• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Kupiłeś słuchawki bezprzewodowe i nie wiesz co zrobić, by działały? Przed użyciem należy dokonać ich konfiguracji. Dzisiaj dowiesz się, jak sparować słuchawki ze smartfonem lub laptopem. Cały proces opisaliśmy dokładnie krok po kroku. 

Słuchawki bezprzewodowe umożliwiają wygodne słuchanie muzyki lub prowadzenie rozmów telefonicznych. Największą ich zaletą jest wygoda użytkowania. Możesz zabrać je ze sobą wszędzie i korzystać bez skrępowania ruchów podczas biegania, ćwiczeń na siłowni, lub np. sprzątania w domu. By słuchawki bezprzewodowe mogły działać, należy je sparować, czyli nawiązać połączenie pomiędzy nimi a źródłem dźwięku. Może nim być np. smartfon lub laptop. Dzisiaj dowiesz się, jak sparować słuchawki bezprzewodowe. W naszym mini poradniku opisaliśmy co i w jakiej kolejności należy zrobić i jak rozwiązać najczęstsze problemy.

Parowanie słuchawek bezprzewodowych – od czego zacząć?

Jeśli pierwszy raz włączasz smartfona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że automatycznie nawiąże on łączność bezprzewodową ze słuchawkami. Co jednak zrobić, jeśli tak się nie stanie?

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe ze smartfonem lub laptopem, jeśli po włączeniu wszystkich urządzeń nic się nie dzieje? W takiej sytuacji możesz ręcznie włączyć tryb parowania w Twoich słuchawkach. Z boku urządzenia znajduje się zazwyczaj przycisk zasilania. Wystarczy, że włączysz go i przytrzymasz przez kilka sekund, a następnie wykonasz poniżej opisane kroki.

Zanim przystąpisz do dzieła, nie zaszkodzi też zajrzeć do instrukcji użytkowania, dołączonej do Twoich nowych słuchawek. To zawsze dobry pomysł, tym bardziej że sposób postępowania może się nieznacznie różnić w zależności od danego modelu.

jak sparować słuchawki z komputerem

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem i laptopem?

Parowanie słuchawek bluetooth ze smartfonem z użyciem funkcji NFC

Niektóre egzemplarze słuchawek bezprzewodowych umożliwiają nawiązanie połączenia bezprzewodowego za pomocą funkcji NFC. Skrót ten oznacza Near Field Communication, czyli radiową komunikację między urządzeniami znajdującymi się w niewielkiej (nie większej niż 20 cm) odległości od siebie. 

By sparować dwa urządzenia przy wykorzystaniu funkcji NFC, wykonaj poniższe kroki:

 1. Odblokuj ekran Twojego smartfona.
 2. Wejdź w: Ustawienia/Więcej/NFC i włącz funkcję NFC w Twoim smartfonie.
 3. Przybliż smartfon do znaku N znajdującego się na Twoich słuchawkach. Odległość pomiędzy urządzeniami powinna być nie większa niż 1 cm.
 4. Jeśli połączenie zostało nawiązane, Twój smartfon powinien wydać krótki dźwięk lub zawibrować. Może też pojawić się na nim odpowiedni komunikat.

Czasem zdarza się, że sygnał blokuje osłona smartfona. Jeśli nie uda Ci się nawiązać połączenia za pierwszym razem, zdejmij ją i spróbuj ponownie.

jak sparować słuchawki z komputerem

Jak sparować słuchawki bluetooth ze smartfonem (system Android)

Sposób parowania zależy od konkretnego modelu Twojego smartfona. W większości przypadków proces ten przebiega podobnie:

 1. Włącz tryb parowania w Twoich słuchawkach. W tym celu naciśnij i przez około 5-7 sekund przytrzymaj przycisk zasilania. Jeśli lampka zasilania zacznie migać na niebiesko i czerwono, oznacza to, że wszystko działa prawidłowo.
 2. W Twoim smartfonie wejdź w HOME/Ustawienia/Bluetooth.
 3. Z listy urządzeń wybierz Twoje słuchawki.
 4. Jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, przy nazwie urządzenia Bluetooth powinien pojawić się komunikat: Połączono.

Parowanie słuchawek bluetooth z iPhonem (system iOS)

Także i w tym przypadku dokładny sposób nawiązywania połączenia uzależniony jest od konkretnego modelu iPhone’a. Zazwyczaj proces ten przebiega następująco:

 1. Włącz tryb parowania w Twoich słuchawkach. W tym celu naciśnij i przytrzymaj przez chwilę (około 5-7 sekund) przycisk zasilania. Lampka zasilania powinna wówczas zacząć migać na przemian, na czerwono i niebiesko.
 2. Na ekranie Twojego telefonu dotknij ikonę: Ustawienia, a następnie Bluetooth.
 3. Włącz ustawienie funkcji Bluetooth.
 4. Wybierz nazwę Twoich słuchawek z listy urządzeń, z którymi możesz nawiązać połączenie.
 5. Jeśli wszystko przebiegło, jak należy, przy nazwie Twoich słuchawek powinna pojawić się informacja, że urządzenia połączono.

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z laptopem

Słuchawki bezprzewodowe takie jak np. FRESH'N REBEL Caps, Hama Anc Tour lub Hama True Wireless Libero99 można w prosty sposób połączyć z laptopem lub komputerem stacjonarnym. Dokładny sposób postępowania opisany jest w instrukcji obsługi. Jeśli jednak nie masz jej przy sobie, spróbuj wykonać poniższe kroki. Dotyczą one urządzeń z systemem Windows 10 i 8.

 1. Włącz tryb parowania w Twoich słuchawkach. Niektóre modele robią to automatycznie przy pierwszym użyciu. Jeśli jednak tak się nie stanie, to naciśnij i przytrzymaj przez chwilę (około 5-7 sekund) przycisk zasilania. Powinna wówczas się zaświecić lampka i zacząć migać na przemian, na czerwono i niebiesko. W zależności od modelu kolory te mogą się różnic.
 2. W komputerze kliknij ikonę: Start/Urządzenia, a następnie Bluetooth i inne urządzenia.
 3. Sprawdź, czy funkcja Bluetooth jest włączona. Jeśli tak, pomiń punkt czwarty i przejdź od razu do piątego.
 4. Jeśli funkcja Bluetooth jest wyłączona, wejdź w Powiązane ustawienia i wybierz Zaawansowane opcje Bluetooth. W oknie ustawień wejdź w Opcje/ Odnajdywanie, a następnie zaznacz Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na odnajdywanie tego komputera.
 5. Kliknij: Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne i wybierz Bluetooth.
 6. Następnie wybierz z listy nazwę Twoich słuchawek i potwierdź.
 7. Gratulacje, jeśli wszystko wykonałeś prawidłowo, Twoje słuchawki powinny już być podłączone!
Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem

Sprawdź, czy parowanie słuchawek Bluetooth przebiegło pomyślnie

Jeśli cały proces przebiegł prawidłowo, Twoje słuchawki powinny już działać. Możesz na nich słuchać muzyki lub prowadzić przez nie rozmowy telefoniczne. Czasem się jednak zdarza, że coś pójdzie nie tak, jak powinno. Co zrobić, gdy pojawi się problem? Oto kilka przydatnych porad:

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem – rozwiązywanie problemów

 1. Upewnij się, czy w obu urządzeniach jest włączony moduł Bluetooth.
 2. Wyłącz, a następnie włącz ponowne moduł Bluetooth – czasem ta prosta metoda, pomoże pozbyć się problemu.
 3. Wyłącz w Twoim smartfonie tryb energooszczędny lub samolotowy – jeśli są one włączone, połączenie bluetooth może nie działać.
 4. Upewnij się, czy Twój smartfon nie jest połączony z innym urządzeniem – czasem po włączeniu smartfon może samoistnie sparować się z innym źródłem łączności.
 5. Ustaw urządzenia, które chcesz sparować w mniejszej odległości – Teoretycznie powinno być możliwe nawiązanie połączenia, gdy odległość ta wynosi 100 m. W praktyce może być to znacznie mniej, zwłaszcza gdy na drodze sygnału znajdują się przeszkody, takie jak np. ściana.

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z laptopem – rozwiązywanie problemów

 1. Wyłącz, a następnie włącz ponownie funkcję Bluetooth – jest to najprostsza metoda na zdiagnozowanie problemu. Często parowanie słuchawek bluetooth udaje się za drugim razem.
 2. Sprawdź sterowniki Bluetooth – Jeżeli na Twoim komputerze zainstalowany jest system Windows 10, to kliknij: Start/Menedżer urządzeń/Karty sieciowe lub Bluetooth. Zwróć uwagę, jaki znaczek znajduje się obok sterownika. Żółty wykrzyknik oznacza, że należy zaktualizować lub ponownie zainstalować sterownik Bluetooth w Twoim komputerze. Natomiast strzałka skierowana w dół oznacza, że Bluetooth jest wyłączony. Należy wówczas kliknąć prawym przyciskiem i go włączyć.
 3. Wyłącz w Twoim laptopie tryb samolotowy – Przejdź do menu Start/Ustawienia/Sieć i Internet. Następnie wyłącz Tryb samolotowy.
Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z tabletem

Parowanie słuchawek bluetooth – kilka słów na koniec 

Czy wiesz już jak sparować słuchawki? Czy udało Ci się nawiązać połączenie? Nie jest to specjalnie skomplikowane zadanie i w większości wypadków nie powinno sprawić trudności. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci nawiązać połączenie bluetooth i że wkrótce będziesz mógł cieszyć się doskonałej jakości dźwiękiem z Twoich nowych słuchawek.

Jeśli wszystkie wyżej opisane metody zawiodły i nadal nie wiesz jak sparować słuchawki bezprzewodowe, zajrzyj do instrukcji. Cały proces jest tam opisany krok, po kroku. Daj znać w komentarzu, jakie napotkałeś problemy i czy udało się je rozwiązać. W ten sposób pomożesz innym naszym Czytelnikom uporać się z ich kłopotami.

Sprawdź wyżej opisane metody i sparuj słuchawki bezprzewodowe! A jeśli zastanawiasz się jakie słuchawki wybrać do prowadzenia konferencji, webinarów lub długich rozmów przeczytaj Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej wybrać?

Zastanawiasz się nad kupnem słuchawek bezprzewodowych? Sprawdź nasze modele!

Płatki śniadaniowe Nestle Kangus, miodowy, 250g
Płatki śniadaniowe Nestle Kangus, miodowy, 250g
kod: DJ46
27 maj u Ciebie
19,41 zł brutto
szt.
1 szt.
Ręcznik Reis Egypt, bawełna frotte, 70x140cm, 500g/m2, beżowy
Ręcznik Reis Egypt, bawełna frotte, 70x140cm, 500g/m2, beżowy
kod: OL9
27 maj u Ciebie
62,61 zł brutto
szt.
1 szt.
Tabletki musujące Vital Power Alko Revital, cytrynowy, 20 tabletek
Tabletki musujące Vital Power Alko Revital, cytrynowy, 20 tabletek
kod: SI700
27 maj u Ciebie
15,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Kyocera TK-3130 (1T02LV0NL0), 25000 stron, black (czarny)
Toner Kyocera TK-3130 (1T02LV0NL0), 25000 stron, black (czarny)
kod: AU1642
27 maj u Ciebie
687,57 zł brutto
szt.
1 szt.
Wiśnie kandyzowane całe owoce Bakalland, 100g
Wiśnie kandyzowane całe owoce Bakalland, 100g
kod: PK917
27 maj u Ciebie
-7%
10,91 zł brutto
10,17 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 10,91
szt.
1 szt.
Folia samoprzylepna Avery Zweckform, do drukarek laserowych i kopiarek, A4, 100 arkuszy, przezroczysty
Folia samoprzylepna Avery Zweckform, do drukarek laserowych i kopiarek, A4, 100 arkuszy, przezroczysty
kod: PW134
27 maj u Ciebie
478,47 zł brutto
szt.
1 szt.
Ołówek kopiowy Faber Castell Dokument 9610, niebieski
Ołówek kopiowy Faber Castell Dokument 9610, niebieski
kod: OD68
27 maj u Ciebie
12,90 zł brutto
szt.
1 szt.
Papier do drukarki igłowej (składanka) Emerson, 240mmx6", 1+3 z nadrukiem
Papier do drukarki igłowej (składanka) Emerson, 240mmx6", 1+3 z nadrukiem
kod: SB152
27 maj u Ciebie
318,57 zł brutto
opak
1 opak
Pojemnik na dokumenty Durable Flexiplus, pionowy, A5, 2 sztuki, przezroczysty
Pojemnik na dokumenty Durable Flexiplus, pionowy, A5, 2 sztuki, przezroczysty
kod: PC161
27 maj u Ciebie
109,35 zł brutto
opak
1 opak
Spodnie do pasa Art-Mas Classic, gramatura 270g, rozmiar 50, szaro-pomarańczowy
Spodnie do pasa Art-Mas Classic, gramatura 270g, rozmiar 50, szaro-pomarańczowy
kod: DZ356
27 maj u Ciebie
105,66 zł brutto
szt.
1 szt.
Taśma do metkownicy Studio Cen mała M, z nadrukiem 'Cena', 37x19mm, żółty
Taśma do metkownicy Studio Cen mała M, z nadrukiem 'Cena', 37x19mm, żółty
kod: ED231
27 maj u Ciebie
10,32 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Tiom Ti-B123Y (LC123Y), 600 stron, yellow (żółty)
Tusz Tiom Ti-B123Y (LC123Y), 600 stron, yellow (żółty)
kod: BF2234
27 maj u Ciebie
16,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Woreczki strunowe Ultra 160x280mm, 100 sztuk, bezbarwny
Woreczki strunowe Ultra 160x280mm, 100 sztuk, bezbarwny
kod: TS221
27 maj u Ciebie
40,47 zł brutto
opak
1 opak
Zestaw startowy do tablic MemoBe, płyn 125ml, 4 markery, gąbka magnetyczna, uchwyt na markery, 12 magnesów
Zestaw startowy do tablic MemoBe, płyn 125ml, 4 markery, gąbka magnetyczna, uchwyt na markery, 12 magnesów
kod: TA656
27 maj u Ciebie
76,14 zł brutto
szt.
1 szt.
Bibuła marszczona Fiorello, 10 sztuk, czarny
Bibuła marszczona Fiorello, 10 sztuk, czarny
kod: FG3
27 maj u Ciebie
17,20 zł brutto
opak
1 opak
Długopis automatyczny Grand GR-2222, 0.7mm, niebieski
Długopis automatyczny Grand GR-2222, 0.7mm, niebieski
kod: DP892
27 maj u Ciebie
2,53 zł brutto
szt.
1 szt.
Długopis Pelikan Stick Super Soft K86, zielony
Długopis Pelikan Stick Super Soft K86, zielony
kod: DP579
27 maj u Ciebie
1,53 zł brutto
szt.
1 szt.
Długopis z rysikiem do smartfonów i tabletów Grand GR-3608 Touch Pen, 0.7mm, niebieski
Długopis z rysikiem do smartfonów i tabletów Grand GR-3608 Touch Pen, 0.7mm, niebieski
kod: TB88
27 maj u Ciebie
10,44 zł brutto
szt.
1 szt.
Etykieta samoprzylepna na kartę zbliżeniową Zebra, z plastikowym spodem, 1 sztuka, biały
Etykieta samoprzylepna na kartę zbliżeniową Zebra, z plastikowym spodem, 1 sztuka, biały
kod: EU84
27 maj u Ciebie
-8%
8,11 zł brutto
7,49 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 8,11
szt.
1 szt.
Granola Bakalland BA! czekoladowa, 300g
Granola Bakalland BA! czekoladowa, 300g
kod: PK892
27 maj u Ciebie
15,84 zł brutto
szt.
1 szt.