• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Tablica flipchart jest jednym z najpopularniejszych narzędzi w pracy biurowej i edukacji. Pozwala na szybkie tworzenie, notowanie i prezentowanie informacji na spotkaniach, szkoleniach i konferencjach. Czym dokładnie jest flipchart i w jakich sytuacjach warto sięgać po to narzędzie? W tym artykule dowiesz się o 5 najczęstszych zastosowaniach tablicy flipchart.

Co to jest flipchart - poznaj jego zalety

Termin "flipchart" jest zapożyczony  i składa się z połączenia angielskich słów "flip" (przewracać, przerzucać) oraz "chart" (wykres, przedstawiać za pomocą wykresu). Flipchart jest rodzajem tablicy demonstracyjnej z blokiem białego papieru lub dużych arkuszy papieru, umieszczoną na stojaku - na statywie o trzech nogach (trójnogu) lub czworonożnej sztaludze zapewniającej stabilność . Najczęściej wykorzystywany jest do prezentowania informacji wizualnych podczas spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji. Dzięki możliwości przesuwania i wymieniania stron, flipchart jest bardzo uniwersalnym narzędziem do zapisywania i prezentowania informacji.

Zalety

  1. Uniwersalność - flipchart może być wykorzystywany w różnych celach, od prezentacji po organizację i planowanie.
  2. Przenośność - dzięki temu, że flipchart jest lekki i łatwy do złożenia, możemy go bez problemu przenosić w dowolne miejsce; a modele wyposażone w ruchome kółka (mobilny flipchart) umożliwiają łatwe ich przemieszczanie;
  3. Interaktywność - umożliwia przesuwanie stron oraz dodawania notatek na bieżąco, co pozwala na interaktywność w trakcie prezentacji

Poza klasyczną tablicą w formie stojaka i zawieszonymi na nim arkuszami papieru (blokami do flipchartów). Na rynku dostępne są jeszcze inne rodzaje flipchartów. Dużą popularnością cieszą się flipcharty magnetyczne z suchościeralną powierzchnią lakierowaną na biało, po której można pisać markerami dedykowanymi do tablic. Co więcej, na takiej tablicy możesz zamocować zapiski, zdjęcia czy arkusze papieru za pomocą magnesów by urozmaicić prezentację. Dużą swobodę i wszechstronność oferują flipcharty mobilne dwustronne lub z metalowymi ramionami.  Pierwsze z nich składają się z dwóch powierzchni do sporządzania notatek, przedstawiania informacji. Dzięki temu, możliwe jest zapisywanie większej ilości danych bez potrzeby wymiany stron. Flipchart z wysuwanymi ramionami jest idealny dla większych zespołów, które wymagają dużej przestrzeni prezentacyjnej. Warto też zaznaczyć, że wiele modeli flipchartów posiada regulację, co pozwala na dostosowanie wysokości tablicy do bieżących potrzeb. Ponadto, są też wyposażone w półkę na pisaki czy też zacisk do papieru lub specjalne haki na papierowe bloki, których rozstaw możesz regulować. A wszystko to dla większego komfort ich użytkowania podczas prowadzenia prezentacji. 

mobilny flipchart

Ciekawym rozwiązaniem jest mały flipchart szklany Nobo, który możesz postawić na biurku - idealny propozycja dla mniejszych biur i gabinetów. 

flipchart szklany Nobo

Wszechstronność zastosowań - dowiedz się do czego przyda Ci się tablica flipchart 

Flipchart to wielofunkcyjne narzędzie, które świetnie sprawdzi się w wielu dziedzinach - od biznesu po edukację. Mobilność, łatwość użycia i elastyczność - to wszystko sprawia, że flipchart przyda się zarówno trenerom, jak i  sprzedawcom, pedagogom i pracownikom z wielu innych branż.  Ponieważ flipchart jest tak uniwersalnym narzędziem, istnieje wiele różnych sposobów jego wykorzystania. Zastanawiasz się jakich? Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych zastosowań flipcharta:

Prezentacja, szkolenia i konferencje

Flipchart jest idealnym narzędziem do wizualnego prezentowania informacji podczas spotkań biznesowych, szkoleń czy konferencji. Dzięki możliwości przesuwania i wymieniania stron, możemy na bieżąco dostosowywać prezentację do potrzeb naszej publiczności.  Flipchart pozwala na przygotowanie notatek, na których będziemy opierać swoją prezentację oraz na wprowadzenie ewentualnych zmian w trakcie prezentacji. Dzięki temu prezentacja będzie bardziej czytelna i zrozumiała dla odbiorcy.

Brainstorming

Flipchart doskonale sprawdza się podczas sesji brainstormingowych, czyli burzy mózgów na zebraniach firmowych. Możemy na bieżąco notować pomysły i koncepcje, sporządzać wykresy, dzięki czemu wszystkie są widoczne dla całej grupy. Ta forma prezentacji jest szczególnie pomocna w kreatywnym myśleniu, utrwalaniu pomysłów i ich wyjaśnianiu. Zapisywanie pomysłów na bieżąco pozwala na zgrupowanie ich w późniejszym czasie oraz na łatwiejsze ich przypomnienie i analizowanie. Flipchart możesz wykorzystać również do łączenia pomysłów, co pozwala na stworzenie nowych, jeszcze bardziej wartościowych idei.

Warsztaty i spotkania z klientami

Organizowanie warsztatów i spotkań z klientami to obowiązkowe elementy pracy dla każdej firmy. Mogą one pomóc w rozwoju biznesu, lepszym poznaniu potrzeb klienta czy też ulepszaniu produktów lub usług. Jednak, aby takie spotkanie było efektywne, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Podobnie jak w przypadku szkoleń, flipchart jest idealnym narzędziem. Z jego pomocą możesz efektywnie prowadzić warsztaty czy spotkania z klientami oraz na bieżąco zapisywać notatki i wykresy, dzięki czemu spotkanie staje się bardziej interaktywne.

Organizacja i planowanie

Zarządzanie czasem, pracą i zadaniami to ważne elementy każdej firmy czy też zespołu. Jednym z narzędzi, które mogą pomóc w tym procesie jest flipchart. Możemy na nim zapisać wszystko, co chcemy podczas pracy zespołowej osiągnąć - czy to w postaci listy zadań, harmonogramów, map myśli czy wizualizacji procesów biznesowych. Dzięki temu każdy z pracowników ma szybki i łatwy dostęp do informacji potrzebnych do realizacji zadania.

Flipchart jest szczególnie pomocny, gdy pracujemy nad bardziej złożonymi projektami, które wymagają koordynacji pracy wielu osób jednocześnie. Wtedy można go wykorzystać jako narzędzie do tworzenia planów, zadań oraz do organizacji i koordynacji pracy całego zespołu. To także doskonałe miejsce na notowanie pomysłów i uwag, które powstają podczas spotkań. A o tym jak ważne jest planowanie, wyznaczanie celów i jak je skutecznie realizować przeczytasz na naszym blogu,

Kreatywne tworzenie i notowanie

Flipchart daje możliwość tworzenia zapisków, pomysłów, diagramów, wykresów  i kreatywnego tworzenia, wykorzystując do tego zarówno bloki do flipchartów jak i suchościeralną powierzchnię tablicy. Jest to idealne narzędzie dla osób kreatywnych, które często wykorzystują obrazy i symbole do przekazywania informacji.

Tablica flipchart

 Suchościeralna i mobilna tablica flipchart na kółkach dla większej efektywności w pracy - kupisz ją na Ofix.pl

Tablica Flipchart jest wszechstronnym narzędziem, które może być wykorzystywane w wielu sytuacjach. Zaprezentowaliśmy jedynie pięć, ale zakres jej wykorzystania jest znacznie szerszy. Dzięki swoim funkcjom i możliwościom jest niezastąpiona podczas prezentacji, szkoleń, czy pracy w grupie. Jej użycie pozwala na szybkie i efektywne przekazanie informacji oraz współpracę między uczestnikami. Dlatego warto mieć mieć ją na wyposażeniu swojej firmy czy placówki szkoleniowej i edukacyjnej. W Ofix.pl kupisz flipchart dostosowany do swoich potrzeb, a wśród nich modele Nobo Classic, Basic, 2x3 czy Ofix Standard. W swoim asortymencie posiadamy flipcharty na stojaku i trójnogu oraz flipcharty mobilne, zarówno z niemagnetyczną powierzchnią, jak i modele z powierzchnią suchościeralną i magnetyczną. Oferujemy także akcesoria do tablic i flipchartów , a wśród nich bloki do flipchartów, półki do tablic i zestawy startowe m.in marki Memobe. Znajdziesz u nas także markery suchościeralne zarówno z okrągłą, jak i ze ściętą końcówką oraz markery do flipchartów. Oferujemy dogodne formy płatności i dostawy, a przy zakupach za minimum 100 zł Twoje zamówienie dostarczymy za darmo.