• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Jak wygląda kartka wymiaru A1?

2024 kwiecień 23

Format A1 to jeden z standardowych rozmiarów papieru określonych w normie ISO 216. Jest to część międzynarodowego standardu wymiarów arkuszy papieru z serii A, które są powszechnie stosowane na całym świecie, zarówno w zastosowaniach biurowych, jak i w druku.

Kartka papieru formatu A1 ma wymiary 594 x 841 mm. Warto zaznaczyć, że jest to dokładnie dwa razy większa powierzchnia niż format A2, a z kolei dwa razy mniejsza niż format A0. W praktyce, format A1 jest często używany do tworzenia dużych plakatów, planów, map czy materiałów reklamowych, które wymagają więcej miejsca na grafikę i informacje. Wymiary formatu A1 w calach: 23,39” x 33,11" i w pikselach do druku w jakości 300 DPI: 7 016 x 9 933 px

Dzięki swoim rozmiarom, format A1 umożliwia tworzenie szczegółowych i czytelnych wydruków dużego formatu, co czyni go idealnym wyborem na przykład dla projektantów czy inżynierów, którzy potrzebują przedstawić swoje prace w sposób przejrzysty i efektowny. Rozmiar 594 x 841 mm zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby móc szczegółowo przedstawić niezbędne dane na jednym arkuszu.

rozmiar kartki A1

Dla lepszego zobrazowania najbardziej popularny papier do drukarki lub ksero to papier A4 o wymiarze 210 x 297 mm, A1 to aż osiem arkuszy A4, cztery kartki A3, pół kartki A0. 

Format papieru A1 - zastosowanie

Rozmiar arkusza A1 jest powszechnie wykorzystywany zarówno w biznesie, jak i w dziedzinach technicznych, artystycznych czy edukacyjnych. Oto kilka głównych zastosowań papieru formatu A1:

  1. Projektowanie architektoniczne i inżynieryjne: A1 jest często używany przez architektów i inżynierów do drukowania szczegółowych planów budowlanych, schematów technicznych i rysunków inżynieryjnych. Jego rozmiar pozwala na prezentację dużych fragmentów projektów na jednym arkuszu, duży rozmiar pozwala na łatwiejszą analizę i przegląd.
  2. A1 jest często używany przez architektów i inżynierów do drukowania szczegółowych planów budowlanych, schematów technicznych i rysunków inżynieryjnych. Jego rozmiar pozwala na prezentację dużych fragmentów projektów na jednym arkuszu, duży rozmiar pozwala na łatwiejszą analizę i przegląd.
  3. Reklama: Format A1 jest idealny do tworzenia plakatów reklamowych i informacyjnych. Jest wystarczająco duży, aby przyciągnąć uwagę z odległości, jednocześnie zapewniając dostatecznie dużo miejsca na efektywne przekazywanie treści marketingowych i grafik. Format A1 jest idealny do tworzenia plakatów reklamowych i informacyjnych. Jest wystarczająco duży, aby przyciągnąć uwagę z odległości, jednocześnie zapewniając dostatecznie dużo miejsca na efektywne przekazywanie treści marketingowych i grafik.
  4. Edukacja: W szkołach i na uczelniach, format A1 może być wykorzystywany do tworzenia materiałów edukacyjnych, takich jak plakaty tematyczne, mapy, duże tabele i wykresy, które ułatwiają uczniom zrozumienie skomplikowanych koncepcji i danych. W szkołach i na uczelniach, format A1 może być wykorzystywany do tworzenia materiałów edukacyjnych, takich jak plakaty tematyczne, mapy, duże tabele i wykresy, które ułatwiają uczniom zrozumienie skomplikowanych koncepcji i danych.
  5. Wystawy i prezentacje: W muzeach, galeriach sztuki czy na konferencjach naukowych format A1 jest chętnie wybierany do tworzenia wizualnie przyciągających eksponatów, które opowiadają historie lub prezentują dane w przystępny sposób. W muzeach, galeriach sztuki czy na konferencjach naukowych format A1 jest chętnie wybierany do tworzenia wizualnie przyciągających eksponatów, które opowiadają historie lub prezentują dane w przystępny sposób.
  6. Sztuka i grafika: Artystyczne wydruki, takie jak reprodukcje dzieł sztuki czy oryginalne ilustracje, często są realizowane w formacie A1, który pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni i zapewnia wystarczającą widoczność detali. Artystyczne wydruki, takie jak reprodukcje dzieł sztuki czy oryginalne ilustracje, często są realizowane w formacie A1, który pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni i zapewnia wystarczającą widoczność detali.
  7. Planowanie i organizacja: Wielkie kalendarze ścienne czy planery, które pomagają w organizacji czasu w biurach i miejscach publicznych, często są drukowane w formacie A1 ze względu na swój duży rozmiar, przejrzystość i łatwość czytania. Wielkie kalendarze ścienne czy planery, które pomagają w organizacji czasu w biurach i miejscach publicznych, często są drukowane w formacie A1 ze względu na swój duży rozmiar, przejrzystość i łatwość czytania.

Dzięki uniwersalności i przystępnym rozmiarom, format A1 jest wartościowym narzędziem w wielu profesjonalnych zastosowaniach, pomagając w efektywnym przekazywaniu wizualnych i tekstowych informacji.