• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Niszczarka do papieru – ranking 10 najlepszych produktów

2021 maj 26
Niszczarka do papieru – ranking 10 najlepszych produktów

W każdym biurze czy domu znajdą się dokumenty do zniszczenia z mniej lub bardziej wrażliwymi danymi. Do tego przyda Ci się niszczarka do papieru. Ranking najlepszych niszczarek ułatwi Ci wybór modelu dopasowanego do Twoich potrzeb. 

Prezentowany ranking niszczarek obejmuje modele renomowanych producentów. Znajdziesz wśród nich urządzenia marki HSM, Fellowes, Rexel czy Leitz. Każdą niszczarkę cechują nieco inne parametry techniczne, wielkość i cena. Wszystkie jednak wyróżniają się wysoką jakością i skutecznością w niszczeniu dokumentów biurowych. Sprawdź, jakie są najlepsze niszczarki do papieru i wybierz model, który sprawdzi się w Twoim biurze. Czym powinna cechować się dobra niszczarka do papieru? 

Dobra niszczarka do papieru, czyli jaka?

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej, często musisz zniszczyć dokumenty zawierające dane firmy, Twoich współpracowników czy klientów. Niestety nie wystarczy takie dokumenty wrzucić do kosza. Wszelkie dane osobowe powinny być objęte specjalną ochroną. Jeśli znajdują się na dokumentach przeznaczonych do wyrzucenia, poszczególne strony powinny być najpierw potargane lub zamalowane tak, aby nie było możliwe odczytanie danych. W przypadku dużej ilości dokumentów taka strategia zajęłaby zbyt dużo czasu. Wtedy przydadzą Ci się niszczarki biurowe. 

Ranking obejmuje różne rodzaje urządzeń. Jedne sprawdzą się na użytek domowego biura, inne możesz już wykorzystać w większych korporacjach. Jakie cechy powinna mieć dobra niszczarka do papieru i na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

https://www.ofix.pl/kategoria/niszczarki-do-papieru-231589

Poziom bezpieczeństwa

Poziom bezpieczeństwa niszczarek to nic innego jak wielkość skrawków, na jaką urządzenie tnie papier. Parametr ten określa się w skali od P1 do P7. Im wyższa wartość, tym dana niszczarka tnie dokument na mniejsze skrawki, które uniemożliwiają odczytanie jakichkolwiek danych. Niszczarki o poziomie bezpieczeństwa P7 przeznaczone są do instytucji mających dostęp do ściśle tajnych informacji. Na potrzeby biurowe zazwyczaj wystarczą niszczarki o poziomie bezpieczeństwa P4–P5, z kolei niszczarki o poziomie bezpieczeństwa P1-P3 doskonale sprawdzą się w domach.   

Wielkość pojemnika

Kolejnym parametrem jest wielkość pojemnika, jaką ma dana niszczarka do dokumentów. Ranking obejmuje modele mniejsze i większe. Do biur kilkuosobowych wystarczą niszczarki z mniejszym pojemnikiem. Jednak na potrzeby większych korporacji lub biur księgowych lepszym rozwiązaniem będą urządzenia z pojemnikiem o większej pojemności. 

Głośność pracy

Niezależnie od rodzaju urządzenia, zawsze preferuje się ciche modele. W przypadku niszczarek wraz z mniejszą emisją hałasu może jednak wiązać się wyższa cena. Jeśli prowadzisz małe biuro i niszczysz niewielką ilość dokumentów, parametr ten nie jest najważniejszym kryterium wyboru. Inaczej sytuacja wygląda, gdy niszczarka przeznaczona jest na potrzeby pracowników wielkiej korporacji lub w domu. Wówczas jej praca powinna być cicha, aby nie przeszkadzała pracownikom w obowiązkach służbowych. 

niszczarka domowa

Prędkość niszczenia dokumentów

Ranking niszczarek obejmuje urządzenia z ręcznym i automatycznym podajnikiem papieru. W przypadku dużej ilości dokumentów do zniszczenia modele automatyczne będą bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie będziesz musiał stać przy urządzeniu, aby zniszczyć plik 100 stron. Wystarczy, że położysz je na podajniku. Niszczarki mają określony parametr liczby niszczonych kartek, czyli ile jednocześnie możemy zniszczyć stron. To bardzo ważny parametr, dzięki któremu, wybierając sprzęt, będziesz w stanie dopasować prędkość niszczenia dokumentów do swoich potrzeb. 

Niszczenie dodatkowych nośników danych

Czym jeszcze powinna cechować się niszczarka do papieru? Ranking dotyczy urządzeń przeznaczonych do niszczenia papieru o gramaturze 70 lub 80 g/m2. Większość urządzeń niszczy także pliki dokumentów spięte spinaczami i zszywkami. Tak niewielkie elementy metalowe nie wpływają na skuteczność cięcia i nie uszkadzają noży. Niektóre modele jednak mają dodatkowe funkcje niszczenia innych nośników danych np. kart kredytowych czy płyt CD. 

niszcarka Leitz

Niszczarka do papieru – ranking najlepszych produktów

Najlepsze niszczarki to te, które dopasowane są do potrzeb Twoich i pracowników. Duża liczba dostępnych urządzeń może jednak sprawiać problem w doborze odpowiedniego modelu. Poniżej prezentujemy wysokiej jakości niszczarki biurowe. Ranking obejmuje modele cechujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. 

Niszczarka Esperanza Blade

Ekonomiczna niszczarka dedykowana do użytku domowego lub sporadycznego wykorzystania w małym biurze. Ta atrakcyjna cenowo niszczarka Esperanza Blade, posiada 10-litrowy kosz i niszczy do 5 kartek na raz, nawet tych spiętych spinaczami i zszywkami. Uzyskane paski pociętego papieru mają szerokość 7mm i gwarantują niski stopień utajnienia DIN P-1. Jest to zatem doskonała propozycja dla osób poszukujących niedrogiego i zarazem niezawodnego urządzania do cięcia bieżących dokumentów o niskim stopniu poufności. Urządzenie to zostało wyposażone w blokadę bezpieczeństwa oraz wyłącznik termiczny, dzięki czemu eksploatacja sprzętu jest bardzo bezpieczna. Użytkownicy tego modelu doceniają również fakt, iż jest on kompaktowych rozmiarów, zatem nie zajmuje wiele miejsca.

Niszczarka Tracer Razor 2 

Jest to kolejny tani a przy tym wydajny model niszczarki, tnący papier na paski. Jednakże przewagą niszczarki Tracer Razor 2 nad poprzednią niszczarką jest dodatkowa funkcjonalność w postaci utylizacji kart kredytowych. Niszczarka ta jest dedykowana do dokumentów codziennego użytku, które nie są na tyle ważne, by musiały zostać pocięte na drobne ścinki. Urządzenie może jednorazowo przyjąć 6 kartek papieru, a każda z nich jest cięta na 6-milmetrowe kawałki o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa DIN P-2. Posiada praktyczną funkcję automatycznego startu/stopu, dzięki której rozpoczyna niszczenie natychmiast po wykryciu materiału w szczelinie wejściowej i zatrzymuje ostrze po jego pocięciu. Jeśli zajdzie potrzeba, to praktyczne urządzenie z funkcją cofania umożliwi Ci wyjęcie niszczonego dokumentu. Co więcej nie musisz obawiać się przegrzania niszczarki, ponieważ jest zaopatrzona w zabezpieczenie termiczne.

Niszczarka Fellowes 8C

To najchętniej kupowana niszczarka do domu lub małego biura. Jednorazowo niszczy do 8 kartek A4 o gramaturze 70g/m2, na ścinki 4x35mm, zapewniając tym samym poziom bezpieczeństwa DIN P-4. Atutem tego modelu jest cięcie kart kredytowych (poziom DIN T-4), a co najważniejsze- prosta obsługa. Urządzenie to wyposażono w automatyczny start-stop oraz funkcję cofania a głowica tnąca posiada specjalne uchwyty, które ułatwiają jej zdjęcie w celu opróżnienia 14-litrowego kosza na ścinki. Docenić należy funkcję bezpieczeństwa, w którą została zaopatrzona niszczarka Fellowes 8C a mianowicie Safety Lock. Jest to blokada chroniąca przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dzieci lub domowe zwierzęta.

Niszczarka HP OneShred 12CC

Podobnymi parametrami cechuje się niszczarka HP OneShred 12CC. Tnie na raz 12 kartek, na małe ścinki 4x35mm, zapewniając odpowiednią tajność poufnych dokumentów (DIN P-4). Pomimo dużej mocy 300W pracuje na poziomie głośności 65dB, co predysponuje ją do użytku w pomieszczeniach współdzielonych. Kosz o pojemności 23l, ze zdejmowaną głowicą pomieści aż 200 pociętych kartek, co eliminuje potrzebę jego częstego opróżniania. Poza papierem niszczy także karty kredytowe (DIN T-4), więc z jej pomocą w bezpieczny sposób pozbędziesz się wrażliwych danych.

Niszczarka HSM Shredstar X10    

Mocne i ostre noże zastosowane w tym urządzeniu umożliwiają nie tylko cięcie papieru o gramaturze 80g/m2 ale także płyt CD/DVD i kart kredytowych. HSM Shredstar X10 emituje przy tym niewielki hałas równy 58dB. Jednocześnie tnie 10 kartek na skrawki o wielkości 4.5×30mm. Poziom jej bezpieczeństwa wynosi P4, co predysponuje ją do utylizacji poufnych dokumentacji, które nie mogą wpaść w niepowołane ręce. Dużą zaletą jest wskaźnik napełnienia kosza w postaci przezroczystej szybki rewizyjnej oraz dioda informująca o jego przepełnieniu. Dodatkowo urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jest modelem, który z pewnością sprawdzi się w niewielkich biurach oraz w domu. 

Niszczarka Opus CS 2212 CD  

Inną niszczarką tnącą płyty CD/DVD, którą docenili nasi klienci, jest niszczarka CS 2212 CD renomowanej marki Opus. Poza płytami nadaje się również do cięcia kart z paskiem magnetycznym oraz kart chipowych. Wszystkie 3 rodzaje nośników danych utylizowane są w dedykowanej do tego osobnej szczelinie. Jeśli chodzi o niszczenie papieru, model ten może jednocześnie przyjąć do 12 kartek 80g/m2 a ich stopień utajnienia po pocięciu na fragmenty w rozmiarze 4x35mm, to Din P4. Jest to idealny wybór do niszczenia dokumentów, które muszą pozostać poufne i zabezpieczone przed wścibskimi oczami. Jej paskowo-odcinkowy system tnący zapewnia kilkukrotnie mniejszą objętość ścinków, co niweluje częstą potrzebę opróżniania 25-litrowego kosza. Posiada zabezpieczenie chroniące przed przegrzaniem silnika oraz funkcję automatycznego wyłączania w momencie zdjęcia głowicy tnącej. Polecamy ten model do średniego biura.

Niszczarka Monolith PBS14-17

W naszym rankingu nie może zabraknąć wysokiej jakości urządzenia niemieckiej marki Monolith. Mowa o niszczarce Monolith PBS14-17. Zaopatrzona została w 4 kółka, które zapewniają wygodny transport a także wysuwany kosz o pojemności 14l, którego opróżnianie jest bezproblemowe. Największą jednak zaletą tej niszczarki jest jej wielofunkcyjność, czyli niszczenie różnych nośników. Poradzi sobie z utylizacją 10 arkuszy jednocześnie a jej ostrza tnące są na tyle wytrzymałe, że bez wysiłku niszczą karty kredytowe oraz płyty CD/DVD. Producent zadał o to by odpady papierowe nie mieszały się z odpadami z płyt i wyposażył sprzęt w osobny otwór, z pojemnikiem 0.8l na ścinki z płyt. By móc stale kontrolować poziom zapełnienia kosza, w obudowie zastosowano przezroczyste okienko inspekcyjne. Jest to bardzo dobra propozycja zarówno do użytku domowego jak i biurowego, z którą w bezpieczny sposób pozbędziesz się ważnych dokumentów- zostaną pocięte na ścinki 5x16mm i uzyskają stopień DIN P4.

Niszczarka Leitz IQ Home Office Slim P4  

Ten model niszczarki jest odpowiedzią na potrzeby osób poszukujących wąskiej niszczarki przybiurkowej, która sprawdzi się nie tylko w biurze, ale także w domowym gabinecie podczas pracy zdalnej (home office). Niszczarka Leitz IQ Home Office Slim P4 cicho tnie (54dB) do 10 kartek na raz, a w razie przeładowania pozwala na wyjęcie nadmiarowych arkuszy uruchamiając funkcję automatycznego cofania. 6 minut pracy ciągłej i prędkość niszczenia wynosząca 1.8 metra na minutę czynią ten model wydajnym urządzeniem, które szybko upora się z dużą ilością zadań. Korzystając z niszczarki Leitz, podniesiesz poziom bezpieczeństwa podczas niszczenia danych do stopnia DIN P4, uzyskując małe konfetti 4x28mm. Nie sposób nie zauważyć, iż niszczarka ta ma bardzo nowoczesny design, który doda stylu do każdego wystroju wnętrza.

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 45X

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest niszczarka Rexel Optimum AutoFeed+ 45X z możliwością cięcia kart kredytowych.  Jest to urządzenie wysokiej klasy, z automatycznym podajnikiem na 45 arkuszy A4 oraz podajnikiem ręcznym na 6 kartek. Tnie arkusze na drobne konfetti 4x28mm i zapewnia stopień tajności P-4. Świetnie sprawdzi się więc do jednorazowego niszczenia grubych plików o wysokiej poufności. Wszystkie ścinki wpadają do dużego kosza o pojemności 20l, a gdy się zapełni, czujnik na podczerwień zasygnalizuje potrzebę jego opróżnienia. Niszczarka pracuje nieprzerwanie przez 10 minut i posiada funkcję cofania. Dodatkowo została wyposażona w technologię zapobiegającą zacięciom, dzięki czemu niszczenie dokumentów jest bezproblemowe. Warto wspomnieć, iż sprzęt ten generuje ultraniski poziom hałasu 55dB, co sprawia, że jego praca nie zakłóca spokoju.

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X

Kolejnym modelem automatycznym wartym uwagi jest AutoFeed+ 90X. Od wymienionej wcześniej wersji 45X różni się ilością niszczonych kartek (z podajnika ręcznego tnie maksymalnie 8 arkuszy a z podajnika automatycznego ilość ta wzrasta do 90 arkuszy) oraz dłuższym czasem nieprzerwanej pracy wynoszącym aż 20 minut. Większa wydajność wiąże się oczywiście z zastosowaniem bardziej pojemnego kosza – w tym wypadku producent zdecydował się na pojemnik 34 litry. Cechami wspólnymi Rexel 90X i Rexel 45X są- wysoki stopień bezpieczeństwa DIN P-4 (papier cięty jest na konfetti) 4x28mm), możliwość niszczenia kart kredytowych, cicha praca a także technologia zapobiegająca zacięciom.

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X

Ranking niszczarek – słowo od eksperta

Czy wiesz już, jaka jest Ci potrzebna niszczarka do dokumentów? Ranking obejmował najlepsze modele zarówno do dużych, jak i małych biur lub domu. W niewielkich firmach, w których niszczy się małą ilość dokumentów model HSM Shredstar X10 w zupełności Ci wystarczy. Jego kupno wiąże się z kosztem około 500 zł. Nie zajmuje wiele miejsca w biurze. Za jej pomocą zniszczysz także płyty CD i karty kredytowe. Standardowy poziom bezpieczeństwa uniemożliwia odczytanie wrażliwych danych z dokumentów. 

Jeśli jednak prowadzisz większe biuro, w którym codziennie niszczy się znaczną ilość dokumentów – lepszym wyborem będzie model Rexel Optimum AutoFeed+ 90X. Automatyczna praca urządzenia zwolni pracownika z konieczności stania przy nim. Ponadto wyposażona jest w duży pojemnik na ścinki, więc nie będziesz musiał nieustannie go opróżniać. 

W doborze niszczarki kieruj się przede wszystkim potrzebami swojego biura. W przypadku mniejszej ilości dokumentów do zniszczenia nie warto inwestować w duże i drogie niszczarki. Większe biura lepiej wyposażyć w urządzenia automatyczne z dużymi pojemnikami na ścinki. Niezależnie od wielkości swojego biura czy domu – odpowiednią niszczarkę znajdziesz w naszym sklepie Ofix.pl. Wejdź do kategorii niszczarki i akcesoria i wybierz model spełniający Twoje potrzeby. Zapewniamy szybka realizację zamówienia  bezpłatną dostawę przy zakupach od 100zł brutto. Przeczytaj również o tym, jak wybrać dobrą niszczarkę do biura.

Niszczarki z naszego rankingu!

Niszczarka Opus CS 2212 CD, ścinek 4x35mm, 12 kartek, P-4/Tx-1/Ex-2 DIN, czarny

Niszczarka Opus CS 2212 CD, ścinek 4x35mm, 12 kartek, P-4/Tx-1/Ex-2 DIN, czarny

kod: NR92
pojutrze u Ciebie
1085,34 zł brutto
szt.
1 szt.
Niszczarka Leitz IQ Home Office Slim P4, konfetti 4x28mm, 10 kartek, P-4 DIN, biały

Niszczarka Leitz IQ Home Office Slim P4, konfetti 4x28mm, 10 kartek, P-4 DIN, biały

kod: NR171
pojutrze u Ciebie
-17%
704,89 zł brutto
588,14 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 704,89
szt.
1 szt.
Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X, konfetti 4x28 mm, 90 kartek, P-4 DIN, czarno-srebrny

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 90X, konfetti 4x28 mm, 90 kartek, P-4 DIN, czarno-srebrny

kod: NR275
pojutrze u Ciebie
-23%
1782,61 zł brutto
1374,70 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 1782,61
szt.
1 szt.
Niszczarka Fellowes 8C, ścinek 4x35mm, 8 kartek, P-4/T-4 DIN, czarny

Niszczarka Fellowes 8C, ścinek 4x35mm, 8 kartek, P-4/T-4 DIN, czarny

kod: NR154
pojutrze u Ciebie
-19%
337,43 zł brutto
275 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 337,43
szt.
1 szt.
Niszczarka Esperanza Blade, pasek 7mm, 5 kartek, P-1 DIN, czarny

Niszczarka Esperanza Blade, pasek 7mm, 5 kartek, P-1 DIN, czarny

kod: NR232
pojutrze u Ciebie
66,85 zł brutto
szt.
1 szt.
Niszczarka HSM Shredstar X10, ścinek 4.5x30mm, 10 kartek, P-4/O-1/T-2/E-2/F-1 DIN, biały

Niszczarka HSM Shredstar X10, ścinek 4.5x30mm, 10 kartek, P-4/O-1/T-2/E-2/F-1 DIN, biały

kod: NR1
pojutrze u Ciebie
562,42 zł brutto
szt.
1 szt.
Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 45X, konfetti 4x28 mm, 45 kartek,  P-4 DIN, czarny

Niszczarka automatyczna Rexel Optimum AutoFeed+ 45X, konfetti 4x28 mm, 45 kartek, P-4 DIN, czarny

kod: NR502
pojutrze u Ciebie
873,46 zł brutto
szt.
1 szt.
Hit cenowy
Niszczarka Monolith PBS14-17, pasek 5x16mm, 10 kartek, P-4 DIN, szary

Niszczarka Monolith PBS14-17, pasek 5x16mm, 10 kartek, P-4 DIN, szary

kod: NR289
pojutrze u Ciebie
255 zł brutto
szt.
1 szt.
Niszczarka HP OneShred 12CC, ścinek 4x35mm, 12 kartek, P-4/T-4 DIN, szary jasny

Niszczarka HP OneShred 12CC, ścinek 4x35mm, 12 kartek, P-4/T-4 DIN, szary jasny

kod: NR216
24 maj u Ciebie
858,95 zł brutto
szt.
1 szt.