• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Dobry wentylator, czyli jaki? Jakimi kryteriami kierować się w trakcie zakupu tego urządzenia. Oto nasz ranking wentylatorów – opisujemy modele zróżnicowane pod względem funkcji, cech i przeznaczenia. Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję o zakupie!

Jaki wentylator do biura wybrać? Na pierwszym etapie warto doprecyzować kryteria wyboru, zadając sobie kilka pytań:

  1. W jakim celu kupuję wentylator?
  2. Jaką powierzchnię ma objąć jego działanie? 
  3. Jaki system zasilania urządzenia jest dla mnie najbardziej wygodny?
  4. Jakiego stopnia regulacji nawiewu wymagam?

Po krótkim podsumowaniu można przejść do kolejnego etapu, czyli wyboru podkategorii urządzeń.

Wybieramy najlepszy wentylator do biura!

Rozmiar i forma

Podstawowe kryterium wyboru dotyczy kształtu i konstrukcji podstawy urządzenia.  Według tych kryteriów wyróżniamy m.in. wentylatory: biurkowe, stojące, kolumny, kompaktowe. 

Pierwszy typ urządzenia posiada zazwyczaj stabilną, okrągłą podstawę, drugi – praktyczny stojak. Wentylatory typu „kolumna” to wysokie urządzenia o smukłej formie – idealne do pomieszczeń ciasnych. Wiatraki kompaktowe – zwane też przenośnymi – to zazwyczaj niewielkie gadżety z klipsem, który można zamocować do obudowy laptopa lub brzegu biurka. Oddzielną kategorię stanowią duże wentylatory cyrkulacyjne, umieszczane zazwyczaj na suficie.

Przeznaczenie

Najlepsze wiatraki, czyli jakie? Urządzenie musi idealnie wpasować się w Twoje potrzeby. Wentylator biurkowy ma zapewnić nawiew na określonej, ograniczonej przestrzeni; cyrkulacyjny – zapewnić stały ruch powietrza w całym pomieszczeniu. Zadaniem małych, kompaktowych wiatraków, zasilanych za pomocą USB, jest zapewnienie punktowego nawiewu – na klawiaturę, twarz, miejsce czytania lub pracy.

Regulacja oscylacji

W nowoczesnych wentylatorach i wiatrakach funkcją obowiązkową jest opcja regulowania siły nawiewu. Im bardziej precyzyjne możliwości regulacji, im więcej opcji, tym lepsze dopasowanie mocy „wiatraka” do Twoich potrzeb. W większości przypadków wystarczy zazwyczaj trzystopniowa skala regulacji. 

Idealnie, jeśli możesz także sterować kątem oscylacji i pochyleniem części roboczej urządzenia. Opcja, która zapewnia maksymalny komfort użytkowania, to możliwość sterowania pracą wentylatora za pomocą pilota.

Typ zasilania

Większość standardowych wentylatorów biurowych jest zasilana sieciowo. Wyjątkiem są modele kompaktowe, zasilane akumulatorowo i urządzenia, które możesz podłączyć przez kabel USB.

Kształt obudowy

Design niekoniecznie przesądza o funkcjonalności wentylatora, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę m.in. na średnicę obudowy czy kształt podstawy. Wentylator z solidną, stabilną podstawą jest lepszym rozwiązaniem, niż wiatrak nowatorski, ale niepraktyczny. Jeśli wybierasz model kompaktowy z klipsem, sprawdź, jaka jest rozpiętość szczęk – ten wymiar przyda się, gdy chcesz np. zamocować wiatraczek do stołu o grubym, nietypowym blacie.

Wiesz, jakie kryteria brać pod uwagę? Pora na krótki ranking wentylatorów o różnych kształtach, funkcjach i przeznaczeniu.

Ranking wentylatorów do biura

Wentylator biurkowy Adler AD 7317

Kluczową zaletą modelu Adler AD 7317 jest funkcjonalna konstrukcja. Urządzenie posiada stabilną, standardową podstawę, którą można wymienić na praktyczny klips. Dzięki niemu wentylator da się łatwo przymocować do brzegu biurka, półki, a nawet do obudowy laptopa. Kąt pochylenia części roboczej wiatraka możesz łatwo dopasować do własnych potrzeb. Zakres regulacji obejmuje 16° (8° w górę lub w dół).

Jeśli szukasz modelu, który poradzi sobie z ochłodzeniem niewielkiej przestrzeni – np. Twojego miejsca pracy – mały, poręczny wiatraczek to dobry wybór. Wentylator Adler AD 7317 posiada trzy śmigła i dwustopniową regulację prędkości nawiewu. Równie istotną zaletą jest cicha, płynna praca śmigieł na poziomie głośności 46 decybeli.

Wentylator stojący Ravanson WT-2060P

Model Ravanson WT-2060P ma wytrzymałą konstrukcję i prezentuje się wyjątkowo estetycznie. Kluczową zaletą tego wiatraka jest silny nawiew, uzyskany dzięki aż pięciu śmigłom i mocy 55 W. Wentylator ma solidną, okrągłą podstawę, a kąt nachylenia i siłę nawiewu można wygodnie regulować za pomocą pilota zdalnego sterowania. Urządzenie umożliwia trzystopniową regulację siły nawiewu. 

Wentylator Ravanson to gratka dla fanów komfortowej obsługi – oprócz zdalnej regulacji nawiewu, model wyposażono także w Timer. Wystarczy ruch pilotem, by określić czas pracy i intensywność nawiewu.

Wentylator cyrkulacyjny Esperanza Cyclone

Duży wentylator cyrkulacyjny wydaje się oczywistym wyborem na intensywne upały. Solidny model na stabilnych, antypoślizgowych nóżkach posiada 3 śmigła, które zapewniają sprawną cyrkulację powietrza. Wentylator o mocy 100 W jest wydajnym urządzeniem, zapewniającym silny i skuteczny nawiew pomieszczeń o średnim i dużym metrażu. Idealny model do domowego biura, salonu lub małych, biurowych przestrzeni otwartych. 

Pochylenie wentylatora Esperanza Cyclone można wygodnie regulować. Trzystopniowa skala umożliwia dopasowanie siły nawiewu do temperatury pomieszczenia. Niewątpliwą zaletą modelu jest estetyczny wygląd – chromowana obudowa prezentuje się elegancko i nowocześnie.

Wentylator biurkowy Esperanza USB Silene

Kolejny model wentylatora przypadnie do gustu fanom urządzeń kompaktowych. Kluczową zaletą małego wiatraka jest jego poręczność i łatwość mocowania. Esperanza USB Silene posiada duży, praktyczny klips, który można zamocować do blatu biurka, półki lub dowolnego elementu wyposażenia pokoju. 

Trzy, małe śmigła dają dość silny, ale cichy i punktowy nawiew – idealny do chłodzenia twarzy, dłoni lub klawiatury laptopa. Istotną zaletą urządzenia jest trzystopniowa regulacja prędkości nawiewu. Mały wentylator można doczepić do obudowy krzesła lub fotela biurowego. Prosty gadżet stworzy komfortowe miejsce do czytania, pracy lub odpoczynku. Wentylator biurkowy Esperanza USB Silene jest zasilany za pomocą USB.

Wentylator podłogowy kolumnowy Eldom Columbia WKC 10

Duży, elegancki wentylator kolumnowy zwraca uwagę ciekawym designem. Wysmukłe urządzenie będzie pięknie prezentować się w pomieszczeniach o wystroju nowoczesnym lub minimalistycznym. Oryginalny design to nie wszystko – model Eldom Columbia WKC 10 jest urządzeniem wydajnym i łatwym w obsłudze. Model wentylatora kolumnowego zapewnia szybki, równomierny nawiew. 

Silnik wentylatora pracuje cicho i płynnie, a siłę nawiewu można łatwo regulować. Urządzenie ma solidną, wytrzymałą obudowę – dzięki poręcznym uchwytom można je łatwo przenosić.

Ekspert radzi, jaki wentylator do biura wybrać? 

Wybór idealnego modelu wentylatora powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami i przyzwyczajeniami użytkownika. Każdy z nas ma inną tolerancję wysokich lub niskich temperatur. Dla jednych idealnym rozwiązaniem jest mały wentylator na USB, inni nie wyobrażają sobie pracy bez stałego, silnego nawiewu. Nie ma jednego, optymalnego rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich – co może okazać się problematyczne np. w przestrzeniach biurowych bez klimatyzacji lub domowym home office. Więcej przydatnych informacji o wentylatorach biurowych znajdziesz w naszym artykule: Jak wybrać odpowiedni model wentylatora pokojowego.

Wentylatory – ranking według kryteriów czy własnych potrzeb?

Jeśli szukasz rozwiązania dla małego biura lub biura „domowego”, w którym pracujesz np. z partnerem – wybierz uniwersalny model wentylatora stojącego. Spośród wyżej opisanych urządzeń najwięcej praktycznych funkcji posiada wentylator Ravanson WT-2060P. Jest to solidny wentylator stojący z trzystopniową regulacją nawiewu. Kluczowa zaleta? Urządzeniem możesz wygodnie sterować bez konieczności odejścia od biurka – wystarczy ruch pilotem. Za duży plus uważam opcję Timera, czyli możliwość zaprogramowania czasu pracy wiatraka. 

Prezentowany model wentylatora poradzi sobie z regulacją nawiewu w pomieszczeniach o małym i średnim metrażu.

Wentylatory ranking – podsumowanie  

Czy już wiesz, jak znaleźć najlepszy wentylator? W pierwszej kolejności określ nie budżet, a własne potrzeby. Obowiązkowe funkcje dobrego wentylatora – niezależnie od wymiarów urządzenia – to:

  1. regulacja siły nawiewu,
  2. regulacja kąta nachylenia,
  3. solidna obudowa,
  4. stabilna podstawa stojąca lub silny klips do mocowania miejscowego.

Nie można też zupełnie pomijać kwestii estetycznych. W sezonie letnim wentylator będzie stałym elementem wyposażenia biura lub Twojej przestrzeni domowej. Warto zatem wybrać urządzenie o eleganckiej, solidnej obudowie i nowoczesnym designie, który będzie pasować do pomieszczenia o dowolnym wystroju.

Czy już wiesz, czego szukać? Najlepsze wiatraki i wentylatory znajdziesz w asortymencie Ofix!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Czytaj więcej