• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto dla InPost Paczkomat
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Oprawa dokumentów nie tylko podnosi estetykę biurowych wydruków, ale także ułatwia ich przechowywanie, ochronę i prezentację. W tym kompletnym przewodniku dla przedsiębiorców dowiesz się, jak profesjonalnie oprawić dokumenty w Twoim biurze, korzystając z różnych technik. Podpowiemy Ci jakie akcesoria do oprawy wybrać, by oprawianie dokumentów było łatwe i przyjemne, a co najważniejsze, skuteczne.

Podstawowe metody oprawy prac i dokumentów. Kiedy i dlaczego wybrać konkretną metodę oprawy dokumentów?

Na rynku dostępnych jest naprawdę sporo różnych technik oprawiania dokumentów. Warto się z nimi zapoznać, by móc wybrać rodzaj łączenia arkuszy dopasowany do Twoich potrzeb. Oto kilka najpopularniejszych z nich.

1. Bindowanie - technika, która polega na łączeniu kartek z grzbietem do bindowania i okładkami do bindowania za pomocą bindownicy lub termobindownicy. Jest to doskonała opcja dla druków o większej objętości, takich jak raporty czy projekty. Sam proces bindowania nie jest skomplikowany i nie wymaga umiejętności. Bindowanie dzieli się na:

· Bindowanie grzebieniowe- technika polegająca na dziurkowaniu arkuszy wzdłuż krawędzi, a następnie włożeniu w te otwory plastikowego grzebienia/grzbietu. Zaletą tej techniki jest jej przystępna cena, ponieważ wymaga jedynie minimalnej ilości materiałów. Zapewnia również elastyczność pod względem rozmiaru dokumentu, umożliwiając połączenie nawet kilkuset arkuszy.

· Bindowanie drutowe- metoda ta łączy kartki za pomocą grzebieni drutowych. Jest to rodzaj stałej  oprawy dokumentów, a więc nie ma możliwości jej otwarcia i ponownego zamknięcia. Ten sposób łączenia to najczęściej wykorzystywana metoda w kalendarzach i notesach. Cieszy się również ogromną popularnością w biurach, gdzie jest stosowana do scalania folderów reklamowych, katalogów oraz wszelkich innych dokumentów, które muszą prezentować się profesjonalnie. Oprawa drutowa jest bardzo estetyczna a po jej otwarciu dokumentacja pozostaje płaska, co zapewnia większą wygodę wertowania stron niż w przypadku kartek wpinanych do segregatora.

· Bindowanie zwojowe inaczej bindowanie spiralowe- technika, w której dziurkowane otwory są połączone plastikowym grzbietem spiralnym, tworząc ciągłą pętlę. Ten rodzaj bindowania umożliwia otwarcie dokumentu na płasko i zapewnia większą elastyczność niż bindowanie grzebieniowe. Same zwoje są dostępne w różnych grubościach i kolorach, dzięki czemu można wybrać te, które najlepiej pasują do danego dokumentu. Wadą jest to, że bindowanie zwojowe ma ograniczoną pojemność (zwykle do 330 stron).

· Bindowanie termiczne- technika ta polega na połączeniu kartek z termookładką (okładką do termobindownic) zawierającą klej. Pod wpływem temperatury wytwarzanej przez termobindownicę klej rozpuszcza się i scala kartki z okładką. Jest to idealny wybór do prezentacji, ponieważ nadaje dokumentom profesjonalny wygląd bez widocznych otworów czy szwów. Technika ta zapewnia również solidną i trwałą oprawę, która się nie rozpadnie.

· Bindowanie kanałowe- to proces łączenia luźnych arkuszy w jeden plik za pomocą specjalnej okładki kanałowej (miękkiej lub twardej). Ta metoda nie dziurkuje kartek ani ich nie skleja- arkusze są zaciskane w metalowym kanale okładki. Taki rodzaj oprawy zapewnia trwałość i ochronę dokumentów przed uszkodzeniem i zagubieniem. Najczęściej używa się jej do oprawiania dokumentów firmowych, ofert handlowych, raportów czy sprawozdań. Dzięki temu są one przechowywane w porządku i łatwiejsze do przenoszenia. W przypadku bindowania kanałowego, oprawę można w każdej chwili otworzyć i zamknąć ponownie (np. gdy chcesz wyjąć jakiś arkusz lub dołożyć kolejny). Bindowanie kanałowe stosuje się także do wykonywania opraw prac dyplomowych i prac magisterskich.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bindowania, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu co to jest bindowanie.

grzbiety do bindowania

2. Laminacja - metoda polegająca na pokryciu kartki przezroczystą folią za pomocą laminatora. Folia do laminacji chroni wydruki przed zniszczeniem i zabrudzeniem. Zabezpiecza je przed kurzem, brudem oraz zalaniem i pogięciem. Laminacja jest szczególnie przydatna w przypadku dokumentów, które są narażone na dużą eksploatację, takich jak instrukcje obsługi czy mapy. Ponadto, laminacja zapewnia ochronę przed blaknięciem kolorów i utratą jakości zdjęć lub grafik. Laminowane arkusze wyglądają bardziej estetycznie i profesjonalnie, co może być istotne, zwłaszcza w przypadku dokumentacji używanych do prezentacji klientom lub pracownikom.

3. Listwy wsuwane - ręczna oprawa polegająca na wsuwaniu ich do plastikowych listew. Można wykorzystać plastikową lub kartonową przednią okładkę, ale nie jest to konieczność. Grzbiety wsuwane są przydatne w przypadku dokumentów, które muszą być uporządkowane i dostępne, takich jak instrukcje dla pracowników, materiały szkoleniowe lub prezentacje dla klientów. Mogą być również używane do ochrony papierów przed uszkodzeniem w wyniku wielokrotnego przenoszenia lub zginania. Grzbietów wsuwanych używaj do pism, które nie mogą mieć dziurek.

4. Listwy zatrzaskowe- szybki i łatwy sposób na łączenie kartek bez użycia sprzętu. Cechą charakterystyczną tych plastikowych listew są specjalne ząbki, na które nakłada się arkusze papieru przedziurkowane bindownicą. Wystarczy zamknąć listwę i oprawa jest gotowa. Co ważne, listwę zatrzaskową można wielokrotne otwierać i zamykać, w dowolnym momencie.

Każda z tych technik ma swoje zalety i zastosowanie, dlatego warto dobrze zastanowić się, jaką metodę wybrać w zależności od rodzaju dokumentu i oczekiwanych efektów.

Jakie materiały i urządzenia są niezbędne do oprawy dokumentów?

Oprawa dokumentów wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń oraz akcesoriów. Odpowiedni dobór materiałów to klucz do uzyskania nie tylko estetyki, ale także trwałości oprawionych prac. Jaki zatem sprzęt i materiały eksploatacyjne wybrać? Czym się kierować przy ich zakupie? Odpowiemy na te pytania, przedstawiając asortyment marki Argo, która w dziedzinie oprawy dokumentów jest jedną z wiodących na rynku. Marka ta od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży urządzeń oraz artykułów biurowych, z których znaczną większość stanowią właśnie materiały do oprawy dokumentów. Produkty marki Argo to asortyment wysokiej jakości dlatego firma ta cieszy się uznaniem wśród klientów na całym świece. Argo to dostawca niezawodnych rozwiązań do biur, które wpływają na zwiększenie wydajności pracy i zapewniają komfort jej wykonywania.

Zacznijmy od bindowania grzebieniowego. Wybierając ten rodzaj scalania dokumentów konieczny jest zakup odpowiedniej bindownicy oraz plastikowych grzbietów do bindowania. Świetnie sprawdzi się tutaj bindownica grzebieniowa Argo Jazon Plus. Z jej pomocą połączysz ze sobą nawet 510 kartek A4. Będzie więc idealna do tworzenia profesjonalnych dokumentacji technicznych, grubych katalogów z ofertą handlową i innych obszernych plików. Posiada 2 dźwignie, z których jedna służy do dziurkowania arkuszy (jednorazowo max 25 kartek) a druga do otwierania grzbietu, którym zostaną połączone papiery. Marka Argo oferuje szereg plastikowych grzbietów do bindowania, które różnią się szerokością oraz kolorem. Kolor dobierz do swoich indywidualnych preferencji, z kolei szerokość grzbietu do ilości oprawianych kartek. Dlaczego dobór odpowiedniej szerokości grzbietu jest tak ważny? Dlatego, że szerokość grzbietu jest bezpośrednio związania z jego pojemnością-np. grzbiet Argo o średnicy 6mm zmieści do 25 kartek, grzbiet 8mm- 45 arkuszy, grzbiet 10mm- 65 kartek, grzbiet 12.5mm- 105 arkuszy, grzbiet 14mm- 125 kartek, grzbiet 16mm -145 arkuszy, grzbiet 19 mm - 165 kartek, grzbiet 22mm- 210 arkuszy, grzbiet 25mm-240 kartek a grzbiet o średnicy 32mm- 300 arkuszy. Tak więc szerszy grzbiet pomieści więcej kartek. Jeśli wybierzesz za wąski grzebień, Twoje kartki mogą się nie zmieścić w oprawie i będą z niej wypadać. Nie wiesz jaki grzbiet plastikowy wybrać do swojej oprawy? Nie martw się. Bindownica ręczna Argo Jazon Plus posiada specjalny wskaźnik do pomiaru zalecanej grubości grzbietu.

bindownica grzebieniowa Argo Jazon Plus.

Jeśli chodzi o bindowanie drutowe, polecamy zaawansowaną bindownicę Argo X5. Jest to urządzenie 2 w 1- umożliwia zarówno oprawę grzbietami drutowymi (do 115 arkuszy papieru), jak i plastikowymi (do 450 arkuszy). Ten model również posiada 2 dźwignie i jest bardzo łatwy w obsłudze. Jest wyposażony w regulator szerokości dziurkowania (2-6 mm) i dziurkuje do 20 kartek naraz. Tak samo, jak w przypadku grzbietów plastikowych, wielkość grzbietów drucianych również należy dopasować do ilość kartek papieru do zbindowania. I tak np. grzbiety drutowe Argo o skoku 3:1 (z 3 oczkami na długości 1 cala czyli 2,54cm) posiadają następującą pojemność: grzbiet 4.8mm -pomieści do 15 kartek, 6.4mm - do 40 kartek, 8mm - do 55 kartek, 9.5mm - do 65 arkuszy, 11mm -do 80 stron, 12.7mm - do 100 arkuszy a grzbiet 14.3mm -do 115 kartek. Inaczej przedstawia się sytuacja w grzbietach drutowych ze skokiem 2:1 (z 2 oczkami na długości 1 cala). Tego typu modele mają większą pojemność, która wynosi: dla grzbietu o średnicy 19mm - do 138 kartek, dla grzbietu 22.2mm - do 164 kartek, dla szerokości 25.4mm - do 189 kartek oraz dla grzbietu 31.8mm - do 280 kartek.

Bindownica Argo XS

Decydując się na bindowanie grzebieniowe bądź drutowe należy pamiętać nie tylko o odpowiednim urządzeniu i grzbietach, ale także o okładkach do bindowania. To właśnie dzięki nim Twoja oprawa zyska profesjonalnego wyglądu, a spięte kartki chronione będą przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Do wyboru masz 3 rodzaje okładek Argo. Pierwsze z nich to przezroczyste folie do bindowania Argo Prestige, w różnych kolorach. Występują w formacie A4 oraz A3 i dostępne są w dwóch grubościach: 150µm oraz 200µm. Ich zaletą jest możliwość wglądu do pierwszej strony spiętego pliku kartek, bez potrzeby jego otwierania, co znaczne przyspiesza i ułatwia jego identyfikację. Drugim rodzajem są okładki kartonowe Argo Chromo w rozmiarze A4. Zostały wykonane z błyszczącego kartonu o gramaturze 250g/m2 i są jednostronnie kolorowe. Gwarantują skuteczną ochronę kartek, dzięki wysokiej wytrzymałości i sztywności. Tutaj również istnieje kilka gam kolorystycznych do wyboru. Ostatnim wariantem są okładki Argo Delta. To idealny wybór, jeśli zależy Ci na wyjątkowej elegancji oprawy, gdyż są to kartonowe okładki (250g/m2) o skóropodobnej fakturze. Możesz je kupić w tradycyjnym formacie A4 lub większym A3, w zależności od potrzeb. Wymienione 3 rodzaje okładek do bindowania Argo można stosować w różnych kombinacjach.

W przypadku oprawy termicznej niezbędne okażą się specjalne okładki przeznaczone do użytku w termobindownicach. Również w tym wypadku Argo ma swoją propozycję. A są nią eleganckie termookładki Standing Lux Lami. Ich przód składa się z przezroczystej, krystalicznej folii o grubości 150µm a tylną część stanowi wytrzymały biały karton Chromo Lami o gramaturze 250g/m2. Okładki mają zróżnicowaną szerokość grzbietu, a więc różną pojemność, o czym trzeba pamiętać wybierając to akcesorium. Stosując termiczne okładki Argo Twoje pisma będą prezentować się nienagannie.

Polecane produkty

Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, ciemnoniebieski
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, ciemnoniebieski
kod: OB222
29 lip u Ciebie
-42%
45,39 zł brutto
26,38 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 45,39
szt.
1 szt.
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB141
23 lip u Ciebie
-41%
73,68 zł brutto
43,51 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 73,68
opak
1 opak
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
Okładki do bindowania Office Products, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
kod: OB202
23 lip u Ciebie
27,15 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A3, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A3, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB154
23 lip u Ciebie
-12%
144,48 zł brutto
127,03 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 144,48
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, niebieski
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, niebieski
kod: OB12
23 lip u Ciebie
47,31 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, biały
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, biały
kod: OB56
23 lip u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czarny
kod: OB41
23 lip u Ciebie
47,31 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czerwony
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, czerwony
kod: OB13
23 lip u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, granatowy
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, granatowy
kod: OB48
23 lip u Ciebie
47,54 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, zielony
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, zielony
kod: OB57
23 lip u Ciebie
47,23 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, bordowy
Okładki do bindowania Argo Delta, A4, 250g/m2, skóropodobne, 100 sztuk, bordowy
kod: OB47
23 lip u Ciebie
-40%
82,29 zł brutto
49,48 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 82,29
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk biały
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk biały
kod: OB46
23 lip u Ciebie
-40%
83,52 zł brutto
50,25 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 83,52
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czarny
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czarny
kod: OB11
23 lip u Ciebie
52,16 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czerwony
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk czerwony
kod: OB10
23 lip u Ciebie
52,25 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty niebieski
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty niebieski
kod: OB7
23 lip u Ciebie
61,80 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB4
23 lip u Ciebie
55,08 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Argo Prestige, A4, 150 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB5
23 lip u Ciebie
44,07 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk niebieski
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk niebieski
kod: OB9
23 lip u Ciebie
52,25 zł brutto
opak
1 opak
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk zielony
Okładki do bindowania Argo Chromo, A4, 250g/m2, kartonowe, 100 sztuk zielony
kod: OB45
23 lip u Ciebie
-39%
82,29 zł brutto
49,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 82,29
opak
1 opak
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
Okładki do bindowania Fellowes, A4, 200 µm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: OB142
23 lip u Ciebie
55,81 zł brutto
opak
1 opak

Przejdźmy teraz do laminowania. Ten proces nie obędzie się bez użytku odpowiedniej folii do laminacji, która ma postać dwóch arkuszy zgrzanych brzegiem. Marka Argo oferuje folię do laminowania o różnych grubościach (od 60µm do 250µm) i formatach (A3, A4, A5, A6 i mniejsze). Im grubsza folia tym bardziej sztywny będzie zalaminowany papier. Jeśli więc zależy Ci na bardziej elastycznej laminacji, sięgnij go cieńsze wersje. Co do formatu, dopasuj go do wielkości oprawianego arkusza. Wszystkie folie laminacyjne Argo są antystatyczne, co znacznie ułatwia umieszczanie w niej kartek. W zależności od preferencji lub rodzaju laminowanego materiału możesz wybrać folię błyszczącą, matową (jednostronnie lub dwustronnie- z przodu i z tyłu) lub samoprzylepną. Folia do laminowania błyszcząca zapewni eleganckie i profesjonalne wykończenie. To uniwersalny wybór do oprawy wszystkich rodzajów dokumentów oraz fotografii. Folie matowe do laminowania z kolei maskują ślady palców, a do tego można po nich wielokrotnie pisać i wymazywać treść. Ich atutem jest również fakt, że zapobiegają powstawaniu odblasków podczas kopiowania. Co się tyczy folii samoprzylepnych, to najlepszy wybór do tworzenia naklejek- posiadają samoprzylepną warstwę, dzięki której możesz przykleić zalaminowany arkusz do każdej powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia.

Polecane produkty

Folia do laminacji Argo, 111x154mm, A6, 2x250 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 111x154mm, A6, 2x250 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL175
23 lip u Ciebie
-29%
71,22 zł brutto
50,43 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 71,22
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 75x105mm, 2x125 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 75x105mm, 2x125 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL176
wydłużony czas dostawy
-9%
13,55 zł brutto
12,32 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 13,55
opak
1 opak
Folia do laminacji Grand, 216x303mm, A4, 2x125 µm, 100 arkuszy
Folia do laminacji Grand, 216x303mm, A4, 2x125 µm, 100 arkuszy
kod: FL174
23 lip u Ciebie
-9%
58,23 zł brutto
52,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 58,23
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 154x216mm, A5, 2x80 µm, samoprzylepna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 154x216mm, A5, 2x80 µm, samoprzylepna, 100 sztuk
kod: FL75
23 lip u Ciebie
-34%
100,74 zł brutto
66,54 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 100,74
opak
1 opak
Folia do laminacji Tracer Promo, A4, 2x75 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Tracer Promo, A4, 2x75 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL177
23 lip u Ciebie
-34%
56,46 zł brutto
37,39 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 56,46
szt.
1 szt.
Folia do laminacji  HP Everyday, 216x303mm, A4, 2x80 µm, 100 sztuk
Folia do laminacji HP Everyday, 216x303mm, A4, 2x80 µm, 100 sztuk
kod: FL127
23 lip u Ciebie
87,97 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Opus O.Pouch Super, A4, 2x150µm, 100 sztuk
Folia do laminacji Opus O.Pouch Super, A4, 2x150µm, 100 sztuk
kod: FL69
23 lip u Ciebie
121,77 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Office Products, A4, 2x125 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Office Products, A4, 2x125 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL98
23 lip u Ciebie
42,69 zł brutto
szt.
1 szt.
Folia do laminacji Grand, 303x426mm, A3, 2x125 µm, 100 arkuszy
Folia do laminacji Grand, 303x426mm, A3, 2x125 µm, 100 arkuszy
kod: FL173
30 lip u Ciebie
-6%
113,58 zł brutto
106,33 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 113,58
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 154x216mm, A5, 2x250µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 154x216mm, A5, 2x250µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL103
23 lip u Ciebie
-33%
163,47 zł brutto
109,83 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 163,47
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 80x111mm, 2x100 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 80x111mm, 2x100 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL139
23 lip u Ciebie
-37%
21,27 zł brutto
13,46 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 21,27
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 60x95mm, 2x60µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 60x95mm, 2x60µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL145
23 lip u Ciebie
5,34 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 216x303mm, A4, 2x80µm, samoprzylepna, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 216x303mm, A4, 2x80µm, samoprzylepna, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL156
23 lip u Ciebie
191,76 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Ibico, 303x426mm, A3, 2x100 µm/ 100 sztuk
Folia do laminacji Ibico, 303x426mm, A3, 2x100 µm/ 100 sztuk
kod: FL159
23 lip u Ciebie
92,82 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, A3. 2x250µm, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, A3. 2x250µm, 100 sztuk
kod: FL138
wydłużony czas dostawy
-21%
453,87 zł brutto
359,06 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 453,87
opak
1 opak
Folia do laminacji Tracer Promo, A3, 2x75 µm, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Tracer Promo, A3, 2x75 µm, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL178
23 lip u Ciebie
66,10 zł brutto
szt.
1 szt.
Folia do laminacji Grand, 303x426mm, A3, 2x80 µm, 100 arkuszy
Folia do laminacji Grand, 303x426mm, A3, 2x80 µm, 100 arkuszy
kod: FL171
23 lip u Ciebie
-9%
40,41 zł brutto
36,73 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 40,41
opak
1 opak
Folia do laminacji Argo, 303x426mm, A3, 2x80 µm, matowa, antystatyczna, 100 sztuk
Folia do laminacji Argo, 303x426mm, A3, 2x80 µm, matowa, antystatyczna, 100 sztuk
kod: FL134
23 lip u Ciebie
-31%
218,82 zł brutto
151,47 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 218,82
opak
1 opak
Folia do laminacji Office Depot, 216x303mm, A4, 2x75 µm, 25 sztuk
Folia do laminacji Office Depot, 216x303mm, A4, 2x75 µm, 25 sztuk
kod: FL81
23 lip u Ciebie
13,25 zł brutto
opak
1 opak
Folia do laminacji Leitz CS9, 165x290mm, na zimno, rolka-20m
Folia do laminacji Leitz CS9, 165x290mm, na zimno, rolka-20m
kod: FL68
23 lip u Ciebie
-39%
318,57 zł brutto
194,99 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 318,57
szt.
1 szt.

Do ręcznej oprawy dokumentów biurowych, doskonałym rozwiązaniem będą listwy do bindowania- listwy wsuwane Standard oraz listwy zatrzaskowe Greenbinder. Grzbiety wsuwane Argo posiadają różną szerokość grzbietu (4-15mm) i przyjmą różne ilości kartek np. listwa wsuwana Argo Standard 15mm pomieści do 80 kartek papieru A4. Wystarczy, że wsuniesz arkusze w listwę (wraz z okładkami lub bez) i gotowe- otrzymujesz gotową oprawę, która nie tylko będzie dobrze się prezentować, ale także będzie chroniona przed zniszczeniem i przybrudzeniem. Grzbiety wsuwane Argo Standard występują w wielu opcjach kolorystycznych, co pozwala na tematyczne grupowanie pism. Jeśli chodzi o listwy zatrzaskowe Greenbindery, tutaj także do wyboru masz kilka kolorów i szerokości grzbietu (5-25mm). Największą popularnością w środowisku biurowym cieszą się listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder 5mm. To szybki i prosty sposób na spięcie 40 papierowych arkuszy. Ta metoda oprawy wymaga jednak uprzedniego przedziurkowania kartek- otwory nakłada się na ząbki, w które zaopatrzona jest listwa, a następnie zamyka się listwę.

Polecane produkty

Listwa samoprzylepna Durable Filefix, wpinana, A4 (295x25mm), 250 sztuk, transparentny
Listwa samoprzylepna Durable Filefix, wpinana, A4 (295x25mm), 250 sztuk, transparentny
kod: SG923
23 lip u Ciebie
117,49 zł brutto
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 10mm, 100 sztuk, przezroczysty
Listwa samoprzylepna wpinana Argo, pasek kleju 10mm, 100 sztuk, przezroczysty
kod: KO311
23 lip u Ciebie
-29%
124,11 zł brutto
87,88 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 124,11
szt.
1 szt.
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 5mm, 50 sztuk, czarny
Listwy zatrzaskowe Argo Greenbinder, 5mm, 50 sztuk, czarny
kod: GB727
23 lip u Ciebie
-9%
73,23 zł brutto
66,58 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 73,23
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, 9mm, do 80 kartek, 25 sztuk, niebieski
Listwa wsuwana Leitz, 9mm, do 80 kartek, 25 sztuk, niebieski
kod: GB606
23 lip u Ciebie
-8%
72,62 zł brutto
66,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 72,62
opak
1 opak
Listwa wsuwana Durable z perforacją do segregatora, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Durable z perforacją do segregatora, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, przezroczysty
kod: GB465
23 lip u Ciebie
71,52 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk czarne
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk czarne
kod: GB497
23 lip u Ciebie
27,59 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk, biały
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk, biały
kod: GB498
23 lip u Ciebie
27,64 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk czarne
Listwa wsuwana Argo Standard, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk czarne
kod: GB504
23 lip u Ciebie
31,96 zł brutto
opak
1 opak
Grzbiety wsuwane Argo, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk, niebieski
Grzbiety wsuwane Argo, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk, niebieski
kod: GB506
23 lip u Ciebie
-42%
55,23 zł brutto
31,89 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 55,23
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 9/10mm, do 50 kartek, 50 sztuk białe
Listwa wsuwana Argo Standard, 9/10mm, do 50 kartek, 50 sztuk białe
kod: GB507
29 lip u Ciebie
-9%
31,80 zł brutto
28,91 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 31,80
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 9/10mm, do 50 kartek, 50 sztuk czarne
Listwa wsuwana Argo Standard, 9/10mm, do 50 kartek, 50 sztuk czarne
kod: GB508
23 lip u Ciebie
38,82 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk zielony
Listwa wsuwana Argo Standard, 4mm, do 25 kartek, 50 sztuk zielony
kod: GB511
23 lip u Ciebie
27,72 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk bezbarwny
Listwa wsuwana Argo Standard, 6mm, do 30 kartek, 50 sztuk bezbarwny
kod: GB517
23 lip u Ciebie
31,96 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Argo Standard, 15mm, do 80 kartek, 50 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Argo Standard, 15mm, do 80 kartek, 50 sztuk, czarny
kod: GB458
23 lip u Ciebie
51,77 zł brutto
opak
1 opak
Grzbiet wsuwany Argo, 9mm, 50 sztuk, zielony
Grzbiet wsuwany Argo, 9mm, 50 sztuk, zielony
kod: OD595
23 lip u Ciebie
-41%
65,07 zł brutto
38,56 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 65,07
opak
1 opak
Listwa wsuwana Fellowes Relido, 9-12mm, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa wsuwana Fellowes Relido, 9-12mm, 50 sztuk, przezroczysty
kod: GB872
23 lip u Ciebie
-39%
167,16 zł brutto
101,56 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 167,16
opak
1 opak
Listwa wsuwana Durable, A4, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Durable, A4, 3mm, do 30 kartek, 50 sztuk, czarny
kod: GB873
23 lip u Ciebie
-40%
105,66 zł brutto
63,48 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 105,66
opak
1 opak
Wpinki do segregatorów Argo, dziurkowane, 100 sztuk, transparentny
Wpinki do segregatorów Argo, dziurkowane, 100 sztuk, transparentny
kod: KO199
23 lip u Ciebie
87,75 zł brutto
opak
1 opak
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, czarny
Listwa wsuwana Leitz, A4, 6mm, do 60 kartek, 50 sztuk, czarny
kod: GB604
23 lip u Ciebie
-8%
103,27 zł brutto
95,42 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 103,27
opak
1 opak
Listwa samoprzylepna Q-Connect, A4, 25mm, 50 sztuk, przezroczysty
Listwa samoprzylepna Q-Connect, A4, 25mm, 50 sztuk, przezroczysty
kod: BS3
23 lip u Ciebie
51,96 zł brutto
opak
1 opak

Konserwacja i ochrona oprawionych dokumentów. Jak dbać o oprawione dokumenty, by przetrwały lata?

Oprawione dokumenty mogą służyć przez wiele lat, jeśli o nie odpowiednio zadbasz. Po ich oprawieniu należy pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji i ochronie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać oprawione pliki w jak najlepszym stanie przez wiele lat:

1. Przechowuj dokumenty w suchym i czystym miejscu, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych wilgocią, pleśnią czy kurzem.

2. Chroń je przed nadmiernym działaniem światła słonecznego, które może spowodować wyblaknięcie kolorów i degradację papieru.

3. Unikaj kontaktu oprawionej dokumentacji z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak substancje chemiczne czy ostre przedmioty, które mogą ją uszkodzić.

4. Możliwie regularnie sprawdzaj stan oprawionych plików i w razie potrzeby przeprowadzaj konserwację, naprawę lub wymianę oprawy.

Koszty i czasochłonność: jak oszacować budżet na oprawę dokumentów?

Koszty związane z oprawą dokumentów mogą być różne, w zależności od rodzaju oprawy, ilości arkuszy i wybranej techniki. Przed rozpoczęciem każdej oprawy warto przeprowadzić dokładną analizę i oszacować budżet, aby uniknąć nieprzewidzianych kosztów. Cena materiałów oprawnych może się różnić w zależności od ich jakości wykonania. Warto zwrócić uwagę na trwałość materiałów, aby oprawa spełniała swoje zadanie przez długi czas. Dodatkowo, warto uwzględnić koszty związane z czasochłonnością oprawy- większe projekty mogą wymagać więcej czasu na wykonanie, szczególnie jeśli chcesz oprawić wiele dokumentów naraz. Jeśli powierzasz zlecenie oprawy jakieś drukarni czy pracowni introligatorskiej, sprawdź ile będzie kosztować realizacja Twojego zamówienia, w zależności od wybranej metody.

Podsumowując, oprawa dokumentów to ważny element dbania o estetykę i trwałość pism. Wybór odpowiednich technik i materiałów ma kluczowe znaczenie dla uzyskania profesjonalnego rezultatu. Dzięki gamie rozwiązań możliwe jest stworzenie atrakcyjnych wizualnie i trwałych opraw, które pozwolą zachować ważne dokumenty w dobrym stanie przez wiele lat. Warto więc zastanowić się nad metodą oprawiania, tak aby wybrać najlepszą opcję dla swoich potrzeb i zapewnić sobie pełną satysfakcję z końcowego efektu. Dodatkowo, należy pamiętać o konserwacji i ochronie oprawionych materiałów oraz o sprawdzeniu budżetu na oprawę i uwzględnieniu kosztów związanych z czasochłonnością. Jeśli szukasz najlepszych akcesoriów do oprawiania dokumentów, warto zajrzeć do naszego sklepu internetowego Ofix.pl. Oferujemy szeroki wybór artykułów do oprawy, w konkurencyjnych cenach. W naszej ofercie znajdziesz niezawodne bindownice i termobindownce, laminatory, folie do laminacji, grzbiety i okładki do bindowania, (w tym grzbiety i okładki do oprawy kanałowej) oraz listwy do bindowania- wszystko, co niezbędne w procesie łączenia dokumentów. Zrób zakupy online bez wychodzenia z domu i zaopatrz swoje biuro w wysokiej jakości artykuły do oprawy marki Argo. Realizujemy zamówienia w 24h!

Sprawdź również

Laminator biurowy Opus, ProfiLAM A3, szary
Laminator biurowy Opus, ProfiLAM A3, szary
kod: LM28
23 lip u Ciebie
4784,70 zł brutto
opak
1 opak
Bindownica elektryczna Fellowes Quasar e-500, do 500 kartek, srebrny
Bindownica elektryczna Fellowes Quasar e-500, do 500 kartek, srebrny
kod: BD8
29 lip u Ciebie
2570,70 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Laminator Leitz iLAM Home, A4, biało-szary
Laminator Leitz iLAM Home, A4, biało-szary
kod: LM107
23 lip u Ciebie
-9%
203,36 zł brutto
184,87 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 203,36
szt.
1 szt.
Laminator Fellowes Pixel, A4, biało-szary
Laminator Fellowes Pixel, A4, biało-szary
kod: LM87
29 lip u Ciebie
539,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Fellowes Proteus, A3, szary
Laminator Fellowes Proteus, A3, szary
kod: LM41
29 lip u Ciebie
-19%
5768,70 zł brutto
4661,70 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 5768,70
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Opus Wire Bono, A4, srebrny
Bindownica ręczna Opus Wire Bono, A4, srebrny
kod: BD63
23 lip u Ciebie
1130,37 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Fellowes Calibre, A3, czarny
Laminator Fellowes Calibre, A3, czarny
kod: LM47
23 lip u Ciebie
970,47 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Opus ProfiLAM Junior, A3, czarny
Laminator Opus ProfiLAM Junior, A3, czarny
kod: LM102
23 lip u Ciebie
2816,70 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Opus Jumbo B, do 510 kartek, srebrny
Bindownica ręczna Opus Jumbo B, do 510 kartek, srebrny
kod: BD30
23 lip u Ciebie
2261,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Argo Jazon Plus, do 510 kartek, szary
Bindownica ręczna Argo Jazon Plus, do 510 kartek, szary
kod: BD40
29 lip u Ciebie
1364,07 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Fellowes Neptune 3, A3, czarno-srebrny
Laminator Fellowes Neptune 3, A3, czarno-srebrny
kod: LM37
29 lip u Ciebie
-5%
1413,27 zł brutto
1339,47 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 1413,27
szt.
1 szt.
Bindownica elektryczna Fellowes Pulsar e-300, do 300 kartek, szary
Bindownica elektryczna Fellowes Pulsar e-300, do 300 kartek, szary
kod: BD3
29 lip u Ciebie
1966,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator GBC Fusion 1000L, A3, czarny
Laminator GBC Fusion 1000L, A3, czarny
kod: LM72
23 lip u Ciebie
576,87 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Leitz iLam Home Office A3, biało-szary
Laminator Leitz iLam Home Office A3, biało-szary
kod: LM31
23 lip u Ciebie
468,40 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Leitz iLam Office A3, srebrny
Laminator Leitz iLam Office A3, srebrny
kod: LM33
23 lip u Ciebie
704,27 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator GBC Fusion 3000L, A4, czarno-srebrny
Laminator GBC Fusion 3000L, A4, czarno-srebrny
kod: LM12
23 lip u Ciebie
785,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator Tracer TRL-A3, A3, czarny
Laminator Tracer TRL-A3, A3, czarny
kod: LM99
23 lip u Ciebie
111,09 zł brutto
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Wallner iBind A15, do 450 kartek, czarny
Bindownica ręczna Wallner iBind A15, do 450 kartek, czarny
kod: BD23
23 lip u Ciebie
425 zł brutto
szt.
1 szt.
Laminator GBC, Fusion 1000L, A4, czarny
Laminator GBC, Fusion 1000L, A4, czarny
kod: LM86
30 lip u Ciebie
-9%
319,59 zł brutto
290,54 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 319,59
szt.
1 szt.
Bindownica ręczna Fellowes Star+ 150, do 150 kartek, biało-czarny
Bindownica ręczna Fellowes Star+ 150, do 150 kartek, biało-czarny
kod: BD53
23 lip u Ciebie
-8%
568,94 zł brutto
521,45 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 568,94
szt.
1 szt.