• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Zastanawiasz się jaka kamera internetowa sprawdzi się najlepiej do wideokonferencji? Dzisiaj dowiesz się jakie cechy powinien mieć tego rodzaju sprzęt. Przedstawiamy też trzy niezawodne modele tych urządzeń. Sprawdź!

Na rynku spotkać można różnego rodzaju modele, w szerokim przedziale cenowym. Dlatego też dzisiaj dokładnie opiszemy, jaką rozdzielczość powinna mieć dobra kamera do wideokonferencji. W dalszej części artykułu przedstawimy trzy warte zainteresowania urządzenia, które wyposażone są w przydatne funkcje i zapewniają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

Ranking kamer internetowych do wideokonferencji - TOP5

Poznaj nasz ranking kamer internetowych na każdą kieszeń, prostych w obsłudze i oferujących różne udogodnienia podnoszących jakość i komfort prowadzonych wideokonferencji czy spotkań online. 

Hama HD Spy protect - dobra kamera internetowa do 100 zł

Kamera internetowa Hama HD Spy protect, czarny zapewnia obraz w rozdzielczości HD (1280 x 720p), czyli nieco niższej niż wyżej opisany model. Kamera ta jest jednak wyposażona w oświetlenie LED, dzięki czemu obraz jest wyraźny i dobrze widoczny, w każdych warunkach. Urządzenie to ma wbudowany mikrofon i wyposażone jest w zamykaną soczewkę, dzięki której można zabezpieczyć swoją prywatność i uniknąć ataków szpiegowskich.

Kamerę tę można zamontować na monitorze za pomocą specjalnego klipsa albo korzystając z dołączonej do zestawu podstawki. Obie metody montażu są równie skuteczne i zapewniają dużą stabilność. Kamerę tę można obracać w zakresie 360 °.

Jaka kamerka do komputera jest prosta w obsłudze? Jeśli wystarczy Ci urządzenie o rozdzielczości HD, zdecyduj się na ten właśnie model. Podobnie jak wyżej opisana wersja doskonale sprawdzi się ona w trakcie wideokonferencji i prowadzenia rozmów za pomocą komunikatorów. Dodatkowym atutem jest tutaj niewygórowana cena. Z całą pewnością jest to godna uwagi tania kamera internetowa

Hama HD Spy protect

Kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920S 

Kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920S zapewnia szczegółowy obraz w wysokiej rozdzielczości Full HD. Wyposażona jest w znakomity, szklany obiektyw i funkcję automatycznego ustawiania ostrości. Dzięki korekcji światła dopasowuje ona obraz do warunków oświetleniowych otoczenia.

Urządzenie to umożliwia nagrywanie wysokiej jakości obrazu w jakości full HD 1080p, przy 30 klatkach na sekundę. Kamera ta ma szeroki, 78° kąt widzenia, a ponadto 2 zintegrowane mikrofony. Są one bardzo skuteczne w przechwytywaniu dźwięku i zapewniają naturalnie brzmiący głos bez zniekształceń i przekłamań. 

Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera do wideokonferencji, sprawdzi się najlepiej, to nie musisz już dłużej szukać. Kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920S doskonale nadaje się do pracy zdalnej i komunikacji. Ponadto pozwoli Ci ona nagrywać żywe i realistyczne filmy, a bezpieczeństwo zapewni Ci osłona obiektywu.

Logitech HD Pro Webcam C920S

Kamera internetowa z mikrofonem Logitech HD C270

Jeśli szukasz kamery prostej i niezawodnej oferującej wysoką jakość obrazu to polecamy Logitech HD C270. Ta kamera zapewnia rozdzielczość 720p i 30 klatek na sekundę, więc świetnie nadaje się do prowadzenia wideokonferencji lub przesyłania strumieniowego. Jest łatwa w konfiguracji i użytkowaniu, jak również kompatybilna w większością głównych platform do rozmów wideo. Co więcej, kamera posiada funkcję  RightLight 2, dzięki której automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych, zapewniając wyraźne, kontrastowe obrazy niezależnie od światła otoczenia. Funkcja ta oparta jest na algorytmie, który analizuje sygnał wideo, a następnie stosuje odpowiedni poziom korekcji by zachować naturalność obrazu. Dodatkowo, algorytm ten zmniejsza także zużycie energii, co pomaga przedłużyć żywotność baterii kamery. A dzięki regulowanemu uniwersalnemu klipsowi możesz ją przymocować do ekranu lub laptopa albo złożyć i umieścić na półce.

Logitech HD C270

Kamerka internetowa Hama C-600 Pro

Niezawodna podczas spotkań online oraz rozmów za pośrednictwem różnych komunikatorów (typu Skype, Teams, Zoom czy YouTube) będzie także wszechstronna kamera internetowa Hama C-600 Pro. Umożliwia ona nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1080 p (1920 x 1080), w formacie 16:9, a do tego posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny, który nie tylko pozwala na wyraźne i zrozumiałe przekazywanie mowy, ale też umożliwia korzystanie z Voice-over-IP. Ponadto, kamera wyposażona jest w praktyczne funkcje  takie, jak AutoFocus z zakresem obrotu 360 ° by obraz był zawsze ostry, nawet gdy będziesz się przemieszczać, oraz regulacja oświetlenia by uzyskać najlepszy możliwy obraz w każdej sytuacji oświetleniowej. Z kolei dla większego bezpieczeństwa, kamera Hama C-600 Pro posiada również zintegrowaną migawkę kamery, która chroni Twoją prywatność, gdy urządzenie jest wyłączona. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna, a montaż jej może odbywać się za pomocą specjalnej stopki zaciskowej do mocowania na monitorach (nadaje się do współpracy z ekranami TFT i laptopami) lub gwintu 1/4"  do montażu na standardowych statywach. 

Hama C-600 Pro

Kamera internetowa Logitech Brio 4K Ultra HD

Logitech Brio 4K Ultra HD to profesjonalna kamera oferująca podczas wideo konferencji czy spotkań najlepsza jakość obrazu w najwyższej rozdzielczości, częstotliwości odświeżania oraz kolorze z polem widzenia po przekątnej wynoszącym 90°/78°/65°. A zintegrowane mikrofony z technologią redukcji szumów są w stanie rejestrować dźwięk z odległości do jednego metra bez wzmacniania szumu otoczenia, zapewniając naturalne i wyraźne rozmowy. Została ona wyposażona w technologię ultra 4K HD, HDR (High Dynamic Range) oraz funkcje RightLight 3, które automatycznie dostosowują się do każdego rodzaju oświetlenia. Ponadto obsługuje wiele popularnych aplikacji, w tym Skype dla firm, Microsoft Teams, Google Meet, Cortanę, Windows Hello oraz BlueJeans, GoTo Meeting, Pexip i RingCentral. Posiada też osłonę migawki chroniącą obiektyw i zapewniającą prywatność gdy kamera nie jest w użyciu.

Co więcej ta nowoczesna kamera internetowa Logitech Brio 4K Ultra HD dzięki technologii Brio zapewnia szybkie i bezpieczne rozpoznawanie twarzy w systemie Windows Hello, co oznacza, że nie ma potrzeby wpisywania hasła do systemu Windows 10. Możesz po prostu spojrzeć w obiektyw kamery, by się zalogować. 

Logitech Brio 4K Ultra HD

Kamera do wideokonferencji – komu może się przydać? 

Kamera internetowa umożliwia komunikację na odległość. Jest szczególnie przydatna, zwłaszcza jeśli pracujesz lub uczysz się zdalnie. Urządzenie to umożliwia korzystanie z komunikatorów takich jak Skype lub Zoom. Dzięki niemu można brać udział w wideokonferencjach, wygodnie siedząc przed ekranem własnego komputera. Sprzęt taki służy także do prowadzenia transmisji na żywo w Internecie takich jak np. prowadzenie webinarów, nagrywanie filmów na youtube. 

Wiele osób korzysta na co dzień z kamerki w telefonie lub laptopie. Jeśli jednak często bierzesz udział w spotkaniach online, z pewnością warto zaopatrzyć się w oddzielną kamerę internetową. Po pierwsze zapewni ona znacznie lepszą jakość obrazu i dźwięku niż urządzenia zamontowane w telefonach. Po drugie ma znacznie większy kąt widzenia i jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Zakup tego rodzaju sprzętu wydaje się więc bardzo dobrym pomysłem. Pojawia się jednak pytanie: jaką kamerkę internetową kupić, spomiędzy setek, lub nawet tysięcy podobnych egzemplarzy? 

Kamerki internetowe Hama w ofix.pl

Poznaj najważniejsze cechy i funkcje kamer internetowych

Zanim dokonasz wyboru, warto przeanalizować dostępne modele pod kątem parametrów technicznych i funkcji, które zapewniają. Zatem – jaką kamerkę internetową kupić? Oto najważniejsze cechy, jakimi powinna się ona charakteryzować:

  1. Rozdzielczość – im wyższa, tym oczywiście lepiej, gdyż parametr ten ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu. Na rynku spotkać można kamery o rozdzielczości:
  2. 720 × 576p (SD) – obecnie jest to absolutne minimum. Taka kamera wystarczy do komunikowania się za pośrednictwem Skypa lub innych aplikacji, ale nie zapewni wysokiej szczegółowości obrazu. Zdecyduj się na kamerę o rozdzielczości SD, jeśli Twoje oczekiwania nie są zbyt wygórowane, a zależy Ci na niskiej cenie.
  3. 1280 x 720p (HD Ready) – współcześnie rozdzielczość ta uważana jest w kamerach za standard. Zapewnia wyraźny, chociaż niedoskonały obraz, zwłaszcza w modelach, które wyposażone są w dodatkowe oświetlenie. 
  4. 1920 x 1080p (Full HD) – jakość ta jest odpowiednia do prowadzenia profesjonalnych spotkań online lub streamowania. Zapewnia doskonałą jakość obrazu, gdzie widoczny jest każdy szczegół. Pozwala też nagrywać wysokiej jakości materiały video. Jaka kamera do wideokonferencji sprawdzi się najlepiej? Zdecydowanie: taka o rozdzielczości full HD.
  5. 3840 x 2160p (4K) – jest to rozdzielczość czterokrotnie większa niż full HD. Modele tego rodzaju zapewniają doskonałe odwzorowanie i nasycenie barw. Umożliwiają też uzyskanie większego kontrastu. By w pełni docenić wysoką jakość nagrań, wykonanych taką kamerą, należy je odtwarzać na odpowiednim do tego celu monitorze, czyli takim, który obsługuje rozdzielczość 4K. 
  1. Głośnik – jedną z kluczowych zalet kamer internetowych jest wbudowany mikrofon. Jest to duże udogodnienie, ponieważ eliminuje konieczność korzystania z dodatkowego sprzętu. 
  2. Rodzaj złącza – kamery internetowe można podłączyć do komputera lub laptopa za pomocą różnego rodzaju złączy. Najbardziej popularny jest standard USB 2.0. W sklepach spotkać też można modele wyposażone w złącze MicroUSB lub RJ-45.
  3. Sposób mocowania – różnorodność modeli dostępnych na rynku pozwala dopasować kamerę internetową również pod względem rodzaju mocowania. Można spotkać kamery mocowane poprzez zacisk, klips – pozwala to na zamocowanie urządzenia zarówno na monitorze, jak i laptopie czy statywie. Innym rodzajem mocowania jest kamerka wolnostąjąca – możesz ją ustawić w dowolnym miejscu swojego stanowiska pracy.
Kamerki internetowe Hama w Ofix.pl

Jaka kamera internetowa – podsumowanie

Wiesz już jaka kamera internetowa najlepiej nadaje się do wideokonferencji. Powinna się ona charakteryzować wysoką rozdzielczością, czyli HD lub full HD. Najlepiej, jeśli ma wbudowany głośnik, jest łatwa w montażu i zapewnia szeroki kąt widzenia. W przypadku urządzeń tego typu kluczowe znaczenie ma ich jakość. Dlatego najlepiej unikać produktów nieznanego pochodzenia, kupionych z drugiej ręki. 

Jeśli nadal się wahasz jaką kamerkę internetową kupić, odwiedź sklep Ofix.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór doskonałej jakości kamer, które wyposażone są w przydatne funkcjonalności i pochodzą od znanych producentów, jak również inne akcesoria komputerowe i nie tylko. Przeczytaj także o tym, jak najlepiej ustawić monitor, by nie męczył wzroku.

Dobierz kamerę internetową do swoich potrzeb!

Kamera internetowa Natec Lori NKI-1671, Full HD, czarny
Kamera internetowa Natec Lori NKI-1671, Full HD, czarny
kod: KA90
27 maj u Ciebie
79,83 zł brutto
szt.
1 szt.
Lampa pierścieniowa Kensington L1000, z uchwytem na kamerę internetową, biało-czarny
Lampa pierścieniowa Kensington L1000, z uchwytem na kamerę internetową, biało-czarny
kod: LP271
27 maj u Ciebie
-20%
281,67 zł brutto
226,20 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 281,67
szt.
1 szt.
Kamera internetowa Natec Lori Plus NKI-1672, Full HD + autofocus, czarny
Kamera internetowa Natec Lori Plus NKI-1672, Full HD + autofocus, czarny
kod: KA91
27 maj u Ciebie
-7%
100,74 zł brutto
93,96 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 100,74
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Kamera internetowa Logitech Brio 4K Ultra HD + etui, czarny
Kamera internetowa Logitech Brio 4K Ultra HD + etui, czarny
kod: KA107
27 maj u Ciebie
-6%
810,57 zł brutto
761,37 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 810,57
szt.
1 szt.
Kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920, czarny
Kamera internetowa Logitech HD Pro Webcam C920, czarny
kod: KA70
27 maj u Ciebie
441,57 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Kamera internetowa A4Tech HD PK-635P USB, czarno-srebrny
Kamera internetowa A4Tech HD PK-635P USB, czarno-srebrny
kod: KA68
27 maj u Ciebie
89,65 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Kamera internetowa Powerton HD Webkamera PWCAM1, 720p, USB, czarny
Kamera internetowa Powerton HD Webkamera PWCAM1, 720p, USB, czarny
kod: KA64
27 maj u Ciebie
88,29 zł brutto
szt.
1 szt.
Kamera internetowa Logitech HD C270, czarny
Kamera internetowa Logitech HD C270, czarny
kod: KA3
27 maj u Ciebie
101,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Hit cenowy
Kamera internetowa Hama HD Spy protect, czarny
Kamera internetowa Hama HD Spy protect, czarny
kod: KA71
27 maj u Ciebie
30,92 zł brutto
szt.
1 szt.
Kamera internetowa Hama C-600 Pro, Full HD + autofocus, czarny
Kamera internetowa Hama C-600 Pro, Full HD + autofocus, czarny
kod: KA73
27 maj u Ciebie
-18%
247,92 zł brutto
203,42 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 247,92
szt.
1 szt.
Kamera internetowa Tracer FHD WEB007, czarny
Kamera internetowa Tracer FHD WEB007, czarny
kod: KA75
27 maj u Ciebie
-22%
101,97 zł brutto
79,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 101,97
szt.
1 szt.