• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Wysoka wilgotność lub zbyt suche powietrze może wpływać negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia w miejscu pracy czy w domu. Do tego celu służą urządzenia, które poprawiają jakość powietrza. Korzystają z nich najczęściej osoby z alergiami, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, ale nie tylko. Przydadzą się każdemu, kto chce zoptymalizować wilgotność powietrza w swoim biurze lub domu. Są niezastąpione w okresie grzewczym.  Nawilżacze powietrza warto stosować wówczas by uniknąć zbyt suchego powietrza.

W zestawieniu nawilżaczy powietrza – ranking TOP 10 od Ofix znalazły się różne modele nawilżaczy powietrza, aby użytkownik miał możliwość wyboru odpowiedniego dla siebie urządzenia. Znajdują się w nim zarówno typowe nawilżacze, jak i urządzenia nie będące typowymi nawilżaczami, ale posiadające funkcję nawilżania powietrza. Nasz ranking sprawia, że wybór nawilżacza staje się łatwiejszy.  Sprawdź go i wybierz swój nawilżacz - skrojony na miarę Twoich potrzeb i preferencji.

Stylies Aquarius - nawilżacz z aromaterapią oraz z funkcją oczyszczania powietrza

nawilżacz powietrza Stylies Aquarius

Nasz ranking nawilżaczy powietrza 2024 otwiera Stylies Aquarius. Jest to urządzenie, które oprócz funkcji nawilżania posiada także opcję oczyszczania powietrza. Dodatkowo posiada pojemnik na olejki eteryczne by móc korzystać z aromaterapii podczas nawilżania powietrza. Stylies Aquarius kompleksowo oczyszcza i nawilża powietrze w pomieszczeniach o powierzchni do 50m2 (wydajność 300ml/h). Skutecznie eliminuje zanieczyszczenia i substancje drażniące, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom wilgotności. Sprawdzi się jako nawilżacz powietrza w pomieszczeniach, gdzie przebywają alergicy lub małe dzieci, które są szczególnie narażone na zanieczyszczenia środowiska i często borykają się infekcjami górnych dróg oddechowych.

Ten sprzęt wykorzystuje naturalną technologię samoodparowywania wody (system nawilżania Green technology) i dzięki specjalnym płytkom, utrzymanie optymalnej wilgotności powietrza i oczyszczanie go odbywa się bez konieczności używania filtrów i mat, co przeciwdziała generowaniu szkodliwych odpadów. Jest prosty w obsłudze, został wyposażony w  higrometrem i posiada funkcję zwiększające komfort jego użytkowania - np. możliwość sterowania poziomem wilgotności powietrza, 4 tryby prędkości wentylatora, tryb automatyczny czy nocny. Dodatkowo, nawilżacz ten jest energooszczędny i wyposażony w automatyczne wyłączenie po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wilgotności.

Nawilżacz ultradźwiękowy Stylies Titan

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Stylies Titan

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Stylies Titan jest przeznaczony do pomieszczeń nie przekraczających 65 m2. Jest wyposażony w higrostat, cyfrowy panel dotykowy oraz ceramiczną grzałkę, która skutecznie eliminuje bakterie. A dzięki wysokiej wydajności nawilżania wynoszącej do 400 ml/h i pojemnemu zbiornikowi na wodę o pojemności 5.5 litra, nawilżacz może pracować nawet przez 14 godzin bez konieczności uzupełniania wody. Zaś kiedy zbiornik na wodę jest pusty, włącza się alarm.  Dodatkowo, posiada zakres wilgotności od 40% do 75%, co umożliwia łatwe dostosowanie parametrów wilgotności do indywidualnych preferencji. Jest też wyposażony w kostkę z jonami srebra Clean Cube, zapewniającą ochronę antybakteryjną. Na uwagę zasługuję cicha praca nawilżacza Stylies Titan  na poziomie 23.5 dB. Ponadto urządzenie to jest niezwykle proste w obsłudze dzięki dotykowemu panelowi sterowania.

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Mira - wszechstronne urządzenie do biura i domu

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stylies Mira

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stylies Mira to wszechstronne urządzenie. Pomaga regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu oraz oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń oferując przy tym funkcję aromaterapii. Wykorzystuje innowacyjną technologię zasysania powietrza oraz dwie maty antybakteryjne, aby skutecznie oczyścić powietrze z drobnych zanieczyszczeń, takich jak kurz i pyłki. Co więcej, model Stylies Mira został wyposażony w kostkę z jonami srebra Clean Cube, która działa antybakteryjnie i skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wirusów. A wyświetlacz LCD pokazuje aktualny poziom wilgotności.  Nawilżacz Stylies Mira posiada również automatyczny tryb AUTO, który utrzymuje idealny poziom wilgotności w pomieszczeniu, oraz trzy poziomy prędkości, dzięki czemu można wybrać idealną ilość mgiełki dla swoich potrzeb. 

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Helos - dobry nawilżacz powietrza do 45m2

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Helos

Nawilżacz ewaporacyjny Stylies Helos zapewnia doskonałe nawilżenie powietrza w pomieszczeniach do 45m2. Został wyposażony w innowacyjny system Clean Cube z jonami srebra, co chroni przed rozwojem mikroorganizmów. Posiada też szufladkę na olejki eteryczne do aromaterapii oraz zintegrowany higrostat. Jego maty nawilżające skutecznie oczyszczają wodę, dzięki czemu urządzenie Stylies Helos nie tylko nawilża powietrze, ale również usuwa nieprzyjemne zapachy, odświeża je. A wygodny i intuicyjny panel sterowania czyni obsługę urządzenia niezwykle prostą.

Blaupunkt AHS802 jeden z najlepszych modeli nawilżaczy powietrza dla alergików

Nawilżacz powietrza dla alergików  Blaupunkt AHS802

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS802 to urządzenie, które może pomóc w łagodzeniu objawów alergii i astmy. Dlaczego? To proste. Posiada filtr HEPA 13, który zatrzymuje 99,95% zanieczyszczeń, w tym PM 2,5 i PM 10 oraz lampę UV, które eliminuje zarodniki grzybów, pleśń i wirusy. Z kolei jonizacja zmniejsza ilość pyłków, bakterii i roztoczy w powietrzu. Dzięki temu możesz cieszyć się czystym powietrzem w swoim biurze czy domu. Ponadto Blaupunkt AHS802 jest bardzo łatwy w użyciu - wystarczy napełnić go wodą i włączyć. A dzięki higrostatowi możesz utrzymać w pomieszczeniu optymalną wilgotność dostosowaną do indywidualnych preferencji. Możesz również skorzystać z trybu automatycznego, który dostosowuje poziom nawilżenia do otoczenia. A przystawka do aromaterapii pozwoli wprowadzić do otoczenia ulubione zapachy. Warto też dodać, że ten nawilżacz posiada funkcję "gorącej mgiełki", która pozwala na emitowanie podgrzanej mgiełki wodnej, co doskonale sprawdza się w zimowym okresie. Jest to  mały nawilżacz, który poprawi jakość i wilgotność powietrza w domu i w biurze. Bez problemu zmieści się w każdym gabinecie Home Office i pokoju.

Ultradźwiękowy nawilżacz Blaupunkt AHS801 - nawilży powietrze i je oczyści

Ultradźwiękowy nawilżacz Blaupunkt AHS801

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHS801 został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom stałe utrzymywanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza na poziomie od 40% do 80%, zależnie od preferencji i potrzeb. Jest przeznaczony do pomieszczeń do 45m2, a jego wydajność nawilżania wynosi 400ml/h. Ogromnym jego atutem jest potrójny system oczyszczania, który usuwa z powietrza wszystkie zanieczyszczenia mające negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Filtr HEPA 13 zatrzymuje do 99,95% zanieczyszczeń i cząstek stałych PM 2,5 i PM 10, a lampa UV eliminuje zarodniki grzybów, pleśń i wirusy, zaś dzięki jonizacji zmniejsza się ilość pyłków, bakterii i roztoczy, a Ty cieszysz się świeższym i przyjemniejszym zapachem w pomieszczeniu. 

Obsługa nawilżacza powietrza Blaupunkt AHS801 jest bardzo prosta dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD i łatwemu w obsłudze panelowi dotykowemu. Ponadto, pilot zdalnego sterowania umożliwia sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. A możliwość opóźnienia włączenia urządzenia (w zakresie od 1 do 10 godzin) pozwala na uruchomienie nawilżacza w momencie nieobecności w biurze.

Oczyszczacz, nawilżacz i jonizator powietrza w jednym -  Ideal AP 35H

Oczyszczacz, nawilżacz i jonizator Ideal AP 35H

Ideal AP 35H to produkt, który oferuje 3-stopniowy proces poprawy jakości powietrza, dzięki czemu może oczyścić powietrze niemal w 100%. W pierwszej kolejności filtr wstępny wyłapuje większe zanieczyszczenia, co przedłuża żywotność pozostałych filtrów, a następnie filtr z węglem aktywnym usuwa niepożądane zapachy i szkodliwe gazy. Na końcu powietrze przechodzi przez filtr HEPA E12 o skuteczności 99,5%, który usuwa z powietrza nawet najmniejsze cząsteczki. Dodatkową zaletą Ideal AP 35H jest zastosowanie jonizatora, który generuje jony ujemne i zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów w powietrzu.

To wszechstronne urządzenie jest w stanie zachować odpowiednią wilgotność oczyszczonego powietrza z wydajnością 300 ml/h, a jego efektywność  w trybie turbo wynosi 300m3/h. Ponadto, Ideal AP 35H pozwala na dostosowanie parametrów jego pracy do wielkości pomieszczeń z podziałem na małe, średnie i duże. Posiada intuicyjny panel sterowania LED z 6-kolorowym wskaźnikiem oraz oferuje różne tryby pracy, m.in. specjalny tryb dla alergików (Yellow Dust), tryb oszczędzania energii (Energy Eye) oraz tryb dla niemowląt (Tryb Baby). Co więcej, urządzenie poinformuje Cię o konieczności uzupełnienia wody lub wymiany filtrów. Z kolei dzięki wbudowanym kółkom i uchwytowi możesz go z łatwością przestawiać między pomieszczeniami. Ten nawilżacz powietrza sprawdzi się więc w każdym biurze. 

Nawilżacz powietrza Winix L500 - urządzenie do nawilżania powietrza w domu

ewaporacyjny nawilżacz powietrza Winix L500

Winix L500 to ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który sprawdzi się w w każdym pomieszczeniu o powierzchni do 50m2, gwarantując wydajność na poziomie 400ml/h. Wykorzystuje on zaawansowaną technologię UV-C LightCel by skutecznie eliminować bakterie obecne w wodzie i uwalniać oczyszczoną mgiełkę (zimną i ciepłą). Ponadto ma wbudowany higrostat monitoryjący stan powietrza. Można go ręcznie który programować w zakresie 40% > 45% > 50% > 55% > 60% > CO (ciągły). Dla większego komfortu jego użytkowania posiada duży 7,5 litrowy zbiornik na wodę, który uzupełnia się od góry.  Ponadto nawilżacz ewaporacyjny Winix L500 ma zintegrowany uchwyt, który ułatwia jego przenoszenie. 

Nawilżacz powietrza Blaupunkt AHE601 - jeden z najlepszych nawilżaczy  powietrza do 500 zł 

Nawilżacz powietrza ewaporacyjny Blaupunkt AHE601

Wybór nawilżaczy ewaporacyjnych jest na rynku spory, ale jeśli szukasz urządzenia do 500 zł, to proponujemy Ci Blaupunkt AHE601. Jest on wyposażony w wysokowydajną pompę, która generuje aż 300 ml pary na godzinę. Zapewnia też wysoki przepływ powietrza do 75 m2/h oraz duża powierzchnia ewaporacyjna do 1,5 m2. Dzięki temu może on szybko zwiększyć poziom wilgotności w pomieszczeniach o powierzchni do 30m2. Co więcej, jego ergonomiczna konstrukcja sprawia, że jest on łatwy w obsłudze i transporcie. Możesz zabrać go ze sobą w dowolne miejsce i cieszyć się zdrowym powietrzem w każdym środowisku. Dodatkowo, duży zbiornik na wodę o pojemności 4 litrów pozwala na długi czas działania, a uzupełnianie wody od góry ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości.

Wbudowany wyświetlacz LED umożliwia monitorowanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu, a panel dotykowy pozwala na łatwą obsługę nawilżacza. Warto kupić nawilżacz powietrza Blaupunkt AHE601 z uwagi na jeszcze jedną rzecz - jest on energooszczędny i zużywa on minimalną ilość energii, a jednocześnie zapewnia pełną skuteczność w nawilżaniu pomieszczeń.

Nasz ranking nawilżaczy powietrza 2024 zamyka Webber HH 1002 - dobry nawilżacz powietrza dla dzieci i nie tylko

nawilżacz powietrza Webber HH 1002

Ostatnie miejsce stworzonym przez nas rankingu nawilżaczy powietrza zajmuje Webber HH 1002, 3l. jest to urządzenie. które zadba nie tylko o odpowiednie nawilżenie powietrza, ale także wzbogaca je w jony eliminujące zanieczyszczenia latające w pomieszczeniu

Został on wyposażony w filtr wodny z powłoką antybakteryjną w technologii SilverNano by eliminować bakterie, wirusy i roztocza z otoczenia. Będzie to dobry nawilżacz powietrza dla dzieci i alergików, którzy walczą z suchym powietrzem i przesuszoną skóry. Webber HH 1002 jest w stanie szybko poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu o powierzchni do 30 m2 z wydajnością  300 ml/h.  Oferuje trzy poziomy nawilżania, dzięki czemu możemy dostosować go do naszych potrzeb i wymagań. Umożliwia osiągnięcie wilgotności powietrza w zakresie 40-60%. Dzięki temu możemy być pewni, że w pomieszczeniach panują komfortowe warunki. A dzięki funkcji timera można zaprogramować czas działania urządzenia w wyznaczonych godzinach. To rozwiązanie oszczędzi nasz czas, a dodatkowo pozwoli na zaoszczędzenie energii elektrycznej. Istotnym udogodnieniem jest również dostępna do ściągnięcia aplikacja mobilna TUYA, która pozwala na sterowanie nawilżaczem za pomocą smartfona. Z kolei zbiornik o pojemności 3 litrów umożliwia dłużą pracę bez konieczności uzupełnienia wody. Dodatkowo, uwagę zwraca uzdatniacz Webber, który ma za zadanie utrzymać stałą jakość powietrza. 

Podsumowanie rankingu nawilżaczy powietrza TOP10 Ofix

Jeśli żaden z wyróżnionych przez nas modeli w rankingu 2024 nie spełnił Twoich oczekiwań i nadal masz wątpliwości jaki nawilżacz powietrza kupić, to zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą nawilżaczy powietrza dostępną w Ofix.pl. Z pewnością znajdziesz tam odpowiednie urządzenie. Najlepiej wybrać nawilżacz dostosowany do naszych potrzeb, wielkości pomieszczenia i naszego budżetu.  

Oferujemy różne rodzaje nawilżaczy powietrza. Są to zarówno nawilżacze parowe, jak i ewaporacyjne czy ultradźwiękowe. Wybierając nawilżacz do swojej firmy czy domu warto sprawdzić co dokładnie oferuje. Niektóre nawilżacza są wyposażone w wiele praktycznych funkcji by zapewnić Ci maksymalny komfort ich użytkowania. A kupując nawilżacz powietrza będziesz mógł cieszyć się zdrowym i przyjemnym powietrzem w swoim domu lub biurze. Już najtańsze nawilżacze powietrza pomogą zoptymalizować wilgotność powietrza i zapewnić Ci idealne warunki pracy.

W Ofix.pl mamy też oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania, a także niezbędne akcesoria takie jak filtry do nawilżaczy powietrza. Jeśli zastanawiasz cię czy wybrać nawilżacza powietrza czy oczyszczacz to zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu wyjaśniającym jak działa oczyszczacz powietrza oraz przedstawiającym przedstawiającym nasz ranking oczyszczaczy powietrza. 

Zadbaj o swoje zdrowie i komfort w prosty sposób dzięki nawilżaczom powietrza od Ofix!  U nas zrobisz zakupy prosto i wygodnie - oferujemy dogodne formy płatności i sposoby dostawy oraz szybką realizację zamówienia.