• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

W dobie pandemii praca zdalna stała się dla wielu osób codziennością. W tej nowej rzeczywistości, w której wirtualne spotkania nikogo już nie dziwią, słuchawki z mikrofonem stały się niezbędnym narzędziem pracy. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie słuchawki z mikrofonem powinieneś wybrać, by spełniły one wszystkie Twoje oczekiwania.

Do niedawna słuchawki z mikrofonem kojarzyły się głównie z osobami, których praca polega na wykonywaniu rozmów telefonicznych, czyli np. telemarketerami. Obecna sytuacja na świecie sprawiła jednak, że niemalże każda osoba wykonująca pracę biurową ma lub miała do czynienia z tego rodzaju sprzętem.

Jeżeli postanowiłeś kupić słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej, ale nie wiesz jakimi kryteriami powinieneś się kierować przy ich wyborze, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim omówienie najważniejszych cech słuchawek z mikrofonem oraz propozycje konkretnych modeli.

Słuchawki z mikrofonem do pracy – dlaczego mogą Ci się przydać?

Słuchawki z dobrym mikrofonem docenią z pewnością osoby, które muszą być w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami. Pełną swobodę ruchu zapewnią modele bezprzewodowe, ale musisz pamiętać, że tego typu urządzenie wymaga stosunkowo częstego ładowania. Jeżeli zamierzasz korzystać ze słuchawek przez kilka godzin dziennie, to lepszym wyborem będzie sprzęt korzystający ze starej, ale wciąż skutecznej technologii przewodowej.

Słuchawki do pracy zdalnej są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które w trakcie home office nie są same w domu lub mieszkaniu. Pozwolą one odizolować się od otoczenia poprzez eliminację rozpraszających dźwięków. Oprócz zdolności tłumienia hałasu równie ważny jest też mikrofon, znajdujący się blisko ust. Dzięki niemu rozmówca będzie słyszał Twój głos głośno i wyraźnie, a pozostałe odgłosy z pomieszczenia, w którym się znajdujesz, pozostaną dla niego niesłyszalne lub mocno stłumione.

W momencie, gdy w słuchawkach spędzasz często wiele godzin dziennie, równie ważna jest ich lekkość oraz wygoda. W przypadku słuchawek nausznych bardzo istotna dla komfortu użytkowania jest ich dobra wentylacja.

słuchawki

Dobre słuchawki z mikrofonem, czyli jakie?

Pomimo tego, że słuchawki z mikrofonem z powodzeniem mogą służyć np. do słuchania muzyki, to jednak jakość oferowanego przez nie dźwięku nie powinna być dla Ciebie priorytetem podczas wyboru właściwego modelu. Głównym czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę, jest to, jak będą sobie one radzić z przekazywaniem Twojego głosu innym.

Jeżeli zdecydujesz się na słuchawki z dobrym mikrofonem, Twoi rozmówcy będą Cię wyraźnie słyszeć, co pozwoli Ci uniknąć nieporozumień czy próśb o powtórzenie wypowiedzianych słów. W ten sposób Twoja praca stanie się jeszcze bardziej wydajna. 

Kolejną cechą charakteryzującą dobry mikrofon w słuchawkach jest zdolność do tłumienia wszystkich innych dźwięków poza Twoim głosem. Wynika ona nie tylko z samego umiejscowienia mikrofonu blisko ust. Lepsze modele słuchawek wyposażone są w specjalne systemy odpowiadające za redukcję lub eliminację dźwięków pochodzących z Twojego otoczenia. Świadomość tego, że rozmówca słyszy wyraźnie wyłącznie Twój głos, a nie szczekającego u sąsiada psa, z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort prowadzenia wirtualnych spotkań.

W trakcie wyboru właściwych dla Ciebie słuchawek z mikrofonem powinieneś pamiętać o tym, że w trakcie pracy zdalnej możesz w nich spędzać nawet kilka godzin dziennie. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, byś czuł się w nich dobrze i komfortowo.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, z jakiego typu konstrukcją masz do czynienia. Wśród słuchawek z mikrofonem dominują dwa typy: słuchawki nauszne o zamkniętej oraz otwartej budowie. Oba oczywiście mają swoje plusy oraz minusy. Słuchawki zamknięte zapewniają doskonałą izolację od otoczenia, co pozwala bardziej skupić się na obecnym zadaniu. Niestety wielogodzinna praca w nich może sprawić, że będzie Ci bardzo gorąco w uszy za sprawą ograniczonej wentylacji.

słuchawki z mikrofonem

Lepszym wyborem do długotrwałej pracy zdalnej wydają się być słuchawki otwarte. Co prawda nie odizolują Cię one całkowicie od różnych odgłosów dobiegających z Twojego otoczenia, ale w znaczący sposób wpłyną na komfort Twojej pracy.

Za wygodę użytkowania słuchawek w dużej mierze odpowiada ich lekkość. Dlatego przy wyborze powinieneś wziąć pod uwagę masę zestawu słuchawkowego, na który się zdecydujesz. Materiały zastosowane w słuchawkach powinny być lekkie oraz elastyczne tak, by wielokrotne ich zakładanie i ściąganie nie wpływało negatywnie na ich trwałość.

Warto również sprawdzić, czy konstrukcja danego urządzenia pozwala na dopasowanie go do głowy użytkownika. Każdy z nas ma trochę inny kształt czaszki, dlatego możliwość ustawienia słuchawek „pod siebie” będzie ogromnym atutem, który docenisz po wielu godzinach noszenia ich na głowie w trakcie pracy na home office. 

Ostatnią rzeczą, której powinieneś się przyjrzeć, wybierając słuchawki do pracy zdalnej, jest sposób, w jaki łączą się one z komputerem lub telefonem. Mowa tu oczywiście o łączności przewodowej i bezprzewodowej. Również w tym wypadku oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety.

Słuchawki bezprzewodowe z pewnością najbardziej docenią osoby, które  nade wszystko cenią sobie wygodę i swobodę. Decydując się na model bezprzewodowy, zyskujesz o wiele więcej wolności niż w przypadku tradycyjnych słuchawek korzystających z kabla. Jeśli w pracy często prowadzisz rozmowy, w trakcie których Twoja ciągła obecność przy komputerze nie jest konieczna, powinieneś wziąć pod uwagę kupno takiego urządzenia. Pozwoli Ci ono np. na krótkie rozprostowanie kości i odbycie małego spaceru po pokoju w trakcie pracy.

Minusem słuchawek bezprzewodowych jest z pewnością ich bezawaryjność. Urządzenia takie zwykle pracują na jednym ładowaniu maksymalnie przez 4-6 godzin. Jeżeli zestaw słuchawkowy będzie Ci potrzebny przez cały dzień, tak krótki czas pracy może okazać się niewystarczający.

Tego typu problemy nie występują oczywiście w przypadku klasycznych modeli przewodowych. Cechują się większą niezawodnością i mogą pracować bez przerwy od świtu do zmierzchu. Niestety w ich przypadku nie będziesz mógł sobie oczywiście pozwolić, na oderwanie się od komputera w trakcie rozmowy. 

słuchawki

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej – jakie wybrać?

Skoro wiesz już, jakie cechy charakteryzują dobre słuchawki z mikrofonem, możesz przystąpić do wyboru idealnego dla Ciebie modelu. Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszej części artykułu, najważniejsze są Twoje potrzeby oraz oczekiwania, jakie masz względem zestawu słuchawkowego.

Jeżeli słuchawki potrzebne są Ci tylko okazjonalnie, to z pewnością Twoja uwaga skieruje się w kierunku tańszych produktów. Modelem z niższej półki cenowej, który z pewnością usatysfakcjonuje mniej wymagającego użytkownika, są słuchawki z mikrofonem Hama True. To podstawowy model, który sprawdzi się do słuchania muzyki i okazjonalnych rozmów. Słuchawki dostępne są w kilku kolorach, dzięki którym możesz wyróżnić się z otoczenia. Jeżeli z kolei szukasz produktu ze średniej półki, koniecznie sprawdź słuchawki Hama Spirit Calypso. To bardzo udany sprzęt, który stawia przede wszystkim na wygodę użytkowania. Producent wyposażył go m.in. w jednostronne prowadzenie kabla, które zapewnia użytkownikowi większą swobodę ruchów.

Jeżeli od swoich słuchawek oczekujesz nieco więcej, warto wziąć pod uwagę model Kensington. Jest to zestaw o zamkniętej konstrukcji nausznej, dzięki której idealnie izoluje użytkownika od niechcianego hałasu płynącego z otoczenia. Sprawia to, że mogą przydać Ci się nie tylko do pracy, ale również w podróży autobusem czy pociągiem.

Dla bardzo wymagającego użytkownika idealnym wyborem będą słuchawki Jabra Biznes Evolve 40. Łączą one najwyższą jakość dźwięku oraz wykonania z eleganckim wyglądem. Dzięki pasywnej redukcji szumów sprawdzą się zarówno podczas pracy w domowym zaciszu, jak i w trakcie rozmowy odbywanej w głośnym korytarzu.

Zobacz słuchawki

Słuchawki bezprzewodowe Hama Spirit Calypso, bluetooth, czarny
Słuchawki bezprzewodowe Hama Spirit Calypso, bluetooth, czarny
kod: SH233
pojutrze u Ciebie
146,25 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe Hama True Wireless Freedom Light, douszne, biały
Słuchawki bezprzewodowe Hama True Wireless Freedom Light, douszne, biały
kod: SH207
pojutrze u Ciebie
-18%
114,93 zł brutto
94,17 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 114,93
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Plantronics Blackwire 3320-M USB-A, Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
Słuchawki przewodowe Plantronics Blackwire 3320-M USB-A, Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
kod: SH241
pojutrze u Ciebie
-28%
269,37 zł brutto
194,22 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 269,37
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Hama "SEA", USB-C, czarny
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Hama "SEA", USB-C, czarny
kod: SH239
pojutrze u Ciebie
-20%
49,08 zł brutto
39,24 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 49,08
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Thomson Piccolino, różowy
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Thomson Piccolino, różowy
kod: SH161
23 maj u Ciebie
20,98 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe Hama Spirit Calypso, bluetooth, beżowy
Słuchawki bezprzewodowe Hama Spirit Calypso, bluetooth, beżowy
kod: SH226
pojutrze u Ciebie
130,68 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe Plantronics Voyager Focus UC BT B825, bluetooth, czarny
Słuchawki bezprzewodowe Plantronics Voyager Focus UC BT B825, bluetooth, czarny
kod: SH60
pojutrze u Ciebie
1093,47 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawka bluetooth Jabra Talk 5, czarny
Słuchawka bluetooth Jabra Talk 5, czarny
kod: SH88
pojutrze u Ciebie
110,59 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe EPOS by Sennheiser PC 3 Chat, nauszne, czarny
Słuchawki przewodowe EPOS by Sennheiser PC 3 Chat, nauszne, czarny
kod: SH201
pojutrze u Ciebie
103,20 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Hama HS-P150 PC Office Headset, z mikrofonem, czarny
Słuchawki przewodowe Hama HS-P150 PC Office Headset, z mikrofonem, czarny
kod: SH242
pojutrze u Ciebie
58,92 zł brutto
szt.
1 szt.
Przełącznik słuchawkowy Kensington Pro Audio, 3w1, czarny
Przełącznik słuchawkowy Kensington Pro Audio, 3w1, czarny
kod: SH237
pojutrze u Ciebie
466,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Kensington 3.5mm Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
Słuchawki przewodowe Kensington 3.5mm Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
kod: SH236
pojutrze u Ciebie
149,94 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Kensington USB-C Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
Słuchawki przewodowe Kensington USB-C Hi-Fi, z mikrofonem, czarny
kod: SH235
pojutrze u Ciebie
-8%
162,24 zł brutto
149,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 162,24
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe Hama True Wireless Freedom Light, douszne, czarny
Słuchawki bezprzewodowe Hama True Wireless Freedom Light, douszne, czarny
kod: SH206
pojutrze u Ciebie
94,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe mono LogiLink, Bluetooth z pałąkiem i mikrofonem, czarny
Słuchawki bezprzewodowe mono LogiLink, Bluetooth z pałąkiem i mikrofonem, czarny
kod: SH68
pojutrze u Ciebie
114,27 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki bezprzewodowe Jabra Biznes Evolve 65 SE UC link 380A Stereo, czarny
Słuchawki bezprzewodowe Jabra Biznes Evolve 65 SE UC link 380A Stereo, czarny
kod: SH230
pojutrze u Ciebie
-17%
928,37 zł brutto
769,03 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 928,37
szt.
1 szt.
Hit cenowy
Słuchawki przewodowe dokanałowe Thomson EAR3005BK, z mikrofonem, czarny
Słuchawki przewodowe dokanałowe Thomson EAR3005BK, z mikrofonem, czarny
kod: SH69
pojutrze u Ciebie
25,41 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Jabra Biznes Evolve 40, złącze USB i jack 3,5 mm, czarny
Słuchawki przewodowe Jabra Biznes Evolve 40, złącze USB i jack 3,5 mm, czarny
kod: SH71
pojutrze u Ciebie
596,32 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe Plantronics Blackwire C3220 USB-A (następca C320 M), czarny
Słuchawki przewodowe Plantronics Blackwire C3220 USB-A (następca C320 M), czarny
kod: SH84
pojutrze u Ciebie
218,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Logitech PC 960, czarny
Słuchawki przewodowe z mikrofonem Logitech PC 960, czarny
kod: SH33
pojutrze u Ciebie
124,11 zł brutto
szt.
1 szt.

Jakie słuchawki z mikrofonem do pracy wybrać? Podsumowanie

W obecnych czasach, gdy praca zdalna stała się dla wielu z nas codziennością, słuchawki z mikrofonem z gadżetu kojarzonego głównie z graczami, zmieniły się w niemalże niezbędne narzędzie pracy. Zestawy słuchawkowe pozwalają odciąć się od domowych odgłosów, jednocześnie zapewniając prywatność w trakcie ważnych spotkań biznesowych.

słuchawki do konferencji

Przystępując do wyboru swoich słuchawek, powinieneś mieć na uwadze to, że będziesz w nich często spędzał nawet kilka godzin dziennie, dlatego szukaj modeli lekkich i wykonanych z dobrej jakości materiałów. Dobrze dobrany zestaw słuchawkowy zapewni Ci komfort w trakcie pracy oraz pozwoli skupić się na bieżących zadaniach.

Jeżeli przedstawione w artykule modele nie przypadły Ci do gustu i wciąż zastanawiasz się jakie słuchawki z mikrofonem wybrać, to zapraszamy Cię do odwiedzenia sklepu Ofix.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór zarówno słuchawek z mikrofonem, jak i innych artykułów biurowych niezbędnych do pracy w domu lub firmie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stronie technicznej słuchawek, zajrzyj do artykułu Impedancja słuchawek – co to jest i ile powinna wynosić?