• Menu
INFORMACJA
Zamówienia złożone w dniu 9.06: 1) do godziny 14:00 zostaną dostarczone 12.06 2) po godzinie 14:00 zostaną dostarczone 13.06 Doradcy Klienta będą dostępni w godzinach 8-15.
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Artykuły biurowe do archiwizacji - jaki segregator wybrać?

Organizacja dokumentów jest niezbędna w każdym miejscu pracy, niezależnie od tego, czy chodzi o prowadzenie firmowej dokumentacji, czy po prostu o to, aby wszystko było schludnie uporządkowane. Jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na to jest używanie segregatorów - pozwalają one na przechowywanie i zarządzanie dokumentacją w łatwo dostępnym formacie, chroniąc je jednocześnie przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Poza tym pozwalają również na profesjonalną prezentację oferty firmowej, portfolio. Jednak przy tak wielu różnych rodzajach segregatorów na rynku, może być trudno rozpoznać czym różnią się poszczególne modele i które w pełni sprostają naszym wymaganiom. W tym przewodniku omówimy najbardziej popularne rodzaje organizerów, pomagając Ci podjąć świadomą decyzję w wyborze rozwiązania, które spełni Twoje wymagania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś do archiwizacji ważnych dokumentów czy prezentacji swojej oferty, to znajdziesz tu niezbędne informacje, które ułatwią Ci poszukiwania najlepszej dla Ciebie opcji.

Kiedy przydaje się segregator?

Segregator biurowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura, a nawet domu. Pomaga w prosty i wygodny sposób utrzymać porządek w dokumentach by móc łatwo je odnaleźć w przyszłości. Bez niego nasze biurko lub szafka może stać się chaotyczna, co nie tylko utrudnia pracę, ale również może prowadzić do utraty ważnych dokumentów. Dlatego segregator przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Zastosowanie segregatorów jest więc dość szerokie. Możemy w nich archiwizować ważne papiery, dokumenty,  faktury, paragony czy umowy, a dzięki etykietom opisowym na okładkach czy podziałowi na kategorie, szybko znaleźć to, czego potrzebujemy. Skoroszyt to prosty, ale bardzo skuteczny sposób na zapewnienie porządku i lepszej organizacji pracy.

Segregatory na dokumenty - jak używać?

Używanie segregatora do kategoryzowania i archiwizowania dokumentów jest dość proste, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, by móc skutecznie wykorzystać jego potencjał. Przede wszystkim warto zadbać o jego właściwe oznakowanie - na przykład etykietować go według kategorii, na które chcemy podzielić swoje dokumenty. Wszelkie papiery warto także posegregować chronologicznie lub tematycznie i w taki też sposób umieszczać  w segregatorze. Pozwoli to w przyszłości łatwiej je odnaleźć. Segregatory są doskonałym wsparciem w prowadzeniu biura, a  ich wykorzystanie z pewnością wpłynie na wzrost efektywności jego działania. Nie ma jednak uniwersalnego rozwiązania. Poszczególne modele segregatorów mają swoje zalety i wady, które warto poznać, przed podjęciem decyzji. 

Co warto wiedzieć o segregatorach?

Segregatory to nieodłączny element branży biurowej. Bez nich trudno wyobrazić sobie sprawnie działając biuro. Szukając dla siebie odpowiedniego typu organizera warto sprawdzić jakimi parametrami się one różnią, ponieważ to ułatwi dokonanie właściwego wyboru. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że segregatory biurowe występują w różnych rozmiarach i kolorach, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także kategoryzowania dokumentacji. Poza tym mają odmienną grubość i szerokość grzbietu, a także format. Istotny jest również mechanizm na którym bazuje segregator - czy będą to klasyczne ringi zwalniane palcem czy może mechanizm zamykania dodatkowo został wzbogacony w dźwignie. To wszystko ma znacznie. Poznaj więc najważniejsze parametry segregatorów.

Format, grubość i szerokość grzbietu

Segregatory biurowe mogą mieć różny format, grubość i szerokość grzbietu. Najczęściej stosowanym formatem segregatorów jest A4, do którego można włożyć standardowy arkusz papieru ksero. Istnieją również segregatory w formacie A5 oraz większe modele, takie jak A4+ i A3. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością papierowych plików, wybierz segregator z szerszym grzbietem. W przypadku mniejszej ilości plików, możesz wybrać segregator z węższym grzbietem.

Jakość wykonania i kolor

Podczas wyboru segregatora warto zwrócić uwagę na jego kolor oraz jakość wykonania. Dla osób preferujących klasykę będzie odpowiednie takie kolory jak biały, czarny, szary lub niebieski, zaś dla tych, którzy lubią się wyróżniać, dobrym wyborem może okazać się  segregator ozdobny w intensywnych kolorach. Poza bogatą kolorystyką pozostaje jeszcze wybór rodzaju okładki - gładkiej lub z ozdobnym tłoczeniem. Wariantów dostępnych na rynku jest dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Natomiast jeśli chodzi o jakość użytych materiałów i wykonania, to najbardziej trwałe i wytrzymałe są segregatory wykonane z grubej tektury litej lub tworzyw sztucznych. Mogą to być również segregatory z tektury pokrytej folią PP lub folią PVC. Jeśli zależy Ci na rozwiązaniach przyjaznych środowisku, to wybieraj segregatory, które są pokryte ekologiczną folią oraz wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Warto jeszcze dodać, że poza segregatorami z tektury są na rynku dostępne skoroszyty wykonane z polyfoamu. Ich największymi atutami jest to, że są lekkie i niezwykle wytrzymałe.

Mechanizm zamykania

Segregatory można podzielić ze względu na stosowany mechanizm zamykania. Oprócz ringowego mechanizmu jest mechanizm dźwigniowy umieszczony na wewnętrznej stronie grzbietu skoroszytu.  Należące do pierwszej grupy segregatory są najbardziej popularne i są przeznaczone do przechowywania często używanych dokumentów, ponieważ zapewniają ich wygodne przeglądanie. To klasyczny typ segregatora, którego mechanizm otwierania bazuje na ringach w kształcie kółek, zwalnianych ręcznie. Dostępne są modele z 2,3 lub 4 ringami różnego kształtu (D - półokrągły dla większej pojemności lub R - okrągły dla mniejszej pojemności) i o różnej średnicy (zwykle od 16 mm do 40 mm). Ponadto, należy pamiętać o odpowiednim dziurkowaniu kartek, które mają być wpinane do tego typu segregatora lub użyciu koszulek foliowych z odpowiednią perforacją. Jeśli chcesz mieć uniwersalny segregator, wybierz model 2-ringowy, który wymaga tylko dwóch otworów w dokumentach. Segregatory 4-ringowe wymagają specjalnego dziurkacza do wykonania czterech otworów.

Mechanizm ringowy segregatora

Drugim rodzajem są segregatory dźwigniowe - idealne do przechowywania większej ilości dokumentów. Są one zamykane przy użyciu specjalnej dźwigni, co czyni je bardzo łatwymi w obsłudze. Tutaj ringi z mechanizmem dźwigniowym są dostosowane do rozstawu otworów w dziurkaczach i są rozchylana oraz zamykane przy użyciu  specjalnej dźwigni. Dokumenty, które zostaną umieszczone w mechanizmie, będą przymocowane specjalnym dociskaczem, który znajduje się na ringach. Jest to niezwykle trwałe rozwiązanie, ponieważ jest ono odporne na intensywne użytkowanie. Dlatego ten rodzaj segregatora biurowego jest idealny do częstego otwierania i wyjmowania zawartości oraz jej uzupełniania. Dużym atutem segregatorów dźwigniowych jest wspomniany już dociskacz, który silnie przytrzymuje wpięte dokumenty. Starsze modele wyposażone są w zaciskające się klamry, które niestety używają zbyt dużej siły, co nie jest zalecane. Lepsze są mechanizmy półautomatyczne, które zwalnia się przy użyciu drobnej wajchy, co nie tylko pozwoli na dłuższą żywotność takiego rozwiązania, ale też jest bardziej bezpieczne dla wpiętych dokumentów. 

Mechanizm dźwigniowy w segregatorze

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Poza segregatorami ringowymi i dźwigniowymi są dostępne także segregatory prezentacyjne oraz albumy ofertowe. Są one przeznaczone do pokazywaniu dokumentów firmowych takich jak oferty, ulotki, broszury i karty produktów.  Służą do tego samego celu, ale różnią się jedną cechą. Albumy ofertowe mają zgrzane koszulki na dokumenty i są gotowe do natychmiastowego użytku. Zaś segregatory prezentacyjne nie posiadają koszulek, ale mają zwykle kieszeń foliową na zewnętrznej stronie okładki umożliwiającą personalizację. 

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, turkusowy

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, turkusowy

kod: SL1396
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, niebieski

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, niebieski

kod: SL628
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny

kod: SL1419
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, ciemnoczerwony

Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, ciemnoczerwony

kod: SL1379
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 40 koszulek, biały

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 40 koszulek, biały

kod: SL1371
12 cze u Ciebie
24,27 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoniebieski

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoniebieski

kod: SL1369
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Segregator prezentacyjny Leitz, A4, szerokość grzbietu 38mm, do 200 kartek, 4 ringi, biały

Segregator prezentacyjny Leitz, A4, szerokość grzbietu 38mm, do 200 kartek, 4 ringi, biały

kod: SG136
12 cze u Ciebie
26,01 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, żółty

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, żółty

kod: SL1421
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnozielony

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnozielony

kod: SL1370
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, niebieski

Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, niebieski

kod: SL1381
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 20 koszulek, turkusowy

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 20 koszulek, turkusowy

kod: SL1397
12 cze u Ciebie
22,82 zł brutto
Segregator prezentacyjny Leitz A4+, szerokość grzbietu 30mm, do 100 kartek, 2 ringi, biały

Segregator prezentacyjny Leitz A4+, szerokość grzbietu 30mm, do 100 kartek, 2 ringi, biały

kod: SG132
12 cze u Ciebie
24,72 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoczerwony

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoczerwony

kod: SL1368
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 20 koszulek, biały

Album ofertowy Leitz Style, A4, 20 koszulek, biały

kod: SL1373
19 cze u Ciebie
24,01 zł brutto
Segregator prezentacyjny Office Depot, A4, szerokość grzbietu 35mm, do 200 kartek, 4 ringi, niebieski

Segregator prezentacyjny Office Depot, A4, szerokość grzbietu 35mm, do 200 kartek, 4 ringi, niebieski

kod: SG613
12 cze u Ciebie
17,08 zł brutto
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 63mm, do 380 kartek, 4 ringi, czerwony

Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 63mm, do 380 kartek, 4 ringi, czerwony

kod: SG486
12 cze u Ciebie
45,39 zł brutto
Album ofertowy Grand  9004A, 40 koszulek, czerwony

Album ofertowy Grand 9004A, 40 koszulek, czerwony

kod: SL532
12 cze u Ciebie
34,32 zł brutto
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm,  do 140 kartek, 4 ringi, niebieski

Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm, do 140 kartek, 4 ringi, niebieski

kod: SG252
12 cze u Ciebie
23,07 zł brutto
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony

Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony

kod: SL1277
12 cze u Ciebie
62,61 zł brutto
Nowość
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, niebieski

Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, niebieski

kod: SL1624
12 cze u Ciebie
15,24 zł brutto

Dodatkowe udogodnienia - np. specjalny otwór na palec, metalowe okucia 

Przy wyborze segregatora warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy, takie jak otwór na palec i metalowe okucia, które ułatwią korzystanie z produktu i wydłużą jego żywotność. Otwór umieszczony w grzbiecie segregatora jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz bez trudu wyciągać segregator z górnej półki, unikając ryzyka upuszczenia go. A metalowe okucia chronią konstrukcję segregatora przed zniszczeniem, co zapewnia jego wytrzymałość na wiele lat.

Okucia i mechanizm dźwigniowy segregatora

Aby sprawniej odszukać potrzebne dokumenty w segregatorze, warto skorzystać z etykiet umieszczanych na jego grzbiecie, na których można umieścić informacje na temat przechowywanej zawartości. Pamiętaj jednak, żeby użyć etykiet dopasowanych do wymiarów Twojego modelu segregatora. Etykiety o szerokości 50 mm będą odpowiednie do wąskich grzbietów, a etykiety o szerokości 75 mm - do szerokich grzbietów. Jeśli twój segregator ma kieszeń na grzbiecie, wybierz etykiety wsuwane. W przeciwnym razie skorzystaj z etykiet samoprzylepnych.

Etykiety Esselte i etykiety donau

Etykiety do segregatorów

Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 74x105mm, 10 sztuk, przezroczysty

Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 74x105mm, 10 sztuk, przezroczysty

kod: IT147
12 cze u Ciebie
35,55 zł brutto
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, biały

Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, biały

kod: EK951
12 cze u Ciebie
11,67 zł brutto
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 125x125mm, 100 sztuk, transparenty

Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 125x125mm, 100 sztuk, transparenty

kod: IT230
12 cze u Ciebie
114,27 zł brutto
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 140x140mm, 100 sztuk, transparentny

Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 140x140mm, 100 sztuk, transparentny

kod: IT135
12 cze u Ciebie
76,51 zł brutto
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, szerokie, 61x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały

Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, szerokie, 61x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały

kod: EK562
12 cze u Ciebie
-36%
83,52 zł brutto
53,05 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 83,52
Etykiety grzbietowe Esselte PC, szerokie, do segregatorów, samoprzylepne, 59x192mm,10 arkuszy, biały

Etykiety grzbietowe Esselte PC, szerokie, do segregatorów, samoprzylepne, 59x192mm,10 arkuszy, biały

kod: EK228
12 cze u Ciebie
89,67 zł brutto
Etykiety grzbietowe Esselte PC, wąskie, do segregregatorów, samoprzylepne, 36x192mm,10 arkuszy, biały

Etykiety grzbietowe Esselte PC, wąskie, do segregregatorów, samoprzylepne, 36x192mm,10 arkuszy, biały

kod: EK229
12 cze u Ciebie
88,44 zł brutto
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 35x155mm, 25 sztuk, biało-szary

Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 35x155mm, 25 sztuk, biało-szary

kod: EK278
12 cze u Ciebie
14,13 zł brutto
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, przezroczysty

Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, przezroczysty

kod: KO130
12 cze u Ciebie
11,67 zł brutto
Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 43x74mm, 10 sztuk, przezroczysty

Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 43x74mm, 10 sztuk, przezroczysty

kod: EK893
12 cze u Ciebie
26,94 zł brutto
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 100x100mm, 100 sztuk, transparentny

Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 100x100mm, 100 sztuk, transparentny

kod: IT223
12 cze u Ciebie
87,21 zł brutto
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, wąskie, 38x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały

Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, wąskie, 38x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały

kod: EK1000
12 cze u Ciebie
83,52 zł brutto
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 75x75mm, 100 sztuk, transparentny

Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 75x75mm, 100 sztuk, transparentny

kod: IT231
12 cze u Ciebie
45,45 zł brutto
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 50x158mm, 10 sztuk, biały

Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 50x158mm, 10 sztuk, biały

kod: EK199
12 cze u Ciebie
19,79 zł brutto
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 33x152mm, 25 sztuk, biały

Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 33x152mm, 25 sztuk, biały

kod: EK81
12 cze u Ciebie
7,98 zł brutto
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 48x152mm, 25 sztuk, biały

Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 48x152mm, 25 sztuk, biały

kod: EK61
12 cze u Ciebie
7,98 zł brutto
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 30x158mm, 10 sztuk, biały

Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 30x158mm, 10 sztuk, biały

kod: EK576
12 cze u Ciebie
19,79 zł brutto
Etykieta do segregatorów Ofix Economy, wsuwane, 30x158mm, biały

Etykieta do segregatorów Ofix Economy, wsuwane, 30x158mm, biały

kod: EK923
12 cze u Ciebie
0,37 zł brutto
Etykieta do segregatorów Ofix Economy, wsuwane, 50x158mm, biały

Etykieta do segregatorów Ofix Economy, wsuwane, 50x158mm, biały

kod: EK924
12 cze u Ciebie
0,41 zł brutto
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 55x155mm, 25 sztuk

Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 55x155mm, 25 sztuk

kod: EK200
12 cze u Ciebie
9,91 zł brutto

W celu zwiększenia funkcjonalności segregatora ringowego lub segregatora dźwigniowego, warto nabyć dodatkowe akcesoria -  takie jak przekładki do segregatorów, umożliwiające jeszcze lepszą organizację oraz koszulki na dokumenty, które pozwolą na przechowywanie luźnych nieprzedziurkowanych dokumentów lub ulotek.

Jak wybrać dobry segregator?

Dobry segregator to kluczowy element każdego biura, ponieważ pozwala  odpowiednio uporządkować biznesową dokumentację. Jak jednak wybrać właściwy segregator? Przede wszystkim, musisz zastanowić się, jakie dokumenty chcesz w nim przechowywać i do czego ma Ci służyć. Czy potrzebujesz segregatora na arkusze A4 czy na mniejsze dokumenty? Czy zależy Ci na designie czy ma służyć do archiwizacji? Czy będziesz z nim podróżował? Jeśli tak warto wybrać taki z gumką, który pomieści wiele, ale nic nie wypadnie. Kolejną ważną rzeczą jest wybór materiału, z którego wykonany jest segregator. Najlepiej postawić na solidne i trwałe materiały takie jak twarde tektury lub wytrzymałe tworzywa sztuczne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu zamykania oraz na dodatkowe  funkcje, takie jak kieszonki na etykiety czy otwór na palec, wzmocnione brzegi  - które sprawią, że segregator będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Zwróć uwagę czy producent daje gwarancje na segregator biurowy, czy posiada certyfikaty, atesty. To wszystko ma wpływ na jego wytrzymałość i jakość. Ostatecznie dobry segregator powinien być w rozsądnej cenie, dobrze wykonany i oferować wszystkie funkcje potrzebne do bezpiecznego i wygodnego przechowywania dokumentów. Wybór dobrego segregatora ułatwi pracę i pozwoli na utrzymanie porządku w biurze. 

Poza tym, warto dokupić dodatkowe akcesoria w postaci przekładek do segregatora ringowego lub segregatora dźwigniowego oraz koszulek na dokumenty, które pozwolą na jeszcze lepszą organizację oraz umożliwią przechowywanie luźnych nieprzedziurkowanych dokumentów lub ulotek.

Jakie segregatory dostępne są w sklepie internetowym?

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni segregator do swojego biura, to sklep internetowy może być świetnym miejscem do przeglądania różnych modeli. Możesz spokojnie zapoznać się z ich cechami i porównać je między sobą. W Ofix.pl znajdziesz szeroki wybór segregatorów różnego typu. Na pewno znajdziesz tutaj modele odpowiednie dla siebie.

Segregatory ringowe i dźwigniowe w Ofix.pl

Segregator biurowy ringowy to idealny wybór, jeśli zależy Ci, by móc łatwo i szybko przeglądać jego zawartość. Jest węższy niż segregator z mechanizmem, więc zajmuje mniej miejsca na regale. Wśród segregatorów ringowych znajdziesz u nas zarówno segregatory 2 ringowe i  4 ringowe w formacie A4. Godne uwagi są również dostępne mniejsze modele w formacie A5. Oferujemy segregatory ringowe, które pomieszczą od 180 kartek wzwyż. Im pojemniejszy segregator, tym więcej dokumentów można uporządkować. Szerokość grzbietu jest dostępna w wariantach od 20 do 70 mm, a im szerszy grzbiet, tym większa pojemność segregatora na dokumenty. Dostępne są również warianty średnicy ringu od 16 do 25 mm. Najbardziej popularne marki oferujące segregatory w klasie Standard to Esselte, VauPe, Biurfol czy Donau, zaś w klasie Premium - Leitz.

W ofercie Ofix.pl dostępne są dwa rodzaje segregatorów: miękkie segregatory ringowe oraz te w twardej okładce. Dla osób, które chcą zapewnić bezpieczeństwo swoim dokumentom i mieć pewność, że nie zgubią żadnego, polecamy segregatory ringowe z zapięciem  na przykład Leitz Active Style SoftClick. Segregatory ringowe wykorzystywane są najczęściej do mniejszej ilości dokumnetów, są "szczuplejsze", nie posiadają dźwigni tylko ringi, dzięki czemu są wygodniejsze w przenoszeniu. 

Segregatory z mechanizmem dźwigniowym to najczęściej wykorzystywane segregatory w biurach. Najczęściej używa się segregatora A4 o wymiarze 285 x 320 mm, a grubości 50 lub 75mm w zależności ile dokumentów potrzebujesz przechowywać. Jednak wymiarów segregatorów jest zdecydowanie więcej wspomniany już A4, do tego A3 i A5 w orientacji poziomej i pionowej z  różną szerokością grzbietu, która wynosi od 50 mm do 82 mm. Segregator biurowy dobierz do tego jakich dokumentów ich masz i ile. Jeżeli głównie pracujesz z formatem A4 i masz sporo kartek do przechowywania najlepiej sprawdzi się segregator A4 75 lub 82mm do 500 kartek. W klasie Economy polecamy segregatory Ofix Economy czy Office Products, zaś w klasie Standard - Esselte, Donau, VauPe. Segregatory Premium są renomowanej marki Leitz - będą to modele Leitz Wow, Leitz Active czy przyjazne środowisku segregatory Leitz Recycle.

Segregatory ringowe i z mechanizmem

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, granatowy

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, granatowy

kod: SG285
12 cze u Ciebie
13,85 zł brutto
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, niebieski

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, niebieski

kod: SG283
12 cze u Ciebie
13,85 zł brutto
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czarny

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czarny

kod: SG282
12 cze u Ciebie
13,85 zł brutto
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, fioletowy

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, fioletowy

kod: SG281
12 cze u Ciebie
20,90 zł brutto
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, bordowy

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, bordowy

kod: SG302
12 cze u Ciebie
13,85 zł brutto
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, żółty

Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, żółty

kod: SG295
12 cze u Ciebie
-34%
20,90 zł brutto
13,85 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 20,90
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, różowy pastelowy

Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, różowy pastelowy

kod: SG907
12 cze u Ciebie
12,83 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi niebieski

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi niebieski

kod: SG129
12 cze u Ciebie
20,86 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi, turkusowy

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi, turkusowy

kod: SG421
12 cze u Ciebie
20,86 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi biały

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi biały

kod: SG127
12 cze u Ciebie
20,86 zł brutto
Segregator Bantex XXL, A4, szerokość grzbietu 80mm, do 600 kartek, granatowy

Segregator Bantex XXL, A4, szerokość grzbietu 80mm, do 600 kartek, granatowy

kod: SG459
12 cze u Ciebie
19,79 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi turkusowy

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi turkusowy

kod: SG417
12 cze u Ciebie
20,41 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi, zielony metalik

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi, zielony metalik

kod: SG825
12 cze u Ciebie
20,86 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi fioletowy

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 4 ringi fioletowy

kod: SG420
12 cze u Ciebie
20,86 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, fioletowy

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, fioletowy

kod: SG416
12 cze u Ciebie
20,41 zł brutto
Segregator Leitz Wow 180°, A4, szerokość grzbietu 80mm, do 600 kartek, niebieski

Segregator Leitz Wow 180°, A4, szerokość grzbietu 80mm, do 600 kartek, niebieski

kod: SG242
12 cze u Ciebie
28,73 zł brutto
Segregator Leitz Cosy, A4, szerokość grzbietu 32mm, do 190 kartek, 2 ringi, szary

Segregator Leitz Cosy, A4, szerokość grzbietu 32mm, do 190 kartek, 2 ringi, szary

kod: SG888
12 cze u Ciebie
23,97 zł brutto
Segregator Leitz Cosy, A4, szerokość grzbietu 32mm, do 190 kartek, 2 ringi, niebieski

Segregator Leitz Cosy, A4, szerokość grzbietu 32mm, do 190 kartek, 2 ringi, niebieski

kod: SG887
12 cze u Ciebie
22,99 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, zielony metalik

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, zielony metalik

kod: SG824
12 cze u Ciebie
19,86 zł brutto
Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, różowy

Segregator Leitz Wow, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 250 kartek, 2 ringi, różowy

kod: SG832
12 cze u Ciebie
20,41 zł brutto

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe 

Segragatory prezentacyjne sprawdzą się, gdy potrzebujesz nosić segregator ze sobą lub pokazywać swoją ofertę klientom. Z tej grupy segregatorów biurowych polecamy produkty marki Leitz. Są one dostępne w różnym formacie i kolorze, jak również o różnej szerokości grzbietu - pomieszczą od 100 do nawet 580 kartek. Na ofix.pl masz duży wybór albumów ofertowych. Posiadamy wysokiej jakości modele renomowanych marek, takie jak: Leitz, Esselte i Biurfol w formacie A4, jak również w większym formacie A3.

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, turkusowy

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, turkusowy

kod: SL1396
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, niebieski

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, niebieski

kod: SL628
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny

kod: SL1419
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, ciemnoczerwony

Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, ciemnoczerwony

kod: SL1379
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 40 koszulek, biały

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 40 koszulek, biały

kod: SL1371
12 cze u Ciebie
24,27 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoniebieski

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoniebieski

kod: SL1369
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Segregator prezentacyjny Leitz, A4, szerokość grzbietu 38mm, do 200 kartek, 4 ringi, biały

Segregator prezentacyjny Leitz, A4, szerokość grzbietu 38mm, do 200 kartek, 4 ringi, biały

kod: SG136
12 cze u Ciebie
26,01 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, żółty

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, żółty

kod: SL1421
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnozielony

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnozielony

kod: SL1370
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, niebieski

Album ofertowy Leitz Style, A4, 40 koszulek, niebieski

kod: SL1381
12 cze u Ciebie
31,71 zł brutto
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 20 koszulek, turkusowy

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 20 koszulek, turkusowy

kod: SL1397
12 cze u Ciebie
22,82 zł brutto
Segregator prezentacyjny Leitz A4+, szerokość grzbietu 30mm, do 100 kartek, 2 ringi, biały

Segregator prezentacyjny Leitz A4+, szerokość grzbietu 30mm, do 100 kartek, 2 ringi, biały

kod: SG132
12 cze u Ciebie
24,72 zł brutto
Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoczerwony

Album ofertowy Leitz Solid, A4, 20 koszulek, jasnoczerwony

kod: SL1368
12 cze u Ciebie
18,18 zł brutto
Album ofertowy Leitz Style, A4, 20 koszulek, biały

Album ofertowy Leitz Style, A4, 20 koszulek, biały

kod: SL1373
19 cze u Ciebie
24,01 zł brutto
Segregator prezentacyjny Office Depot, A4, szerokość grzbietu 35mm, do 200 kartek, 4 ringi, niebieski

Segregator prezentacyjny Office Depot, A4, szerokość grzbietu 35mm, do 200 kartek, 4 ringi, niebieski

kod: SG613
12 cze u Ciebie
17,08 zł brutto
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 63mm, do 380 kartek, 4 ringi, czerwony

Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 63mm, do 380 kartek, 4 ringi, czerwony

kod: SG486
12 cze u Ciebie
45,39 zł brutto
Album ofertowy Grand  9004A, 40 koszulek, czerwony

Album ofertowy Grand 9004A, 40 koszulek, czerwony

kod: SL532
12 cze u Ciebie
34,32 zł brutto
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm,  do 140 kartek, 4 ringi, niebieski

Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm, do 140 kartek, 4 ringi, niebieski

kod: SG252
12 cze u Ciebie
23,07 zł brutto
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony

Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony

kod: SL1277
12 cze u Ciebie
62,61 zł brutto
Nowość
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, niebieski

Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, niebieski

kod: SL1624
12 cze u Ciebie
15,24 zł brutto

Akcesoria do segregatorów

Asortyment ofix.pl obejmuje również różnego rodzaju etykiety, które można umieścić na grzbiecie każdego segregatora - wąskie, szerokie, wsuwane oraz samoprzylepne oraz koszulki na dokumenty, które są podstawowym zabezpieczeniem papieru przed zabrudzeniem czy plamami. Posiadamy także kieszenie samoprzylepne, pierścienie wzmacniające i narożniki samoprzylepne.

Podsumowując, segregator jest bez wątpienia niezbędnym wyposażeniem każdego biura, ponieważ umożliwia przechowywanie dokumentów w zorganizowany sposób i chroni je przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. Rynek oferuje wiele różnych rodzajów segregatorów, z których można wybrać ten najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, rozmiar, mechanizmy blokujące oraz cenę. Dzięki temu łatwiej podjąć właściwą decyzję i wybrać model, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Pamiętaj również akcesoriach do segregatora, by uczynić go maksymalnie funkcjonalnym narzędziem do porządkowania dokumentów, co ułatwi Ci stworzenie bardziej efektywnego miejsca pracy.

Zobacz również

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Czytaj więcej