem indukcyjnym, co umożliwia bezprzewodowe ładowanie. Ładowarki bezprzewodowe często wykorzystują technologię Qi, co zapewnia ich kompatybilność z wieloma urządzeniami takimi jak różne modele Iphone. Technologia ta, choć mniej efektywna energetycznie niż tradycyjne ładowanie smartfona, oferuje znaczną wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Słuchawki bezprzewodowe

Rodzaje ładowarek bezprzewodowych - stacjonarne, podróżne, wbudowane w meble

Bezprzewodowe ładowarki Qi, coraz bardziej popularne wśród użytkowników urządzeń mobilnych, występują w różnych rodzajach, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb i stylów życia. 

1. Ładowarki stacjonarne: To najczęstszy typ ładowarek bezprzewodowych, które znajdują swoje miejsce na biurkach, nocnych stolikach czy w innych stałych lokalizacjach. Są to zazwyczaj niewielkie podstawki lub maty, na których umieszcza się urządzenie do ładowania. Ich design często jest elegancki i nowoczesny, co sprawia, że harmonijnie wpasowują się w otoczenie domu czy biura.

2. Ładowarki podróżne: Dla osób często podróżujących, producenci oferują przenośne ładowarki bezprzewodowe. Są one mniejsze i często wyposażone we własne baterie, dzięki temu telefon można ładować w miejscach, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Te kompaktowe ładowarki są idealne do użytku w podróży, mogą łatwo zmieścić się w torbie czy plecaku. Na rynku dostępne są także wygodne ładowarki indukcyjne zintegrowane z uchwytem samochodowym- doskonała opcja jeśli często podróżujesz służbowo.

3. Ładowarki wbudowane w meble: To stosunkowo nowy trend, w którym ładowarki bezprzewodowe są integrowane z meblami, takimi jak biurka, stoliki kawowe czy lampki nocne. Tego rodzaju rozwiązania są szczególnie estetyczne i praktyczne, ponieważ eliminują konieczność posiadania osobnej ładowarki – kładziesz telefon w określonym miejscu na meblu, aby rozpoczął się proces ładowania. Wbudowane ładowarki bezprzewodowe są idealne dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i porządek.

Każdy z tych typów ładowarek ma swoje unikalne zalety i może być wybierany w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników. Wspólne dla nich jest wykorzystanie technologii indukcji do ładowania urządzeń, co zapewnia wygodę i unowocześnia codzienne doświadczenia z technologią. Jednakże najlepiej samemu zdecydować jaka ładowarka indukcyjna sprawdzi się najlepiej do ładowania swojego smartfona.

Jaki sprzęt obsługuje ładowanie bezprzewodowe? Telefony, słuchawki, zegarki

Ładowanie bezprzewodowe stało się standardową funkcją w wielu nowoczesnych urządzeniach elektronicznych, oferując użytkownikom większą wygodę i elastyczność. Najbardziej popularnymi kategoriami sprzętów obsługujących ładowanie bezprzewodowe są telefony komórkowe, słuchawki i smartwatche. Wiele nowych modeli smartfonów, zarówno z wyższej, jak i średniej półki cenowej, jest wyposażonych w cewki umożliwiające ładowanie indukcyjne zgodnie z certyfikatem Qi, który jest najbardziej powszechnym standardem ładowania bezprzewodowego. Ponadto wiele modeli słuchawek bezprzewodowych, w tym popularne słuchawki douszne, jest teraz wyposażonych w etui z możliwością ładowania bezprzewodowego, co znacznie ułatwia ich ładowanie i zarządzanie energią. Smartwatche również często obsługują ładowanie bezprzewodowe, umożliwiając łatwe ładowanie przez umieszczenie zegarka na dedykowanej ładowarce. To zwiększone zastosowanie ładowania bezprzewodowego w różnych urządzeniach świadczy o rosnącej popularności tej technologii i jej znaczeniu dla przyszłości codziennego korzystania z elektroniki użytkowej.

Polecane produkty

Ładowarka sieciowa Hama Qualcomm Quick Charge 3.0, 19.5W, czarny
Ładowarka sieciowa Hama Qualcomm Quick Charge 3.0, 19.5W, czarny
kod: LW253
jutro u Ciebie
-38%
88,44 zł brutto
55,01 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 88,44
Ładowarka samochodowa Hama Gan, PD/QC, 45W, 2X USB-C, czarny
Ładowarka samochodowa Hama Gan, PD/QC, 45W, 2X USB-C, czarny
kod: LW273
jutro u Ciebie
-33%
108,12 zł brutto
72,90 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 108,12
Ładowarka sieciowa do telefonu Hama, 45W, GaN, PD/QC 3.0, biały
Ładowarka sieciowa do telefonu Hama, 45W, GaN, PD/QC 3.0, biały
kod: LW274
jutro u Ciebie
-37%
205,29 zł brutto
129,89 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 205,29
Wyprzedaż
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-różowy
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-różowy
kod: LW185
jutro u Ciebie
-32%
206,52 zł brutto
140,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 206,52
Wyprzedaż
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-niebieski
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-niebieski
kod: LW57
jutro u Ciebie
-9%
121 zł brutto
109,68 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 121
Wyprzedaż
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-zielony
Piórnik z ładowarką indukcyjną Leitz Wow, dwukolorowy, biało-zielony
kod: LW186
jutro u Ciebie
114,39 zł brutto
Zasilacz Zebra 105934-053, do drukarek GK/GX , 1 sztuka, czarny
Zasilacz Zebra 105934-053, do drukarek GK/GX , 1 sztuka, czarny
kod: KH2681
jutro u Ciebie
761,37 zł brutto
Ładowarka sieciowa Hama mini, USB typ C, 35W, biały
Ładowarka sieciowa Hama mini, USB typ C, 35W, biały
kod: LW264
jutro u Ciebie
-41%
185,61 zł brutto
109,89 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 185,61
Ładowarka sieciowa Hama, 4 gniazda (1xQC3.0, 3xUSB-A), 33W, czarny
Ładowarka sieciowa Hama, 4 gniazda (1xQC3.0, 3xUSB-A), 33W, czarny
kod: WN50
jutro u Ciebie
109,35 zł brutto
Ładowarka sieciowa USB LogiLink, 5W, biały
Ładowarka sieciowa USB LogiLink, 5W, biały
kod: LW138
jutro u Ciebie
-26%
41,70 zł brutto
30,68 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 41,70
Ładowarka sieciowa Apple MHJE3ZM/A, ze złączem USB-C, 20W, biały
Ładowarka sieciowa Apple MHJE3ZM/A, ze złączem USB-C, 20W, biały
kod: LW209
wydłużony czas dostawy
-17%
228,66 zł brutto
189,30 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 228,66
Ładowarka indukcyjna Hama QI-FC10 Wireless Charger, 10W, czarny
Ładowarka indukcyjna Hama QI-FC10 Wireless Charger, 10W, czarny
kod: LW196
jutro u Ciebie
-25%
45,28 zł brutto
34,14 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 45,28
Zestaw ładowarka indukcyjna Hama QI-FC10 Wireless Charger + ładowarka sieciowa Hama QC 3.0, czarny
Zestaw ładowarka indukcyjna Hama QI-FC10 Wireless Charger + ładowarka sieciowa Hama QC 3.0, czarny
kod: LW197
jutro u Ciebie
-27%
86,04 zł brutto
63,16 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 86,04
Ładowarka sieciowa USB Gembird, 5W, biały
Ładowarka sieciowa USB Gembird, 5W, biały
kod: LW234
jutro u Ciebie
-13%
29,40 zł brutto
25,71 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 29,40
Ładowarka indukcyjna Hama MagCharge FC15, 15W, czarny
Ładowarka indukcyjna Hama MagCharge FC15, 15W, czarny
kod: LW275
jutro u Ciebie
52,57 zł brutto
Stacja ładująca Unitek Y-2190A, 10x USB z QC3.0, biały
Stacja ładująca Unitek Y-2190A, 10x USB z QC3.0, biały
kod: LW81
jutro u Ciebie
503,07 zł brutto
Hit cenowy
Ładowarka sieciowa Hama Typ-C, 230V, 3A, 15W, czarny
Ładowarka sieciowa Hama Typ-C, 230V, 3A, 15W, czarny
kod: LW167
jutro u Ciebie
-23%
51,54 zł brutto
39,90 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 51,54
Ładowarka sieciowa LogiLink PA0146, z kablem micro USB i portem USB, czarny
Ładowarka sieciowa LogiLink PA0146, z kablem micro USB i portem USB, czarny
kod: LW187
jutro u Ciebie
-8%
50,70 zł brutto
46,51 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 50,70

Wybór dobrej ładowarki bezprzewodowej - parametry, funkcje, cena

Wiesz już, jak działa ładowarka indukcyjna. Jaką zatem ładowarkę kupić? Wybór dobrej ładowarki bezprzewodowej zależy od kilku kluczowych parametrów, funkcji i oczywiście ceny, które powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i typu obsługiwanych urządzeń. Oto kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę:

1. Kompatybilność: Upewnij się, że ładowarka posiada standard Qi, który jest najbardziej powszechnym standardem ładowania bezprzewodowego w smartfonach, słuchawkach i smartwatchach. Sprawdź także, czy ładowarka wspiera szybkie ładowanie dla Twojego urządzenia, jeśli jest to dla Ciebie ważne.

2. Moc ładowania: Moc ładowarek bezprzewodowych jest zazwyczaj wyrażana w watach (W). Im wyższa moc, tym szybsze może być ładowanie. Typowe wartości to ładowanie z mocą: 5W, 7.5W, 10W, a nawet 15W lub więcej. Wybór mocy zależy od maksymalnej mocy, jaką obsługuje Twoje urządzenie.

3. Design i jakość wykonania: Wygląd i budowa ładowarki mogą mieć znaczenie, szczególnie jeśli będzie ona widoczna w Twoim domu czy biurze. Materiały, z których wykonana jest ładowarka, mogą wpływać na jej trwałość oraz estetykę.

4. Funkcje dodatkowe: Niektóre ładowarki oferują dodatkowe funkcje, takie jak wskaźniki LED informujące o stanie ładowania, możliwość ładowania wielu urządzeń jednocześnie, czy zabezpieczenia przeciwprzegrzewaniu i przeciążeniowemu. Te funkcje mogą zwiększać użyteczność ładowarki i bezpieczeństwo użytkowania.

5. Cena: Ładowarki bezprzewodowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Zazwyczaj, im więcej funkcji i wyższa moc, tym cena jest wyższa. Warto jednak zastanowić się, czy wszystkie dodatkowe funkcje są Ci rzeczywiście potrzebne.

Zwróć uwagę na recenzje i opinie innych użytkowników, aby upewnić się, że wybierasz produkt wysokiej jakości. Pamiętaj, że najtańsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze, szczególnie jeśli chodzi o efektywność ładowania i bezpieczeństwo użytkowania.

Ładowarka bezprzewodowa

Podsumowanie

Ładowanie indukcyjne ze standardem ładowania Qi to innowacyjna technologia, która pozwala na ładowanie urządzeń bezprzewodowo, takich jak smartfony, słuchawki czy smartwatche, poprzez indukcję elektromagnetyczną. Ładowarki bezprzewodowe, dostępne w różnych formach, w tym stacjonarnych, podróżnych czy wbudowanych w meble, oferują wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Wybierając ładowarkę, należy zwrócić uwagę na kompatybilność, moc, jakość, dodatkowe funkcje i cenę. Ładowanie bezprzewodowe, choć wolniejsze od tradycyjnego ładowania przewodowego, zapewnia znaczną wygodę i staje się coraz bardziej popularne w codziennym użytkowaniu. Zapoznaj się z ofertą ładowarek bezprzewodowych w sklepie internetowym Ofix.pl, gdzie czeka na Ciebie szeroki wybór i szybka dostawa do domu czy biura!