• Menu
Darmowa dostawa od: 100 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Jak ustawić monitor na biurku, by nie męczyć oczu?

Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerami - nie tylko w pracy, ale też w domach. A niebieskie światło emitowane przez monitory komputerów, laptopy czy telewizory i smartfony negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jednym z czynników zwiększających ryzyko wystąpienia niektórych chorób oczu jest praca przy komputerze trwająca 8 godzin dziennie lub więcej.  Jeśli często odczuwasz zmęczenie oczu po wielu godzinach wpatrywania się w ekran monitora to podpowiemy Ci co zrobić by tego uniknąć i wygodnie pracować przy komputerze. Poradzimy na jakiej wysokości powinien być monitor, jaka powinna być zachowana odległość oczu od ekranu i w jaki sposób powinna być ustawiona jego jasność i kontrast.  Wystarczy kilka prostych ustawień, by zadbać o swój wzrok oraz stworzyć ergonomiczne stanowisko pracy, które będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie, ale też efektywność pracy.

Ergonomiczne ustawienie monitora - dlaczego to takie ważne?

Dla osób pracujących przed komputerem ergonomiczna konfiguracja monitora jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala zadbać o właściwą postawę ciała oraz ochronę oczu. Można w ten sposób uniknąć chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz wyeliminować przyczyny zmęczenia oczu, czy  też powstawanie wad wzroku,  spowodowanych długą pracą przy komputerze. Nieprawidłowo ustawiony monitor ma negatywny wpływ na wzrok i może prowadzić do chorób oczu, pogorszenia ostrości widzenia, swędzenia oczu, bólu gałek ocznych, bólów głowy oraz szyi i ramion. 

Chcąc prawidłowo zadbać o ochronę oczu podczas pracy przy komputerze należy nie tylko odpowiednio ustawić monitor na biurku, ale też  zoptymalizować jakość  i jasność ekranu monitora. Ergonomicznie ustawiony monitor pozwoli zadbać o oczy i pomoże przyjmować prawidłową postawę ciała podczas pracy z komputerem.

Jak ustawić monitor na biurku? 

Aby móc odpowiednio ustawić monitor, warto upewnić się, czy posiada on stopkę z szerokim zakresem regulacji pozwalającą na dostosowanie ekranu do optymalnej pozycji pracy. Niektóre monitory umożliwiają jedynie niewielkie odchylenia ekranu na boki lub w pionie. Są też takie, które są pozbawione możliwości regulacji, ale ich lepiej unikać. Warto też podkreślić, że monitor w miejscu pracy powinien mieć matowy ekran i być ustawiony bokiem do okna lub innego źródła światła, aby uniknąć odbicia światła. A jeśli dużo pracujesz z tekstem w formacie A4, to warto wybrać monitor z funkcją pivot - umożliwiającą obracanie monitora o 90 stopni w prawo.

Chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort, ale też efektywność w pracy warto zadbać również o właściwy rozmiar monitora. A dlaczego? Otóż, badania wykazują, że rozmiar monitora ma istotne znaczenie dla produktywności. Praca na 26-calowym ekranie panoramicznym oraz korzystanie z dwóch monitorów o rozmiarze 20 cali okazało się najbardziej wydajne. W porównaniu z pracą na jednym 18-calowym monitorze, wydajność wzrosła o ponad 40%.

Co więcej, monitor powinien mieć również dostosowaną jasność i kontrast w celu uzyskania optymalnej widoczności. Jeśli ekran jest zbyt jasny, to może powodować oślepienie i zmęczenie oczu. Natomiast zbyt ciemny ekran będzie utrudniał oglądanie, co będzie skutkowało wytężaniem wzroku prowadzącym do zmęczenia oczu.  Do uzyskania optymalnych ustawień każdego dnia będzie pomocna funkcja Auto EcoView - będąca na wyposażenia wysokiej klasy monitorów, która utrzymuje najlepszą jasność ekranu poprzez wykrywanie zmian oświetlenia w otoczeniu i automatyczne dostosowanie jasności ekranu, aby był on zawsze odpowiedni, niezależnie od zmienności oświetlenia w ciągu dnia. 

ergonomiczne ustawienie monitora

Prawidłowa odległość oczu od monitora

Zachowanie odpowiedniej odległości między oczami a monitorem jest ważnym elementem unikania zmęczenia oczu. Idealna odległość monitora od oczu powinna wynosić mieścić się w przedziale 50-70 cm od oczu.  Co ważne, ekran powinien zmieścić się w polu widzenia użytkownika nie wymuszając odchylenia się do tyłu na krześle. Takie ustawienie monitora ma umożliwiać łatwe odczytywanie całej zawartości wyświetlanej na ekranie bez nadwyrężania oczu. Jeśli biurko znajduje się zbyt daleko od monitora, może być konieczne dostosowanie rozmiaru ekranu lub rozdzielczości, aby uniknąć zmęczenia i podrażnienia oczu. 

Na jakiej wysokości powinien być monitor?

Aby uzyskać najlepsze warunki pracy, monitor powinien być ustawiony prostopadle do użytkownika, a jego bok powinien być skierowany w stronę okna. Górna krawędź monitora powinna być umiejscowiona nieco poniżej linii oczu, a środek ekranu na linii swobodnego patrzenia. W praktyce oznacza to, że monitor powinien być ustawiony pod kątem 15° – 20° poniżej płaszczyzny oczu (10-22 cm poniżej oczu), z kolei ekran powinien być lekko odchylony do tyłu o 5° – 10°.  Zazwyczaj osiąga się to poprzez regulację wysokości i nachylenia podstawy monitora lub krzesła biurowego. W razie potrzeby pod monitorem można umieścić podstawkę pod monitor, aby osiągnąć prawidłową wysokość. Ważne jest, aby upewnić się, że monitor znajduje się na wygodnym dla użytkownika poziomie, aby nie nadwyrężać oczu ani szyi.

Jak ustawić monitor? Tych błędów unikaj! 

Podczas regulacji monitora należy pamiętać o kilku często popełnianych błędach. Na przykład, monitor nie powinien być umieszczony zbyt daleko od użytkownika lub pochylony pod kątem, który powoduje zmęczenie szyi. Ponadto należy unikać utrzymywania zbyt wysokich ustawień kontrastu i jasności monitora oraz zwracać uwagę na wszelkie odblaski, które mogą ograniczać widoczność na ekranie. Powodują one większe zmęczenie oczu.  Jeśli to możliwe, należy używać filtrów redukujących odblaski, aby zmniejszyć odbicia i poprawić widoczność. Co więcej, należy unikać ciągłego skupiania wzroku na monitorze.  Wiele osób pracujących przy komputerze doświadcza swędzenia, pieczenia, łzawienia, zaczerwienienia i chronicznego zmęczenia oczu. To skutki zespołu suchego oka, który pojawia się gdy przez długi czas intensywnie patrzymy na ekran bez mrugania. A co ważne, wraz z wiekiem śluzówka oka staje się bardziej wysuszona, co dodatkowo pogarsza ten problem. Najczęściej wymienianym schorzeniem związanym z długim patrzeniem na ekran jest również syndrom widzenia komputerowego (CSV, computer vision syndrom), z którym boryka się ponad 60% osób pracujących przy komputerze.

W związku  z tym warto pamiętać o robieniu regularnych przerw w pracy przy komputerze - najlepiej co około 30 minut. Wystarczy oderwać wzrok od monitora i spojrzeć w dal - skupić wzrok na innych przedmiotach, ścianie, widoku za oknem oraz patrz na boki pod różnymi kątami. Taki trening w godzinach pracy wzmocni mięśnie oczu i pozytywnie wpłynie na zdolność akomodacji i zwiększy częstotliwość mrugania. Wówczas Twoje oczy będą mogły nieco odpocząć. Dodatkowo, należy zadbać o właściwe nawilżenie oczu - ulgę przyniosą krople do oczu. By uniknąć problemów z oczami i bólu oczu spowodowanego długotrwałą pracą przy komputerze warto pamiętać o używaniu okularów z powłoką antyrefleksyjną oraz filtrem światła niebieskiego.  Nawet jeśli nie ma się stwierdzonej wady wzroku, to  można zaopatrzyć się w okulary tzw. zerówki by chronić oczy.

Prawidłowe ustawienie monitora - przydatne produkty

Chcąc uniknąć zmęczenia oczu poprzez odpowiednie ustawienie monitora, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria, które pomagają dbać o oczy oraz uzyskać właściwą ergonomię miejsca pracy, skutkującą zwiększoną efektywnością pracy przed monitorem.  Będą to nie tylko podstawki pod monitory i laptopy czy też biurowe krzesła. Pomocne są również, podnóżki i podpórki pod plecy oraz podkładki pod mysz czy też mysz o ergonomicznej konstrukcji.

Podstawki pod monitor należą do najpopularniejszych akcesoriów do ergonomicznej konfiguracji monitora. Pomagają one podnieść wysokość monitora do optymalnego poziomu, co zmniejsza obciążenie oczu. Stojaki na monitory pozwalają również użytkownikom na regulację monitorów z boku na bok lub w górę i w dół, dając im większą kontrolę nad kątem widzenia. Podstawki pod monitory pomagają również w zarządzaniu kablami lub innymi drobnymi akcesoriami biurowymi - utrzymując porządek na biurku. 

Polecane produkty

Podstawa pod monitor Fellowes Plus Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
Podstawa pod monitor Fellowes Plus Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
kod: PO22
22 lip u Ciebie
218,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit,  z szufladą, czarny
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, z szufladą, czarny
kod: PO131
pojutrze u Ciebie
216,36 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 21 cali, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 21 cali, czarny
kod: PO45
pojutrze u Ciebie
337,71 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-różowy
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-różowy
kod: PO86
pojutrze u Ciebie
223,74 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor Powerton WPEMS4, 500x260x122mm, czarny
Podstawa pod monitor Powerton WPEMS4, 500x260x122mm, czarny
kod: PO151
pojutrze u Ciebie
56,46 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor Powerton WPEMS3 ergo, mocowana do blatu biurka, metal/płyta mdf, czarny
Podstawa pod monitor Powerton WPEMS3 ergo, mocowana do blatu biurka, metal/płyta mdf, czarny
kod: PO150
pojutrze u Ciebie
109,41 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit Spin2, obrotowa, 337x342x87mm, czarno-szary
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit Spin2, obrotowa, 337x342x87mm, czarno-szary
kod: PO44
pojutrze u Ciebie
-9%
223,74 zł brutto
202,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 223,74
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, ekstraszeroka, czarny
Podstawka pod monitor Kensington SmartFit, ekstraszeroka, czarny
kod: PO48
pojutrze u Ciebie
-19%
380,07 zł brutto
306,27 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 380,07
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 24 cali, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, Plus SmartFit, do 24 cali, czarny
kod: PO46
pojutrze u Ciebie
-10%
367,77 zł brutto
330,87 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 367,77
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Podstawka pod monitor Kensington, SmartFit TFT, czarny
Podstawka pod monitor Kensington, SmartFit TFT, czarny
kod: PO47
pojutrze u Ciebie
164,30 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-niebieski
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-niebieski
kod: PO88
pojutrze u Ciebie
223,74 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-zielony
Podstawka pod monitor Leitz Ergo WOW, 209x112x483mm, biało-zielony
kod: PO89
pojutrze u Ciebie
223,74 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Podstawa pod monitor Durable EFFECT + uchwyt na tablet Durable TWIST
Podstawa pod monitor Durable EFFECT + uchwyt na tablet Durable TWIST
kod: PO152
pojutrze u Ciebie
278,55 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Podstawa pod monitor Leitz Ergo, 209x112x438mm, ciemnoszary
Podstawa pod monitor Leitz Ergo, 209x112x438mm, ciemnoszary
kod: PO154
pojutrze u Ciebie
225,66 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Podstawa pod monitor Leitz Ergo, 209x112x438mm, szary
Podstawa pod monitor Leitz Ergo, 209x112x438mm, szary
kod: PO155
pojutrze u Ciebie
225,66 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor LogiLink, 560x210x80mm, szkło
Podstawa pod monitor LogiLink, 560x210x80mm, szkło
kod: PO40
pojutrze u Ciebie
80,36 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor Fellowes Standard, 102x340x340mm, grafitowy
Podstawa pod monitor Fellowes Standard, 102x340x340mm, grafitowy
kod: PO24
pojutrze u Ciebie
77,37 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor Fellowes Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
Podstawa pod monitor Fellowes Smart Suites, 103x478x330mm, czarny
kod: PO17
pojutrze u Ciebie
-6%
152,40 zł brutto
142,56 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 152,40
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor LogiLink, 400x210x63mm, srebrny
Podstawa pod monitor LogiLink, 400x210x63mm, srebrny
kod: PO64
pojutrze u Ciebie
212,95 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod monitor z szufladą i podkładką na dokumenty (copyholderem) Fellowes, 166x338x340 mm, grafitowy
Podstawa pod monitor z szufladą i podkładką na dokumenty (copyholderem) Fellowes, 166x338x340 mm, grafitowy
kod: PO9
pojutrze u Ciebie
167,11 zł brutto
szt.
1 szt.

Jeśli laptop jest Twoim narzędziem pracy, to możesz sięgnąć po ergonomiczne podstawki dedykowane właśnie laptopom, które pozwolą uzyskać optymalny kąt nachylenia i wysokości ekranu.

Polecane produkty

Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, czarny
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, czarny
kod: PO83
22 lip u Ciebie
-18%
1019,67 zł brutto
835,17 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 1019,67
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Small, szary
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Small, szary
kod: PO130
pojutrze u Ciebie
-6%
109,05 zł brutto
102,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 109,05
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, 337x40x282mm, czarny
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, 337x40x282mm, czarny
kod: PO34
pojutrze u Ciebie
140,88 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod laptopa Kensington Easy Rise, 239x239x14mm, srebrny
Podstawka pod laptopa Kensington Easy Rise, 239x239x14mm, srebrny
kod: PO142
pojutrze u Ciebie
222,51 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Large, szary"
Podstawa pod laptopa Kensington SmartFit Easy Riser Go Large, szary"
kod: PO129
pojutrze u Ciebie
-35%
195,45 zł brutto
127,29 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 195,45
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit, 222x256x248mm, czarny
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit, 222x256x248mm, czarny
kod: PO37
pojutrze u Ciebie
384,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, niebieski
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, niebieski
kod: PO115
pojutrze u Ciebie
-39%
222,51 zł brutto
134,65 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 222,51
szt.
1 szt.
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, żółty
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, żółty
kod: PO117
pojutrze u Ciebie
130,44 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Podstawka pod monitor Leitz Ergo, 560x210x100mm, biały
Podstawka pod monitor Leitz Ergo, 560x210x100mm, biały
kod: PO157
pojutrze u Ciebie
174,09 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Uniwersalna podstawka pod laptopa Kensington, 280x210x229mm, srebrny
Uniwersalna podstawka pod laptopa Kensington, 280x210x229mm, srebrny
kod: PO159
pojutrze u Ciebie
250,07 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Uniwersalna podstawka pod laptopa Kensington, mocowana na ramieniu do monitora, czarny
Uniwersalna podstawka pod laptopa Kensington, mocowana na ramieniu do monitora, czarny
kod: PO158
pojutrze u Ciebie
139,13 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod notebooka Hama Carbonoptik, 400x298x80mm, czarny
Podstawa pod notebooka Hama Carbonoptik, 400x298x80mm, czarny
kod: PO50
pojutrze u Ciebie
96,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa do laptopa Durable Fold, 165x140x240mm, srebrny
Podstawa do laptopa Durable Fold, 165x140x240mm, srebrny
kod: PO123
pojutrze u Ciebie
293,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa do laptopa Durable Rise, 230x320x280mm, srebrny
Podstawa do laptopa Durable Rise, 230x320x280mm, srebrny
kod: PO124
pojutrze u Ciebie
-6%
576,87 zł brutto
539,97 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 576,87
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, biały
Podstawa pod laptopa Fellowes Hana, z elementami drewna, biały
kod: PO82
pojutrze u Ciebie
630,90 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Podstawa pod laptopa Natec Dipper NPL-1067, chłodząca, 377x267x33mm, czarny
Podstawa pod laptopa Natec Dipper NPL-1067, chłodząca, 377x267x33mm, czarny
kod: PO113
pojutrze u Ciebie
-34%
120,42 zł brutto
79 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 120,42
szt.
1 szt.
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, szary
Podstawka pod laptopa Leitz Ergo Cosy, 312x50x247mm, szary
kod: PO116
pojutrze u Ciebie
-18%
107,43 zł brutto
87,98 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 107,43
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, szary
Podstawa pod laptopa Kensington, SmartFit Easy Riser, chłodząca, szary
kod: PO127
pojutrze u Ciebie
-26%
172,79 zł brutto
127,61 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 172,79
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire, 320x42x286mm, czarny
Podstawa pod laptopa Fellowes Quick Lift I-Spire, 320x42x286mm, czarny
kod: PO80
pojutrze u Ciebie
123,52 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230 mm, biały
Podstawa pod laptopa Fellowes I-Spire™, 110x327x230 mm, biały
kod: PO5
pojutrze u Ciebie
-7%
153,48 zł brutto
142,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,48
szt.
1 szt.

Komfort pracy oraz pomoc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy komputerze zwiększają również takie akcesoria jak podkładki pod mysz, klawiaturę czy też podnóżki oraz ergonomiczny fotel biurowy. 

Podkładki pod mysz zapewniają wygodną powierzchnię, na której można oprzeć dłonie i klikać myszą, zmniejszając ryzyko nadwyrężenia nadgarstka i bólu dłoni. Pomagają również zwiększyć dokładność podczas klikania lub przewijania dokumentów. Zapewniają dodatkową amortyzację dla większego komfortu i wsparcia. Z kolei ergonomiczne podkładki pod nadgarstki zapewnią im odpowiednie podparcie, przez co zostaną odciążone i chronione przez ewentualnymi urazami.

Polecane produkty

Podkładka pod nadgarstki Hama Ergonomic, czarny
Podkładka pod nadgarstki Hama Ergonomic, czarny
kod: PZ74
wydłużony czas dostawy
62,61 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod nadgarstek Kensington, ErgoSoft, do standardowych myszy, 152.46x73x18mm, czarny
Podkładka pod nadgarstek Kensington, ErgoSoft, do standardowych myszy, 152.46x73x18mm, czarny
kod: PZ71
pojutrze u Ciebie
53,05 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz Yenkee YPM 35 Speed Top M, 350x280x3 mm, czarny
Podkładka pod mysz Yenkee YPM 35 Speed Top M, 350x280x3 mm, czarny
kod: PZ124
pojutrze u Ciebie
-17%
19,54 zł brutto
16,22 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 19,54
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz Kensington Duo Gel, czerwono-szary
Podkładka pod mysz Kensington Duo Gel, czerwono-szary
kod: PZ56
pojutrze u Ciebie
-13%
130,26 zł brutto
113,04 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 130,26
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz i nadgarstek Durable Ergotop, 310x257x85mm, antracytowy
Podkładka pod mysz i nadgarstek Durable Ergotop, 310x257x85mm, antracytowy
kod: PZ157
pojutrze u Ciebie
38,22 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz i nadgarstek Kensington, piankowa, niebieski
Podkładka pod mysz i nadgarstek Kensington, piankowa, niebieski
kod: PZ149
pojutrze u Ciebie
61,54 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz Kensington Duo Gel, szary
Podkładka pod mysz Kensington Duo Gel, szary
kod: PZ85
pojutrze u Ciebie
125,34 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft,  do klawiatur płaskich i kompaktowych, czarny
Podkładka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft, do klawiatur płaskich i kompaktowych, czarny
kod: PZ147
pojutrze u Ciebie
-24%
99 zł brutto
74,87 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 99
szt.
1 szt.
Podkładka pod nadgarstek Kensington, ErgoSoft, do klawiatur standardowych, czarny
Podkładka pod nadgarstek Kensington, ErgoSoft, do klawiatur standardowych, czarny
kod: PZ119
pojutrze u Ciebie
-15%
156,09 zł brutto
132,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 156,09
szt.
1 szt.
Podkładka przed klawiaturę Kensington ErgoSoft, do klawiatur płaskich, szary
Podkładka przed klawiaturę Kensington ErgoSoft, do klawiatur płaskich, szary
kod: PZ140
pojutrze u Ciebie
-10%
117,96 zł brutto
105,66 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 117,96
szt.
1 szt.
Podkładka przed klawiaturę Leitz Ergo Cosy, 77x22x437mm, regulowana, biały
Podkładka przed klawiaturę Leitz Ergo Cosy, 77x22x437mm, regulowana, biały
kod: PZ136
pojutrze u Ciebie
123,33 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka żelowa pod mysz Kensington, SmartFit, 290x210x25mm, czarny
Podkładka żelowa pod mysz Kensington, SmartFit, 290x210x25mm, czarny
kod: PZ57
pojutrze u Ciebie
130,04 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka żelowa pod mysz Kensington, z regulacją wysokości, 210x25x345mm, czarny
Podkładka żelowa pod mysz Kensington, z regulacją wysokości, 210x25x345mm, czarny
kod: PZ83
pojutrze u Ciebie
114,59 zł brutto
szt.
1 szt.
Podstawka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft, do klawiatur mechanicznych i dla graczy, czarny
Podstawka pod nadgarstek Kensington ErgoSoft, do klawiatur mechanicznych i dla graczy, czarny
kod: PZ150
pojutrze u Ciebie
130,36 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, granatowy
Podkładka żelowa pod mysz Esperanza EA137R, 230x190x20mm, granatowy
kod: PZ151
2 sie u Ciebie
14,50 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz Fellowes Microban, 234x3x200, granatowy
Podkładka pod mysz Fellowes Microban, 234x3x200, granatowy
kod: PZ102
22 lip u Ciebie
27,08 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka żelowa przed klawiaturę Fellowes Crystal, niebieski
Podkładka żelowa przed klawiaturę Fellowes Crystal, niebieski
kod: PZ143
19 lip u Ciebie
58,92 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod mysz A4TECH XGame X7-500MP, 437x400mm, czarny
Podkładka pod mysz A4TECH XGame X7-500MP, 437x400mm, czarny
kod: PZ145
pojutrze u Ciebie
34,70 zł brutto
szt.
1 szt.
Podkładka pod nadgarstek Leitz Ergo Cosy, 60x21x183mm, szary
Podkładka pod nadgarstek Leitz Ergo Cosy, 60x21x183mm, szary
kod: PZ137
pojutrze u Ciebie
90,04 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-niebieski
Podkładka ergonomiczna pod mysz i nadgarstek Leitz Ergo WOW, 200x23x260 mm, biało-niebieski
kod: PZ114
pojutrze u Ciebie
127 zł brutto
szt.
1 szt.

Warto też zainwestować w ergonomiczną mysz komputerową zaprojektowaną tak, aby zmniejszyć obciążenie nadgarstków i dłoni. Ma ona zakrzywiony kształt i podpórkę pod kciuk, które ułatwiają trzymanie i manewrowanie. Ciekawą podpozycją są pionowe myszy, których konstrukcja zapobiega powstawaniu napięć i bólu w barku oraz nadgarstku.

ergonomiczna mysz pionowa do biura

W zachowaniu ergonomii stanowiska pracy pomocne są również podnóżki. Zapewniają one doskonałe wsparcie dla stóp, pomagając zmniejszyć garbienie się i poprawić postawę podczas pracy na komputerze. Podnóżek pozwala również użytkownikowi łatwo dostosować swoją pozycję, co może pomóc zmniejszyć zmęczenie i utrzymać ciało w optymalnej pozycji roboczej. Ważne jest, aby wybrać podnóżek, który jest regulowany, aby można było znaleźć najlepszą wysokość i kąt dla stóp. Dodatkowo, podnóżek powinien być wystarczająco szeroki, aby zapewnić odpowiednie wsparcie, jednocześnie pozwalając na swobodę ruchów. Dzięki podnóżkowi można uniknąć pochylania się do przodu, co zmniejszy obciążenie pleców i zmniejszyć ryzyko bólu szyi i ramion. 

Polecane produkty

Podnóżek Kensington SoleRest, 450x350mm, czarny
Podnóżek Kensington SoleRest, 450x350mm, czarny
kod: FR52
pojutrze u Ciebie
-46%
281,67 zł brutto
150,96 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 281,67
szt.
1 szt.
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, szary
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, szary
kod: FR44
pojutrze u Ciebie
267,86 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek regulowany Kensington SoleMassage, czarny
Podnóżek regulowany Kensington SoleMassage, czarny
kod: FR40
pojutrze u Ciebie
276,71 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek ergonomiczny Leitz Ergo, 508x135x300 mm, szary
Podnóżek ergonomiczny Leitz Ergo, 508x135x300 mm, szary
kod: FR57
pojutrze u Ciebie
327,73 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, niebieski
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, niebieski
kod: FR43
pojutrze u Ciebie
259,49 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, żółty
Podnóżek Leitz Ergo Cosy, 260x140x405mm, żółty
kod: FR45
pojutrze u Ciebie
263,69 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek ergonomiczy Kensington SmartFit SoleMate Pro, szary
Podnóżek ergonomiczy Kensington SmartFit SoleMate Pro, szary
kod: FR51
pojutrze u Ciebie
298,40 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Pro Elite, szary
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Pro Elite, szary
kod: FR50
pojutrze u Ciebie
344,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate, 450x340x48mm, szary
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate, 450x340x48mm, szary
kod: FR37
pojutrze u Ciebie
159,29 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SoleMate Comfort, 546x117x355mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SoleMate Comfort, 546x117x355mm, szaro-czarny
kod: FR30
pojutrze u Ciebie
-8%
461,95 zł brutto
426,08 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 461,95
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SoleMate, 450x350mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SoleMate, 450x350mm, szaro-czarny
kod: FR38
pojutrze u Ciebie
251,18 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington, z funkcją kołysania, 559x119x218mm, szary
Podnóżek Kensington, z funkcją kołysania, 559x119x218mm, szary
kod: FR49
pojutrze u Ciebie
280,70 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek regulowany Q-Connect, 400x70x350mm, antracytowy
Podnóżek regulowany Q-Connect, 400x70x350mm, antracytowy
kod: FR28
pojutrze u Ciebie
179,12 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek energetyzujący stopy Fellowes, 160x454x336mm, czarny
Podnóżek energetyzujący stopy Fellowes, 160x454x336mm, czarny
kod: FR22
pojutrze u Ciebie
-30%
238,77 zł brutto
167,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 238,77
szt.
1 szt.
Podnóżek odświeżający pod stopy Fellowes, 456x108x335mm, czarny
Podnóżek odświeżający pod stopy Fellowes, 456x108x335mm, czarny
kod: FR23
pojutrze u Ciebie
144,14 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek regulowany LogiLink, 502x277x135mm, czarny
Podnóżek regulowany LogiLink, 502x277x135mm, czarny
kod: FR32
pojutrze u Ciebie
-30%
210,21 zł brutto
146,90 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 210,21
szt.
1 szt.
Podnóżek regulowany Fellowes Ultimate - Professional Series, 110x455x335mm, czarny
Podnóżek regulowany Fellowes Ultimate - Professional Series, 110x455x335mm, czarny
kod: FR18
pojutrze u Ciebie
217,96 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Fellowes Microban Office Suites, 108x444x336mm, czarny
Podnóżek Fellowes Microban Office Suites, 108x444x336mm, czarny
kod: FR1
pojutrze u Ciebie
227,94 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SoleSaver, 450x350x100-145mm, czarny
Podnóżek Kensington SoleSaver, 450x350x100-145mm, czarny
kod: FR6
pojutrze u Ciebie
136,87 zł brutto
szt.
1 szt.
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Plus, 450x350mm, szaro-czarny
Podnóżek Kensington SmartFit SoleMate Plus, 450x350mm, szaro-czarny
kod: FR25
pojutrze u Ciebie
315,91 zł brutto
szt.
1 szt.

Właściwe ustawienia monitora będzie możliwe kiedy zadbasz o odpowiednia pozycję ciała w czasie pracy przy komputerze. Wówczas łatwiej uzyskać optymalne ustawienie ekranu i zadbać o zdrowie oczu.  Odpowiednie ergonomiczne fotele biurowe zapewniają niezbędne podparcie lędźwi, które pomaga utrzymać kręgosłup w  jednej linii, a tym samym stałą odległość od ekranu monitora. oraz zmniejszyć obciążenie oczu. Jeśli krzesło nie jest wystarczająco ergonomiczne można zawsze skorzystać z podpórek pod plecy.

Polecane produkty

Poduszka na krzesło Kensington, ergonomiczna, czarny
Poduszka na krzesło Kensington, ergonomiczna, czarny
kod: KS312
pojutrze u Ciebie
-59%
522,28 zł brutto
211,63 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 522,28
szt.
1 szt.
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, niebieski
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, niebieski
kod: PQ9
pojutrze u Ciebie
244,16 zł brutto
szt.
1 szt.
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, żółty
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, żółty
kod: PQ11
pojutrze u Ciebie
259,42 zł brutto
szt.
1 szt.
Ortopedyczna poduszka na krzesło Powerton WPEUS1, czarny
Ortopedyczna poduszka na krzesło Powerton WPEUS1, czarny
kod: PQ12
pojutrze u Ciebie
75,14 zł brutto
szt.
1 szt.
Podpórka pod plecy Kensington SmartFit Conform, czarny
Podpórka pod plecy Kensington SmartFit Conform, czarny
kod: PQ4
pojutrze u Ciebie
367,33 zł brutto
szt.
1 szt.
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, ciemnoszary
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, ciemnoszary
kod: PZ160
pojutrze u Ciebie
203,90 zł brutto
szt.
1 szt.
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, jasnoszary
Poduszka balansująca na krzesło Leitz Ergo, z pokrowcem, jasnoszary
kod: PZ159
pojutrze u Ciebie
203,90 zł brutto
szt.
1 szt.
Poduszka chłodząca na krzesło Kensington Premium, żelowa, czarny
Poduszka chłodząca na krzesło Kensington Premium, żelowa, czarny
kod: KS313
pojutrze u Ciebie
258,68 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Poduszka balansująca Leitz Ergo, do aktywnego siedzenia, ciemnoszary
Poduszka balansująca Leitz Ergo, do aktywnego siedzenia, ciemnoszary
kod: PZ164
pojutrze u Ciebie
129,26 zł brutto
szt.
1 szt.
Podpórka pod plecy Fellowes Office Suites, 505x440x150mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes Office Suites, 505x440x150mm, czarny
kod: ZB26
pojutrze u Ciebie
191,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, szary
Ortopedyczna poduszka na krzesło Leitz Ergo Cosy, 355x75x455mm, szary
kod: PQ10
pojutrze u Ciebie
262,10 zł brutto
szt.
1 szt.
Podpórka lędźwiowa Fellowes I-Spire, 160x350x60mm, szary
Podpórka lędźwiowa Fellowes I-Spire, 160x350x60mm, szary
kod: PQ1
pojutrze u Ciebie
174,54 zł brutto
szt.
1 szt.
Podpórka pod plecy Fellowes Professional Series, siatkowa, profesjonalna, 505x440x150mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes Professional Series, siatkowa, profesjonalna, 505x440x150mm, czarny
kod: PQ2
pojutrze u Ciebie
219,48 zł brutto
szt.
1 szt.
Podpórka pod plecy Fellowes, profesjonalna, 365x375x55mm, czarny
Podpórka pod plecy Fellowes, profesjonalna, 365x375x55mm, czarny
kod: FR21
pojutrze u Ciebie
193,01 zł brutto
szt.
1 szt.

Podsumowując należy podkreślić, że chcąc zadbać o wzrok w pracy biurowej bez nadwyrężania oczu przed komputerem należy pamiętać o ustawieniu monitora na odpowiedniej wysokości i w odległości od oczu użytkownika komputera oraz zainwestować w odpowiednie artykuły zwiększające ergonomię stanowiska pracy. Korzystanie z komputerów, smartfonów i  innych urządzeń mobilnych jest nieodłączną częścią codziennej pracy, ale też rutyny. Niestety negatywnie wpływa to na nasze zdrowie, więc niezwykle ważne jest aby dbać o wzrok i komfort pracy. Teraz już wiesz jak to zrobić.

A jeśli ustawienie monitora na biurku sprawia Ci trudność ze względu na panujący na blacie bałagan, przeczytaj nasz artykuł o archiwizacji dokumentów, z którego dowiesz się jak je uporządkować.