• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto dla InPost Paczkomat
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

EcoVadis - co to jest i jak ocenia firmy

EcoVadis jest znaną na całym świecie platformą, która pomaga organizacjom zarządzać ich praktykami w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i oceniać ich wyniki w odniesieniu do międzynarodowych standardów. Platforma ta jest wykorzystywana przez przedsiębiorstwa, aby dostarczyć im informacji o tym, jak dobrze włączyły zasady CSR do swojego biznesu i systemu zarządzania. EcoVadis wykorzystuje skalę punktową od 0 do 100, aby ocenić firmy pod kątem szeregu kwestii związanych z CSR, takich jak prawa pracowników, środowisko, etyka, zrównoważone zamówienia publiczne, prawa człowieka w 200 kategoriach. 

Ecovadis

Nagroda jest bardzo pożądana przez wiele firm ze względu na uznanie jakie zapewnia oraz zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialne praktyki biznesowe. Opiera się na systemie oceny, który ocenia wyniki CSR zgodnie z wiodącymi standardami jak UN Global Compact Network, Global Reporting Initiative (GRI), konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), normą ISO 26000, wytycznymi ONZ dotyczącymi biznesu i praw człowieka oraz planem działania CERES i jest nadzorowany przez międzynarodowy komitet. To kompleksowe podejście EcoVadis pozwala firmom ocenić jak skutecznie zarządzają swoimi praktykami odpowiedzialności społecznej i czy są na bieżąco z globalnymi inicjatywami i standardami. Firmy, które otrzymują nagrodę, zyskują publiczne uznanie za swoje zaangażowanie w poprawę warunków pracy, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska, dostarczanie etycznych produktów lub usług, przyjmowanie zrównoważonych modeli biznesowych oraz eliminowanie naruszeń praw człowieka w miejscu pracy. 

100 000+ firm zaufało ecoVadis w zakresie odpowiedzialności za zrównoważony rozwój

EcoVadis jest używany przez ponad 100 000 firm w 175 krajach na całym świecie. Stał się on powszechnie akceptowanym standardem, który klienci wykorzystują do monitorowania wyników CSR swoich dostawców co może prowadzić do lepszych możliwości biznesowych. Ponadto, dzięki tej nagrodzie firmy mogą wykazać partnerom, że przestrzegają odpowiednich przepisów i standardów etycznych, zachęcają ich do łatwiejszego zaufania praktykom przez nich stosowanych. Otrzymanie medalu od EcoVadis wskazuje, że organizacja ma wysoki poziom przejrzystości, co wspiera jej wiarygodność. 

EcoVadis - brązowy medal dla Ofix.pl

EcoVadis jest uznaną na całym świecie agencją, która ocenia praktyki zrównoważonego rozwoju firm. Ocenia i ewaluuje wyniki przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić, że przestrzegają one standardów etycznych i środowiskowych. Przyznaje punkty na podstawie czterech tematów: środowisko, działania społeczne, etyka i łańcuch dostaw. Otrzymanie brązowego medalu od EcoVadis to wielki zaszczyt, który potwierdza nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu. 

Ofix Lewandowski należy do 14% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis w branży "niewyspecjalizowany handel hurtowy".

Nagroda ta jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w przestrzeganie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) we wszystkich obszarach naszej działalności. Zainwestowaliśmy wiele w poprawę naszych praktyk środowiskowych i minimalizację wpływu na naszą planetę poprzez efektywne zarządzanie zasobami, oszczędzanie energii i redukcję odpadów. 

W naszej firmie wierzymy, że zrównoważone praktyki powinny być podstawą naszych działań. Dążymy do ograniczenia odpadów i emisji, prowadzenia wydajnych operacji pod względem energii i zasobów, odpowiedzialnego pozyskiwania materiałów, utrzymywania bezpiecznych warunków pracy w całym naszym łańcuchu dostaw oraz pozytywnego wkładu w społeczności w których działamy. 

Ecovadis bronze medal for Ofix Lewandowski

Staramy się również tworzyć pozytywną kulturę miejsca pracy dla naszych pracowników i dostawców poprzez wdrażanie przyjaznych warunków pracy i polityki płacowej, inicjatyw dotyczących równych szans w zatrudnieniu oraz protokołów bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto przestrzegamy zasad etycznych, takich jak ochrona prywatności danych i zapobieganie korupcji. 

Te wysiłki nie tylko pozytywnie odzwierciedlają naszą firmę, ale także dają konsumentom pewność, że jesteśmy godnymi zaufania i rzetelnymi partnerami, którzy stosują się do najlepszych międzynarodowych praktyk w zakresie zrównoważonych działań biznesowych. Brązowy medal jest świadectwem naszej ciężkiej pracy, która pozwoliła nam uzyskać uznanie od jednego z najbardziej cenionych autorytetów w dziedzinie oceny zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw.

Podsumowując, nagrody EcoVadis stanowią nieocenione źródło informacji dla organizacji, które chcą sprostać wymaganiom klientów, jednocześnie realizując swoje własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Ecovadis oferuje organizacjom kompleksowy system oceny, który zapewnia obiektywną miarę ich wyników w zakresie CSR, co może być wykorzystane jako narzędzie do śledzenia postępów w czasie.

Dlatego też, jesteśmy dumni, że dołączyliśmy do grona firm z całego świata, które otrzymały prestiżowy medal od EcoVadis. Nagroda ta jest potwierdzeniem naszych odpowiedzialnych praktyk biznesowych i zaangażowania w zrównoważony rozwój. Będzie nas motywować do dalszego rozwoju naszej działalności i tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich oraz polepszenia naszego wyniku w przyszłości. Przeczytaj również o ekologicznych rozwiązaniach w biurze.