• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Kalendarze są nieodłącznym elementem organizacji czasu w każdej firmie. Mogą służyć do planowania zadań i spotkań, a także jako dekoracja biura czy pokoju pracy. Wraz z nadejściem cyfryzacji, wiele osób przestawiło się na korzystanie z kalendarzy elektronicznych lub aplikacji na telefonie. W ostatnich latach tradycyjne kalendarze odzyskują  jednak popularność. Niejednokrotnie słyszymy: "nic nie zastąpi wrażenia pisania piórem po tradycyjnym papierze". Dlaczego warto korzystać z  drukowanych kalendarzy w świecie opartym o elektronikę oraz jak wybrać odpowiedni kalendarz dla siebie? Mamy nadzieję, że dowiesz się tego poniżej. 

kalendarz firmowy

Papierowy kalendarz - poznaj jego zalety

Pierwszą z zalet drukowanych kalendarzy jest bez wątpienia ich dostępność oraz mnogość personalizacji. Nie ma potrzeby serfowania po Internecie długimi godzinami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, wystarczy przejrzeć kilka projektów przygotowanych przez specjalistów i wybrać najlepszy układ dla siebie. Pośród współczesnych kalendarzy znajdziemy nie tylko te roczne, ale również ich bardziej szczegółowe lub cieńsze i lżejsze kwartalne odpowiedniki. Wybór konkretnego rodzaju kalendarium powinien być podyktowany naszymi preferencjami i specyfiką pracy. Niemniej jednak zawsze przyda się w nim miejsce na:

  1. dodatkowe notatki,
  2. listę zadań i obowiązków,
  3. plany tygodniowe, miesięczne, kwartalne,
  4. zaplanowanie budżetu,
  5. zaznaczenie ważnych dat.

A wśród wielorakich wzorów z pewnością znajdziesz opcję dla siebie. Musimy sobie jedynie odpowiedzieć na pytanie do czego konkretnie jest nam potrzebny kalendarz - czy ma być szczegółowym terminarzem czy służyć do zapisywania spotkań i ważnych dat. I co najważniejsze, po wyborze odpowiedniej opcji, nie musisz martwić się o nic innego. Kilka kliknięć i wkrótce odpowiedni kalendarz przyjdzie wprost do Twojego domu. 

Papierowy kalendarz świetnie sprawdzi się również do wieczornego planowania, gdy nie chcemy już męczyć naszych oczu niebieskim światłem monitora, a kalendarz na ścianę pozwoli szybko sprawdzić datę nawet wczesnym porankiem. Co więcej, papierowy kalendarz zapewnia również większe skupienie uwagi na zadaniu i umożliwia odcięcie się od niepotrzebnych bodźców, jak powiadomienia i migające okna innych aplikacji. Nie zapominajmy także, że papier pozwala nam na uwolnienie pełni kreatywności w odróżnieniu od większości aplikacji, które będą ograniczały nas do odpowiednich tabel. Możesz notować w swoim własnym stylu – korzystając z map myśli, rysunków, schematów, a nawet wklejać do niego wyjątkowe zdjęcia. Papierowe planery tak bardzo wspierają kreatywność, że stworzono nawet metodę, tzw. „bullet journal”, która opiera się o kreatywne planowanie i dopasowywanie notatnika lub kalendarza do naszych osobistych potrzeb. A skoro zahaczyliśmy już o metodę "bullet journal", nie sposób pominąć tutaj wszelkich akcesoriów, które w łatwy sposób nie tylko uwolnią naszą kreatywność w pracy, ale także umożliwią inteligentne zarządzanie czasem.

Zostawianie w kalendarzu notatek nie musi wiązać się z kreśleniem, nadpisywaniem i chaosem. Metoda stosowania karteczek może w łatwy sposób wprowadzić porządek i organizację wizualną. Jest to także świetna metoda dodawania komentarzy przez osoby trzecie, które przyklejając informację o zmianie miejsca spotkania przykują uwagę właściciela kalendarza na tyle, by ten nie znalazł się przypadkiem na innym zebraniu.

W naszym sklepie z artykułami biurowymi znajdziecie spory wybór karteczek samoprzylepnych na praktycznie każdą okazję. Szersze mogą przydać się np. do wizualizacji projektów, kwadratowe idealnie sprawdzą się do krótkich notatek. Piękny i dekoracyjny kalendarz możemy również potraktować jak osobisty gadżet. Dopasuj go do swojego stylu i dodatków - może wybierzesz kolor i grafikę pasującą do Twojego plecaka lub torebki, taki, który świetnie uzupełni design Twojego laptopa, a może uzupełniający wystrój Twojego biura? Spośród wielu wzorów, kolorów i tekstur na pewno wybierzesz taki, który podkreśli Twój indywidualny charakter. Jest on również świetnym pomysłem na prezent, który każdego dnia będzie przypominał obdarowującemu o Tobie.  

Różne rodzaje kalendarzy firmowych na 2024 rok - dopasowane do Twojego rytmu pracy

Wraz z nadejściem nowego roku, przyda się kalendarz na Rok 2024, który pomoże w organizacji codziennych obowiązków. Jednak, wybierając odpowiedni rodzaj kalendarza, warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby oraz styl pracy. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą pracującą w biurze, czy prowadzącą własną firmę, to oferta drukarń jest bogata i na rynku dostępnych jest wiele typów kalendarzy. Można je przede wszystkim podzielić na kalendarze ścienne, biurkowe i książkowe - to właśnie one cieszą się największą popularnością. 

--Kalendarze listwowane ścienne jednodzielne i trójdzielne - forma kalendarzy firmowych i dekoracyjnych

Aby znaleźć kalendarz dopasowany do naszych potrzeb, najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie „jakie treści, jak często mamy zamiar w nim umieszczać?”. Jeśli potrzebujemy od czasu do czasu szybkiego sprawdzenia daty i zapisania niewielu ważnych dla nas zadań, warto przyjrzeć się kalendarzom ściennym. Z łatwością dopasujemy je do naszego wnętrza i przestrzeni, dzięki wielu wzorom oraz różnorodnym formatom. Cieszą się dużą popularnością ze względu na to, że stanowią formę kalendarza firmowego i dekoracyjnego. Mogą mieć postać kalendarza ściennego listwowanego, jednodzielnego, w formie plakatu, gdzie bloczek kalendarium zawiera 12 plansz odpowiadającym poszczególnym miesiącom oraz formę trójdzielną - podzielony na 3 części, a każda z nich ma formę bloczku z kartami obejmującymi cały miesiąc.

Kalendarze na ścianę to doskonały wybór dla osób, które prowadzą firmę lub pracują w zespole. To również doskonałe rozwiązanie do punktów usługowych.  Ich największym atutem jest możliwość umieszczenia na nich całej listy zadań i terminów. Jednocześnie kalendarz na ścianę to element ozdobny, który świetnie wkomponuje się w biurowy krajobraz. Ze względu na swoje walory praktyczne doskonałym wyborem, dla firm i nie tylko jest  kalendarz trójdzielny. Umożliwia on umieszczenie informacji dla trzech odrębnych grup oraz podział na poszczególne dni. Rozwiązanie to przede wszystkim sprawdzi się w większych firmach, w których różne działy i sekcje potrzebują odrębnej informacji i terminów.

Ponadto, kalendarze ścienne jednodzielne lub trójdzielne to nie tylko doskonałe rozwiązanie do organizacji czasu, ale również narzędzie do reklamy i marketingu firmy. Pozwalają przemycić firmowe logo i dane firmowe. Kalendarze ścienne coraz częściej zdobią biura, gabinety i sale konferencyjne. 

W Ofix.pl oferujemy kalendarze ścienne trójdzielne Udziałowiec o wymiarach 310x680mm z atrakcyjnymi grafikami, które dodadzą każdej przestrzeni nieco więcej uroku. 

kalendarz ścienny do biura

--Kalendarze na biurko

Często potrzebujesz szybkiego spojrzenia na dany miesiąc oraz zanotowania na tej podstawie przydatnej informacji? Świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie odpowiedni kalendarz biurkowy. Ich szeroki wybór znajdziesz w Ofix.pl dzięki czemu dobierzesz nie tylko jego kolorystykę, ale również przydatne dodatki, jak karteczki samoprzylepne (tzw. „sticky notes”) w różnych kształtach i kolorach. To z pewnością pomoże w tworzeniu kreatywnych map myśli! Kalendarz na biurko może mieć formę piramidki i być kalendarzem stojącym lub też stanowić praktyczną podkładkę na biurko. 

Na przykład kalendarz biurkowy Udziałowiec 2024 tygodniowy, który zapewnia wygodny przegląd kilku dni jednocześnie, ułatwia planowanie spotkań i zadań oraz umożliwia łatwe przeglądanie poszczególnych stron, za sprawą spirali na grzbiecie. Poza tym oferuje on wystarczająco dużo miejsca na wszelkie notatki. Warto dodać. że kalendarz ten posiada nie tylko podgląd bieżącego miesiąca, ale także poprzedniego i kolejnego.

kalendarz na biurko

Jeśli wolisz by kalendarium stojące zajmowało jak najmniej miejsca na Twoim biurku, to możesz wybrać kalendarz na biurko Udziałowiec 2024, tygodniowy w rozmiarze 130x210mm.

Kalendarium, które może sprawdzić się w Twojej firmie może mieć także formę podkładki, co jest bardzo praktyczne i pozwala mieć stały dostęp do zapisanych w kalendarzu spotkań czy innych ważnych informacji. Proponujemy podkład na biurko Udziałowiec w formacie A2, z kalendarzem 2024 i notatnikiem.  Został on wykonany jest z trwałego PVC, więc zabezpiecza biurko przed zadrapaniami i rozlaniem płynów. Z kolei jego wymiary 41 cm x 56 cm sprawiają, że idealnie pasuje na każde biurko. A praktyczna plastikowa listwa u dołu planera zapobiega zaginaniu się rogów. Warto dodać, ta podkładka na biurko zawiera osobne karty na każdy tydzień roku, dzięki czemu można zaplanować swój harmonogram i zachować porządek oraz układ roczny podzielony na 12 miesięcy obejmujący rok 2023, 2024 i 2025. 

kalendarium podkład na biurko

--Kalendarze książkowe

Najbardziej szczegółowe planowanie umożliwi Ci kalendarz książkowy, a w Ofix.pl mamy ich spory wybór - zarówno w wersji klasycznej, jak i bardziej fantazyjnej pod względem kolorów i wzorów. Dla Twojej większej wygody, dostępne są też różne formaty kalendarzy książkowych (A4, A5, A6 i bardziej kieszonkowych B6) - od cienkich, bardzo poręcznych kalendarzy do najgrubszych wersji, w których znajdziesz mnóstwo miejsca na najbardziej szczegółowe notatki. Przeczytaj również jak skutecznie zrealizować swoje cele poprzez odpowiednie planowanie zadań i celów zawodowych. A kalendarze, w tym książkowe są w tym bardzo pomocne.

Kalendarze książkowe najczęściej wykonywane są w formacie A5, który bez problemu zmieści się w torebce czy aktówce - jest poręczny.  Na przykład kalendarz książkowy Herlitz 2024 Flex ma miękką i elastyczną okładkę z  gumką zamykającą, a tygodniowy format zapewnia przegląd całego tygodnia, ułatwiając organizację harmonogramu. Poza tym oferuje on 136 stron i dużo miejsca na dodatkowe notatki. 

kalendarz książkowy

Zaś kalendarz książkowy Interdruk 2024 Black Mat+UV, który jest również w formacie A5 oferuje już 384 strony. Pozwoli Ci zaplanować każdy dzień na osobnej stronie oraz umożliwi notowanie najważniejszych wydarzeń i zadań. Co więcej, posiada także godzinowy podział dnia z miejscem na notatki, co ułatwia zachowanie kontroli nad czasem i planowaniem dnia  według własnych potrzeb. A pętelka na długopis oraz tasiemka do zaznaczania aktualnie używanej strony, zwiększa komfort jego użytkowania. Polecamy kalendarze Udziałowiec - np. Udziałowiec 2024, Biznesowy A4, dzienny, 184 kartki czy Kalendarz książkowy Udziałowiec 2024, Dyrektorski A5, dzienny, 160 kartek bądź kalendarz kieszonkowy Udziałowiec 2024, Lux, 92x155mm, tygodniowy, 64 kartki.

kalendarz książkowy A5

Dla kogo kalendarz książkowy będzie odpowiednim wyborem?

  1. Wszystkich profesji wymagających przestrzeni na wizualizację pomysłów i idei. Kalendarze książkowe w zależności od formatu umożliwiają zawarcie dużej ilości treści.
  2. Dla osób, które działają w sposób cykliczny, a ich spotkania i wydarzenia odbywają się w regularnych interwałach. 
  3. W przypadku, gdy łączysz wydarzenia prywatne i zawodowe. Kalendarz książkowy pozwoli Ci na jasny podział miedzy dwiema sferami życia. 
  4. Kiedy stosujesz przedziały czasowa dla wydarzeń i spotkań. W graficzny sposób możesz zaznaczyć długość konkretnego eventu, jeśli oczywiście Twój kalendarz już nie ma zadrukowanych godzin. 

A Ty, co i jak często planujesz? Sięgnij po kalendarz, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb, a jego elegancki wygląd zachęci Cię do regularnego korzystania, uruchom swoją kreatywność lub wybierz klasyczne planowanie i zacznij lepiej organizować swój czas, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność i znaleźć więcej przestrzeni na odpoczynek. Powodzenia!