• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Jak ustawić monitor na biurku, by nie męczyć oczu?

Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerami - nie tylko w pracy, ale też w domach. A niebieskie światło emitowane przez monitory komputerów, laptopy czy telewizory i smartfony negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia niektórych chorób oczu jest praca przy komputerze trwająca 8 godzin dziennie lub więcej.  Jeśli często odczuwasz zmęczenie oczu po wielu godzinach wpatrywania się w ekran monitora to podpowiemy Ci co zrobić by tego uniknąć i wygodnie pracować przy komputerze. Poradzimy na jakiej wysokości powinien być monitor, jaka powinna być zachowana odległość oczu od ekranu i w jaki sposób powinna być ustawiona jego jasność i kontrast.  Wystarczy kilka prostych ustawień, by zadbać o swój wzrok oraz stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy, które będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie, ale też efektywność pracy.

Ergonomiczne ustawienie monitora - dlaczego to takie ważne?

Dla osób pracujących przed komputerem ergonomiczna konfiguracja monitora jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala zadbać o właściwą postawę ciała oraz ochronę oczu. Można w ten sposób uniknąć chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz wyeliminować przyczyny zmęczenia oczu, czy  też powstawanie wad wzroku,  spowodowanych długą pracą przy komputerze. Nieprawidłowo ustawiony monitor ma negatywny wpływ na wzrok i może prowadzić do chorób oczu, pogorszenia ostrości widzenia, swędzenia oczu, bólu gałek ocznych, bólów głowy oraz szyi i ramion. 

Chcąc prawidłowo zadbać o ochronę oczu podczas pracy przy komputerze należy nie tylko odpowiednio ustawić monitor na biurku, ale też  zoptymalizować jakość  i jasność ekranu monitora. Ergonomicznie ustawiony monitor pozwoli zadbać o oczy i pomoże przyjmować prawidłową postawę ciała podczas pracy z komputerem.

Jak ustawić monitor na biurku? 

Aby móc odpowiednio ustawić monitor, warto upewnić się, czy posiada on stopkę z szerokim zakresem regulacji pozwalającą na dostosowanie ekranu do optymalnej pozycji pracy. Niektóre monitory umożliwiają jedynie niewielkie odchylenia ekranu na boki lub w pionie. Są też takie, które są pozbawione możliwości regulacji, ale ich lepiej unikać. Warto też podkreślić, że monitor w miejscu pracy powinien mieć matowy ekran i być ustawiony bokiem do okna lub innego źródła światła, aby uniknąć odbicia światła. A jeśli dużo pracujesz z tekstem w formacie A4, to warto wybrać monitor z funkcją pivot - umożliwiającą obracanie monitora o 90 stopni w prawo.

Chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort, ale też efektywność w pracy warto zadbać również o właściwy rozmiar monitora. A dlaczego? Otóż, badania wykazują, że rozmiar monitora ma istotne znaczenie dla produktywności. Praca na 26-calowym ekranie panoramicznym oraz korzystanie z dwóch monitorów o rozmiarze 20 cali okazało się najbardziej wydajne. W porównaniu z pracą na jednym 18-calowym monitorze, wydajność wzrosła o ponad 40%.

Co więcej, monitor powinien mieć również dostosowaną jasność i kontrast w celu uzyskania optymalnej widoczności. Jeśli ekran jest zbyt jasny, to może powodować oślepienie i zmęczenie oczu. Natomiast zbyt ciemny ekran będzie utrudniał oglądanie, co będzie skutkowało wytężaniem wzroku prowadzącym do zmęczenia oczu.  Do uzyskania optymalnych ustawień każdego dnia będzie pomocna funkcja Auto EcoView - będąca na wyposażenia wysokiej klasy monitorów, która utrzymuje najlepszą jasność ekranu poprzez wykrywanie zmian oświetlenia w otoczeniu i automatyczne dostosowanie jasności ekranu, aby był on zawsze odpowiedni, niezależnie od zmienności oświetlenia w ciągu dnia. 

ergonomiczne ustawienie monitora

Prawidłowa odległość oczu od monitora

Zachowanie odpowiedniej odległości między oczami a monitorem jest ważnym elementem unikania zmęczenia oczu. Idealna odległość monitora od oczu powinna wynosić mieścić się w przedziale 50-70 cm od oczu.  Co ważne, ekran powinien zmieścić się w polu widzenia użytkownika nie wymuszając odchylenia się do tyłu na krześle. Takie ustawienie monitora ma umożliwiać łatwe odczytywanie całej zawartości wyświetlanej na ekranie bez nadwyrężania oczu. Jeśli biurko znajduje się zbyt daleko od monitora, może być konieczne dostosowanie rozmiaru ekranu lub rozdzielczości, aby uniknąć zmęczenia i podrażnienia oczu. 

Na jakiej wysokości powinien być monitor?

Aby uzyskać najlepsze warunki pracy, monitor powinien być ustawiony prostopadle do użytkownika, a jego bok powinien być skierowany w stronę okna. Górna krawędź monitora powinna być umiejscowiona nieco poniżej linii oczu, a środek ekranu na linii swobodnego patrzenia. W praktyce oznacza to, że monitor powinien być ustawiony pod kątem 15° – 20° poniżej płaszczyzny oczu (10-22 cm poniżej oczu), z kolei ekran powinien być lekko odchylony do tyłu o 5° – 10°.  Zazwyczaj osiąga się to poprzez regulację wysokości i nachylenia podstawy monitora lub krzesła biurowego. W razie potrzeby pod monitorem można umieścić podstawkę pod monitor, aby osiągnąć prawidłową wysokość. Ważne jest, aby upewnić się, że monitor znajduje się na wygodnym dla użytkownika poziomie, aby nie nadwyrężać oczu ani szyi.

Jak ustawić monitor? Tych błędów unikaj! 

Podczas regulacji monitora należy pamiętać o kilku często popełnianych błędach. Na przykład, monitor nie powinien być umieszczony zbyt daleko od użytkownika lub pochylony pod kątem, który powoduje zmęczenie szyi. Ponadto należy unikać utrzymywania zbyt wysokich ustawień kontrastu i jasności monitora oraz zwracać uwagę na wszelkie odblaski, które mogą ograniczać widoczność na ekranie. Powodują one większe zmęczenie oczu.  Jeśli to możliwe, należy używać filtrów redukujących odblaski, aby zmniejszyć odbicia i poprawić widoczność. Co więcej, należy unikać ciągłego skupiania wzroku na monitorze.  Wiele osób pracujących przy komputerze doświadcza swędzenia, pieczenia, łzawienia, zaczerwienienia i chronicznego zmęczenia oczu. To skutki zespołu suchego oka, który pojawia się gdy przez długi czas intensywnie patrzymy na ekran bez mrugania. A co ważne, wraz z wiekiem śluzówka oka staje się bardziej wysuszona, co dodatkowo pogarsza ten problem. Najczęściej wymienianym schorzeniem związanym z długim patrzeniem na ekran jest również syndrom widzenia komputerowego (CSV, computer vision syndrom), z którym boryka się ponad 60% osób pracujących przy komputerze.

W związku  z tym warto pamiętać o robieniu regularnych przerw w pracy przy komputerze - najlepiej co około 30 minut. Wystarczy oderwać wzrok od monitora i spojrzeć w dal - skupić wzrok na innych przedmiotach, ścianie, widoku za oknem oraz patrz na boki pod różnymi kątami. Taki trening w godzinach pracy wzmocni mięśnie oczu i pozytywnie wpłynie na zdolność akomodacji i zwiększy częstotliwość mrugania. Wówczas Twoje oczy będą mogły nieco odpocząć. Dodatkowo, należy zadbać o właściwe nawilżenie oczu - ulgę przyniosą krople do oczu. By uniknąć problemów z oczami i bólu oczu spowodowanego długotrwałą pracą przy komputerze warto pamiętać o używaniu okularów z powłoką antyrefleksyjną oraz filtrem światła niebieskiego.  Nawet jeśli nie ma się stwierdzonej wady wzroku, to  można zaopatrzyć się w okulary tzw. zerówki by chronić oczy.

Prawidłowe ustawienie monitora - przydatne produkty

Chcąc uniknąć zmęczenia oczu poprzez odpowiednie ustawienie monitora, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria, które pomagają dbać o oczy oraz uzyskać właściwą ergonomię miejsca pracy, skutkującą zwiększoną efektywnością pracy przed monitorem.  Będą to nie tylko podstawki pod monitory i laptopy czy też biurowe krzesła. Pomocne są również, podnóżki i podpórki pod plecy oraz podkładki pod mysz czy też mysz o ergonomicznej konstrukcji.

Podstawki pod monitor należą do najpopularniejszych akcesoriów do ergonomicznej konfiguracji monitora. Pomagają one podnieść wysokość monitora do optymalnego poziomu, co zmniejsza obciążenie oczu. Stojaki na monitory pozwalają również użytkownikom na regulację monitorów z boku na bok lub w górę i w dół, dając im większą kontrolę nad kątem widzenia. Podstawki pod monitory pomagają również w zarządzaniu kablami lub innymi drobnymi akcesoriami biurowymi - utrzymując porządek na biurku. 

Polecane produkty

Podstawa pod monitor Fellowes Standard, 102x340x340mm, grafitowy
Podstawa pod monitor Fellowes Standard, 102x340x340mm, grafitowy
kod: PO24
jutro u Ciebie
77,37 zł brutto
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-różowy
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-różowy
kod: PO86
jutro u Ciebie
223,74 zł brutto
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-niebieski
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-niebieski
kod: PO88
jutro u Ciebie
223,74 zł brutto
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-zielony
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-zielony
kod: PO89
jutro u Ciebie
223,74 zł brutto
Wyprzedaż
Podstawka pod monitor Kensington, SmartFit TFT, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, SmartFit TFT, czarny
kod: PO47
jutro u Ciebie
-10%
177 zł brutto
159 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 177
Podstawa pod monitor z szufladą Fellowes Office Suites, 100x500x364mm, srebrno-czarny
Podstawa pod monitor z szufladą Fellowes Office Suites, 100x500x364mm, srebrno-czarny
kod: PO15
jutro u Ciebie
218,82 zł brutto
Podstawa pod monitor z szufladą i podkładką na dokumenty (copyholderem) Fellowes, 166x338x340 mm, grafitowy
Podstawa pod monitor z szufladą i podkładką na dokumenty (copyholderem) Fellowes, 166x338x340 mm, grafitowy
kod: PO9
jutro u Ciebie
167,11 zł brutto
Ofix Days
Podstawka pod monitor Kensington, ekstraszeroka, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, ekstraszeroka, czarny
kod: PO132
jutro u Ciebie
119,16 zł brutto
Podstawa pod monitor Kensington SmartFit, 300x240x42-120mm, czarny
Podstawa pod monitor Kensington SmartFit, 300x240x42-120mm, czarny
kod: PO35
13 mar u Ciebie
213,95 zł brutto
Podstawa pod monitor Fellowes Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
Podstawa pod monitor Fellowes Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
kod: PO17
jutro u Ciebie
-6%
152,40 zł brutto
142,56 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 152,40
Podstawa pod monitor Fellowes Plus Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
Podstawa pod monitor Fellowes Plus Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
kod: PO22
6 mar u Ciebie
218,82 zł brutto
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-czarny
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-czarny
kod: PO87
7 mar u Ciebie
-13%
258,26 zł brutto
223,74 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 258,26
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 21 cali, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 21 cali, czarny
kod: PO45
jutro u Ciebie
355,32 zł brutto
Ofix Days
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 24 cali, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 24 cali, czarny
kod: PO46
jutro u Ciebie
318,98 zł brutto
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, ekstraszeroka, czarny
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, ekstraszeroka, czarny
kod: PO48
jutro u Ciebie
380,07 zł brutto
Podstawa pod monitor LogiLink, 400x210x63mm, srebrny
Podstawa pod monitor LogiLink, 400x210x63mm, srebrny
kod: PO64
jutro u Ciebie
203,60 zł brutto
Podstawa pod monitor LogiLink, 560x210x80mm, szkło
Podstawa pod monitor LogiLink, 560x210x80mm, szkło
kod: PO40
jutro u Ciebie
82,29 zł brutto
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit Spin2, obrotowa, 337x342x87mm, czarno-szary
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit Spin2, obrotowa, 337x342x87mm, czarno-szary
kod: PO44
jutro u Ciebie
223,74 zł brutto
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit,  z szufladą, czarny
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, z szufladą, czarny
kod: PO131
jutro u Ciebie
237,27 zł brutto
Podstawa pod monitor Fellowes Designer Suites, 111.2x406.4x238.2mm, czarny
Podstawa pod monitor Fellowes Designer Suites, 111.2x406.4x238.2mm, czarny
kod: PO75
jutro u Ciebie
-7%
142,56 zł brutto
132,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 142,56

Jeśli laptop jest Twoim narzędziem pracy, to możesz sięgnąć po ergonomiczne podstawki dedykowane właśnie laptopom, które pozwolą uzyskać optymalny kąt nachylenia i wysokości ekranu.

Polecane produkty

Podstawa do laptopa Durable Fold, 165x140x240mm, srebrny
Podstawa do laptopa Durable Fold, 165x140x240mm, srebrny
kod: PO123
jutro u Ciebie
293,97 zł brutto
Podstawa do laptopa Durable Rise, 230x320x280mm, srebrny
Podstawa do laptopa Durable Rise, 230x320x280mm, srebrny
kod: PO124
jutro u Ciebie
-6%
576,87 zł brutto
539,97 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 576,87
Nowość
Podstawka pod laptopa Cooler Master Notepal U3 Plus, chłodząca, czarny
Podstawka pod laptopa Cooler Master Notepal U3 Plus, chłodząca, czarny
kod: PO149
jutro u Ciebie
318,57 zł brutto
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Large, szary"
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Large, szary"
kod: PO129
22 mar u Ciebie
133,15 zł brutto
Ofix Days
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo, 258x45x253mm, biały
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo, 258x45x253mm, biały
kod: PO141
12 mar u Ciebie
137,17 zł brutto
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Small, szary
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Small, szary
kod: PO130
jutro u Ciebie
109,05 zł brutto
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit, 222x256x248mm, czarny
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit, 222x256x248mm, czarny
kod: PO37
jutro u Ciebie
409,02 zł brutto
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230mm, czarny
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230mm, czarny
kod: PO26
jutro u Ciebie
-7%
153,48 zł brutto
142,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,48
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, niebieski
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, niebieski
kod: PO115
jutro u Ciebie
134,65 zł brutto
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, żółty
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, żółty
kod: PO117
jutro u Ciebie
134,65 zł brutto
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, 337x40x282mm, czarny
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, 337x40x282mm, czarny
kod: PO34
jutro u Ciebie
169 zł brutto
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, biały
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, biały
kod: PO82
jutro u Ciebie
603,03 zł brutto
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, czarny
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, czarny
kod: PO83
6 mar u Ciebie
-18%
1019,67 zł brutto
835,17 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 1019,67
Ofix Days
Hit cenowy
Podstawa pod notebooka Hama Carbonoptik, 400x298x80mm, czarny
Podstawa pod notebooka Hama Carbonoptik, 400x298x80mm, czarny
kod: PO50
jutro u Ciebie
68,98 zł brutto
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire, 320x42x286mm, czarny
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire, 320x42x286mm, czarny
kod: PO80
jutro u Ciebie
-9%
136,94 zł brutto
124,37 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 136,94
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230 mm, biały
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230 mm, biały
kod: PO5
6 mar u Ciebie
-7%
153,48 zł brutto
142,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,48
Podstawa pod notebook Fellowes  Office Suites, 104x386x360mm, srebrno-czarny
Podstawa pod notebook Fellowes Office Suites, 104x386x360mm, srebrno-czarny
kod: PO3
jutro u Ciebie
170,27 zł brutto
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire™, 320x42x286mm, biały
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire™, 320x42x286mm, biały
kod: PO29
jutro u Ciebie
101,77 zł brutto
Podstawa pod laptopa Natec Dipper NPL-1067, chłodząca, 377x267x33mm, czarny
Podstawa pod laptopa Natec Dipper NPL-1067, chłodząca, 377x267x33mm, czarny
kod: PO113
jutro u Ciebie
-34%
120,42 zł brutto
79 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 120,42
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, szary
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, szary
kod: PO116
jutro u Ciebie
134,65 zł brutto

Komfort pracy oraz pomoc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy komputerze zwiększają również takie akcesoria jak podkładki pod mysz, klawiaturę czy też podnóżki oraz ergonomiczny fotel biurowy. 

Podkładki pod mysz zapewniają wygodną powierzchnię, na której można oprzeć dłonie i klikać myszą, zmniejszając ryzyko nadwyrężenia nadgarstka i bólu dłoni. Pomagają również zwiększyć dokładność podczas klikania lub przewijania dokumentów. Zapewniają dodatkową amortyzację dla większego komfortu i wsparcia. Z kolei ergonomiczne podkładki pod nadgarstki zapewnią im odpowiednie podparcie, przez co zostaną odciążone i chronione przez ewentualnymi urazami.

Polecane produkty

Ofix Days
Hit cenowy
Podkładka pod mysz Hama, skórzane wykończenie, 220x180x3mm, czarny
Podkładka pod mysz Hama, skórzane wykończenie, 220x180x3mm, czarny
kod: PZ81
jutro u Ciebie
22,99 zł brutto
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, czerwony
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, czerwony
kod: PZ144
jutro u Ciebie
13,85 zł brutto
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, granatowy
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, granatowy
kod: PZ151
jutro u Ciebie
14,50 zł brutto
Wyprzedaż
Podkładka przed klawiaturę Fellowes  I-Spire, 22x325-300x70mm, czarny
Podkładka przed klawiaturę Fellowes I-Spire, 22x325-300x70mm, czarny
kod: PZ53
jutro u Ciebie
-17%
62,61 zł brutto
51,97 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 62,61
Podkładka piankowa pod mysz Natec Chipmunk, 235x195x22mm, czarny
Podkładka piankowa pod mysz Natec Chipmunk, 235x195x22mm, czarny
kod: PZ135
jutro u Ciebie
24,43 zł brutto
Podkładka pod nadgarstki Leitz Ergo WOW, różowy
Podkładka pod nadgarstki Leitz Ergo WOW, różowy
kod: PZ109
jutro u Ciebie
151,45 zł brutto
Podkładka żelowa przed klawiaturę Fellowes Crystal, niebieski
Podkładka żelowa przed klawiaturę Fellowes Crystal, niebieski
kod: PZ143
jutro u Ciebie
58,92 zł brutto
Podkładka przed klawiaturę Kenisngton ErgoSoft, do klawiatur standardowych, szary
Podkładka przed klawiaturę Kenisngton ErgoSoft, do klawiatur standardowych, szary
kod: PZ139
jutro u Ciebie
142,56 zł brutto
Podkładka przed klawiaturę Kensington ErgoSoft, do klawiatur płaskich, szary
Podkładka przed klawiaturę Kensington ErgoSoft, do klawiatur płaskich, szary
kod: PZ140
jutro u Ciebie
117,96 zł brutto
Podkładka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft, do myszy standardowej, szary
Podkładka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft, do myszy standardowej, szary
kod: PZ141
jutro u Ciebie
66,30 zł brutto
Podkładka pod mysz i nadgarstek Kensington, piankowa, czarny
Podkładka pod mysz i nadgarstek Kensington, piankowa, czarny
kod: PZ142
jutro u Ciebie
78,60 zł brutto
Podkładka pod mysz Defender Black, 250x200x3mm, czarny
Podkładka pod mysz Defender Black, 250x200x3mm, czarny
kod: PZ155
jutro u Ciebie
8,60 zł brutto
Podkładka żelowa pod mysz Natec Marmot, 240x212x21mm, czarny
Podkładka żelowa pod mysz Natec Marmot, 240x212x21mm, czarny
kod: PZ153
jutro u Ciebie
27,82 zł brutto
Podkładka pod mysz Natec Discoveries Maxi, 800x400mm, mapa
Podkładka pod mysz Natec Discoveries Maxi, 800x400mm, mapa
kod: PZ154
jutro u Ciebie
49,08 zł brutto
Wyprzedaż
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-czarny
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-czarny
kod: PZ115
jutro u Ciebie
-14%
124,91 zł brutto
107 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 124,91
Wyprzedaż
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-zielony
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-zielony
kod: PZ117
jutro u Ciebie
-15%
125,34 zł brutto
107,06 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 125,34
Podkładka żelowa pod nadgarstek Kensington, czarny
Podkładka żelowa pod nadgarstek Kensington, czarny
kod: PZ62
jutro u Ciebie
126,57 zł brutto
Podkładka żelowa pod nadgarstki Durable, 460x61x20mm, antracytowy
Podkładka żelowa pod nadgarstki Durable, 460x61x20mm, antracytowy
kod: PZ156
jutro u Ciebie
-5%
67,53 zł brutto
63,84 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 67,53
Podkładka pod mysz i nadgarstek Durable Ergotop, 310x257x85mm, antracytowy
Podkładka pod mysz i nadgarstek Durable Ergotop, 310x257x85mm, antracytowy
kod: PZ157
jutro u Ciebie
-6%
42,93 zł brutto
40,47 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 42,93
Podkładka pod nadgarstki Durable, 450x100x15mm, antracytowy
Podkładka pod nadgarstki Durable, 450x100x15mm, antracytowy
kod: PZ158
jutro u Ciebie
-7%
35,55 zł brutto
33,09 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 35,55

Warto też zainwestować w ergonomiczną mysz komputerową zaprojektowaną tak, aby zmniejszyć obciążenie nadgarstków i dłoni. Ma ona zakrzywiony kształt i podpórkę pod kciuk, które ułatwiają trzymanie i manewrowanie. Ciekawą podpozycją są pionowe myszy, których konstrukcja zapobiega powstawaniu napięć i bólu w barku oraz nadgarstku.

ergonomiczna mysz pionowa do biura

W zachowaniu ergonomii stanowiska pracy pomocne są również podnóżki. Zapewniają one doskonałe wsparcie dla stóp, pomagając zmniejszyć garbienie się i poprawić postawę podczas pracy na komputerze. Podnóżek pozwala również użytkownikowi łatwo dostosować swoją pozycję, co może pomóc zmniejszyć zmęczenie i utrzymać ciało w optymalnej pozycji roboczej. Ważne jest, aby wybrać podnóżek, który jest regulowany, aby można było znaleźć najlepszą wysokość i kąt dla stóp. Dodatkowo, podnóżek powinien być wystarczająco szeroki, aby zapewnić odpowiednie wsparcie, jednocześnie pozwalając na swobodę ruchów. Dzięki podnóżkowi można uniknąć pochylania się do przodu, co zmniejszy obciążenie pleców i zmniejszyć ryzyko bólu szyi i ramion. 

Polecane produkty

Podnóżek regulowany Q-Connect, 400x70x350mm, antracytowy
Podnóżek regulowany Q-Connect, 400x70x350mm, antracytowy
kod: FR28
jutro u Ciebie
242,19 zł brutto
Podnóżek regulowany Kensington SoleMassage, czarny
Podnóżek regulowany Kensington SoleMassage, czarny
kod: FR40
jutro u Ciebie
326,10 zł brutto
Podnóżek Kensington SoleMate, 450x350mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SoleMate, 450x350mm, szaro-czarny
kod: FR38
jutro u Ciebie
268,20 zł brutto
Podnóżek Kensington, z funkcją kołysania, 559x119x218mm, szary
Podnóżek Kensington, z funkcją kołysania, 559x119x218mm, szary
kod: FR49
jutro u Ciebie
289,75 zł brutto
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Pro Elite, szary
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Pro Elite, szary
kod: FR50
jutro u Ciebie
355,53 zł brutto
Podnóżek Kensington SoleRest, 450x350mm, czarny
Podnóżek Kensington SoleRest, 450x350mm, czarny
kod: FR52
7 mar u Ciebie
168,99 zł brutto
Podnóżek regulowany LogiLink, 502x277x135mm, czarny
Podnóżek regulowany LogiLink, 502x277x135mm, czarny
kod: FR32
jutro u Ciebie
210,21 zł brutto
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate, 450x340x48mm, szary
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate, 450x340x48mm, szary
kod: FR37
jutro u Ciebie
166,15 zł brutto
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, szary
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, szary
kod: FR44
jutro u Ciebie
267,86 zł brutto
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, niebieski
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, niebieski
kod: FR43
jutro u Ciebie
267,86 zł brutto
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, żółty
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, żółty
kod: FR45
jutro u Ciebie
267,86 zł brutto
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Plus, 450x350mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Plus, 450x350mm, szaro-czarny
kod: FR25
jutro u Ciebie
326,10 zł brutto
Ofix Days
Podnóżek Kensington SoleMate Comfort, 546x117x355mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SoleMate Comfort, 546x117x355mm, szaro-czarny
kod: FR30
jutro u Ciebie
414,98 zł brutto
Podnóżek ergonomiczy Kensington SmartFit SoleMate Pro, szary
Podnóżek ergonomiczy Kensington SmartFit SoleMate Pro, szary
kod: FR51
jutro u Ciebie
289,01 zł brutto
Podnóżek energetyzujący stopy Fellowes, 160x454x336mm, czarny
Podnóżek energetyzujący stopy Fellowes, 160x454x336mm, czarny
kod: FR22
jutro u Ciebie
-29%
343,17 zł brutto
242,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 343,17
Podnóżek odświeżający pod stopy Fellowes, 456x108x335mm, czarny
Podnóżek odświeżający pod stopy Fellowes, 456x108x335mm, czarny
kod: FR23
jutro u Ciebie
-13%
164,96 zł brutto
142,82 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 164,96
Podnóżek regulowany Fellowes Ultimate - Professional Series, 110x455x335mm, czarny
Podnóżek regulowany Fellowes Ultimate - Professional Series, 110x455x335mm, czarny
kod: FR18
jutro u Ciebie
173,77 zł brutto
Podnóżek Fellowes Microban Office Suites, 108x444x336mm, czarny
Podnóżek Fellowes Microban Office Suites, 108x444x336mm, czarny
kod: FR1
jutro u Ciebie
253,06 zł brutto
Podnóżek Kensington SoleSaver, 450x350x100-145mm, czarny
Podnóżek Kensington SoleSaver, 450x350x100-145mm, czarny
kod: FR6
jutro u Ciebie
152,79 zł brutto
Podnóżek ergonomiczny Fellowes, 74x448x330mm, czarny
Podnóżek ergonomiczny Fellowes, 74x448x330mm, czarny
kod: FR2
jutro u Ciebie
-14%
156,68 zł brutto
134,14 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 156,68

Właściwe ustawienia monitora będzie możliwe kiedy zadbasz o odpowiednia pozycję ciała w czasie pracy przy komputerze. Wówczas łatwiej uzyskać optymalne ustawienie ekranu i zadbać o zdrowie oczu.  Odpowiednie ergonomiczne fotele biurowe zapewniają niezbędne podparcie lędźwi, które pomaga utrzymać kręgosłup w  jednej linii, a tym samym stałą odległość od ekranu monitora. oraz zmniejszyć obciążenie oczu. Jeśli krzesło nie jest wystarczająco ergonomiczne można zawsze skorzystać z podpórek pod plecy.

Polecane produkty

Nowość
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, jasnoszary
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, jasnoszary
kod: PZ159
jutro u Ciebie
203,91 zł brutto
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, niebieski
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, niebieski
kod: PQ9
jutro u Ciebie
252 zł brutto
Ofix Days
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, szary
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, szary
kod: PQ10
jutro u Ciebie
215,99 zł brutto
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, żółty
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, żółty
kod: PQ11
7 mar u Ciebie
236,16 zł brutto
Poduszka na krzesło Kensington, ergonomiczna, czarny
Poduszka na krzesło Kensington, ergonomiczna, czarny
kod: KS312
jutro u Ciebie
540,57 zł brutto
Poduszka chłodząca na krzesło Kensington Premium, żelowa, czarny
Poduszka chłodząca na krzesło Kensington Premium, żelowa, czarny
kod: KS313
jutro u Ciebie
276,50 zł brutto
Podpórka pod plecy Kensington SmartFit Conform, czarny
Podpórka pod plecy Kensington SmartFit Conform, czarny
kod: PQ4
jutro u Ciebie
379,16 zł brutto
Nowość
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, ciemnoszary
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, ciemnoszary
kod: PZ160
7 mar u Ciebie
203,91 zł brutto
Podpórka pod plecy Fellowes Office Suites, 505x440x150mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes Office Suites, 505x440x150mm, czarny
kod: ZB26
jutro u Ciebie
-7%
230,94 zł brutto
213,76 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 230,94
Podpórka lędźwiowa Fellowes I-Spire, 160x350x60mm, szary
Podpórka lędźwiowa Fellowes I-Spire, 160x350x60mm, szary
kod: PQ1
jutro u Ciebie
174,54 zł brutto
Podpórka pod plecy Fellowes Professional Series, siatkowa, profesjonalna, 505x440x150mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes Professional Series, siatkowa, profesjonalna, 505x440x150mm, czarny
kod: PQ2
jutro u Ciebie
-8%
252,09 zł brutto
232,62 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 252,09
Podpórka pod plecy Fellowes, profesjonalna, 365x375x55mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes, profesjonalna, 365x375x55mm, czarny
kod: FR21
jutro u Ciebie
242,45 zł brutto

Podsumowując należy podkreślić, że chcąc zadbać o wzrok w pracy biurowej bez nadwyrężania oczu przed komputerem należy pamiętać o ustawieniu monitora na odpowiedniej wysokości i w odległości od oczu użytkownika komputera oraz zainwestować w odpowiednie artykuły zwiększające ergonomię stanowiska pracy. Korzystanie z komputerów, smartfonów i  innych urządzeń mobilnych jest nieodłączną częścią codziennej pracy, ale też rutyny. Niestety negatywnie wpływa to na nasze zdrowie, więc niezwykle ważne jest aby dbać o wzrok i komfort pracy. Teraz już wiesz jak to zrobić.

A jeśli ustawienie monitora na biurku sprawia Ci trudność ze względu na panujący na blacie bałagan, przeczytaj nasz artykuł o archiwizacji dokumentów, z którego dowiesz się jak je uporządkować.