• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Artykuły biurowe do archiwizacji - jaki segregator wybrać?

Organizacja dokumentów jest niezbędna w każdym miejscu pracy, niezależnie od tego, czy chodzi o prowadzenie firmowej dokumentacji, czy po prostu o to, aby wszystko było schludnie uporządkowane. Jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na to jest używanie segregatorów - pozwalają one na przechowywanie i zarządzanie dokumentacją w łatwo dostępnym formacie, chroniąc je jednocześnie przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Poza tym pozwalają również na profesjonalną prezentację oferty firmowej, portfolio. Jednak przy tak wielu różnych rodzajach segregatorów na rynku, może być trudno rozpoznać czym różnią się poszczególne modele i które w pełni sprostają naszym wymaganiom. W tym przewodniku omówimy najbardziej popularne rodzaje organizerów, pomagając Ci podjąć świadomą decyzję w wyborze rozwiązania, które spełni Twoje wymagania. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś do archiwizacji ważnych dokumentów czy prezentacji swojej oferty, to znajdziesz tu niezbędne informacje, które ułatwią Ci poszukiwania najlepszej dla Ciebie opcji.

Kiedy przydaje się segregator?

Segregator biurowy jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura, a nawet domu. Pomaga w prosty i wygodny sposób utrzymać porządek w dokumentach by móc łatwo je odnaleźć w przyszłości. Bez niego nasze biurko lub szafka może stać się chaotyczna, co nie tylko utrudnia pracę, ale również może prowadzić do utraty ważnych dokumentów. Dlatego segregator przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Zastosowanie segregatorów jest więc dość szerokie. Możemy w nich archiwizować ważne papiery, dokumenty,  faktury, paragony czy umowy, a dzięki etykietom opisowym na okładkach czy podziałowi na kategorie, szybko znaleźć to, czego potrzebujemy. Skoroszyt to prosty, ale bardzo skuteczny sposób na zapewnienie porządku i lepszej organizacji pracy.

Segregatory na dokumenty - jak używać?

Używanie segregatora do kategoryzowania i archiwizowania dokumentów jest dość proste, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach, by móc skutecznie wykorzystać jego potencjał. Przede wszystkim warto zadbać o jego właściwe oznakowanie - na przykład etykietować go według kategorii, na które chcemy podzielić swoje dokumenty. Wszelkie papiery warto także posegregować chronologicznie lub tematycznie i w taki też sposób umieszczać  w segregatorze. Pozwoli to w przyszłości łatwiej je odnaleźć. Segregatory są doskonałym wsparciem w prowadzeniu biura, a  ich wykorzystanie z pewnością wpłynie na wzrost efektywności jego działania. Nie ma jednak uniwersalnego rozwiązania. Poszczególne modele segregatorów mają swoje zalety i wady, które warto poznać, przed podjęciem decyzji. 

Co warto wiedzieć o segregatorach?

Segregatory to nieodłączny element branży biurowej. Bez nich trudno wyobrazić sobie sprawnie działając biuro. Szukając dla siebie odpowiedniego typu organizera warto sprawdzić jakimi parametrami się one różnią, ponieważ to ułatwi dokonanie właściwego wyboru. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że segregatory biurowe występują w różnych rozmiarach i kolorach, co umożliwia dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także kategoryzowania dokumentacji. Poza tym mają odmienną grubość i szerokość grzbietu, a także format. Istotny jest również mechanizm na którym bazuje segregator - czy będą to klasyczne ringi zwalniane palcem czy może mechanizm zamykania dodatkowo został wzbogacony w dźwignie. To wszystko ma znacznie. Poznaj więc najważniejsze parametry segregatorów.

Format, grubość i szerokość grzbietu

Segregatory biurowe mogą mieć różny format, grubość i szerokość grzbietu. Najczęściej stosowanym formatem segregatorów jest A4, do którego można włożyć standardowy arkusz papieru ksero. Istnieją również segregatory w formacie A5 oraz większe modele, takie jak A4+ i A3. Jeśli masz do czynienia z dużą ilością papierowych plików, wybierz segregator z szerszym grzbietem. W przypadku mniejszej ilości plików, możesz wybrać segregator z węższym grzbietem.

Jakość wykonania i kolor

Podczas wyboru segregatora warto zwrócić uwagę na jego kolor oraz jakość wykonania. Dla osób preferujących klasykę będzie odpowiednie takie kolory jak biały, czarny, szary lub niebieski, zaś dla tych, którzy lubią się wyróżniać, dobrym wyborem może okazać się  segregator ozdobny w intensywnych kolorach. Poza bogatą kolorystyką pozostaje jeszcze wybór rodzaju okładki - gładkiej lub z ozdobnym tłoczeniem. Wariantów dostępnych na rynku jest dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Natomiast jeśli chodzi o jakość użytych materiałów i wykonania, to najbardziej trwałe i wytrzymałe są segregatory wykonane z grubej tektury litej lub tworzyw sztucznych. Mogą to być również segregatory z tektury pokrytej folią PP lub folią PVC. Jeśli zależy Ci na rozwiązaniach przyjaznych środowisku, to wybieraj segregatory, które są pokryte ekologiczną folią oraz wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Warto jeszcze dodać, że poza segregatorami z tektury są na rynku dostępne skoroszyty wykonane z polyfoamu. Ich największymi atutami jest to, że są lekkie i niezwykle wytrzymałe.

Mechanizm zamykania

Segregatory można podzielić ze względu na stosowany mechanizm zamykania. Oprócz ringowego mechanizmu jest mechanizm dźwigniowy umieszczony na wewnętrznej stronie grzbietu skoroszytu.  Należące do pierwszej grupy segregatory są najbardziej popularne i są przeznaczone do przechowywania często używanych dokumentów, ponieważ zapewniają ich wygodne przeglądanie. To klasyczny typ segregatora, którego mechanizm otwierania bazuje na ringach w kształcie kółek, zwalnianych ręcznie. Dostępne są modele z 2,3 lub 4 ringami różnego kształtu (D - półokrągły dla większej pojemności lub R - okrągły dla mniejszej pojemności) i o różnej średnicy (zwykle od 16 mm do 40 mm). Ponadto, należy pamiętać o odpowiednim dziurkowaniu kartek, które mają być wpinane do tego typu segregatora lub użyciu koszulek foliowych z odpowiednią perforacją. Jeśli chcesz mieć uniwersalny segregator, wybierz model 2-ringowy, który wymaga tylko dwóch otworów w dokumentach. Segregatory 4-ringowe wymagają specjalnego dziurkacza do wykonania czterech otworów.

Mechanizm ringowy segregatora

Drugim rodzajem są segregatory dźwigniowe - idealne do przechowywania większej ilości dokumentów. Są one zamykane przy użyciu specjalnej dźwigni, co czyni je bardzo łatwymi w obsłudze. Tutaj ringi z mechanizmem dźwigniowym są dostosowane do rozstawu otworów w dziurkaczach i są rozchylana oraz zamykane przy użyciu  specjalnej dźwigni. Dokumenty, które zostaną umieszczone w mechanizmie, będą przymocowane specjalnym dociskaczem, który znajduje się na ringach. Jest to niezwykle trwałe rozwiązanie, ponieważ jest ono odporne na intensywne użytkowanie. Dlatego ten rodzaj segregatora biurowego jest idealny do częstego otwierania i wyjmowania zawartości oraz jej uzupełniania. Dużym atutem segregatorów dźwigniowych jest wspomniany już dociskacz, który silnie przytrzymuje wpięte dokumenty. Starsze modele wyposażone są w zaciskające się klamry, które niestety używają zbyt dużej siły, co nie jest zalecane. Lepsze są mechanizmy półautomatyczne, które zwalnia się przy użyciu drobnej wajchy, co nie tylko pozwoli na dłuższą żywotność takiego rozwiązania, ale też jest bardziej bezpieczne dla wpiętych dokumentów. 

Mechanizm dźwigniowy w segregatorze

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Poza segregatorami ringowymi i dźwigniowymi są dostępne także segregatory prezentacyjne oraz albumy ofertowe. Są one przeznaczone do pokazywaniu dokumentów firmowych takich jak oferty, ulotki, broszury i karty produktów.  Służą do tego samego celu, ale różnią się jedną cechą. Albumy ofertowe mają zgrzane koszulki na dokumenty i są gotowe do natychmiastowego użytku. Zaś segregatory prezentacyjne nie posiadają koszulek, ale mają zwykle kieszeń foliową na zewnętrznej stronie okładki umożliwiającą personalizację. 

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny
kod: SL1419
25 cze u Ciebie
37,27 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm,  do 140 kartek, 4 ringi, niebieski
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm, do 140 kartek, 4 ringi, niebieski
kod: SG252
25 cze u Ciebie
22,88 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 230 kartek, 4 ringi, biały
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 230 kartek, 4 ringi, biały
kod: SG410
25 cze u Ciebie
24,33 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony
kod: SL1277
25 cze u Ciebie
42,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Esselte Vivida, A4, 20 koszulek, żółty
Album ofertowy Esselte Vivida, A4, 20 koszulek, żółty
kod: SL265
25 cze u Ciebie
18,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand  9004A, 40 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9004A, 40 koszulek, czerwony
kod: SL532
25 cze u Ciebie
-36%
29,40 zł brutto
18,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 29,40
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czarny
kod: SL1622
25 cze u Ciebie
7,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czerwony
kod: SL1623
25 cze u Ciebie
7,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, szary
kod: SL1625
25 cze u Ciebie
6,96 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, zielony
kod: SL1626
25 cze u Ciebie
6,96 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9002A, A4, 20 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9002A, A4, 20 koszulek, czarny
kod: SL1627
25 cze u Ciebie
9,59 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, czarny
kod: SL1632
25 cze u Ciebie
13,78 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, niebieski
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, niebieski
kod: SL1634
25 cze u Ciebie
13,78 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, szary
kod: SL1635
25 cze u Ciebie
14 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, zielony
kod: SL1636
25 cze u Ciebie
14 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, czarny
kod: SL1637
25 cze u Ciebie
18,13 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, niebieski
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, niebieski
kod: SL1638
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, szary
kod: SL1639
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, zielony
kod: SL1640
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9006A, A4, 60 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9006A, A4, 60 koszulek, czerwony
kod: SL1642
25 cze u Ciebie
27,68 zł brutto
szt.
1 szt.

Dodatkowe udogodnienia - np. specjalny otwór na palec, metalowe okucia 

Przy wyborze segregatora warto zwrócić uwagę na dodatkowe cechy, takie jak otwór na palec i metalowe okucia, które ułatwią korzystanie z produktu i wydłużą jego żywotność. Otwór umieszczony w grzbiecie segregatora jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Dzięki niemu możesz bez trudu wyciągać segregator z górnej półki, unikając ryzyka upuszczenia go. A metalowe okucia chronią konstrukcję segregatora przed zniszczeniem, co zapewnia jego wytrzymałość na wiele lat.

Okucia i mechanizm dźwigniowy segregatora

Aby sprawniej odszukać potrzebne dokumenty w segregatorze, warto skorzystać z etykiet umieszczanych na jego grzbiecie, na których można umieścić informacje na temat przechowywanej zawartości. Pamiętaj jednak, żeby użyć etykiet dopasowanych do wymiarów Twojego modelu segregatora. Etykiety o szerokości 50 mm będą odpowiednie do wąskich grzbietów, a etykiety o szerokości 75 mm - do szerokich grzbietów. Jeśli twój segregator ma kieszeń na grzbiecie, wybierz etykiety wsuwane. W przeciwnym razie skorzystaj z etykiet samoprzylepnych.

Etykiety Esselte i etykiety donau

Etykiety do segregatorów

Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 43x74mm, 10 sztuk, przezroczysty
Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 43x74mm, 10 sztuk, przezroczysty
kod: EK893
25 cze u Ciebie
14,44 zł brutto
opak
1 opak
Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 74x105mm, 10 sztuk, przezroczysty
Kieszeń samoprzylepna Durable Pocketfix, 74x105mm, 10 sztuk, przezroczysty
kod: IT147
25 cze u Ciebie
-41%
34,32 zł brutto
20,41 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 34,32
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 35x155mm, 25 sztuk, biało-szary
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 35x155mm, 25 sztuk, biało-szary
kod: EK278
25 cze u Ciebie
-29%
13,76 zł brutto
9,77 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 13,76
szt.
1 szt.
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, przezroczysty
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, przezroczysty
kod: KO130
25 cze u Ciebie
-49%
11,67 zł brutto
5,98 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 11,67
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, wąskie, 38x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, wąskie, 38x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały
kod: EK1000
25 cze u Ciebie
59,41 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety grzbietowe Esselte PC, szerokie, do segregatorów, samoprzylepne, 59x192mm,10 arkuszy, biały
Etykiety grzbietowe Esselte PC, szerokie, do segregatorów, samoprzylepne, 59x192mm,10 arkuszy, biały
kod: EK228
25 cze u Ciebie
-41%
92,13 zł brutto
53,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 92,13
opak
1 opak
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 75x75mm, 100 sztuk, transparentny
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 75x75mm, 100 sztuk, transparentny
kod: IT231
25 cze u Ciebie
33,05 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, szerokie, 61x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały
Etykiety do segregatorów Avery Zweckform, samoprzylepne, szerokie, 61x192mm, 25 arkuszy + 5 gratis, biały
kod: EK562
1 lip u Ciebie
-36%
83,52 zł brutto
53,05 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 83,52
opak
1 opak
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, biały
Pierścienie wzmacniające Avery Zweckform, 13mm, 500 sztuk, biały
kod: EK951
25 cze u Ciebie
5,99 zł brutto
opak
1 opak
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 100x100mm, 100 sztuk, transparentny
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 100x100mm, 100 sztuk, transparentny
kod: IT223
25 cze u Ciebie
48,19 zł brutto
opak
1 opak
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 125x125mm, 100 sztuk, transparenty
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 125x125mm, 100 sztuk, transparenty
kod: IT230
25 cze u Ciebie
60,09 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 25x152mm, 25 sztuk, szary
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 25x152mm, 25 sztuk, szary
kod: EK314
25 cze u Ciebie
-30%
11,30 zł brutto
7,90 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 11,30
szt.
1 szt.
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 140x140mm, 100 sztuk, transparentny
Narożnik samoprzylepny Durable Cornerfix, 140x140mm, 100 sztuk, transparentny
kod: IT135
3 lip u Ciebie
57,92 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety grzbietowe Esselte PC, wąskie, do segregregatorów, samoprzylepne, 36x192mm,10 arkuszy, biały
Etykiety grzbietowe Esselte PC, wąskie, do segregregatorów, samoprzylepne, 36x192mm,10 arkuszy, biały
kod: EK229
25 cze u Ciebie
64,48 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 30x158mm, 10 sztuk, biały
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 30x158mm, 10 sztuk, biały
kod: EK576
25 cze u Ciebie
-32%
20,41 zł brutto
13,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 20,41
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów Esselte, wąskie, 29x158mm, 80 sztuk, biały
Etykiety do segregatorów Esselte, wąskie, 29x158mm, 80 sztuk, biały
kod: EK57
25 cze u Ciebie
54,12 zł brutto
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 33x152mm, 25 sztuk, biały
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 33x152mm, 25 sztuk, biały
kod: EK81
25 cze u Ciebie
-9%
7,92 zł brutto
7,24 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 7,92
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 50x158mm, 10 sztuk, biały
Etykiety do segregatorów Esselte, wsuwane, 50x158mm, 10 sztuk, biały
kod: EK199
25 cze u Ciebie
-32%
20,41 zł brutto
13,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 20,41
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 48x152mm, 25 sztuk, biały
Etykiety do segregatorów VauPe, wsuwane, 48x152mm, 25 sztuk, biały
kod: EK61
25 cze u Ciebie
-8%
7,92 zł brutto
7,26 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 7,92
opak
1 opak
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 55x155mm, 25 sztuk
Etykiety do segregatorów VauPe, samoprzylepne, 55x155mm, 25 sztuk
kod: EK200
25 cze u Ciebie
-7%
9,67 zł brutto
9,04 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 9,67
opak
1 opak

W celu zwiększenia funkcjonalności segregatora ringowego lub segregatora dźwigniowego, warto nabyć dodatkowe akcesoria -  takie jak przekładki do segregatorów, umożliwiające jeszcze lepszą organizację oraz koszulki na dokumenty, które pozwolą na przechowywanie luźnych nieprzedziurkowanych dokumentów lub ulotek.

Jak wybrać dobry segregator?

Dobry segregator to kluczowy element każdego biura, ponieważ pozwala  odpowiednio uporządkować biznesową dokumentację. Jak jednak wybrać właściwy segregator? Przede wszystkim, musisz zastanowić się, jakie dokumenty chcesz w nim przechowywać i do czego ma Ci służyć. Czy potrzebujesz segregatora na arkusze A4 czy na mniejsze dokumenty? Czy zależy Ci na designie czy ma służyć do archiwizacji? Czy będziesz z nim podróżował? Jeśli tak warto wybrać teczki z gumką, który pomieści wiele, ale nic nie wypadnie. Kolejną ważną rzeczą jest wybór materiału, z którego wykonany jest segregator. Najlepiej postawić na solidne i trwałe materiały takie jak twarde tektury lub wytrzymałe tworzywa sztuczne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu zamykania oraz na dodatkowe  funkcje, takie jak kieszonki na etykiety czy otwór na palec, wzmocnione brzegi  - które sprawią, że segregator będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Zwróć uwagę czy producent daje gwarancje na segregator biurowy, czy posiada certyfikaty, atesty. To wszystko ma wpływ na jego wytrzymałość i jakość. Ostatecznie dobry segregator powinien być w rozsądnej cenie, dobrze wykonany i oferować wszystkie funkcje potrzebne do bezpiecznego i wygodnego przechowywania dokumentów. Wybór dobrego segregatora ułatwi pracę i pozwoli na utrzymanie porządku w biurze. 

Poza tym, warto dokupić dodatkowe akcesoria w postaci przekładek do segregatora ringowego lub segregatora dźwigniowego oraz koszulek na dokumenty, które pozwolą na jeszcze lepszą organizację oraz umożliwią przechowywanie luźnych nieprzedziurkowanych dokumentów lub ulotek.

Jakie segregatory dostępne są w sklepie internetowym?

Jeśli chcesz wybrać odpowiedni segregator do swojego biura, to sklep internetowy może być świetnym miejscem do przeglądania różnych modeli. Możesz spokojnie zapoznać się z ich cechami i porównać je między sobą. W Ofix.pl znajdziesz szeroki wybór segregatorów różnego typu. Na pewno znajdziesz tutaj modele odpowiednie dla siebie.

Segregatory ringowe i dźwigniowe w Ofix.pl

Segregator biurowy ringowy to idealny wybór, jeśli zależy Ci, by móc łatwo i szybko przeglądać jego zawartość. Jest węższy niż segregator z mechanizmem, więc zajmuje mniej miejsca na regale. Wśród segregatorów ringowych znajdziesz u nas zarówno segregatory 2 ringowe i  4 ringowe w formacie A4. Godne uwagi są również dostępne mniejsze modele w formacie A5. Oferujemy segregatory ringowe, które pomieszczą od 180 kartek wzwyż. Im pojemniejszy segregator, tym więcej dokumentów można uporządkować. Szerokość grzbietu jest dostępna w wariantach od 20 do 70 mm, a im szerszy grzbiet, tym większa pojemność segregatora na dokumenty. Dostępne są również warianty średnicy ringu od 16 do 25 mm. Najbardziej popularne marki oferujące segregatory w klasie Standard to Esselte, VauPe, Biurfol czy Donau, zaś w klasie Premium - Leitz.

W ofercie Ofix.pl dostępne są dwa rodzaje segregatorów: miękkie segregatory ringowe oraz te w twardej okładce. Dla osób, które chcą zapewnić bezpieczeństwo swoim dokumentom i mieć pewność, że nie zgubią żadnego, polecamy segregatory ringowe z zapięciem  na przykład Leitz Active Style SoftClick. Segregatory ringowe wykorzystywane są najczęściej do mniejszej ilości dokumentów, są "szczuplejsze", nie posiadają dźwigni tylko ringi, dzięki czemu są wygodniejsze w przenoszeniu. 

Segregatory z mechanizmem dźwigniowym to najczęściej wykorzystywane segregatory w biurach. Najczęściej używa się segregatora A4 o wymiarze 285 x 320 mm, a grubości 50 lub 75mm w zależności ile dokumentów potrzebujesz przechowywać. Jednak wymiarów segregatorów jest zdecydowanie więcej wspomniany już A4, do tego A3 i A5 w orientacji poziomej i pionowej z  różną szerokością grzbietu, która wynosi od 50 mm do 82 mm. Segregator biurowy dobierz do tego jakich dokumentów ich masz i ile. Jeżeli głównie pracujesz z formatem A4 i masz sporo kartek do przechowywania najlepiej sprawdzi się segregator A4 75 lub 82mm do 500 kartek. W klasie Economy polecamy segregatory Ofix Economy czy Office Products, zaś w klasie Standard - Esselte, Donau, VauPe. Segregatory Premium są renomowanej marki Leitz - będą to modele Leitz Wow, Leitz Active czy przyjazne środowisku segregatory Leitz Recycle. Przeczytaj również o tym, czym różnią się koszulki krystaliczne od groszkowych.

Segregatory ringowe i z mechanizmem

Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, błękitny
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, błękitny
kod: SG797
25 cze u Ciebie
-39%
18,68 zł brutto
11,40 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 18,68
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, różowy
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, różowy
kod: SG967
25 cze u Ciebie
18,56 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czerwony
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czerwony
kod: SG976
25 cze u Ciebie
-20%
15,58 zł brutto
12,52 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 15,58
szt.
1 szt.
Segregator Interdruk, A4, szerokość grzbietu 75mm, niebieski
Segregator Interdruk, A4, szerokość grzbietu 75mm, niebieski
kod: SG958
25 cze u Ciebie
-36%
16,84 zł brutto
10,77 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 16,84
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, turkusowy
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, turkusowy
kod: SG986
25 cze u Ciebie
10,76 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu 80mm, jagodowy
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu 80mm, jagodowy
kod: SG954
25 cze u Ciebie
-39%
23,36 zł brutto
14,32 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 23,36
szt.
1 szt.
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu, 80mm, pomarańczowy
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu, 80mm, pomarańczowy
kod: SG593
25 cze u Ciebie
-39%
23,36 zł brutto
14,32 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 23,36
szt.
1 szt.
Segregator Office Products Officer, z szyną, A4, szerokość grzbietu 55mm, niebieski
Segregator Office Products Officer, z szyną, A4, szerokość grzbietu 55mm, niebieski
kod: SG712
25 cze u Ciebie
-39%
15,85 zł brutto
9,66 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 15,85
szt.
1 szt.
Segregator ringowy VauPe do akt osobowych, A4, 20mm, 2 ringi, czarny
Segregator ringowy VauPe do akt osobowych, A4, 20mm, 2 ringi, czarny
kod: SG981
25 cze u Ciebie
-36%
23,85 zł brutto
15,31 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 23,85
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 150 kartek, 2 ringi, czerwony
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 150 kartek, 2 ringi, czerwony
kod: SG436
25 cze u Ciebie
12,26 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu 80mm, łososiowy
Segregator Herlitz Q.file, A4, szerokość grzbietu 80mm, łososiowy
kod: SG956
25 cze u Ciebie
14,38 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator VauPe Biznes, A4, szerokość grzbietu 75mm, zielony
Segregator VauPe Biznes, A4, szerokość grzbietu 75mm, zielony
kod: SG940
25 cze u Ciebie
10,53 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK Premium, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, niebieski
Segregator VauPe FCK Premium, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, niebieski
kod: SG339
25 cze u Ciebie
-10%
13,65 zł brutto
12,23 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 13,65
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, jasnoniebieski
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, jasnoniebieski
kod: SG985
25 cze u Ciebie
-40%
18,68 zł brutto
11,30 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 18,68
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, jasnoniebieski
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, jasnoniebieski
kod: SG969
25 cze u Ciebie
-38%
18,44 zł brutto
11,49 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 18,44
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, kakaowy
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, kakaowy
kod: SG535
25 cze u Ciebie
-37%
18,68 zł brutto
11,86 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 18,68
szt.
1 szt.
Segregator Bantex Budget Classic, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, niebieski
Segregator Bantex Budget Classic, A4, szerokość grzbietu 50mm, do 350 kartek, niebieski
kod: SG961
25 cze u Ciebie
10,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czarny
Segregator Donau Master, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, czarny
kod: SG282
25 cze u Ciebie
-9%
14,29 zł brutto
12,98 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 14,29
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, waniliowy
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 50mm, waniliowy
kod: SG983
25 cze u Ciebie
10,31 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, jasnozielony
Segregator VauPe FCK, A4, szerokość grzbietu 75mm, do 500 kartek, jasnozielony
kod: SG968
25 cze u Ciebie
10,37 zł brutto
szt.
1 szt.

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe 

Segregatory prezentacyjne sprawdzą się, gdy potrzebujesz nosić segregator ze sobą lub pokazywać swoją ofertę klientom. Z tej grupy segregatorów biurowych polecamy produkty marki Leitz. Są one dostępne w różnym formacie i kolorze, jak również o różnej szerokości grzbietu - pomieszczą od 100 do nawet 580 kartek. Na ofix.pl masz duży wybór albumów ofertowych. Posiadamy wysokiej jakości modele renomowanych marek, takie jak: Leitz, Esselte i Biurfol w formacie A4, jak również w większym formacie A3.

Segregatory prezentacyjne i albumy ofertowe

Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny
Album ofertowy Leitz Wow, A4, 40 koszulek, czarny
kod: SL1419
25 cze u Ciebie
37,27 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm,  do 140 kartek, 4 ringi, niebieski
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama A4, szerokość grzbietu 30mm, do 140 kartek, 4 ringi, niebieski
kod: SG252
25 cze u Ciebie
22,88 zł brutto
szt.
1 szt.
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 230 kartek, 4 ringi, biały
Segregator prezentacyjny Esselte Panorama, A4, szerokość grzbietu 40mm, do 230 kartek, 4 ringi, biały
kod: SG410
25 cze u Ciebie
24,33 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony
Album ofertowy Esselte Colour'Ice, A4, 80 koszulek, zielony
kod: SL1277
25 cze u Ciebie
42,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Esselte Vivida, A4, 20 koszulek, żółty
Album ofertowy Esselte Vivida, A4, 20 koszulek, żółty
kod: SL265
25 cze u Ciebie
18,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand  9004A, 40 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9004A, 40 koszulek, czerwony
kod: SL532
25 cze u Ciebie
-36%
29,40 zł brutto
18,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 29,40
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czarny
kod: SL1622
25 cze u Ciebie
7,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, czerwony
kod: SL1623
25 cze u Ciebie
7,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, szary
kod: SL1625
25 cze u Ciebie
6,96 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9001A, A4, 10 koszulek, zielony
kod: SL1626
25 cze u Ciebie
6,96 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9002A, A4, 20 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9002A, A4, 20 koszulek, czarny
kod: SL1627
25 cze u Ciebie
9,59 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, czarny
kod: SL1632
25 cze u Ciebie
13,78 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, niebieski
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, niebieski
kod: SL1634
25 cze u Ciebie
13,78 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, szary
kod: SL1635
25 cze u Ciebie
14 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9003A, A4, 30 koszulek, zielony
kod: SL1636
25 cze u Ciebie
14 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, czarny
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, czarny
kod: SL1637
25 cze u Ciebie
18,13 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, niebieski
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, niebieski
kod: SL1638
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, szary
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, szary
kod: SL1639
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, zielony
Album ofertowy Grand 9004A, A4, 40 koszulek, zielony
kod: SL1640
25 cze u Ciebie
16,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Album ofertowy Grand 9006A, A4, 60 koszulek, czerwony
Album ofertowy Grand 9006A, A4, 60 koszulek, czerwony
kod: SL1642
25 cze u Ciebie
27,68 zł brutto
szt.
1 szt.

Akcesoria do segregatorów

Asortyment ofix.pl obejmuje również różnego rodzaju etykiety, które można umieścić na grzbiecie każdego segregatora - wąskie, szerokie, wsuwane oraz samoprzylepne oraz koszulki na dokumenty, które są podstawowym zabezpieczeniem papieru przed zabrudzeniem czy plamami. Posiadamy także kieszenie samoprzylepne, pierścienie wzmacniające i narożniki samoprzylepne.

Podsumowując, segregator jest bez wątpienia niezbędnym wyposażeniem każdego biura, ponieważ umożliwia przechowywanie dokumentów w zorganizowany sposób i chroni je przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. Rynek oferuje wiele różnych rodzajów segregatorów, z których można wybrać ten najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, rozmiar, mechanizmy blokujące oraz cenę. Dzięki temu łatwiej podjąć właściwą decyzję i wybrać model, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom. Pamiętaj również akcesoriach do segregatora, by uczynić go maksymalnie funkcjonalnym narzędziem do porządkowania dokumentów, co ułatwi Ci stworzenie bardziej efektywnego miejsca pracy.