• Menu
Darmowa dostawa od: 45 zł brutto
Ceny netto
Pomoc
Biuro obsługi klienta
801 800 801
opłata 0,29zł netto/min
pon. - pt. 8:00 - 17:00
Napisz wiadomość
info@ofix.pl

W dzisiejszych czasach, gdy codziennie drukujemy wiele dokumentów, wybór odpowiedniego tuszu staje się niezwykle istotny. Będzie kluczowy do uzyskania zadawalającej nas jakości wydruków. Jednakże, wybór odpowiedniego tuszu może być trudny i od razu nasuwa się pytanie: czy postawić na produkt oryginalny, czy może zamiennik? Aby móc podjąć właściwą decyzję zakupową warto wiedzieć na czym polega różnica między tuszem oryginalnym a zamiennikiem oraz poznać najważniejsze parametry wkładów do drukarek atramentowych i laserowych. Istotne jest więc również by wiedzieć czym różni się tusz od tonera. Wszystko Ci wyjaśnimy byś mógł wybrać najlepszy tusz do swojej drukarki, który w 100% sprosta Twoim oczekiwaniom.

Tusz oryginalny czy zamiennik - na co lepiej postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących tusze do drukarek. Czy warto postawić na oryginalne tusze, czy też lepiej zdecydować się na zamienniki? Oto kilka istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podejmując decyzję.

Oryginalne tusze są dostarczane przez producenta drukarki i są zaprojektowane tak, aby zapewniać optymalne wyniki dla ich konkretnych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, zapewniając lepszą jakość wydruków z bogatszymi kolorami i bardziej spójną wydajnością. Ponadto oferują dłuższą żywotność i cechuje ich niezawodność. Oryginalne wkłady wydają się być najlepszym rozwiązaniem, ale ciągłe ich kupowanie  może okazać się bardzo kosztowne w dłuższej perspektywie. I kiedy skończył się tusz wielu użytkowników drukarek zastanawia się czy nie lepiej wybrać do drukarki blisko połowę tańsze zamienniki. Bez wątpienia dobrej jakości zamienniki warto wziąć pod uwagę. Różnią się one jakością, czasem są mniej wydajne i nie są zawsze kompatybilne z danym modelem drukarki. Są też produkowane przez firmy niepowiązane z producentem drukarki, lecz spełniają wymogi techniczne  ich urządzeń. Niemniej jednak niejednokrotnie warto skorzystać z wysokiej jakości zamienników, które cechują się zbliżonymi parametrami do swoich oryginalnych odpowiedników, a do tego pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne. Wszystko zależy od indywidulanych potrzeb i oczekiwań. 

Jaki tusz do drukarki wybrać? Najważniejsze parametry 

Wybierając odpowiedni tusz należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim warto wiedzieć, że w zależności od rodzaju posiadanej drukarki używa się różnego typu wkładów. Może to być tusz lub toner. Główna różnica między nimi polega na tym, że tusz stosowany jest w drukarkach atramentowych, a toner w drukarkach laserowych.

Tusz może być pigmentowy lub barwnikowy. Tusz barwnikowy składa się z rozpuszczonego barwnika, który może przybrać formę bardzo małych kropelek, co umożliwia uzyskanie wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości wydruku. Dzięki rozpuszczalności barwnika w wodzie tusz może pojawić się w wielu różnych barwach i odcieniach, dlatego jest szczególnie polecany do drukowania zdjęć. Jego główną wadą jest duża wrażliwość na światło słoneczne, co powoduje szybkie blaknięcie tuszu i utratę wyrazistości wydruku w krótkim czasie. Z kolei tusz pigmentowy zawiera substancję barwiącą o nazwie pigment, która nadaje mu właściwości kryjące. Krople takiego tuszu są dość duże, co oznacza, że rozdzielczość w wydruku może być gorsza niż w przypadku tuszy barwnikowych. Jednak tusz pigmentowy jest lepszy do drukowania dwustronnego, ponieważ pigment nie wnika w papier, lecz przylega do niego. Niestety, po wydrukowaniu może łatwo zdrapać się z papieru. Tusz pigmentowy jest bardzo odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie traci kolorów.

Toner to nic innego jak suchy proszek nanoszony na stronę za pomocą drukarki laserowej. Składa się on z cząsteczek plastiku i zazwyczaj zapewnia wyraźniejszy, ostrzejszy tekst i obrazy niż tusz. Dodatkowo, toner charakteryzuje się większą trwałością i odpornością na wilgoć, dzięki czemu nie rozmazuje się i nie blaknie tak szybko jak tusz.

Niemniej jednak niezależnie od tego czy szukasz tuszu do drukarki atramentowej czy tonera do drukarki laserowej, to najważniejszymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę, są jakość, wydajność i kompatybilność. Oczywiście cena również jest istotnym czynnikiem decydującym o wyborze. Poza tym ważne jest również na jakim rodzaju drukowanych dokumentów Ci zależy.

Jakość druku

Jakość wydruku powinna być podobna, niezależnie od tego, czy użyjesz oryginalnego tuszu czy zamiennika. Alternatywne tusze i tonery mają zbliżone składniki i często oferują równie dobrą jakość kolorów, dokładność i łatwość użytkowania, a to wszystko w przystępnej cenie. Jednak pamiętaj, że wybierając oryginalny tusz, masz większą pewność idealnych wydruków. Jeśli zdecydujesz się na tańszy zamiennik, zwłaszcza ten pochodzący z niepewnego źródła, nie zawsze możesz oczekiwać doskonałych rezultatów. Szczególnie ważne jest to, gdy drukujesz zdjęcia i zależy Ci na ich wysokiej jakości. Dlatego też jeśli chcesz stosować zamienniki wkładu oryginalnego to warto sięgać po te najwyższej jakości. Wówczas możesz liczyć na wydajność i jakość zbliżoną lub taką samo co oryginał.

Czarne lub kolorowe wydruki

Jeśli interesuje Cię drukowanie zdjęć, kartek świątecznych czy pocztówek, ważny będzie kolor tuszu. Dla osób, które drukują dokumenty tekstowe, tusz czarny jest wystarczający. Natomiast w przypadku bardziej wymagających prac warto zwrócić uwagę na gamę kolorów tuszu. Niektóre drukarki wymagają zamontowania kilku kartridżów z różnymi odcieniami kolorów, dlatego warto to sprawdzić już na etapie zakupu drukarki.

Wydajność

Wydajność to kluczowy parametr przy wyborze wkładów do drukarki. Tutaj warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość stron, jakie tusz jest w stanie wydrukować. Zwykle wartość ta jest podawana w odniesieniu do 5% zadruku strony A4. Oryginalne tusze często charakteryzują się mniejszą wydajnością, co wpływa na koszty eksploatacji drukarki. Jednak, wiele marek zamienników oferuje produkty, które są nie tylko tańsze od oryginałów, ale również oferują większą wydajność.

Niemniej jednak, jeśli drukujesz dużo, zaleca się używanie jednego oryginalnego wkładu na co 3-4 zestawy zamienników. Dzięki temu Twój sprzęt nie powinien ulec awarii, a czyszczenie i smarowanie głowic drukujących będzie odbywało się w prawidłowy sposób. Jeśli drukujesz rzadko, głównym problemem może być wysychanie atramentu i blokowanie głowic drukujących. Oryginalne tusze zawierają substancję chemiczną, która zapobiega temu problemowi, dlatego jeśli drukujesz mniej niż raz na kilka miesięcy, lepiej używać oryginalnych tuszy.

Kompatybilność i gwarancja

Przy zakupie wkładu do drukarki, warto również sprawdzić, czy będzie on kompatybilny z modelem drukarki, który posiadasz. Oryginalne tusze są zazwyczaj bezproblemowe w tym zakresie, natomiast marki zamienników często mają mniejszą ilość modeli drukarek z którymi współpracują. Warto również sprawdzić, jaką gwarancję oferuje producent tuszu, zwłaszcza w przypadku zamienników.

Firmy produkujące zamienniki gwarantują utrzymanie wydajności urządzenia, nawet w przypadku awarii wkładu. Prawda jest też taka, że jeśli kupisz tusz, który w 100% odpowiada wielkości szuflad, ma wysokiej jakości składniki i posiada standardowe atesty, to jest bardzo niewielka szansa na to, że w jakikolwiek sposób uszkodzi on Twoją drukarkę.

Co istotne, niektórzy producenci drukarek mogą anulować gwarancję, jeśli używasz tuszu zamiennego. Nawet jeśli wystąpi inna przyczyna uszkodzenia sprzętu, mogą odmówić jego naprawy lub wymiany z tego powodu. Dlatego też warto kupować zamienniki, które są nie tylko kompatybilne z Twoim urządzeniem drukującym, ale też nie narusza gwarancji producenta (OEM). Warto jeszcze podkreślić, że cieszące się dobrą opinią tusze zamienniki są objęte dożywotnią gwarancją, co potwierdza ich jakość i daje poczucia bezpieczeństwa ich stosowania.

Cena

Oryginalny tusz jest zazwyczaj droższy od zamienników, co nie jest zaskoczeniem. Jednak warto spojrzeć na sprawę z trochę szerszej perspektywy. Cena zamiennika może być dużo niższa, przez co bardziej atrakcyjna. Niestety może się okazać, że alternatywny wkład do drukarki nie jest aż tak wydajny jak oryginał. Co za tym idzie, trzeba będzie go wymieniać szybciej, co z kolei będzie generowało wyższe koszty w dłuższej perspektywie. Warto więc zwrócić uwagę na wydajność tuszu przy jego zakupie. 

Warto też zauważyć, że oryginalne wkłady są droższe, ponieważ producenci chcą odzyskać koszty związane z badaniami i rozwojem, aby zarabiać na stosunkowo tanich drukarkach. Natomiast tanie zamienniki są często mniej kosztowne i dostępne, ale jakość ich druku może być niższa. Zamienniki produkowane są przy niższych kosztach ogólnych, co przekłada się na ich bardziej atrakcyjną cenę. Niemniej jednak, należy zachować ostrożność, ponieważ istnieją tańsze wkłady, które nie spełniają standardów kompatybilności. Dlatego warto stosować najwyższej klasy zamienniki od renomowanych sprzedawców lub ze stron internetowych, które oferują zasady zwrotów i gwarancje.

Oryginalny tusz i dobre zamienniki tuszy - poznaj konkretne produkty!

Niezaprzeczalną renomą cieszą się tusze i tonery takich marek jak Canon, Epson, Brother, Ricoh i HP. Ich produkty są droższe od tańszych zamienników i wynika to z dbałości o zachowanie najwyższych standardów jakości.  Przed wprowadzeniem na rynek, oryginalne tusze tych producentów są one poddawane testom i badaniom laboratoryjnym, aby zapewnić ich wysoką jakość i trwałość. 

Oryginalne tusze atramentowe

Dobrym przykładem wysokiej jakości oryginalnego tuszu atramentowego jest Epson T6641 (C13T66414A), który dzięki innowacyjnej formule atramentu oferuje wydruki jakości "laserowej". Efekt końcowy Twoich wydruków będzie charakteryzować się wyrazistymi liniami, kontrastowym tekstem oraz profesjonalnym wykończeniem w intensywnym, czarnym kolorze. Tusz ten został zoptymalizowany pod kątem działania z technologią głowic drukujących Micro Piezo™ marki Epson, co zapewnia doskonałą jakość, trwałość i niezawodność. Ma pojemność 70 ml jest bardzo oszczędny i pozwala na wydrukowanie aż 4000 stron w formacie A4, przy 5% pokryciu. Produkty Epson przechodzą kompleksowe testy producenta i są bezpieczne dla Twojego sprzętu. W razie wątpliwości wiedz, że producent zapewnia roczną gwarancję na swoje produkty.

Z kolei oryginalny czarny tusz LC1000BK firmy Brother  jest kompatybilny z szeroką gamą urządzeń firmy Brother i zapewnia najwyższą jakość wydruków z wydajnością 500 stron A4 przy 5% zadruku. To przetestowany produkt, który gwarantuje krystalicznie czyste i wysokiej jakości wydruki. Ponadto, firma Brother ma atrakcyjną propozycję dla swoich Klientów w postaci Brother Creative Center - oferującego dostęp do 2 000 szablonów. Możesz je spersonalizować i stworzyć wyjątkowe dokumenty oraz inne kreatywne projekty. Sekcja "Do pracy" oferuje materiały marketingowe, takie jak szablony kartek biznesowych, faktur, ulotek i plakatów, które można dostosować do swoich potrzeb. Bez względu na to, czy prowadzisz firmę, czy małą firmę, szablony pomogą Ci stworzyć atrakcyjne dokumenty, które przyciągną klientów, zachowując niski budżet.

Zaś z tuszem Hp 301XL (CH564EE) otrzymasz zawsze wydruki cechujące się ostrością tekstu. Bez względu na to, czy drukujesz raporty, dokumenty, czy inne firmowe materiały - wszystkie będą w wysokiej jakości. A praktyczny wskaźnik na ekranie pozwali Ci kontrolować ilość atramentu we wkładach, abyś zawsze wiedział kiedy musisz dokonać ich wymiany. Przy pojemności 6 ml oferuje on wydajność na poziomie 300 stron.

A zestaw pięciu tuszy Canon PGI570 (CLI571PGB, 0372C004) zawiera czarny atrament pigmentowy o pojemności 15 ml oraz po jednym zbiorniku z kolorowymi atramentami: czarnym, błękitnym, amarantowym i żółtym o pojemności 7 ml każdy. Dzięki systemowi  ChromaLife100 zapewnia on wysoką jakość i dużą trwałość wydruków, które są przeznaczone do druku zarówno zdjęć, jak i dokumentów. Standardowa kaseta z czarnym atramentem umożliwia wydrukowanie maksymalnie 1105 stron lub 2390 zdjęć, a kaseta z kolorowym atramentem - 780 stron lub 199 zdjęć. 

Polecane produkty

Tusz Epson 105 (C13T00Q140), 140ml, black (czarny)
Tusz Epson 105 (C13T00Q140), 140ml, black (czarny)
kod: BF2331
jutro u Ciebie
149,94 zł brutto
Tusz Canon 6443B001 (CLI 551XLBK), 1125 stron, black (czarny)
Tusz Canon 6443B001 (CLI 551XLBK), 1125 stron, black (czarny)
kod: BF893
5 mar u Ciebie
143,79 zł brutto
Tusz Canon 6431B001 (PGI-550XL), 500 stron, black (czarny)
Tusz Canon 6431B001 (PGI-550XL), 500 stron, black (czarny)
kod: BF960
jutro u Ciebie
152,40 zł brutto
Tusz Hp 650 (CZ101AE), 360 stron, black (czarny)
Tusz Hp 650 (CZ101AE), 360 stron, black (czarny)
kod: BF668
jutro u Ciebie
81,84 zł brutto
Tusz Hp 650 (CZ102AE), 200 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
Tusz Hp 650 (CZ102AE), 200 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
kod: BF667
jutro u Ciebie
71,87 zł brutto
Tusz HP 932XL (CN053AE), 1000 stron, black (czarny)
Tusz HP 932XL (CN053AE), 1000 stron, black (czarny)
kod: BF677
jutro u Ciebie
416,97 zł brutto
Tusz Canon 6509B008 (CLI-551), 4x350 stron, CMYK cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty), black (czarny)
Tusz Canon 6509B008 (CLI-551), 4x350 stron, CMYK cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty), black (czarny)
kod: BF984
jutro u Ciebie
404,67 zł brutto
Tusz Brother (LC3617C) , 550 stron, cyan (błękitny)
Tusz Brother (LC3617C) , 550 stron, cyan (błękitny)
kod: BF1802
jutro u Ciebie
67,53 zł brutto
Tusz Brother (LC3617M), 550 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Brother (LC3617M), 550 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF1803
jutro u Ciebie
67,53 zł brutto
Tusz Brother (LC3617Y), 550 stron, yellow (żółty)
Tusz Brother (LC3617Y), 550 stron, yellow (żółty)
kod: BF1804
jutro u Ciebie
67,53 zł brutto
Tusz Epson (C13T27014012), 6.2ml, black (czarny)
Tusz Epson (C13T27014012), 6.2ml, black (czarny)
kod: BF1812
jutro u Ciebie
161,01 zł brutto
Tusz Epson T1801 (C13T18014010), 175 stron, black (czarny)
Tusz Epson T1801 (C13T18014010), 175 stron, black (czarny)
kod: AU2551
5 mar u Ciebie
73,43 zł brutto
Tusz Canon 6509B001 (CLI-551C), 332 strony, cyan (błękitny)
Tusz Canon 6509B001 (CLI-551C), 332 strony, cyan (błękitny)
kod: BF1458
jutro u Ciebie
81,88 zł brutto
Tusz Canon 6510B001 (CLI551M), 319 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Canon 6510B001 (CLI551M), 319 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF1459
jutro u Ciebie
111,81 zł brutto
Tusz Canon 6511B001 (CLI551Y), 344 strony, yellow (żółty)
Tusz Canon 6511B001 (CLI551Y), 344 strony, yellow (żółty)
kod: BF1460
5 mar u Ciebie
116,73 zł brutto
Tusz HP 934XL (C2P23AE), 1000 stron, black (czarny)
Tusz HP 934XL (C2P23AE), 1000 stron, black (czarny)
kod: BF1470
jutro u Ciebie
367,77 zł brutto
Tusz Canon 8289B001 (CL546), 180 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
Tusz Canon 8289B001 (CL546), 180 stron, CMY cyan (błękitny), magenta (purpurowy), yellow (żółty)
kod: BF1543
5 mar u Ciebie
179,46 zł brutto
Tusz Canon 8287B001 (PG545), 180 stron, black (czarny)
Tusz Canon 8287B001 (PG545), 180 stron, black (czarny)
kod: BF1544
jutro u Ciebie
96,40 zł brutto
Tusz HP 935 (C2P21AE), 400 stron, magenta (purpurowy)
Tusz HP 935 (C2P21AE), 400 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF1592
jutro u Ciebie
148,71 zł brutto
Tusz HP 971XL (CN628AE), 6600 stron, yellow (żółty)
Tusz HP 971XL (CN628AE), 6600 stron, yellow (żółty)
kod: BF1613
wydłużony czas dostawy
798,27 zł brutto

Zamienniki polecane użytkownikom drukarek atramentowych

Zamienniki często składają się z tych samych składników co oryginalne tusze (OEM), co oznacza, że ??są podobnej lub dobrej jakości. Ważne jest, aby wybrać renomowaną i godną zaufania markę, aby mieć pewność, że zamienniki są najwyższej jakości. Sprawdzenie opinii na temat danej firmy jest dobrym pomysłem. Dobrze dobrany zamiennik tuszu do drukarki atramentowej zapewni bezpieczne i niezawodne jej działanie. Renomowani producenci tak jak Asarto, Black Point czy KMP oferują tusze do drukarek najwyższej jakości.

Asarto stworzyło produkty, które mają na celu zapewnienie wysokiej wydajności, oszczędności i niezawodności. Ich tusze i tonery posiadają właściwości fizykochemiczne i techniczne porównywalne lub nawet lepsze niż oryginalne materiały eksploatacyjne producenta drukarki. Dlatego można ich używać do wydrukowania znacznie większej ilości stron niż produkty OEM. Z drukarkami LEXMARK będzie kompatybilny na przykład tusz Asarto AS-L100BXN (14N1068E), z drukarką HP - Asarto AS-H11C (C4836A), zaś Epson - Asarto AS-E29CXN (C13T29924010). Z kolei do drukarki Canon będzie odpowiedni np. Asarto AS-C551M (6510B001, CLI-551M).

Tusze KMP są wysokiej jakości zamiennikami, objętymi dożywotnią gwarancją. Są one kompatybilne z wieloma różnymi urządzeniami najbardziej popularnych marek drukarek atramentowych. Możesz znaleźć tusze KMP do drukarek HP - np. KMP H75, 301XL (CH563EE), Canon  - np. KMP C81 (PGI-525PGBK), KMP C107BPIX (PGI570PGBK XL).

Zaś firma Black Point oferuje tusze, których atramenty są również objęte dożywotnią gwarancją producenta aż do wyczerpania ładunku barwiącego. Tusze posiadają także 100% nowy wkład barwiący, co gwarantuje doskonałą ostrość wydruków. Dodatkowo, są one bardziej wydajne - o około 10% w porównaniu do tuszy innych producentów.

Polecane produkty

Tusz Prism (LC525XLY), 11ml, 1500 stron, yellow (żółty)
Tusz Prism (LC525XLY), 11ml, 1500 stron, yellow (żółty)
kod: BF2394
jutro u Ciebie
17,82 zł brutto
Tusz Prism (LC529XLBK), 58.5ml, 2500 stron, black (czarny)
Tusz Prism (LC529XLBK), 58.5ml, 2500 stron, black (czarny)
kod: BF2395
jutro u Ciebie
-15%
19,67 zł brutto
16,72 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 19,67
Tusz Prism (LC525XL), 11ml, 1500 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Prism (LC525XL), 11ml, 1500 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2393
jutro u Ciebie
17,82 zł brutto
Wyprzedaż
Tusz Black Point BPH971XLC (CN626AE), 100ml, cyan (błękitny)
Tusz Black Point BPH971XLC (CN626AE), 100ml, cyan (błękitny)
kod: AU3798
jutro u Ciebie
416,97 zł brutto
Wyprzedaż
Tusz Black Point BPH971XLM (CN627AE), 100ml, magenta (purpurowy)
Tusz Black Point BPH971XLM (CN627AE), 100ml, magenta (purpurowy)
kod: AU3799
jutro u Ciebie
416,97 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B985M LC-985 M (LC985M), 260 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Tiom Ti-B985M LC-985 M (LC985M), 260 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2033
wydłużony czas dostawy
21,51 zł brutto
Wyprzedaż
Tusz Tiom Ti-H45 45 (51645AE), 930 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-H45 45 (51645AE), 930 stron, black (czarny)
kod: BF2039
jutro u Ciebie
106,03 zł brutto
Wyprzedaż
Tusz Asarto AS-C551M (6510B001, CLI-551M), 12ml, 720 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Asarto AS-C551M (6510B001, CLI-551M), 12ml, 720 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF1876
jutro u Ciebie
22 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B525CXN (LC525XL), 1300 stron, cyan (błękitny)
Tusz Tiom Ti-B525CXN (LC525XL), 1300 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2064
4 mar u Ciebie
12,12 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B525YXN (LC525XLY), 1300 stron, yellow (żółty)
Tusz Tiom Ti-B525YXN (LC525XLY), 1300 stron, yellow (żółty)
kod: BF2066
jutro u Ciebie
13,92 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B529BXN (LC529XLBK), 2400 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-B529BXN (LC529XLBK), 2400 stron, black (czarny)
kod: BF2063
wydłużony czas dostawy
18,31 zł brutto
Tusz Tiom Ti-H302BXL (HP 302BXL, F6U68AE), 480 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-H302BXL (HP 302BXL, F6U68AE), 480 stron, black (czarny)
kod: BF2194
jutro u Ciebie
147,48 zł brutto
Tusz Tiom Ti-C40BK 0615B001 (PG-40), 490 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-C40BK 0615B001 (PG-40), 490 stron, black (czarny)
kod: BF2008
wydłużony czas dostawy
127,80 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B1100/980M LC-1100 M (LC1100M), 325 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Tiom Ti-B1100/980M LC-1100 M (LC1100M), 325 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2043
wydłużony czas dostawy
18,31 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B525MXN (LC525XL), 1300 stron, magenta (purpurowy)
Tusz Tiom Ti-B525MXN (LC525XL), 1300 stron, magenta (purpurowy)
kod: BF2065
wydłużony czas dostawy
14,99 zł brutto
Tusz Tiom 27CXL (T2712), 15ml, cyan (błękitny)
Tusz Tiom 27CXL (T2712), 15ml, cyan (błękitny)
kod: BF2054
jutro u Ciebie
13,52 zł brutto
Tusz Tiom Ti-B125C (125C, LC125XLC), 1200 stron, cyan (błękitny)
Tusz Tiom Ti-B125C (125C, LC125XLC), 1200 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2197
jutro u Ciebie
23,36 zł brutto
Tusz Tiom Ti-H903CX (T6M03AE), 850 stron, cyan (błękitny)
Tusz Tiom Ti-H903CX (T6M03AE), 850 stron, cyan (błękitny)
kod: BF2080
wydłużony czas dostawy
71,22 zł brutto
Tusz Tiom Ti-H337 337 (C9364EE), 420 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-H337 337 (C9364EE), 420 stron, black (czarny)
kod: BF2046
jutro u Ciebie
81,06 zł brutto
Tusz Tiom Ti-H338/338B (C8765EE) , 480 stron, black (czarny)
Tusz Tiom Ti-H338/338B (C8765EE) , 480 stron, black (czarny)
kod: BF2123
jutro u Ciebie
51,54 zł brutto

Oryginalne tonery do drukarek laserowych

Najczęściej wykorzystywanym urządzeniem w biurach są drukarki laserowe. A poprawnie wydrukowane dokumenty stanowią wizytówkę całego biura, więc istotne jest aby klienci otrzymywali czytelne pisma. Należy pamiętać, że niechlujnie wydrukowane dokumenty nie pozostawiają dobrego wrażenia i mogą skutkować negatywnym odbiorem klienta. Dlatego też dobrym wyborem będą  wysokojakościowe oryginalne tonery do drukarek laserowych od cenionych producentów materiałów eksploatacyjnych, takich jak Hewlett Packard, Brother, Canon i Lexmark, które są popularne i cenione przez użytkowników na całym świecie. Kiedy kupujesz oryginalny toner, ważne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj kasety z tonerem do modelu swojej drukarki. Każdy producent umieszcza specjalne oznaczenia na swoich urządzeniach, które ułatwiają identyfikację potrzebnego tonera. Ta kwestia jest szczególnie istotna, ponieważ pojemniki tonerów różnią się między poszczególnymi modelami nawet tego samego producenta. Warto więc dokładnie sprawdzić oznaczenia na używanych materiałach eksploatacyjnych. Możesz też skorzystać z naszej wyszukiwarki tonerów, która pomoże Ci szybko ustalić, jaki toner jest potrzebny do Twojej drukarki.

Polecane produkty

Toner Samsung MLT-D111S/ELS (MLT-D111S/SU810A), 1000 stron, black (czarny)
Toner Samsung MLT-D111S/ELS (MLT-D111S/SU810A), 1000 stron, black (czarny)
kod: AU1643
13 mar u Ciebie
292,10 zł brutto
Toner Lexmark 50F2H00 (502H), 5000 stron, black (czarny)
Toner Lexmark 50F2H00 (502H), 5000 stron, black (czarny)
kod: AU1733
jutro u Ciebie
1277,97 zł brutto
Toner HP 506L (SU171A, CLT-K506L), 6000 stron, high capacity, black (czarny)
Toner HP 506L (SU171A, CLT-K506L), 6000 stron, high capacity, black (czarny)
kod: AU1773
wydłużony czas dostawy
736,77 zł brutto
Toner Lexmark 60F2H00 (602H), 10000 stron, black (czarny)
Toner Lexmark 60F2H00 (602H), 10000 stron, black (czarny)
kod: AU1787
5 mar u Ciebie
1634,67 zł brutto
Toner HP M506S (SU305A, CLT-M506L), 3500 stron, high capacity, magenta (purpurowy)
Toner HP M506S (SU305A, CLT-M506L), 3500 stron, high capacity, magenta (purpurowy)
kod: AU1813
wydłużony czas dostawy
724,47 zł brutto
Toner HP Y506S (CLT-Y506L, SU515A), 3500 stron, high capacity, yellow (żółty)
Toner HP Y506S (CLT-Y506L, SU515A), 3500 stron, high capacity, yellow (żółty)
kod: AU1814
wydłużony czas dostawy
724,47 zł brutto
Toner HP C506S (CLT-C506L, SU038A), 3500 stron, high capacity, cyan (błękitny)
Toner HP C506S (CLT-C506L, SU038A), 3500 stron, high capacity, cyan (błękitny)
kod: AU1815
wydłużony czas dostawy
724,47 zł brutto
Toner HP 507A (CE400A), 5500 stron, black (czarny)
Toner HP 507A (CE400A), 5500 stron, black (czarny)
kod: AU3019
5 mar u Ciebie
1142,67 zł brutto
Toner HP 507A (CE401A), 6000 stron, cyan (błękitny)
Toner HP 507A (CE401A), 6000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU3020
5 mar u Ciebie
1696,17 zł brutto
Toner HP 507A (CE402A), 6000 stron, yellow (żółty)
Toner HP 507A (CE402A), 6000 stron, yellow (żółty)
kod: AU3021
wydłużony czas dostawy
1696,17 zł brutto
Toner HP 507A (CE403A), 6000 stron, magenta (purpurowy)
Toner HP 507A (CE403A), 6000 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU3022
5 mar u Ciebie
1696,17 zł brutto
Toner HP 307A (CE740A), 7000 stron, black (czarny)
Toner HP 307A (CE740A), 7000 stron, black (czarny)
kod: AU709
wydłużony czas dostawy
1191,87 zł brutto
Toner HP 90A (CE390A), 10 000 stron, black (czarny)
Toner HP 90A (CE390A), 10 000 stron, black (czarny)
kod: AU1312
5 mar u Ciebie
1327,17 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Xerox (106R01373), 3500 stron, black (czarny)
Toner Xerox (106R01373), 3500 stron, black (czarny)
kod: AU2836
jutro u Ciebie
-16%
724,47 zł brutto
606,25 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 724,47
Toner Oki (44318607), 11500 stron, cyan (błękitny)
Toner Oki (44318607), 11500 stron, cyan (błękitny)
kod: AU1275
5 mar u Ciebie
1560,87 zł brutto
Toner Oki (44318605), 11500 stron, yellow (żółty)
Toner Oki (44318605), 11500 stron, yellow (żółty)
kod: AU1277
5 mar u Ciebie
1560,87 zł brutto
Toner Brother (TN1030), 1000 stron, black (czarny)
Toner Brother (TN1030), 1000 stron, black (czarny)
kod: AU1344
jutro u Ciebie
204,57 zł brutto
Toner Oki (46508712), 3500 stron, black (czarny)
Toner Oki (46508712), 3500 stron, black (czarny)
kod: AU4085
wydłużony czas dostawy
552,27 zł brutto
Toner Brother (TN2421), 3000 stron, black (czarny)
Toner Brother (TN2421), 3000 stron, black (czarny)
kod: AU4149
jutro u Ciebie
406,53 zł brutto
Zestaw tonerów HP 201X (CF253XM), 3x2300 stron, cyan (błękitny), yellow (żółty), magenta (purpurowy)
Zestaw tonerów HP 201X (CF253XM), 3x2300 stron, cyan (błękitny), yellow (żółty), magenta (purpurowy)
kod: AU4151
wydłużony czas dostawy
2126,67 zł brutto

Alternatywa dla oryginalnych tonerów

Oryginalne tusze często kosztują kilkaset złotych za jedno opakowanie. Można jednak zmniejszyć koszty przez skorzystanie z zamienników, które są wyprodukowane przez sprawdzonych producentów takich jak ePrimo, Asarto czy Tiom, ale nie tylko. Są one kompatybilne z większością urządzeń laserowych na rynku i cechują się wysoką wydajnością oraz jakością wydruków. I co ważne,  są one również znacznie tańsze od oryginalnych tonerów do drukarek. W naszej ofercie posiadamy też tonery marki Ofix w trzech różnych klasach cenowych (Ofix Economy, Ofix Standard, Ofix Premium), a każdy z nich objęty jest dożywotnią gwarancją.

Stojąc przed dylematem oryginał czy zamiennik warto rozważyć produkty Tiom. Jest to marka, która oferuje tanie i alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek. Została stworzona z myślą o dostarczeniu wiarygodnych produktów zapewniających wysoką jakość i niezawodność w codziennym użytkowaniu drukarek, przy jednoczesnym zachowaniu ekonomicznego podejścia. Tusze i tonery Tiom to doskonały wybór dla osób ceniących wysokie standardy eksploatacji urządzeń przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy. Zachęcamy do przetestowania produktów Tiom, które są dostępne w atrakcyjnej cenie. Materiały eksploatacyjne marki Tiom są niezawodne i posiadają wysoką jakość, co zostało potwierdzone przez międzynarodowe certyfikaty. ISO 9001:2015 świadczy o zastosowaniu procedur zarządzania jakością w firmie, a ISO 14001:2015 potwierdza zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska i zapobiegania zanieczyszczeniom. Produkty Tiom są więc ekologiczne - zostały w większości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i biodegradowalnych komponentów. Dodatkowo, istnieje możliwość bezpłatnego zutylizowania zużytych tuszów i tonerów tej marki. Na przykład do drukarki Samsung będzie odpowiedni toner Tiom Ti-LS360CN ST984A (CLT-C406S), do Canon - Tiom Ti-LC46YXN 1251C002 (CRG-046Y), a do urządzeń HP - Tiom Ti-LH8061XN 61X (C8061X).

Polecane produkty

Wyprzedaż
Toner ePrimo eH9722 (C9722A, 641A), 8000 stron, yellow (żółty)
Toner ePrimo eH9722 (C9722A, 641A), 8000 stron, yellow (żółty)
kod: AU04
jutro u Ciebie
306,27 zł brutto
Wyprzedaż
Toner ePrimo eH9721 (C9721A, 641A), 8000 stron, cyan (błękitny)
Toner ePrimo eH9721 (C9721A, 641A), 8000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU05
jutro u Ciebie
306,27 zł brutto
Toner Asarto AS-LX106R02778N (106R02778), 3000 stron, black (czarny)
Toner Asarto AS-LX106R02778N (106R02778), 3000 stron, black (czarny)
kod: AU4394
wydłużony czas dostawy
197,91 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (Q7553A), 3000 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (Q7553A), 3000 stron, black (czarny)
kod: AU1857
jutro u Ciebie
78,95 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (Q5949A), 2500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (Q5949A), 2500 stron, black (czarny)
kod: AU1863
jutro u Ciebie
97,05 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (CC530A), 3500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (CC530A), 3500 stron, black (czarny)
kod: AU1867
jutro u Ciebie
92,13 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (MLT-D1042S), 1500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (MLT-D1042S), 1500 stron, black (czarny)
kod: AU1869
jutro u Ciebie
99,51 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (CC532A), 2800 stron, yellow (żółty)
Toner Ofix Standard (CC532A), 2800 stron, yellow (żółty)
kod: AU1871
jutro u Ciebie
76,14 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (TN2120), 2600 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (TN2120), 2600 stron, black (czarny)
kod: AU1896
jutro u Ciebie
-36%
77,02 zł brutto
49,08 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 77,02
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (FX10), 2000 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (FX10), 2000 stron, black (czarny)
kod: AU1901
jutro u Ciebie
54 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (CC533A), 2800 stron, magenta (purpurowy)
Toner Ofix Standard (CC533A), 2800 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU1903
jutro u Ciebie
76,14 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (MLTD103L), 2500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (MLTD103L), 2500 stron, black (czarny)
kod: AU1909
jutro u Ciebie
136,41 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (Q7551X), 13000 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (Q7551X), 13000 stron, black (czarny)
kod: AU1911
jutro u Ciebie
197,91 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (Q6001A), 2000 stron, cyan (błękitny)
Toner Ofix Economy (Q6001A), 2000 stron, cyan (błękitny)
kod: AU1914
jutro u Ciebie
140,10 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Standard (MLT-D101S), 1500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Standard (MLT-D101S), 1500 stron, black (czarny)
kod: AU1919
jutro u Ciebie
72,45 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (Q7551A), 6500 stron, black (czarny)
Toner Ofix Economy (Q7551A), 6500 stron, black (czarny)
kod: AU1920
jutro u Ciebie
127,80 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (Q6003A), 2000 stron, magenta (purpurowy)
Toner Ofix Economy (Q6003A), 2000 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU1921
jutro u Ciebie
140,10 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Economy (MLTD2092L), 5000 stron, black (czarny)
Toner Ofix Economy (MLTD2092L), 5000 stron, black (czarny)
kod: AU1922
jutro u Ciebie
103,20 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Premium (Q6511X), 12000 stron, black (czarny)
Toner Ofix Premium (Q6511X), 12000 stron, black (czarny)
kod: AU1956
jutro u Ciebie
269,37 zł brutto
Wyprzedaż
Toner Ofix Premium (CB543A), 1400 stron, magenta (purpurowy)
Toner Ofix Premium (CB543A), 1400 stron, magenta (purpurowy)
kod: AU1965
jutro u Ciebie
190,53 zł brutto

Wybór tuszu do drukarki to decyzja, która ma wpływ na jakość naszych wydruków i trwałość urządzenia. Odpowiednio dobrany wkład przyniesie oszczędność i przełoży się na dłuższą żywotność drukarki. Przy wyborze tuszu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które ułatwią podjąć właściwą decyzję zakupową. Marka Ofix oferuje zarówno tusze oryginalne, jak i dobre zamienniki. Przed zakupem warto dokładnie porównać ofertę i wybrać produkt, który spełni nasze potrzeby. Pomoże Ci w tym nasza wyszukiwarka tuszy/tonerów - wystarczy wpisać model drukarki by pojawiły się dostępne opcje! Dobrej jakości zamienniki nie będą ustępować oryginalnym materiałom eksploatacyjnych pod względem jakości czy wydajności, a pozwolą minimalizować koszty. Zastanów się także jaki papier do drukarki kupić i czy warto wybrać papier ekologiczny?