• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto dla InPost Paczkomat
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

Tusz oryginalny czy zamiennik- jaki tusz do drukarki kupić

Zespół Ofix.pl
2023 lipiec 11
Tusz oryginalny czy zamiennik- jaki tusz do drukarki kupić

W dzisiejszych czasach, gdy codziennie drukujemy wiele dokumentów, wybór odpowiedniego tuszu staje się niezwykle istotny. Będzie kluczowy do uzyskania zadawalającej nas jakości wydruków. Jednakże, wybór odpowiedniego tuszu może być trudny i od razu nasuwa się pytanie: czy postawić na produkt oryginalny, czy może zamiennik? Aby móc podjąć właściwą decyzję zakupową warto wiedzieć na czym polega różnica między tuszem oryginalnym a zamiennikiem oraz poznać najważniejsze parametry wkładów do drukarek atramentowych i laserowych. Istotne jest więc również by wiedzieć czym różni się tusz od tonera. Wszystko Ci wyjaśnimy byś mógł wybrać najlepszy tusz do swojej drukarki, który w 100% sprosta Twoim oczekiwaniom.

Tusz oryginalny czy zamiennik - na co lepiej postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących tusze do drukarek. Czy warto postawić na oryginalne tusze, czy też lepiej zdecydować się na zamienniki? Oto kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podejmując decyzję.

Oryginalne tusze są dostarczane przez producenta drukarki i są zaprojektowane tak, aby zapewniać optymalne wyniki dla ich konkretnych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, zapewniając lepszą jakość wydruków z bogatszymi kolorami i bardziej spójną wydajnością. Ponadto oferują dłuższą żywotność i cechuje ich niezawodność. Oryginalne wkłady wydają się być najlepszym rozwiązaniem, ale ciągłe ich kupowanie  może okazać się bardzo kosztowne w dłuższej perspektywie. I kiedy skończył się tusz wielu użytkowników drukarek zastanawia się czy nie lepiej wybrać do drukarki blisko połowę tańsze zamienniki. Bez wątpienia dobrej jakości zamienniki warto wziąć pod uwagę. Różnią się one jakością, czasem są mniej wydajne i nie są zawsze kompatybilne z danym modelem drukarki. Są też produkowane przez firmy niepowiązane z producentem drukarki, lecz spełniają wymogi techniczne  ich urządzeń. Niemniej jednak niejednokrotnie warto skorzystać z wysokiej jakości zamienników, które cechują się zbliżonymi parametrami do swoich oryginalnych odpowiedników, a do tego pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne. Wszystko zależy od indywidulanych potrzeb i oczekiwań. 

Jaki tusz do drukarki wybrać? Najważniejsze parametry 

Wybierając odpowiedni tusz należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że w zależności od rodzaju posiadanej drukarki używa się różnego typu wkładów. Może to być tusz lub toner. Główna różnica między nimi polega na tym, że tusz stosowany jest w drukarkach atramentowych, a toner w drukarkach laserowych.

Tusz może być pigmentowy lub barwnikowy. Tusz barwnikowy składa się z rozpuszczonego barwnika, który może przybrać formę bardzo małych kropelek, co umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości wydruku. Dzięki rozpuszczalności barwnika w wodzie tusz może pojawić się w wielu różnych barwach i odcieniach, dlatego jest szczególnie polecany do drukowania zdjęć. Jego główną wadą jest duża wrażliwość na światło słoneczne, co powoduje szybkie blaknięcie tuszu i utratę wyrazistości wydruku w krótkim czasie. Z kolei tusz pigmentowy zawiera substancję barwiącą o nazwie pigment, która nadaje mu właściwości kryjące. Krople takiego tuszu są dość duże, co oznacza, że rozdzielczość w wydruku może być gorsza niż w przypadku tuszy barwnikowych. Jednak tusz pigmentowy jest lepszy do drukowania dwustronnego, ponieważ pigment nie wnika w papier, lecz przylega do niego. Niestety, po wydrukowaniu może łatwo zdrapać się z papieru. Tusz pigmentowy jest bardzo odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie traci kolorów.

Toner to nic innego jak suchy proszek nanoszony na stronę za pomocą drukarki laserowej. Składa się on z cząsteczek plastiku i zazwyczaj zapewnia wyraźniejszy, ostrzejszy tekst i obrazy niż tusz. Dodatkowo, toner charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na wilgoć, dzięki czemu nie rozmazuje się i nie blaknie tak szybko jak tusz.

Niemniej jednak niezależnie od tego czy szukasz tuszu do drukarki atramentowej czy tonera do drukarki laserowej, to najważniejszymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę, są jakość, wydajność i kompatybilność. Oczywiście cena również jest istotnym czynnikiem decydującym o wyborze. Poza tym ważne jest również na jakim rodzaju drukowanych dokumentów Ci zależy.

Jakość druku

Jakość wydruku powinna być podobna, niezależnie od tego, czy użyjesz oryginalnego tuszu czy zamiennika. Alternatywne tusze i tonery mają zbliżone składniki i często oferują równie dobrą jakość kolorów, dokładność i łatwość użytkowania, a to wszystko w przystępnej cenie. Jednak pamiętaj, że wybierając oryginalny tusz, masz większą pewność idealnych wydruków. Jeśli zdecydujesz się na tańszy zamiennik, zwłaszcza ten pochodzący z niepewnego źródła, nie zawsze możesz oczekiwać doskonałych rezultatów. Szczególnie ważne jest to, gdy drukujesz zdjęcia i zależy Ci na ich wysokiej jakości. Dlatego też jeśli chcesz stosować zamienniki wkładu oryginalnego to warto sięgać po te najwyższej jakości. Wówczas możesz liczyć na wydajność i jakość zbliżoną lub taką samo co oryginał.

Czarne lub kolorowe wydruki

Jeśli interesuje Cię drukowanie zdjęć, kartek świątecznych czy pocztówek, ważny będzie kolor tuszu. Dla osób, które drukują dokumenty tekstowe, tusz czarny jest wystarczający. Natomiast w przypadku bardziej wymagających prac warto zwrócić uwagę na gamę kolorów tuszu. Niektóre drukarki wymagają zamontowania kilku kartridżów z różnymi odcieniami kolorów, dlatego warto to sprawdzić już na etapie zakupu drukarki.

Wydajność

Wydajność to kluczowy parametr przy wyborze wkładów do drukarki. Tutaj warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość stron, jakie tusz jest w stanie wydrukować. Zwykle wartość ta jest podawana w odniesieniu do 5% zadruku strony A4. Oryginalne tusze często charakteryzują się mniejszą wydajnością, co wpływa na koszty eksploatacji drukarki. Jednak, wiele marek zamienników oferuje produkty, które są nie tylko tańsze od oryginałów, ale również oferują większą wydajność.

Niemniej jednak, jeśli drukujesz dużo, zaleca się używanie jednego oryginalnego wkładu na co 3-4 zestawy zamienników. Dzięki temu Twój sprzęt nie powinien ulec awarii, a czyszczenie i smarowanie głowic drukujących będzie odbywało się w prawidłowy sposób. Jeśli drukujesz rzadko, głównym problemem może być wysychanie atramentu i blokowanie głowic drukujących. Oryginalne tusze zawierają substancję chemiczną, która zapobiega temu problemowi, dlatego jeśli drukujesz mniej niż raz na kilka miesięcy, lepiej używać oryginalnych tuszy.

Kompatybilność i gwarancja

Przy zakupie wkładu do drukarki, warto również sprawdzić, czy będzie on kompatybilny z modelem drukarki, który posiadasz. Oryginalne tusze są zazwyczaj bezproblemowe w tym zakresie, natomiast marki zamienników często mają mniejszą ilość modeli drukarek z którymi współpracują. Warto również sprawdzić, jaką gwarancję oferuje producent tuszu, zwłaszcza w przypadku zamienników.

Firmy produkujące zamienniki gwarantują utrzymanie wydajności urządzenia, nawet w przypadku awarii wkładu. Prawda jest też taka, że jeśli kupisz tusz, który w 100% odpowiada wielkości szuflad, ma wysokiej jakości składniki i posiada standardowe atesty, to jest bardzo niewielka szansa na to, że w jakikolwiek sposób uszkodzi on Twoją drukarkę.

Co istotne, niektórzy producenci drukarek mogą anulować gwarancję, jeśli używasz tuszu zamiennego. Nawet jeśli wystąpi inna przyczyna uszkodzenia sprzętu, mogą odmówić jego naprawy lub wymiany z tego powodu. Dlatego też warto kupować zamienniki, które są nie tylko kompatybilne z Twoim urządzeniem drukującym, ale też nie narusza gwarancji producenta (OEM). Warto jeszcze podkreślić, że cieszące się dobrą opinią tusze zamienniki są objęte dożywotnią gwarancją, co potwierdza ich jakość i daje poczucia bezpieczeństwa ich stosowania.

Cena

Oryginalny tusz jest zazwyczaj droższy od zamienników, co nie jest zaskoczeniem. Jednak warto spojrzeć na sprawę z trochę szerszej perspektywy. Cena zamiennika może być dużo niższa, przez co bardziej atrakcyjna. Niestety może się okazać, że alternatywny wkład do drukarki nie jest aż tak wydajny jak oryginał. Co za tym idzie, trzeba będzie go wymieniać szybciej, co z kolei będzie generowało wyższe koszty w dłuższej perspektywie. Warto więc zwrócić uwagę na wydajność tuszu przy jego zakupie. 

Warto też zauważyć, że oryginalne wkłady są droższe, ponieważ producenci chcą odzyskać koszty związane z badaniami i rozwojem, aby zarabiać na stosunkowo tanich drukarkach. Natomiast tanie zamienniki są często mniej kosztowne i dostępne, ale jakość ich druku może być niższa. Zamienniki produkowane są przy niższych kosztach ogólnych, co przekłada się na ich bardziej atrakcyjną cenę. Niemniej jednak, należy zachować ostrożność, ponieważ istnieją tańsze wkłady, które nie spełniają standardów kompatybilności. Dlatego warto stosować najwyższej klasy zamienniki od renomowanych sprzedawców lub ze stron internetowych, które oferują zasady zwrotów i gwarancje.

Oryginalny tusz i dobre zamienniki tuszy - poznaj konkretne produkty!

Niezaprzeczalną renomą cieszą się tusze i tonery takich marek jak Canon, Epson, Brother, Ricoh i HP. Ich produkty są droższe od tańszych zamienników i wynika to z dbałości o zachowanie najwyższych standardów jakości.  Przed wprowadzeniem na rynek, oryginalne tusze tych producentów są one poddawane testom i badaniom laboratoryjnym, aby zapewnić ich wysoką jakość i trwałość. 

Oryginalne tusze atramentowe

Dobrym przykładem wysokiej jakości oryginalnego tuszu atramentowego jest Epson T6641 (C13T66414A), który dzięki innowacyjnej formule atramentu oferuje wydruki jakości "laserowej". Efekt końcowy Twoich wydruków będzie charakteryzować się wyrazistymi liniami, kontrastowym tekstem oraz profesjonalnym wykończeniem w intensywnym, czarnym kolorze. Tusz ten został zoptymalizowany pod kątem działania z technologią głowic drukujących Micro Piezo™ marki Epson, co zapewnia doskonałą jakość, trwałość i niezawodność. Ma pojemność 70 ml jest bardzo oszczędny i pozwala na wydrukowanie aż 4000 stron w formacie A4, przy 5% pokryciu. Produkty Epson przechodzą kompleksowe testy producenta i są bezpieczne dla Twojego sprzętu. W razie wątpliwości wiedz, że producent zapewnia roczną gwarancję na swoje produkty.

Z kolei oryginalny czarny tusz LC1000BK firmy Brother  jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń firmy Brother i zapewnia najwyższą jakość wydruków z wydajnością 500 stron A4 przy 5% zadruku. To przetestowany produkt, który gwarantuje krystalicznie czyste i wysokiej jakości wydruki. Ponadto, firma Brother ma atrakcyjną propozycję dla swoich Klientów w postaci Brother Creative Center - oferującego dostęp do 2 000 szablonów. Możesz je spersonalizować i stworzyć wyjątkowe dokumenty oraz inne kreatywne projekty. Sekcja "Do pracy" oferuje materiały marketingowe, takie jak szablony kartek biznesowych, faktur, ulotek i plakatów, które można dostosować do swoich potrzeb. Bez względu na to, czy prowadzisz firmę, czy małą firmę, szablony pomogą Ci stworzyć atrakcyjne dokumenty, które przyciągną klientów, zachowując niski budżet.

Zaś z tuszem Hp 301XL (CH564EE) otrzymasz zawsze wydruki cechujące się ostrością tekstu. Bez względu na to, czy drukujesz raporty, dokumenty, czy inne firmowe materiały - wszystkie będą w wysokiej jakości. A praktyczny wskaźnik na ekranie pozwali Ci kontrolować ilość atramentu we wkładach, abyś zawsze wiedział kiedy musisz dokonać ich wymiany. Przy pojemności 6 ml oferuje on wydajność na poziomie 300 stron.

A zestaw pięciu tuszy Canon PGI570 (CLI571PGB, 0372C004) zawiera czarny atrament pigmentowy o pojemności 15 ml oraz po jednym zbiorniku z kolorowymi atramentami: czarnym, błękitnym, amarantowym i żółtym o pojemności 7 ml każdy. Dzięki systemowi  ChromaLife100 zapewnia on wysoką jakość i dużą trwałość wydruków, które są przeznaczone do druku zarówno zdjęć, jak i dokumentów. Standardowa kaseta z czarnym atramentem umożliwia wydrukowanie maksymalnie 1105 stron lub 2390 zdjęć, a kaseta z kolorowym atramentem - 780 stron lub 199 zdjęć. 

Polecane produkty

Zestaw dwóch tuszy Canon PG-540XL/CL-541XL (5222B013), 21m/15ml, CMYK cyan(błękitny), magenta(purpurowy), yellow(żółty), black(czarny)
Zestaw dwóch tuszy Canon PG-540XL/CL-541XL (5222B013), 21m/15ml, CMYK cyan(błękitny), magenta(purpurowy), yellow(żółty), black(czarny)
kod: BF1859
wydłużony czas dostawy
527,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz HP (C6602A), 18ml, black (czarny)
Tusz HP (C6602A), 18ml, black (czarny)
kod: BF1781
wydłużony czas dostawy
136,41 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Brother (LC462 XLC), 1500 stron, cyan (błękitny)
Tusz Brother (LC462 XLC), 1500 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2429
26 lip u Ciebie
113,04 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Brother (LC462X M), 1500 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Brother (LC462X M), 1500 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2430
26 lip u Ciebie
113,04 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Brother (LC462XLBK), 3000 stron, black (czarny)
Tusz Brother (LC462XLBK), 3000 stron, black (czarny)
kod: BF2428
26 lip u Ciebie
186,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Brother (LC462XLY), 1500 stron, yellow (żółty)
Tusz Brother (LC462XLY), 1500 stron, yellow (żółty)
kod: BF2431
26 lip u Ciebie
113,04 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Canon 6704B001 (PFI-107MBK), 130 ml, matte black (czarny matowy)
Tusz Canon 6704B001 (PFI-107MBK), 130 ml, matte black (czarny matowy)
kod: AU3864
26 lip u Ciebie
564,57 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Canon CL-561XL, 12.2ml, 300 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
Tusz Canon CL-561XL, 12.2ml, 300 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
kod: BF2437
wydłużony czas dostawy
146,83 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson (C13T02H24010, 202 XL), 8.5ml, cyan (błękitny)
Tusz Epson (C13T02H24010, 202 XL), 8.5ml, cyan (błękitny)
kod: BF2433
wydłużony czas dostawy
186,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson (C13T02G14010, 202 XL), 13.8ml, black (czarny)
Tusz Epson (C13T02G14010, 202 XL), 13.8ml, black (czarny)
kod: BF2432
26 lip u Ciebie
244,65 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson (C13T02H44010, 202 XL), 8.5ml, yellow (żółty)
Tusz Epson (C13T02H44010, 202 XL), 8.5ml, yellow (żółty)
kod: BF2435
wydłużony czas dostawy
186,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson (C13T02H34010, 202 XL), 8.5ml,  magenta (purpurowy)
Tusz Epson (C13T02H34010, 202 XL), 8.5ml, magenta (purpurowy)
kod: BF2434
wydłużony czas dostawy
186,84 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Epson T2633 (C13T26334012), magenta (purpurowy)
Tusz Epson T2633 (C13T26334012), magenta (purpurowy)
kod: BF933
23 lip u Ciebie
101,73 zł brutto
szt.
1 szt.
Nowość
Tusz Canon PG-560/CL-561 (3713C006), 7.5ml/8.3ml, cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty), black (czarny)
Tusz Canon PG-560/CL-561 (3713C006), 7.5ml/8.3ml, cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty), black (czarny)
kod: AU5945
23 lip u Ciebie
-9%
226,69 zł brutto
206,09 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 226,69
szt.
1 szt.
Tusz HP 950 (CN049AE), 1000 stron, black (czarny)
Tusz HP 950 (CN049AE), 1000 stron, black (czarny)
kod: AU3544
26 lip u Ciebie
293,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson T2711 XL (C13T27114012), 17.7ml, black (czarny)
Tusz Epson T2711 XL (C13T27114012), 17.7ml, black (czarny)
kod: BF1642
26 lip u Ciebie
343,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson T2613 (C13T26134012), magenta (purpurowy)
Tusz Epson T2613 (C13T26134012), magenta (purpurowy)
kod: BF1538
26 lip u Ciebie
120,42 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Canon 8286B001 (PG-545XL), 400 stron, black (czarny)
Tusz Canon 8286B001 (PG-545XL), 400 stron, black (czarny)
kod: BF968
23 lip u Ciebie
125,45 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Epson 103 C13T00S34A (T00S34A), 7500 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Epson 103 C13T00S34A (T00S34A), 7500 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2061
23 lip u Ciebie
-9%
40,53 zł brutto
36,96 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 40,53
szt.
1 szt.
Tusz Epson T0594 (C13T05944010), 520 stron, yellow (żółty)
Tusz Epson T0594 (C13T05944010), 520 stron, yellow (żółty)
kod: BF2225
26 lip u Ciebie
151,17 zł brutto
szt.
1 szt.

Zamienniki polecane użytkownikom drukarek atramentowych

Zamienniki często składają się z tych samych składników co oryginalne tusze (OEM), co oznacza, że ??są podobnej lub dobrej jakości. Ważne jest, aby wybrać renomowaną i godną zaufania markę, aby mieć pewność, że zamienniki są najwyższej jakości. Sprawdzenie opinii na temat danej firmy jest dobrym pomysłem. Dobrze dobrany zamiennik tuszu do drukarki atramentowej zapewni bezpieczne i niezawodne jej działanie. Renomowani producenci tak jak Asarto, Black Point czy KMP oferują tusze do drukarek najwyższej jakości.

Asarto stworzyło produkty, które mają na celu zapewnienie wysokiej wydajności, oszczędności i niezawodności. Ich tusze i tonery posiadają właściwości fizykochemiczne i techniczne porównywalne lub nawet lepsze niż oryginalne materiały eksploatacyjne producenta drukarki. Dlatego można ich używać do wydrukowania znacznie większej ilości stron niż produkty OEM. Z drukarkami LEXMARK będzie kompatybilny na przykład tusz Asarto AS-L100BXN (14N1068E), z drukarką HP - Asarto AS-H11C (C4836A), zaś Epson - Asarto AS-E29CXN (C13T29924010). Z kolei do drukarki Canon będzie odpowiedni np. Asarto AS-C551M (6510B001, CLI-551M).

Tusze KMP są wysokiej jakości zamiennikami, objętymi dożywotnią gwarancją. Są one kompatybilne z wieloma różnymi urządzeniami najbardziej popularnych marek drukarek atramentowych. Możesz znaleźć tusze KMP do drukarek HP - np. KMP H75, 301XL (CH563EE), Canon  - np. KMP C81 (PGI-525PGBK), KMP C107BPIX (PGI570PGBK XL).

Zaś firma Black Point oferuje tusze, których atramenty są również objęte dożywotnią gwarancją producenta aż do wyczerpania ładunku barwiącego. Tusze posiadają także 100% nowy wkład barwiący, co gwarantuje doskonałą ostrość wydruków. Dodatkowo, są one bardziej wydajne - o około 10% w porównaniu do tuszy innych producentów.

Polecane produkty

Tusz Prism (LC525XL), 11ml, 1500 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Prism (LC525XL), 11ml, 1500 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2393
23 lip u Ciebie
7,21 zł brutto
szt.
1 szt.
Tusz Tiom Ti-E27YX (T2714), 18.2ml, yellow (żółty)
Tusz Tiom Ti-E27YX (T2714), 18.2ml, yellow (żółty)
kod: BF2056
23 lip u Ciebie
13,15 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Asarto (LC525XLC), 1300 stron, cyan (błękitny)
Tusz Asarto (LC525XLC), 1300 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2094
23 lip u Ciebie
16,85 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Asarto AS-E29CXN (C13T29924010), 450 stron, cyan (błękitny)
Tusz Asarto AS-E29CXN (C13T29924010), 450 stron, cyan (błękitny)
kod: BF1992
23 lip u Ciebie
29,02 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Asarto AS-H11C (C4836A), 2510 stron, cyan (błękitny)
Tusz Asarto AS-H11C (C4836A), 2510 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2166
23 lip u Ciebie
28,01 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Asarto AS-L100BXN (14N1068E), 14ml, black (czarny)
Tusz Asarto AS-L100BXN (14N1068E), 14ml, black (czarny)
kod: BF1825
23 lip u Ciebie
30,98 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Black Point BPC521Y (CLI-521Y), 8ml, yellow (żółty)
Tusz Black Point BPC521Y (CLI-521Y), 8ml, yellow (żółty)
kod: 795411BP
23 lip u Ciebie
22,74 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Black Point BPH651C (C2P11AE), 300 stron, cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
Tusz Black Point BPH651C (C2P11AE), 300 stron, cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
kod: BF2236
23 lip u Ciebie
-32%
92,13 zł brutto
62,94 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 92,13
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz Black Point BPH940XLY (C4909AE), 28ml, yellow (żółty)
Tusz Black Point BPH940XLY (C4909AE), 28ml, yellow (żółty)
kod: BF248
23 lip u Ciebie
52,53 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eB525CXN (LC525XLC), 20ml, cyan (błękitny)
Tusz ePrimo eB525CXN (LC525XLC), 20ml, cyan (błękitny)
kod: BF1641
23 lip u Ciebie
-44%
9,21 zł brutto
5,15 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 9,21
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eCI525B (4529B001, PGI525PGBK), 19.4ml, black (czarny)
Tusz ePrimo eCI525B (4529B001, PGI525PGBK), 19.4ml, black (czarny)
kod: BF1873
23 lip u Ciebie
-43%
9,34 zł brutto
5,35 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 9,34
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eCI526MN (CLI-526,4542B001), 9ml, magenta (purpurowy)
Tusz ePrimo eCI526MN (CLI-526,4542B001), 9ml, magenta (purpurowy)
kod: BF398
23 lip u Ciebie
-44%
9,34 zł brutto
5,19 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 9,34
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eCI551XBN (CLI-551BK XL), 9ml, black (czarny)
Tusz ePrimo eCI551XBN (CLI-551BK XL), 9ml, black (czarny)
kod: BF1421
23 lip u Ciebie
-39%
13,15 zł brutto
7,98 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 13,15
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eCI571XMN (0333C001, CLI571XL M), 11ml, magenta (purpurowy)
Tusz ePrimo eCI571XMN (0333C001, CLI571XL M), 11ml, magenta (purpurowy)
kod: BF1879
23 lip u Ciebie
-37%
29,40 zł brutto
18,50 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 29,40
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eCI571XYN (0334C001, CLI571XL Y), 11ml, yellow (żółty)
Tusz ePrimo eCI571XYN (0334C001, CLI571XL Y), 11ml, yellow (żółty)
kod: BF1878
23 lip u Ciebie
-38%
29,40 zł brutto
18,24 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 29,40
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eE713N, C13T071340/C13T089340 (T0713), 14.5ml, magenta (purpurowy)
Tusz ePrimo eE713N, C13T071340/C13T089340 (T0713), 14.5ml, magenta (purpurowy)
kod: BF120
23 lip u Ciebie
-43%
8,35 zł brutto
4,74 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 8,35
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eE714N, C13T071440/C13T089440 (T0714), 14.5ml, yellow (żółty)
Tusz ePrimo eE714N, C13T071440/C13T089440 (T0714), 14.5ml, yellow (żółty)
kod: BF122
23 lip u Ciebie
-44%
8,35 zł brutto
4,70 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 8,35
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eH940XC (C4907AE), 28ml, cyan (błękitny)
Tusz ePrimo eH940XC (C4907AE), 28ml, cyan (błękitny)
kod: BF96
23 lip u Ciebie
-37%
49,08 zł brutto
30,85 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 49,08
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eH951XM (CN047AE), 27ml, magenta (purpurowy)
Tusz ePrimo eH951XM (CN047AE), 27ml, magenta (purpurowy)
kod: BF1587
23 lip u Ciebie
-34%
44,16 zł brutto
29,10 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 44,16
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Tusz ePrimo eH970XB (CN625AE, 970XL), 18ml, black (czarny)
Tusz ePrimo eH970XB (CN625AE, 970XL), 18ml, black (czarny)
kod: BF1632
23 lip u Ciebie
380,07 zł brutto
szt.
1 szt.

Oryginalne tonery do drukarek laserowych

Najczęściej wykorzystywanym urządzeniem w biurach są drukarki laserowe. A poprawnie wydrukowane dokumenty stanowią wizytówkę całego biura, więc istotne jest aby klienci otrzymywali czytelne pisma. Należy pamiętać, że niechlujnie wydrukowane dokumenty nie pozostawiają dobrego wrażenia i mogą skutkować negatywnym odbiorem klienta. Dlatego też dobrym wyborem będą  wysokojakościowe oryginalne tonery do drukarek laserowych od cenionych producentów materiałów eksploatacyjnych, takich jak Hewlett Packard, Brother, Canon i Lexmark, które są popularne i cenione przez użytkowników na całym świecie. Kiedy kupujesz oryginalny toner, ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj kasety z tonerem do modelu swojej drukarki. Każdy producent umieszcza specjalne oznaczenia na swoich urządzeniach, które ułatwiają identyfikację potrzebnego tonera. Ta kwestia jest szczególnie istotna, ponieważ pojemniki tonerów różnią się między poszczególnymi modelami nawet tego samego producenta. Warto więc dokładnie sprawdzić oznaczenia na używanych materiałach eksploatacyjnych. Możesz też skorzystać z naszej wyszukiwarki tonerów, która pomoże Ci szybko ustalić, jaki toner jest potrzebny do Twojej drukarki.

Polecane produkty

Toner Kyocera TK-3150 (1T02NX0NL0), 14500 stron, black (czarny)
Toner Kyocera TK-3150 (1T02NX0NL0), 14500 stron, black (czarny)
kod: AU3931
26 lip u Ciebie
552,27 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 8527B002 (CEXV49 Y), 19000 stron, yellow (żółty)
Toner Canon 8527B002 (CEXV49 Y), 19000 stron, yellow (żółty)
kod: AU3782
26 lip u Ciebie
589,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 8525B002 (CEXV49 C), 19000 stron, cyan (błękitny)
Toner Canon 8525B002 (CEXV49 C), 19000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU3718
26 lip u Ciebie
589,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Develop A11G4D1 (TN-216C), 29000 stron, cyan (błękitny)
Toner Develop A11G4D1 (TN-216C), 29000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU2643
26 lip u Ciebie
589,17 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Kyocera TK-8505Y (1T02LCANL0), 20000 stron, yellow (żółty)
Toner Kyocera TK-8505Y (1T02LCANL0), 20000 stron, yellow (żółty)
kod: AU3375
26 lip u Ciebie
724,47 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Ricoh (841887), 10400 stron, black (czarny)
Toner Ricoh (841887), 10400 stron, black (czarny)
kod: AU4142
26 lip u Ciebie
281,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 1250C002 (CRG-046), 2200 stron, black (czarny)
Toner Canon 1250C002 (CRG-046), 2200 stron, black (czarny)
kod: AU4859
26 lip u Ciebie
366,16 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 1249C002 (CRG-046C), 2300 stron, cyan (błękitny)
Toner Canon 1249C002 (CRG-046C), 2300 stron, cyan (błękitny)
kod: AU4861
26 lip u Ciebie
516,91 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 054 H (3025C002), 2300 stron, yellow (żóty)
Toner Canon 054 H (3025C002), 2300 stron, yellow (żóty)
kod: AU5436
26 lip u Ciebie
613,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon CRG732C  (6262B002AA), 6400 stron, cyan (błękitny)
Toner Canon CRG732C (6262B002AA), 6400 stron, cyan (błękitny)
kod: AU5483
26 lip u Ciebie
1314,87 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 054 H (3028C002) , 3100 stron, black (czarny)
Toner Canon 054 H (3028C002) , 3100 stron, black (czarny)
kod: AU5433
26 lip u Ciebie
626,07 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon CRG732Y (6260B002AA), 6400 stron, yellow (żółty)
Toner Canon CRG732Y (6260B002AA), 6400 stron, yellow (żółty)
kod: AU5485
26 lip u Ciebie
1314,87 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 054 H (3026C002), 2300 stron, magenta (purpurowy)
Toner Canon 054 H (3026C002), 2300 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU5435
26 lip u Ciebie
613,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon (067 H BK, 5106C002) 3130 stron, black (czarny)
Toner Canon (067 H BK, 5106C002) 3130 stron, black (czarny)
kod: AU5924
wydłużony czas dostawy
662,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon (067Y, 5099C002), 1250 stron, yellow (żółty)
Toner Canon (067Y, 5099C002), 1250 stron, yellow (żółty)
kod: AU5923
26 lip u Ciebie
539,97 zł brutto
szt.
1 szt.
Outlet
Outlet: Toner Lexmark 78C2XYE CRTG CS421DN, 5000 stron, yellow (żółty)
Outlet: Toner Lexmark 78C2XYE CRTG CS421DN, 5000 stron, yellow (żółty)
kod: AU4562UO
23 lip u Ciebie
1071,60 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon CRG732M (6261B002AA), 6400 stron, magenta (purpurowy)
Toner Canon CRG732M (6261B002AA), 6400 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU5484
26 lip u Ciebie
1314,87 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 047 (CRG047, 2164C002), 1600 stron, black (czarny)
Toner Canon 047 (CRG047, 2164C002), 1600 stron, black (czarny)
kod: AU5872
26 lip u Ciebie
490,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 054 H (3027C002),  2300 stron, cyan (błękitny)
Toner Canon 054 H (3027C002), 2300 stron, cyan (błękitny)
kod: AU5434
26 lip u Ciebie
613,77 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Canon 0473C002AA (CEXV53), 42100 stron, black (czarny)
Toner Canon 0473C002AA (CEXV53), 42100 stron, black (czarny)
kod: AU5343
26 lip u Ciebie
589,17 zł brutto
szt.
1 szt.

Alternatywa dla oryginalnych tonerów

Oryginalne tusze często kosztują kilkaset złotych za jedno opakowanie. Można jednak zmniejszyć koszty przez skorzystanie z zamienników, które są wyprodukowane przez sprawdzonych producentów takich jak ePrimo, Asarto czy Tiom, ale nie tylko. Są one kompatybilne z większością urządzeń laserowych na rynku i cechują się wysoką wydajnością oraz jakością wydruków. I co ważne,  są one również znacznie tańsze od oryginalnych tonerów do drukarek. W naszej ofercie posiadamy też tonery marki Ofix w trzech różnych klasach cenowych (Ofix Economy, Ofix Standard, Ofix Premium), a każdy z nich objęty jest dożywotnią gwarancją.

Stojąc przed dylematem oryginał czy zamiennik warto rozważyć produkty Tiom. Jest to marka, która oferuje tanie i alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek. Została stworzona z myślą o dostarczeniu wiarygodnych produktów zapewniających wysoką jakość i niezawodność w codziennym użytkowaniu drukarek, przy jednoczesnym zachowaniu ekonomicznego podejścia. Tusze i tonery Tiom to doskonały wybór dla osób ceniących wysokie standardy eksploatacji urządzeń przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Zachęcamy do przetestowania produktów Tiom, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Materiały eksploatacyjne marki Tiom są niezawodne i posiadają wysoką jakość, co zostało potwierdzone przez międzynarodowe certyfikaty. ISO 9001:2015 świadczy o zastosowaniu procedur zarządzania jakością w firmie, a ISO 14001:2015 potwierdza zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska i zapobiegania zanieczyszczeniom. Produkty Tiom są więc ekologiczne - zostały w większości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i biodegradowalnych komponentów. Dodatkowo, istnieje możliwość bezpłatnego zutylizowania zużytych tuszów i tonerów tej marki. Na przykład do drukarki Samsung będzie odpowiedni toner Tiom Ti-LS360CN ST984A (CLT-C406S), do Canon - Tiom Ti-LC46YXN 1251C002 (CRG-046Y), a do urządzeń HP - Tiom Ti-LH8061XN 61X (C8061X).

Polecane produkty

Toner Tiom Ti-LB2010N (TN-2010), 1000 stron, black (czarny)
Toner Tiom Ti-LB2010N (TN-2010), 1000 stron, black (czarny)
kod: AU4771
23 lip u Ciebie
-6%
31,89 zł brutto
30,02 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 31,89
szt.
1 szt.
Toner Actis TB-1090A  (TN-1090), 1500 stron, black (czarny)
Toner Actis TB-1090A (TN-1090), 1500 stron, black (czarny)
kod: AU5918
4 wrz u Ciebie
26,20 zł brutto
szt.
1 szt.
Toner Tiom Ti-LB2210N (TN-2210), 1200 stron, black (czarny)
Toner Tiom Ti-LB2210N (TN-2210), 1200 stron, black (czarny)
kod: AU4772
wydłużony czas dostawy
-6%
36,96 zł brutto
34,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 36,96
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner ePrimo eS3470 (ML-D3470A), 4000 stron, black (czarny)
Toner ePrimo eS3470 (ML-D3470A), 4000 stron, black (czarny)
kod: AU2339
23 lip u Ciebie
-17%
124,11 zł brutto
102,67 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 124,11
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner ePrimo eX3635 (108R00796), 10000 stron, black (czarny)
Toner ePrimo eX3635 (108R00796), 10000 stron, black (czarny)
kod: AU684
23 lip u Ciebie
-14%
151,17 zł brutto
129,78 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 151,17
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner ePrimo LX644 (X644H11E), 21000 stron, czarny
Toner ePrimo LX644 (X644H11E), 21000 stron, czarny
kod: AU915
23 lip u Ciebie
355,47 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Katun 43402 (TK-580K), 3500 stron, black (czarny)
Toner Katun 43402 (TK-580K), 3500 stron, black (czarny)
kod: AU3244
23 lip u Ciebie
155,99 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Katun 43403 (TK-580C), z chipem, 2800 stron, cyan (błękitny)
Toner Katun 43403 (TK-580C), z chipem, 2800 stron, cyan (błękitny)
kod: AU3245
23 lip u Ciebie
239,99 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Katun 43405 (TK-580Y), z chipem, 2800 stron, yellow (żółty)
Toner Katun 43405 (TK-580Y), z chipem, 2800 stron, yellow (żółty)
kod: AU3247
23 lip u Ciebie
224,99 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP (SCX-4720D5), 5000 stron, czarny
Toner KMP (SCX-4720D5), 5000 stron, czarny
kod: AU2253
23 lip u Ciebie
-18%
153,63 zł brutto
125,30 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,63
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP E-T12 (S050584), 9000 stron, black (czarny)
Toner KMP E-T12 (S050584), 9000 stron, black (czarny)
kod: AU3353
23 lip u Ciebie
218,82 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP H-T223BX (CF360X), 12500 stron, black (czarny)
Toner KMP H-T223BX (CF360X), 12500 stron, black (czarny)
kod: AU5752
23 lip u Ciebie
-20%
453,87 zł brutto
363,62 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 453,87
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP K-T40 (TK-560K), 12000 stron, black (czarny)
Toner KMP K-T40 (TK-560K), 12000 stron, black (czarny)
kod: AU2275
23 lip u Ciebie
404,67 zł brutto
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP K-T49 (TK-580C), 2800 stron, cyan (błękitny)
Toner KMP K-T49 (TK-580C), 2800 stron, cyan (błękitny)
kod: AU2282
23 lip u Ciebie
-12%
222,51 zł brutto
195,09 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 222,51
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner KMP ML-2250 (ML-2250D5), 5000 stron, black (czarny)
Toner KMP ML-2250 (ML-2250D5), 5000 stron, black (czarny)
kod: AU2195
23 lip u Ciebie
-19%
153,63 zł brutto
125,10 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 153,63
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Lambda L-HE298XN (92298X), 9700 stron, black (czarny)
Toner Lambda L-HE298XN (92298X), 9700 stron, black (czarny)
kod: AU2513
23 lip u Ciebie
-20%
404,67 zł brutto
324,22 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 404,67
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (CC532A), 2800 stron, yellow (żółty)
Toner Ofix Economy (CC532A), 2800 stron, yellow (żółty)
kod: AU5203
23 lip u Ciebie
-41%
92,13 zł brutto
54,81 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 92,13
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (CC533A), 2800 stron, magenta (purpurowy)
Toner Ofix Economy (CC533A), 2800 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU5204
23 lip u Ciebie
-40%
98,28 zł brutto
58,60 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 98,28
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (CE321A), 2100 stron, cyan (błękitny)
Toner Ofix Economy (CE321A), 2100 stron, cyan (błękitny)
kod: AU5205
23 lip u Ciebie
-40%
88,44 zł brutto
53,11 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 88,44
szt.
1 szt.
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (Q6471A), 4000 stron, cyan (błękitny)
Toner Ofix Economy (Q6471A), 4000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU3072
23 lip u Ciebie
-40%
218,82 zł brutto
131,20 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 218,82
szt.
1 szt.

Wybór tuszu do drukarki to decyzja, która ma wpływ na jakość naszych wydruków i trwałość urządzenia. Odpowiednio dobrany wkład przyniesie oszczędność i przełoży się na dłuższą żywotność drukarki. Przy wyborze tuszu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które ułatwią podjąć właściwą decyzję zakupową. Marka Ofix oferuje zarówno tusze oryginalne, jak i dobre zamienniki. Przed zakupem warto dokładnie porównać ofertę i wybrać produkt, który spełni nasze potrzeby. Pomoże Ci w tym nasza wyszukiwarka tuszy/tonerów - wystarczy wpisać model drukarki by pojawiły się dostępne opcje! Dobrej jakości zamienniki nie będą ustępować oryginalnym materiałom eksploatacyjnych pod względem jakości czy wydajności, a pozwolą minimalizować koszty. Zastanów się także jaki papier do drukarki kupić i czy warto wybrać papier ekologiczny?