• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

W ostatnich latach tradycyjne kalendarze odzyskują popularność. Niejednokrotnie słyszymy: "nic nie zastąpi wrażenia pisania piórem po tradycyjnym papierze". Dlaczego warto korzystać z kalendarzy w świecie opartym o elektronikę oraz jak wybrać odpowiedni kalendarz dla siebie? Mamy nadzieję, że dowiesz się tego poniżej. 

Wielki powrót papierowych kalendarzy 

 1. Pierwszą z zalet papierowych kalendarzy jest bez wątpienia ich dostępność oraz mnogość personalizacji. Nie ma potrzeby serfowania po Internecie długimi godzinami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, wystarczy przejrzeć kilka projektów przygotowanych przez specjalistów i wybrać najlepszy układ dla siebie. Pośród współczesnych kalendarzy znajdziemy nie tylko te roczne, ale również ich bardziej szczegółowe lub cieńsze i lżejsze kwartalne odpowiedniki. Przydałoby Ci się miejsce na:
  dodatkowe notatki,
  listę zadań i obowiązków,
  plany tygodniowe, miesięczne, kwartalne,
  zaplanowanie budźetu,
  zaznaczenie ważnych dat

Nie ma problemu, wśród wielorakich wzorów z pewnością znajdziesz opcję dla siebie. I co najważniejsze, po wyborze odpowiedniej opcji, nie musisz martwić się o nic innego. Kilka kliknięć i wkrótce odpowiedni kalendarz przyjdzie wprost do Twojego domu. 

Kobieta i kalendarz 2024

Papierowy kalendarz świetnie sprawdzi się również do wieczornego planowania, gdy nie chcemy już męczyć naszych oczu niebieskim światłem monitora, a kalendarz ścienny pozwoli szybko sprawdzić datę nawet wczesnym porankiem. Papierowy kalendarz zapewnia również większe skupienie uwagi na zadaniu i umożliwia odcięcie się od niepotrzebnych bodźców, jak powiadomienia i migające okna innych aplikacji. Nie zapominajmy także, że papier pozwala nam na uwolnienie pełni kreatywności w odróżnieniu od większości aplikacji, które będą ograniczały nas do odpowiednich tabel. Możesz notować w swoim własnym stylu – korzystając z map myśli, rysunków, schematów, a nawet wklejać do niego wyjątkowe zdjęcia. Papierowe planery tak bardzo wspierają kreatywność, że stworzono nawet metodę, tzw. „bullet journal”, która opiera się o kreatywne planowanie i dopasowywanie notatnika lub kalendarza do naszych osobistych potrzeb. Jeśli już zahaczyliśmy o metodę "bullet journal", nie sposób pominąć tutaj wszelkich akcesoriów, które w łatwy sposób nie tylko uwolnią naszą kreatywność w pracy, ale także umożliwią inteligentne zarządzanie czasem.

Zostawianie w kalendarzu notatek nie musi wiązać się z kreśleniem, nadpisywaniem i chaosem. Metoda stosowania karteczek może w łatwy sposób wprowadzić porządek i organizację wizualną. Jest to także świetna metoda dodawania komentarzy przez osoby trzecie, które przyklejając informację o zmianie miejsca spotkania przykują uwagę właściciela kalendarza na tyle, by ten nie znalazł się przypadkiem na innym zebraniu.

  Na naszej stronie znajdziecie spory wybór karteczek na praktycznie każdą okazję. Szersze mogą przydać się np. do wizualizacji projektów, kwadratowe idealnie sprawdzą się do krótkich notatek. Wszystkie nasze propozycje znajdziecie TUTAJ. Piękny kalendarz możemy również potraktować jak osobisty gadżet. Dopasuj go do swojego stylu i dodatków - może wybierzesz kolor pasujący do Twojego plecaka lub torebki, taki, który świetnie uzupełni design Twojego laptopa, a może uzupełniający wystrój Twojego biura? Spośród wielu wzorów, kolorów i tekstur na pewno wybierzesz taki, który podkreśli Twój indywidualny charakter. Jest on również świetnym pomysłem na prezent, który każdego dnia będzie przypominał obdarowującemu o Tobie.  

Kalendarz 2024

Wybierz kalendarz na 2024 dopasowany do swojego rytmu pracy

  Aby znaleźć kalendarz dopasowany do naszych potrzeb, najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „jakie treści, jak często mamy zamiar w nim umieszczać?”. Jeśli potrzebujemy od czasu do czasu szybkiego sprawdzenia daty i zapisania niewielu ważnych dla nas zadań, warto przyjrzeć się kalendarzom ściennym. Z łatwością dopasujemy je do naszego wnętrza i przestrzeni, dzięki wielu wzorom oraz różnorodnym formatom.   

Kalendarz to narzędzie w Twojej pracy? Często potrzebujesz szybkiego spojrzenia na dany miesiąc oraz zanotowania na tej podstawie przydatnej informacji? Świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie odpowiedni kalendarz biurkowy. Ich szeroki wybór znajdziesz tutaj, dzięki czemu dobierzesz nie tylko jego kolorystykę, ale również przydatne dodatki, jak klejące karteczki (tzw. „sticky notes”) w różnych kształtach i kolorach. To z pewnością pomoże w tworzeniu kreatywnych map myśli!

  Najbardziej szczegółowe planowanie umożliwi Ci kalendarz książkowy. Świetną informację jest, że OFIX posiada w swojej ofercie dużą ilość zarówno klasycznych, jak i bardziej fantazyjnych wzorów i kolorów. Dla Twojej wygody, znajdziesz różne formaty kalendarzy książkowych, jak również przekrój od cienkich, bardzo poręcznych kalendarzy do najgrubszych wersji, w których znajdziesz mnóstwo miejsca na najbardziej szczegółowe notatki. Przeczytaj również jak skutecznie zrealizować swoje cele.

Jakie są zalety posiadania kalendarza książkowego? Dla kogo będzie on odpowiednim wyborem?

 1. Wszystkich profesji wymagających przestrzeni na wizualizację pomysłów i idei. Kalendarze książkowe w zależności od formatu umożliwiają zawarcie dużej ilości treści.
 2. Dla osób, które działają w sposób cykliczny, a ich spotkania i wydarzenia odbywają się w regularnych interwałach. 
 3. W przypadku, gdy łączysz wydarzenia prywatne i zawodowe. Kalendarz książkowy pozwoli Ci na jasny podział miedzy dwiema sferami życia. 
 4. Stosujesz przedziały czasowa dla wydarzeń i spotkań. W graficzny sposób możesz zaznaczyć długość konkretnego eventu, jeśli oczywiście Twój kalendarz już nie ma zadrukowanych godzin. 
 5. A Ty, co i jak często planujesz? Sięgnij po kalendarz, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb, a jego elegancki wygląd zachęci Cię do regularnego korzystania, uruchom swoją kreatywność lub wybierz klasyczne planowanie i zacznij lepiej organizować swój czas, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność i znaleźć więcej przestrzeni na odpoczynek. Powodzenia!