• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Wysyłanie paczki Pocztą Polską nie jest skomplikowane, ale warto wiedzieć, jak to zrobić efektywnie i ekonomicznie. Dlatego poniżej znajdziesz praktyczny poradnik jak krok po kroku wysłać paczkę pocztą. Dowiesz się jakie akcesoria będą przydatne podczas przygotowywania przesyłek i jak je zapakować, aby paczki dotarły do adresata w nienaruszonym stanie. Dostarczymy również cennych informacji na temat usług pocztowych, w tym o dostępnych rodzajach przesyłek. Z naszą pomocą nadawanie przesyłek będzie czystą przyjemnością.

Jak wysłać paczkę Pocztą Polską? Paczka pocztowa

Korzystając z usług Poczty Polskiej można wysłać paczkę pocztową. Co należy zrobić? Poniżej krótka instrukcja.

 1. 1. Przygotuj paczkę do wysyłki w taki sposób, by w trakcie transportu nie uległa uszkodzeniu. Potrzebny Ci będzie solidny, wytrzymały karton do pakowania, który powinien być dopasowany wielkością do wymiarów zawartości, by ta się nie przesuwała. Dla zwiększonej ochrony warto owinąć wysyłany przedmiot w folię bąbelkową a dodatkowo zapełnić wolną przestrzeń wypełniaczami. Następnie zamknij karton i zaklej taśmą pakową. Dodatkowo możesz owinąć karton folią stretch. Pamiętaj, że waga nie może przekroczyć 10 kg w przypadku wysyłki krajowej oraz 20 kg, gdy wysyłasz ją za granicę (Poczta Polska oferuje  dostawę paczek do 170 krajów na całym świecie). Ważne są również rozmiary paczki- dokładne dane znajdziesz na stronie Poczty Polskiej. 
 2. 2. Umieść na paczce dane adresata oraz nadawcy (należy wyraźnie napisać adresy) - będą pomocne na wypadek zagubienia druku nadania.
 3. 3. Przygotowaną przesyłkę weź ze sobą i udaj się do dowolnej placówki pocztowej.
 4. 4. Będąc już w placówce poczty poproś o odpowiedni formularz nadania przesyłki. W zależności od tego, czy jest to przesyłka krajowa czy zagraniczna wypełnić musisz inny formularz, dlatego wspomnij o tym pracownikowi poczty.
 5. 5. Wypełnij wszystkie pola, a następnie podaj wypełniony druk wraz ze swoją paczką osobie przy okienku.
 6. 6.Zapłać za zlecenie wysyłki- opłata zależeć będzie od wagi paczki (sprawdź przedziały wagowe i cennik na stronie Poczty Polskiej) oraz wybranych opcji dodatkowych, o których powiemy w dalszej części artykułu.
Jak wysłać paczkę?

Realizując wysyłkę paczki pocztą możesz skorzystać z jednego z dwóch rodzajów paczek - Poczta Polska posiada w swej ofercie paczki ekonomiczne i priorytetowe. Różnią się one przewidywanym terminem realizacji usługi liczonym od daty nadania. Jeśli zależy Ci na czasie, najlepszym wyborem będzie paczka priorytetowa. Wówczas termin realizacji usługi to następny dzień roboczy po nadaniu w placówce, pod warunkiem że nastąpiło ono do godziny 15.00 . Natomiast w przypadku paczki ekonomiczniej, adresat otrzyma pakunek trzeciego dnia roboczego, licząc od dnia następnego po dniu nadania. Pomimo tego, że czas dostawy takiej przesyłki pocztowej jest dłuższy, jest to chętnie wybierana opcja ze względu na fakt, iż jest ona korzystniejsza cenowo

Jak najtaniej wysłać paczkę na poczcie?

Jeśli chcesz wysłać swoja paczę jak najtaniej, skorzystaj z paczki ekonomicznej. Jest to usługa, która oferuje niższe stawki za przesyłki w porównaniu z opcją priorytetową, ale z dłuższym czasem dostawy. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć koszty wysyłki:

 1. 1. Wybierz paczkę ekonomiczną: Ta opcja jest zazwyczaj tańsza niż wysyłka priorytetowa, ale czas dostawy jest dłuższy.
 2. 2. Sprawdź wagę i wymiary paczki: Koszt wysyłki zależy od rozmiaru i wagi przesyłki. Upewnij się, że Twoja paczka mieści się w limicie wagowym dla najtańszej dostępnej kategorii.
 3. 3. Skorzystaj z kalkulatora opłat na stronie Poczty Polskiej: Narzędzie to pomoże Ci obliczyć koszt wysyłki na podstawie wagi i wymiarów paczki, a także wybranej usługi.
 4. 4. Zapakuj paczkę samodzielnie: Użyj własnych materiałów do pakowania zamiast kupować je na poczcie, co może dodatkowo zwiększyć koszty.
 5. 5. Porównaj ceny i usługi: Czasami Poczta Polska oferuje promocje lub rabaty na wybrane usługi. Warto śledzić ich ofertę i korzystać z promocji, jeśli jest to możliwe.
 6. 6. Sprawdź dostępne opcje online: Nadając paczkę przez internet, można czasem skorzystać z niższych stawek niż w placówce.
 7. 7. Wybierz odbiór w placówce zamiast dostawy do domu: Opcja dostawy do placówki pocztowej lub punktu odbioru może być tańsza niż bezpośrednia dostawa do adresata.

Wysyłka paczki - dodatkowo płatne opcje

Wypełniając druk nadania zwróć uwagę na dodatkowe opcje, które możesz wybrać. Są to opcje dodatkowo płatne, co należy wcześniej uwzględnić przy planowaniu wysyłki. Jedną z takich opcji jest potwierdzenie odbioru, a więc informacja o odbiorze paczki przez adresata. Inną dodatkową usługą jest ubezpieczenie przesyłki od zniszczenia, uszkodzenia oraz zagubienia. Paczka jest objęta takim ubezpieczeniem nie tylko w drodze do odbiorcy, ale także podczas drogi powrotnej w przypadku, gdy nie zostanie ona odebrana. Dlatego warto skorzystać z takiego ubezpieczenia. Możesz także zadeklarować wartość przesyłki jeśli wysyłasz coś wartościowego. Za każde 50,00 zł zadeklarowanej wartości lub ich część opłata wynosi 1,00 zł.

Czy mogę wysłać paczkę bez etykiety? 

Idąc w ślady innych firm kurierskich, Pocztex postanowił jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom wysyłkę i umożliwia nadanie paczki bez etykiety. Jak się okazuje, nie ma potrzeby jej drukowania, co jest ukłonem zwłaszcza w stronę osób, które nie dysponują w domu drukarką. Wystarczy w sposób czytelny napisać na paczce numer otrzymanej mailem etykiety. Takie rozwiązanie znacznie przyspiesza proces wysyłki.

wysłać paczkę bez etykiety

 Jak wysłać paczkę Pocztą Polską Pocztex?

Nadawanie paczek w punkcie pocztowym to nie jedyny sposób by wysłać przesyłkę za pośrednictwem Poczty.  W strukturach Poczty Polskiej działa firma kurierska o nazwie Pocztex. Możesz zamówić kuriera, który z umówionego miejsca odbierze Twoją paczkę, a następnie doręczy ją pod wskazany adres, do wybranego punktu odbioru lub do automatu paczkowego Pocztex. Usługa kurierska Pocztex gwarantuje szybką wysyłkę a jej realizacja daje możliwość śledzenia paczki (trzeba tylko pobrać potwierdzenie nadania). Informacje na temat terminów i cen znajdziesz na stronie internetowej PP. W ramach Pocztex możesz także samodzielnie nadać swoją paczkę w punkcie partnerskim, do których należą różne sklepy i markety (np. Żabka, Groszek, Lewiatan) lub do automatu. Jak przygotować taką paczkę? Przeczytasz o tym poniżej.

Jak nadać opłaconą paczkę z etykietą?

By samemu nadać przesyłkę bezpośrednio w punkcie partnerskim, bądź w automacie, wystarczy wejść na stronę internetową Pocztex lub w dedykowaną aplikację i wejść w zakładkę "nadaj przesyłkę". Następnie należy uzupełnić wszystkie pola, wybierając parametry przesyłki, miejsce, z którego chcesz wysłać paczkę, miejsce odbioru paczki, format oraz w razie potrzeby usługi dodatkowe. Wypełnić trzeba również dane swoje oraz odbiorcy (adres odbiorcy, bądź dokładny adres punktu odbioru). Jeśli chodzi o metody płatności, w przypadku wysyłki w punkcie taka paczka musi zostać opłacona wcześniej on line (w przypadku automatu można również zapłacić w trakcie nadawania- karta płatniczą). Po dokonaniu opłaty, na podany adres mailowy otrzymasz etykietę nadawczą. Jedyne co musisz teraz zrobić to ją wydrukować i umieścić na paczce- bezpośrednio do niej przykleić lub skorzystać z koperty kurierskiej. Tak przygotowaną paczkę możesz już dostarczyć do wybranego miejsca nadania.

Pamiętaj, że dokładne ceny i opcje mogą się zmieniać, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej Poczty Polskiej, a po wszystkie akcesoria do pakowania zapraszamy do naszego sklepu internetowego Ofix.pl. Oferujemy etykiety adresowe i wysyłkowe, taśmy pakowe, kartony klapowe i wiele innych przydatnych w pakowaniu artykułów. A wszystko to w przystępnych cenach i z gwarancja dostawy w 24h. 

Pakowanie i wysyłka

Hit cenowy
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 63.5x33.9mm, 25 arkuszy, biały
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 63.5x33.9mm, 25 arkuszy, biały
kod: EK844
15 kwi u Ciebie
43,67 zł brutto
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, ostrzegawcze, z nadrukiem 'Ostrożnie szkło',74x100mm, 200 sztuk, biały z czerwonym nadrukiem
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, ostrzegawcze, z nadrukiem 'Ostrożnie szkło',74x100mm, 200 sztuk, biały z czerwonym nadrukiem
kod: EK956
15 kwi u Ciebie
-32%
74,91 zł brutto
50,75 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 74,91
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, ostrzegawcze, z nadrukiem 'Tutaj góra', 74x100mm, 200 sztuk, biały z czerwonym nadrukiem
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, ostrzegawcze, z nadrukiem 'Tutaj góra', 74x100mm, 200 sztuk, biały z czerwonym nadrukiem
kod: EK962
15 kwi u Ciebie
-32%
74,91 zł brutto
50,75 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 74,91
Karton Sendbox F427, 420x370x120mm, biały
Karton Sendbox F427, 420x370x120mm, biały
kod: PA955
15 kwi u Ciebie
21,39 zł brutto
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 45.7x21.2mm, 25 arkuszy, biały
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 45.7x21.2mm, 25 arkuszy, biały
kod: EK993
22 kwi u Ciebie
78,60 zł brutto
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 63.5x38.1mm, 100 arkuszy, biały
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 63.5x38.1mm, 100 arkuszy, biały
kod: EK34
15 kwi u Ciebie
281,67 zł brutto
Etykiety wysyłkowe z technologią BlockOut Avery Zweckform, 99.1x93.1mm, 100 arkuszy, biały
Etykiety wysyłkowe z technologią BlockOut Avery Zweckform, 99.1x93.1mm, 100 arkuszy, biały
kod: EK1060
15 kwi u Ciebie
-33%
293,97 zł brutto
197,34 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 293,97
Etykiety adresowe Avery Zweckform QuickPeel, 99.1x42.3mm, 25 arkuszy, przezroczysty
Etykiety adresowe Avery Zweckform QuickPeel, 99.1x42.3mm, 25 arkuszy, przezroczysty
kod: EK151
15 kwi u Ciebie
-31%
194,22 zł brutto
133,60 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 194,22
Karton przeprowadzkowy, 580x380x380mm, brązowy
Karton przeprowadzkowy, 580x380x380mm, brązowy
kod: PA953
15 kwi u Ciebie
-14%
28,17 zł brutto
24,22 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 28,17
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 63,5x38,1mm, 25 arkuszy, przezroczysty
Etykiety adresowe do drukarek atramentowych Avery Zweckform, 63,5x38,1mm, 25 arkuszy, przezroczysty
kod: EK160
15 kwi u Ciebie
194,22 zł brutto
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 38.1x21.2 mm, 25 arkuszy, biały
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 38.1x21.2 mm, 25 arkuszy, biały
kod: EK842
15 kwi u Ciebie
167,16 zł brutto
Etykiety wysyłkowe z technologią BlockOut Avery Zweckform, 199.6x143.5mm, 100 arkuszy, biały
Etykiety wysyłkowe z technologią BlockOut Avery Zweckform, 199.6x143.5mm, 100 arkuszy, biały
kod: EK1050
15 kwi u Ciebie
-38%
293,97 zł brutto
181,65 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 293,97
Etykiety adresowe Avery Zweckform QuickPeel, 45.7x25.4mm, 25 arkuszy, transparentny
Etykiety adresowe Avery Zweckform QuickPeel, 45.7x25.4mm, 25 arkuszy, transparentny
kod: EK345
15 kwi u Ciebie
194,22 zł brutto
Etykiety adresowe do termodruku Avery Zweckform, 36x89mm, 2x260 etykiet, 2 rolki, biały
Etykiety adresowe do termodruku Avery Zweckform, 36x89mm, 2x260 etykiet, 2 rolki, biały
kod: EK1020
15 kwi u Ciebie
-34%
145,02 zł brutto
95,55 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 145,02
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, 199.6 x 143.5mm, 100 arkuszy, biały
Etykiety wysyłkowe Avery Zweckform, 199.6 x 143.5mm, 100 arkuszy, biały
kod: EK1004
15 kwi u Ciebie
-33%
281,67 zł brutto
189,78 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 281,67
Nowość
Foliopaki kurierskie Emerson, z nadrukiem, 34x40cm, 100 sztuk, biały
Foliopaki kurierskie Emerson, z nadrukiem, 34x40cm, 100 sztuk, biały
kod: KE757
15 kwi u Ciebie
-40%
56,46 zł brutto
34 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 56,46
Karton klapowy Ofix Economy, 2 kolumny, 445x322x278mm, brązowy
Karton klapowy Ofix Economy, 2 kolumny, 445x322x278mm, brązowy
kod: PA913
15 kwi u Ciebie
-8%
7,49 zł brutto
6,88 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 7,49
Koperty kurierskie/kangurki/przylgi Bong, C5, 1000 sztuk, przezroczysty
Koperty kurierskie/kangurki/przylgi Bong, C5, 1000 sztuk, przezroczysty
kod: KE651
15 kwi u Ciebie
-49%
503,07 zł brutto
254,43 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 503,07
Nowość
Foliopaki kurierskie Emerson, 26x35cm, 50 sztuk, biały
Foliopaki kurierskie Emerson, 26x35cm, 50 sztuk, biały
kod: KE756
15 kwi u Ciebie
-36%
22,50 zł brutto
14,50 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 22,50
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 63.5x33.9mm, 100 arkuszy, biały
Etykiety adresowe Avery Zweckform, 63.5x33.9mm, 100 arkuszy, biały
kod: EK871
15 kwi u Ciebie
281,67 zł brutto